320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
    Aa pull asi veel see.
    2019, kui raha natuke üle oli, siis investeerisin igalepoole, kuhu sai ja põhimõtteliselt mida pakuti.
    Pakuti võimalust panna 200€ aastaks tiksuma Successfactory platvormi kaudu Dagcoini alla. Tänaseks päevaks on 200st tiksunud 500+€. Kui keegi aitab mul sealt raha kätte saada, siis võin soti talle anda . Ise pole raha välja võtmisest aru saanud. Tean, et üle eesti on palju toidukohti ja muu ninninänni poode, kus saab dagcoinide eest maksta. A la ostad sushicityst sushi vaagna dagcoinide eest ja kui dagcoinid ümber konvertida eurodeks, siis vaatad, et ostsid omale 90€ eest ühe väikese sushi vaagna.
    Võibolla kellegil siin mingeid kogemusi, kuidas otse eurod sealt kätte saada. Teiseks, kui teile sellist investeeringut pakutakse, siis EI SOOVITA!
    Kas need mingid 2 Tartu tüüpi, kes seletavad ullikestele, et nad on uue ägeda krüpto leiutand? Ema mainis ka kunagi, et mingid Eesti kutid uue rahamasina leiutand ja talle pakkunud sellist suurepärast investeerimisvöimalust. Önneks suutsin paari lausega veenda, et ta need spetsid pikalt saadaks. Usk, et nemad selle dagcoini leiutasid, jäi muidugi alles.
    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

    Kommentaar


      #62
      USA ametivõimud esitasid süüdistuse Eestis aktiivse olematu krüptoraha OneCoin juhtidele, keda süüdistatakse püramiidskeemiga miljardite dollarite välja petmises ja rahapesus.


      See artikkel võtab Dagcoini hästi kokku. Iseenesest on Eestis sadu ettevõtteid, kes on selle dagcoiniga liitunud ja mingilmääral saab seda coini kasutada. Aga eks ta paras püramiid jälle ole.

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas cabron Vaata postitust
        auto ostmisega on 3 etappi:

        1) alguses kui veits pappi tuleb, siis kohe rebiks auto,
        2) kui natuke omandad elukogemust ja muid -kogemusi, siis hakkad vaatama, et auto on ikka väga kehv investeering, väärtusekadu on mega ja mõtled, et kuidas nii loll said olla 1 etapi jooksul
        3) ja lõpuks kui on okeilt pappi hinge taga, siis ostad auto naksti ära, kuna elu eesmärk on siiski elamise nautimine ka ja IGA ost ei pea olema tehtud investeerimisvaatepunktist lähtuvalt
        nonoh, räägi seda juttu mõnele klassikalise auto omanikule. Paremad klassikud võivad olla täiesti tasuv investeering. Disklaimer on muidugi see, et natuke pead teadma ka mida sa teed.

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          nonoh, räägi seda juttu mõnele klassikalise auto omanikule. Paremad klassikud võivad olla täiesti tasuv investeering. Disklaimer on muidugi see, et natuke pead teadma ka mida sa teed.
          Oman hobiautona W124 mersut 2.5 vabalthingava diiselmootoriga. Ostsin paar aastat tagasi Soomest 500€ eest, et äge kotlet millega olematu kütusekuluga vahest ringi trippida. Olen teinud ka ise keretöid ja tänasel päeval saaksin selle auto eest 3000€ vabalt küsida.
          Hitleri hirmus ehitatud sakslased on igaljuhul hea investeering.

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas kaala Vaata postitust
            Sa oled ise ka pokkerimees? Blinn, väga ei tahaks uskuda seda, et 5 neist milli peal ära käisid. Neid pokkerivendi palju pole, kes ühe shitcoiniga 5+fig gambliks
            mina ei ole pokkerimees, aga paljud sõbrad/tuttavad on. milli peale minekuks piisas mingi 25-50k altcoinidesse panna ja oli kuu ajaga olemas siin ühe aasta IV kvartal.

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Mul oleks pigem selline küsimus, et kuna ma päris "kiirelt rikkaks saamise"-plaani ei oma, vaid pigem tekkis küsimus selles, et kuhu panna enda igakuiselt üle jääv raha. Ehk see kõigub sealt 1000-2000 vahel enamjaolt (reisidel käia ei saa, pummeldamine on ka ära kadunud), kasiinos ei käi, spordi peale ei panusta, et siis mis on variandid. II sammas pole mul kunagi olnud, et sealt ei tule ka mingit supersummat kätte ja sellega pea õieli jooksu ei lähe.

              Lihtsalt panna seda järjest mingitesse aktsiafondidesse? Või proovida siit-sealt leida nö. stabiilsemaid aktsiaid, mis ei tohiks päris kõrbeda? Mis need olla võiks?

              Või on mingeid muid enamvähem normaalseid ja stabiilseid investeerimisteenuseid? Kas need enamus reklaamitavaid ühisrahastusvariante on püramiidskeemid ja sealt niiehknaa kindlalt eemale hoida? (noh, ala Estateguru jms asjad?).
              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

              Kommentaar


                #67
                Keegi eToro kasutab, et huvitab seaalne deebet-kaart. On see toimiv?

                Ja soovitage madalate tasudega platvormi aktsiate cfd/crypto jaoks. Kas Admiralmarkets võiks ok olla? - neil tuleb ka oma kaart välja

                Kommentaar


                  #68
                  Algselt postitas zizi Vaata postitust
                  Keegi eToro kasutab, et huvitab seaalne deebet-kaart. On see toimiv?

                  Ja soovitage madalate tasudega platvormi aktsiate cfd/crypto jaoks. Kas Admiralmarkets võiks ok olla? - neil tuleb ka oma kaart välja
                  Admiralmarkets on väga okei.

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                    See on väga huvitav point ja (sisemise) filossoofilise arutelu teema.
                    Olen ise selgelt rohkem lugenud ja üritanud omandada väärtusinvesteerimise põhimõtteid. Alates samast "Intelligentne investor", eraldi raamatud ka onu Warrenist ja tema sõbrast Charliest. Lisaks hunnik nii Äripäeva poolt välja antud raamatuid kui omal käel leitud kraami.

                    Kuidagi ei taha kuulutada väärtusinvesteerimise surma kui sellist. Samal ajal on näiteid mida ei ole võimalik lihtsalt kõrvale heita öeldes, et see oli tühi mull. Kaks näidet mis hoobilt meelde tulevad on Amazon (väga pikalt teenis taotluslikult 0-kasumit; paljud irvhambad ka keksisid ühelt jalalt teisele ja lällasid kui mõttetu raamatumüügifirmaga tegemist on; hetkel väärtus 1,6 triljonit ja tegelikult on ettevõte röögatu rahamasin) ja Apple (mäletan kuidas majandustudengina 2012 tundus väga kallis olema ja aktsia hind oli hilisemaste splittidega korrigeeritult 25 USD; hetkel siis 132 ja vahepeal tõusnud 5,3x). Ehk ma arvan, mitmet tüüpi ettevõtete puhul peab vaatama asja laiemalt kui tänane fundamentaal. Selles näites mis tõid lonkabki see osa loogikast, et kui Sa ostad saia, siis ostad täna saia ja sööd selle paari päeva jooksul ära (või viskad minema). Ehk Sa tead täpselt mis see endast kujutab ja kuidas "käitub" (ehk püsib teatud aja söödav, mingist hektest läheb hallitama kätte). Samas aktsia puhul ostad tänase arusaama järgi osa ettevõtte tulevikutootlusest. Ja seal on määrajaid omajagu rohkem.
                    Kindlasti ei ole väärtusinvesteerimine lõplikult suremas, kuid hetkel tundub mulle siiski, et ruulivad nn haipaktsiad ehk sellised, mis ei leiaks teed mitte ühegi klassikalise väärtusinvestori portfelli. Amazon ja Apple on muidugi võimsad näited, kuid ilmselt on sama ajal kordades ja kordades rohkem haipaktsiaid põhja kukkunud.

                    Saia näide oli eelkõige klassikalise väärtusinvesteerimise ilmestamiseks. Ükski reaalne väärtusinvestor ei osta saia kallimalt, kui see on reaalselt väärt. Sellel, mis saiast edasi saab, pole tähtsust.

                    Kommentaar


                      #70
                      Väike kuulutus ka - kui kellegi und peaks juhuslikult segama see, et ei olda Viljandist startiva raketi pardal, siis plastic aitab. Rahakrati müügihinna pealt näpuotsaga saaks (vist oli 850 per coin ca kuu tagasi, vaatame/küsime üle). Kogused ülisuured ei ole, seetõttu LHV foorumi kaudu oksjonit vm ei viitsi pidama hakata. Kes tunneb huvi, võib koguse ja pakkumusega seotud huvi väljendada dm.

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                        Tänan.

                        Olen pisut hämmeldunud, sest eeldasin, et investeerimisest saab rääkida juhul, kui sellest midagi tead. Näiteks mõisteid või ajalugu või midagi. Taksojuht on tõesti auväärt amet, aga omab aktsiaturul teatud sümboolset tähendust. Varsti juba sada aastat: https://archive.fortune.com/magazine...1503/index.htm. Ajast, kui hinnad olid viimati kasumiväljavaadete suhtes tänasel tasemel.
                        Mis ma siit aru peaksin saama? Võtsin siis ette 1996 aprill, ja need nimed mis seal artiklis läbi käisid:
                        Pfizer +245%
                        Intel +600%
                        Disney +700%
                        Morton - ma liiga amatöör, et seda googeldada. Aga tundus et oli võlgades ja müüdi mingi metsiku summa eest just hiljuti uuele omanikule?
                        GE +40%, aga kuni 2000ni oli metsik tõus.
                        Olin +70%
                        Euro Disney - Disney ostis 2 eurot aktsia kohta kogu asja välja aastal 2017? Ehk siis korralik kukkumine 18 dollari pealt.
                        IBM - +375%
                        Coke - +150%
                        US Steel - -32%, kuni 2008 oli tõus muidugi korralik.
                        AT&T- +16%
                        Citicorp - -43%, jälle 2007 kriisiga algas suur langus


                        Kui Rein soccerneti foorumist niimoodi investeeriks saaks saaremal suvilat omada küll vanaduspõlves.

                        Kaalalt ja co'lt küsiks, et millal bitcoini müüma peaks? Või tõuseb veel järgmised 50 aastat ja jätab lapselastele?

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas kaala Vaata postitust
                          Nimesid ei hakka nimetama (Piirissaar loeb ka seda teemat), aga esimest varianti ei mötle
                          Hoian pöialt, et sa oma vaimsest puberteedist (või mis iganes see sul on) ükskord välja kasvaksid. Seni katsun olla empaatiline.

                          Aga muidu on see teema hea reality check – mõtlesin, et ma oma mõne tuhandega siin-seal fondides ja ühisrahastuses olen kõva püksirihmapingutaja ja miljuneer in the making, aga siin mõni teenib igakuiselt selliseid summasid. Pisut üllatav, kuna mu ettekujutus leheneegrite palgatasemest on kunagi kujunenud selle artikli põhjal, aga ma ei kahtle, et see on kõva töö ja pingutuse tulemus ja seda saab ainult respekteerida.

                          Pisut vaidleks vastu plastic'ule, et Saared, Roosaared jt kuidagi kurjast või ohtlikud oleksid. Ilmselge, et nad ei tegutse altruismist ja rikkaks saamiseks on paremaid viise kui 100-eurose investeeringu pealt liitintressi ootama jääda, aga ma pole veel näinud, et nad kellelegi puru silma ajaksid. Aitavad investeerimist demüstifitseerida, näitavad otsa kätte ja see, kes on mõnda aega vaikselt toimetanud, teeb lõpuks niikuinii omad järeldused (pettub või õpib edasi). Vastukaaluks jõulukampaaniatele, kiirlaenudele ja üleüldse prevaleerivale lühinägelikkusele on hea, kui keegi soovitab suuremalt unistada.

                          Kommentaar


                            #73
                            Te nagu töötate kõik ühel kohal muidu?

                            Ehk asja konks on selles, et kui tuli koroona, tööl kärbiti ja jalka kukkus täiesti ära, siis mu sissetulek langes kokku üle 1000 euro. Siis sain korraga aru, et ma olen sinnamaani kõik robustselt ära raisanud, mis ma iga kuu palgapäeval teenin.

                            Seejärel sain aru, et ma suudan ka kärbitud palgaga ära elada.

                            Seejärel tuli jalka tagasi, kärbe kadus ka ja selle summa, mille ma enne koroonat alati tuimalt ära laristasin, siis selle lükkan iga kuu palgapäeva järel fondidesse. See ei tähenda, et mul kuu lõpus jooksval arvel nullid poleks ja ma mingi aeg kartulitest ja makaronidest ei toituks. Aga sisuliselt on see raha, mida ma niisama poes suvaotsuse peale enam näppima ei lähe.

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                              Kui Rein soccerneti foorumist niimoodi investeeriks saaks saaremal suvilat omada küll vanaduspõlves.
                              No täitsa võimalik, jah (kuigi neid protsente vaadates võiks mõelda, et inflatsioon on olnud viimase 25 aasta jooksul sisuliselt 100%). Aga see tähendab, et ta ostab täna (mõne indikaatori alusel kõigi aegade kallimaid aktsiaid tootluse suhtes) suht õiget asja ja hoiab 25 aastat, läbi krahhide ja tippude.

                              Kommentaar


                                #75
                                Ma ei tea, kas on uus asi või mitte, aga LHV just reklaamib mulle, et neil on Balti väärpaberite hoidmine tasuta piiranguteta ja välisaktsiate hoidmine on eraisikule kuni 50 000 euro väärtuses tasuta. Kui peaks kunagi tõsisemalt tegelema hakkama, siis tuleb LHV-sse minna.
                                On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                                I don’t care what you think of me!
                                Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                                Kommentaar

                                Working...
                                X