320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Noh, siinkohal tahaks öelda, et tasub vähem praeguse hetke hindu vaadata

    Ma eeldan, et sul suurem osa rahast kuskil mõistlikus kohas ja vanust ka võrdlemisi vähe. Seega, kui ülespumbatud hind praegusel hetkel kukub, siis küll ta kunagi taas tõuseb.
    mul börsil mugav roll jah, mille kaotamist saab lubada teatava hingevaluga. olen üritanud eesmärgistatult läbi tööaastate tekitada situatsiooni, kus negatiivsete stsenaariumite (töö kaotus, haigus või lihtsalt tunne, et tahaks jalad seinale visata) realiseerumise korral saaksin vähemalt 3-4 aastat olemasolevat elustandardit hoida. Senimaani selle eesmärgi saavutamise nimel tööd teinud, kakrass hakkan sihini jõudma. aktsiate osas olen eesmärgina nüüd hoidnud, et tegutsen vahendite eest, mis oleks u 1 aasta elamiskulu. aga seda aktsiates, mis rohkem busto või robusto, mitte difka aktsiad.

    aga jah fundamentaalselt nende päevade või kuude jooksul loomulikult midagi ei muutu nende ettevõtete enda osas. pigem on endal tähtis hoida distsipliini, et kaasa jooksma liigutustega ei hakka, sh mugavustsoonist väljas juurde laduma ei hakka languse korral (kuigi see võib olla +ev tegevus puhtalt rahalises vaates) enda seatud eesmärke eirates.

    Kommentaar


      Valus päev eile. Tuleb tänaseks ka vaim valmis panna. Aga plasticuga nõus, et vundamentaalsed näitajad ju ettevõtetel muutunud ei ole. Kuigi langus oli eile erinevatel aktsiatel suhteliselt ühtne, siis mingil hetkel peaksid tekkima erisused.

      Kommentaar


        Täna balti turul osteldes sai mõned Ignitise IGN1L aktsiad portfelli lisatud. Hind on omajagu kukkunud sellest ajast kui neid jaanuaris esmakordselt ostetud sai. Üle euro on kukkunud. Samas (eriti) ei põe kuna loodan talle pikas ajaperioodis ikkagi tõusu (Swedi arvates on väärtus 25 euri) ja iga aastaseid normaalseid dividende. Odavalt ongi ju mõistlik osta. Üks languse põhjus võib olla see, et Londoni börsil on Ignitise aktsia hind hetkel mingi 20 euro kandis ja balti börsil on hind ikka veel natuke kõrgem. Hinnagraafikuid võrreldes käivad aktsia hinnad mölemal börsil käsikäes. Eks näis, aga põnev on see aktsiavärk endiselt.
        On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
        I don’t care what you think of me!
        Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

        Kommentaar


          Jaanuaris tegin paar head tõmmet USA turul. Kui seda poleks teinud, siis täna ma võibolla ripuks kuskil oksa küljes juba. Samas, kui ma poleks teinud neid edukaid tõmbeid, siis ma poleks teinud ka vol2 üritust ning praegu ei teaks midagi turgude veritsemisest... go figure.
          Portfell @ -25%.

          Kommentaar


            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
            Jaanuaris tegin paar head tõmmet USA turul. Kui seda poleks teinud, siis täna ma võibolla ripuks kuskil oksa küljes juba. Samas, kui ma poleks teinud neid edukaid tõmbeid, siis ma poleks teinud ka vol2 üritust ning praegu ei teaks midagi turgude veritsemisest... go figure.
            Portfell @ -25%.
            Äkki liiga suured summad mängus?

            Kommentaar


              Arvamusliidrid soovitavad AMC-d osta.

              Kommentaar


                Täiskuu viimane päev täna härrased, esmaspäeval saab juba rahulikult hingata
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Täiskuu viimane päev täna härrased, esmaspäeval saab juba rahulikult hingata
                  Tahaks loota, aga miskipärast arvan, et sell-off veel jätkub. Veidi leilis enda peale, et ei suutnud teisipäeva dip’ist piisavaid järeldusi teha, et kolmapäeval müüa. Kolmapäeval oli veel võimalik roheliselt välja tulla.

                  Kommentaar


                    Huvi pärast, kuidas täna selle tundega on?
                    20 LEGEND

                    Kommentaar


                      Mis see saunumi fenomen on?
                      Pole paha tõus bisnesi kohta mille detsembri käive oli 42k

                      Kommentaar


                        Seda on ju pea 2x rohkem kui kogu 2019. aasta peale kokku

                        Aga eks oma osa on sellel, et vähemalt 80% turul olevatest aktsiatest on kolme tüübi käes, st reaalne float on üsna pisike. Positiivseid lugusid jaeinvestorite meelitamiseks on seevastu palju olnud.

                        Numbrite osas on ehk vara rääkida. Kasv on nii kiire ja kasumlikkus tõestamata, nii et rohkem usu küsimus, kui kõrge lend on. Samas kui nende enda tootmisplaane vaadata, siis 2022 tulud võiks jääda kuskile 1,7 milku kanti. Konurentidest näiteks Harvia teenib enda tulude juures 20% EBIT'it ja EV/EBIT on 44,6x. Kui Saunum sarnasel levelil kasumlikkust näitaks, siis 2022 tulude juures, praeguse hinnaga ja muid numbreid liigutamata oleks Saunumi EV/EBIT 24,7x. Suvaline paberinurga arvutus muidugi ja nii kiiresti sellist marginaali välja ei võeta, aga kui poiste võimetesse usku on, siis ei tundu väga loll asi.

                        Disclaimer: ei oma, ei ole põhjalikult ka uurinud.
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Algselt postitas risto Vaata postitust
                          Mis see saunumi fenomen on?
                          Pole paha tõus bisnesi kohta mille detsembri käive oli 42k
                          Saunumi hullus on saavutanud uue mõõtme, tänase päeva tõus on 21%! :-)
                          On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                          I don’t care what you think of me!
                          Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                          Kommentaar


                            Swed on vist indeksfondide haldustasude sõjaga alustanud. Nüüd siis neil 0,33%. Saab näha millega Tuleva ja SEB vastavad
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                              Saunumi hullus on saavutanud uue mõõtme, tänase päeva tõus on 21%! :-)
                              Mul on detsembrist see osak kasvanud 294,37 prossa.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                Swed on vist indeksfondide haldustasude sõjaga alustanud. Nüüd siis neil 0,33%. Saab näha millega Tuleva ja SEB vastavad
                                Kogutasu?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X