320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cabron Vaata postitust
    nüüd on solid investor ja ärimees (heas mõttes), võin kinnitada
    Ei kahtlegi selles ja mul on tema edu üle siiralt hea meel.
    Tema ja Madis Habakuk olid ühed sümpaatsemad persoonid kellega sai tol perioodil kokkupuututud, lisaks paarile kolleegile.

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      Esimese väite allikas? Sisaldab ka aasta jooksul kaevandatud kogust?
      "61% of Bitcoin Haven't Moved in Over a Year"

      Despite a drop in BTC's price and GNI score, long-term sentiment is optimistic, with investors hodling more than ever.
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Algselt postitas Pints Vaata postitust
        Et joome mind taas kenaks. Isegi Loksis on selleks vist liiga valge.
        Ma arvan, et sa pole turul väärtust kaotanud, paar kokteili aitab seda usku lihtsalt taaselustada
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Käisin siin ükspäev lõunal ühe suurpanga investeerimisosakonna juhiga, kes ütles väga lollikindla lause. Ehk sisuliselt sama, mis siin allars ütles, aga ta näiteks ütles, et ta lihtsalt paneb mõnda indeksfondi ja laseb olla, kuna juhusel on nii suur roll ja need, kes täppi panevad, on lihtsalt õnnelikud, aga tagantjärgi targutavad. Mingit suurt ja lollikindlat loogikat leida polevat ja kogu ressurss, mis pidevalt inimesed mängu panevad, olevat lõppvõiduga võrreldes minimaalne.

          Kommentaar


            Sellega võib põhimõtteliselt teema lukku panna.
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Käisin siin ükspäev lõunal ühe suurpanga investeerimisosakonna juhiga, kes ütles väga lollikindla lause. Ehk sisuliselt sama, mis siin allars ütles, aga ta näiteks ütles, et ta lihtsalt paneb mõnda indeksfondi ja laseb olla, kuna juhusel on nii suur roll ja need, kes täppi panevad, on lihtsalt õnnelikud, aga tagantjärgi targutavad. Mingit suurt ja lollikindlat loogikat leida polevat ja kogu ressurss, mis pidevalt inimesed mängu panevad, olevat lõppvõiduga võrreldes minimaalne.
              On endalgi lähimas sõpruskonnas juhtumisi fondijuhte ja täitsa lihast ja luust tehtud nagu me kõik. Kindlasti on mingitki tootlust (rääkimata turu keskmisest tootlusest) saada nii lollikindlam. Samas tsunfti väliste isikute teeside taandamine puhtaks õnneks... no ma arvan, et ta tegelikult päris nii ei öelnud ega mõelnud.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                On endalgi lähimas sõpruskonnas juhtumisi fondijuhte ja täitsa lihast ja luust tehtud nagu me kõik. Kindlasti on mingitki tootlust (rääkimata turu keskmisest tootlusest) saada nii lollikindlam. Samas tsunfti väliste isikute teeside taandamine puhtaks õnneks... no ma arvan, et ta tegelikult päris nii ei öelnud ega mõelnud.
                Õnnefaktor on liiga suur ja edukad ja täppipanejad targutavad enamjaolt tagantjärele, oli täpsem tsitaat.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Õnnefaktor on liiga suur ja edukad ja täppipanejad targutavad enamjaolt tagantjärele, oli täpsem tsitaat.
                  Õnnefaktor on loomulikult suur distantsilt vaadates, aga kui keegi on TSLA-s IPO-st saati sees ja nüüd peenikest naeru paneb... ma arvan, et õnnega seal küll vähe pistmist. Oleks öeldud "rumalus, ahnus" või "kannatlikkus" või kasvõi "lollus", siis võiks veel nõustuda. Aga kogu selle ajalise intervalli jooksu omajagu olukordi ja otsustuskohti läbi aja olnud, mis selle "õnne" väite lükkavad nagu ümber (ahnuse, rumaluse, lolluse osa ei lükka). Õnnefaktor on Bingo Lotoga võitmine või punasele nr 7 panek.

                  Ja noh, seda varasemat mitterääkimist... seda ei saa ka väga pahaks panna. Kui mu mingi alla 100m marketcapiga gambled täppi näiteks lähevad, siis kindlasti juubeldan. Täna ei julge aga naisele ka öelda.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Õnnefaktor on loomulikult suur distantsilt vaadates, aga kui keegi on TSLA-s IPO-st saati sees ja nüüd peenikest naeru paneb... ma arvan, et õnnega seal küll vähe pistmist. Oleks öeldud "rumalus, ahnus" või "kannatlikkus" või kasvõi "lollus", siis võiks veel nõustuda. Aga kogu selle ajalise intervalli jooksu omajagu olukordi ja otsustuskohti läbi aja olnud, mis selle "õnne" väite lükkavad nagu ümber (ahnuse, rumaluse, lolluse osa ei lükka). Õnnefaktor on Bingo Lotoga võitmine või punasele nr 7 panek.

                    Ja noh, seda varasemat mitterääkimist... seda ei saa ka väga pahaks panna. Kui mu mingi alla 100m marketcapiga gambled täppi näiteks lähevad, siis kindlasti juubeldan. Täna ei julge aga naisele ka öelda.
                    Aga see ongi suures osas õnn. Mingid inimesed saavad IPOsse õiges kohas sisse, samal ajal on sajad mujal samamoodi mitteõiges kohas sees. Lõpuks lihtsalt ühel vedas, teistel ei vedanud. Ja need, kes siis seda räägivad, ei teinud seda mitte mingi "täpse teadmise", vaid lihtsalt hea õnne pealt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Aga see ongi suures osas õnn. Mingid inimesed saavad IPOsse õiges kohas sisse, samal ajal on sajad mujal samamoodi mitteõiges kohas sees. Lõpuks lihtsalt ühel vedas, teistel ei vedanud. Ja need, kes siis seda räägivad, ei teinud seda mitte mingi "täpse teadmise", vaid lihtsalt hea õnne pealt.
                      No vot sellele osale ma vaidlengi vastu. Isiklik võrdlus - kui ma panin shitcoinidesse 500 EUR ja mingi 2,5k peal välja võtsin, siis kas mu sõber, kes pani BTC-sse 20 usd hinna pealt ning hiljem 7 fig cash oudi tegi, kas tema puhul oli siis õnn?

                      Minu arvates ei olnud õnn, sest tema tegi otsuse X, samal ajal kui mina tegin otsuse Y. Need otsused on kaalutletud, mingi argumentatsiooniga. Selle argumentatsiooni ja teesi paikapidavus ei ole pelgalt õnn. Jah, nõus, et kui ta tees oli Z aga outcome toimus teisel põhjusel, mis ei ole seotud teesiga Z, siis tõepoolest võime öelda, et õnn. Aga kui kellegi tees paika pidas, siis seda õnneks nimetada on... noh, nõme.

                      Kui ma ütlen, et psühhedeelikumid on next big thing meditsiinis ja olen balls deep samas sektoris või konkreetses ettevõttes, siis kas 3 aastaga 10x tehes oli mu tegevus taandatav õnnele?*

                      * näide suvalt võetud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        No vot sellele osale ma vaidlengi vastu. Isiklik võrdlus - kui ma panin shitcoinidesse 500 EUR ja mingi 2,5k peal välja võtsin, siis kas mu sõber, kes pani BTC-sse 20 usd hinna pealt ning hiljem 7 fig cash oudi tegi, kas tema puhul oli siis õnn?

                        Minu arvates ei olnud õnn, sest tema tegi otsuse X, samal ajal kui mina tegin otsuse Y. Need otsused on kaalutletud, mingi argumentatsiooniga. Selle argumentatsiooni ja teesi paikapidavus ei ole pelgalt õnn. Jah, nõus, et kui ta tees oli Z aga outcome toimus teisel põhjusel, mis ei ole seotud teesiga Z, siis tõepoolest võime öelda, et õnn. Aga kui kellegi tees paika pidas, siis seda õnneks nimetada on... noh, nõme.
                        Kui keegi analüüsib ja teeb teese ja süsteeme ja võidab siis lotoga, siis see on kaalutletud otsus ja mitte õnn? Ehk sitaks suuri kõrbemisi tuleb ka inimestel, kes on varem end jubeda prohvetina näidanud. On muidugi tegelasi, kes teevad ilmselgelt lolle otsuseid, aga õnnefaktor on ja jääb sisse. Küsimus ongi selles, et kui suur see õnnefaktor on. Ma tahaks ka end investeerimisgeeniusena tunda, kuna olen iga kuu kasumis olnud, kuid samas ei välista mitte miski, et ma mingi hetk kõik võidetu ära kaotada võiks. Aga kui õnne on ja õigel ajal tegutsema juhtun, siis on kõik jonksus.

                        Aga, noh, tema seisukoht oli, et kõik oleneb ikkagi liiga suurel määral õnnest ja mingeid kindlaid käike pole, mistõttu ta isiklikult selle valdkonnaga enda rahaasjades ei tegutse.

                        Kommentaar


                          Saaremaal terve ringkond inimesi, kes majanduslanguse ajal fondidega körbesid. Möne puhul 100+mln krooni. Just saying
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Saaremaal terve ringkond inimesi, kes majanduslanguse ajal fondidega körbesid. Möne puhul 100+mln krooni. Just saying
                            Ja millega nad siis ei kõrbenud?

                            Kommentaar


                              Mõnu, selles diskussioonis peaks kontekst tegelt selgemalt paigas olema. Aga jah, kui sa leiad vanemate kodust oma vana läpaka ülesse, millel on 100 BTC peal, mille sa juba unustanud, siis see on õnn. Kui sa oled mingil hinnatasemel mingis konkreetses sektoris konkreetse teabe pealt varem sees ja seda ka õigel ajal, siis noh. See ei ole õnn, see ongi teave, mis sul on, aga keskmisel turuosalisel veel ei ole. Ja see teave või oskus ei ole peidus ainult nende inimeste peades, kes võivad oma pangatöötajate tiitlitega lehvitada.

                              Mul üks investeerimisega tegelev sõber ütles, et kle plastic, KCAC SPAC just listed, soovitan all in panna. Selle pealt ennast jah nostradamuseks pidama ei hakka, sama nagu sa ei peaks ennast pidama oma näite puhul. Seda küll.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                kas mu sõber, kes pani BTC-sse 20 usd hinna pealt ning hiljem 7 fig cash oudi tegi, kas tema puhul oli siis õnn?
                                Sellises tootluses on igal juhul õnnel väga suur faktor. Üleüldse. Iga üksikbet'i puhul on õnnefaktoril väga suur roll. Loeb see, mis oma portfelliga kokku teed, mitte mida su parim bet saavutas. Vahet pole palju analüüsi teed, investorina sina ju selle üksikbet'i väärtust ei juhi ja pead natuke õnnele ka lootma, et panid parasjagu papi järgmise Apple'i alla, mitte Wirecardi või Enroni alla. Võivad näha väga viisakad asjad välja, aga mingi uncertainty jääb alati ja võid vabalt ka oma papist suu puhtaks pühkida.

                                Kui keegi siiralt usub, et suudab pikaajaliselt indeksitest paremat tööd teha, siis võite rahulikult siin foorumielu pausile panna ja oma investeerimisfondi luua. Neid, kes suudavad tervet portut pikaajaliselt ja süstemaatiliselt turutootlusest paremini kasvata, ei ole selles maailmas kuigi palju. Enamik (sh valdav osa Eesti fondijuhtidest) panevad papi taskusse ilusa jutu ja hea reklaamitöö, mitte klientidele loodud väärtuse eest. Aga legendideks saavad selles maailmas need vähesed, kes loovad päriselt väärtust.
                                20 LEGEND

                                Kommentaar

                                Working...
                                X