320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Algselt postitas Kebab Vaata postitust
    Oleneb, mis üürimise mõte on. Minu mõte oli ikkagi raha edasi investeerida, osta uus korter jne. Pensionifond ühesõnaga. Eraisikuna sa pead tulumaksu ära maksma ja alles siis saad edasi investeerida. Kui ma "skeemitada" oleks tahtnud, siis oleks eraisikuna lihtsalt mustalt üürinud, milleks veel ettevõttega jamada.
    Hangi endale ihumaakler.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      Mis head skeemid/mudelid teise KV ostmiseks on kui endal kingakarbis piisavalt vahended ei ole?
      Peab olema üldjuhul lisatagatis kinnisvara näol. Kui on olemas hüpoteegiga koormamata kinnistu, mille 70% suurune väärtus katab ära panga poolt soovitava sissemakse summa, peaks see sobima. Kui on aga hüpoteegiga koormatud kinnistu, tuleb hinnata, kui suur on hüpoteegiga tagatud nõude suurus ning välja arvutada, kui suur osa kinnistu väärtusest on hüpoteegiga koormamata. Nt kui on kunagi soetatud kinnisasi väärtusega 100 000 eurot, millel hüpoteek summas 70 000 eurot, siis tänaseks päevaks on eelduslikult osa kohustust täidetud, mis tähendab, et reaalselt võib hüpoteegiga olla tagatud ainult nt 50 000 eurot. Samuti võib olla kinnisasja väärtus tõusnud nt 120 000 euroni, mis tähendab, et hüpoteegivaba ruumi on 70 000 eurot. Sellisele kinnisasjale saab kanda täiendava hüpoteegi, mida siis pank arvestab nö omaosalusena ega nõua rahalist panust.

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        1. TM soodustusel on piir. EHK siis mõtlesin selle piiri täis ladumist.
        2. jutt oli konkreetselt mõnuagendist, kellel iga kuu jääb 1-2k üle ja reaalselt 0 ideed mehel, mida rahaga teha. Tal pealehakkamist on, küll leiab mõne kena tudengipreili korterisse nt.
        3. Fair enough. Ja üleüldse, hetkes elamine on totaalselt alahinnatud ühiskonnas. Vahel ikka mõtlen, et kuidas kunagi 23 aastasena esimestel tööaastatel mõtlesin "säästa" elu arvelt.* Kui me räägime keskmisest spetsialistist, kelle töötasu teatud ajahetkel on kasvutrendis, siis no dafak. Kui keegi nt jurist, kes on advokatuuri tracki, töötab ok büroos jne, siis esimesest palgast kõrvale panemine kõhu, hea ülikonna ning tibude arvelt, et ikka "vastutustundlikult käituda" on max retarded. Sama raha paned hiljem kõrvale 10% ajaga. Seega eks see "õige tee" ole iga inimese vanuse ja elukutse ja üldiste kohustuste kontekstis erinev.

        *reaalsuses ei säästnud ka, lihtsalt kuklas oli mõte koguaeg, et olen loll seepärast
        Ma arvan, et kõik sõltub elu prioriteetidest.
        Ma ise läksin ca 23 aastaselt tööle, aga rohkem hakkasin säästmisele ja investeerimisele rõhku pöörama selline 12-14 kuud tagasi (praegu 29). Tähendab mingi hädaolukorra buffer oli ikka olemas ka siis, aga pigem see seisis rahana kontol. Hetkel tunnen küll, et oleksin võinud mingid otsused teisiti teha ja mingid summad kõrvale panna juba I palgast.

        Muidugi see ei tähenda, et siis oleksin täielikult peost suhu elama - ainult nuudlid ja keedukartulid; ikka mingid peod ja reisimine jms ka, aga mingitelt mõttetutelt igapäevakuludelt mis ehk nii palju emotsiooni ei pakkunudki oleks näiteks võinud kasvõi 100 eurtsi kõrvale panna. Oleks ka asi olnud; seda enam, et liitintressi võlu avaldub seda enam, mida pikemal ajaperioodil seda rakendada.

        Aga igaühele oma muidugi, selles osas pole midagi vaielda

        Kommentaar


          #94

          Kommentaar


            #95
            re: bitcoin

            U.S. President-elect Joe Biden is expected to name Gary Gensler as the chairman of the Securities and Exchange Commission. Gensler previously taught a “Blockchain and Money” course, which has since been released for free on MIT OpenCourseWare. Considering this, Mechanism Capital partner Andrew Kang said that the “probability of #BTC ETF approval just went up significantly.”

            If a Bitcoin exchange-traded fund is approved after years of rejection, it would lead to two things. First, it would further legitimize Bitcoin as an established asset class and a store of value. Second, it would enable accredited investors and institutions to reliably invest in Bitcoin.

            Kommentaar


              #96
              Man Has Two Login Attempts Left to Access $220 Million in Bitcoin Before It's All Lost

              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                #97
                paar haipaktsiat:

                GEVO
                BNGO
                IZEA
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  #98
                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  paar haipaktsiat:

                  GEVO
                  BNGO
                  IZEA
                  Gevo osas on juba veidi hilja, olin gevo rongil, kui see maksis 1.20.

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Ma lähtusin lollikindlusest, mida kuld pigem on - elab rahulikult oma elu, ei säutsu jne
                    vast jah, aga kui kulla serfikaat ei tähenda enam väärismetallile kaasaantavat dokumenti ehtsuse kohta, vaid piltlikult öeldes paberit, kuhu on kirjutatud 'kuld', ei erine see suuresti enam katteta rahast, kuhu võib nulle juurde kirjutada
                    (ja pole enam väärismetall, mida on maailmas piiratud hulk nagu nt maad)


                    Algselt postitas Atonen
                    mitte kõiki kulla omadusi ärakasutav on e-kuld /-/saab valdavalt kasutada selleks, et /-/lühiajaliselt kaubelda
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas allars Vaata postitust
                      Gevo osas on juba veidi hilja, olin gevo rongil, kui see maksis 1.20.
                      Bioenergia poolelt vaataks pigem Verbio poole. Nood vähemalt suudavad oma toodangut müüa kallimalt, kui tootmiskulud . Tõsi, nende poole pidanuks vaatama samuti ca aasta tagasi.

                      Disclaimer: Ei ole Gevo keissi liialt süvenenud.
                      20 LEGEND

                      Kommentaar


                        Kommentaar


                          Ei kao see Bitcoin kuhugi, seni kuni on vaba internet.

                          Lisaks istub märkimisväärne osa krüptorahast jõude ehk sellega pole viimasel aastal tehtud ainsatki tehingut. Seega, ehkki bitcoin’e on 18 miljonit, kaubeldakse vaid väikese osaga neist
                          Viimase aasta jooksul vahetas omanikku 39% bitcoinist. Ei ütleks, et väga väike osa. See muu kriitika kehtib ka samamoodi kulla kohta, vöinuks sellest samasuguse artikli kirjutada . Ega suurimad kulla hoiustajad pole väiksemad, kui suurimad bitcoini vaalad.
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Eiimase aasta jooksul vahetas omanikku 39% bitcoinist. Ei ütleks, et väga väike osa. See muu kriitika kehtib ka samamoodi kulla kohta, vöinuks sellest samasuguse artikli kirjutada . Ega suurimad kulla hoiustajad pole väiksemad, kui suurimad bitcoini vaalad.
                            Esimese väite allikas? Sisaldab ka aasta jooksul kaevandatud kogust?

                            Muus osas. Kullaga vaat on see tore asi vähemalt, et seda saab katsuda ja millekski asjalikuks kasutadagi. Kui muud üle ei jää, pista hambasse või kvaliteetelektroonikasse. Mis muidugi ei tähenda, et ma sellest kui investeeringust jube sillas oleks. Aga tal on vähemalt mingigi alusväärtus.

                            Bitcoini alusväärtusena olen enda jaoks välja suutnud mõelda ainult selle sisulise kasutusvajaduse, mis suuresti jaguneb kaheks: kuritegevus ja arengumaad, kelle enda rahasüsteem on vähem usaldusväärne, kui netis müüdav õhk. Zimbabwes kasutaks ehk isegi. Paraku see kasutusvajadus on üsna väike jupp kogu asja mahust ja vähe adekvaatsem uue aja finantstehnoloogia sööb legaalset vajadust veelgi. Suur osa tänasest hinnast on ikkagi spekulatiivsete tehingute tulemus, kus maailmas on raha palju ja iga järgmine loll tahab Bitcoini rongile hüpata, et kiiresti rikastuda. St kui Bitcoin lõpuks usu kaotab (pole enam lolle, kellele edasi müüa), kukub see paratamatult sisuliselt nulli. Kuld ja arenenud maailma valuuta aga mitte.

                            Jällegi disclaimer. Oman BTC-d, sest sain kunagi Thameslinkilt Paypali kontole refundi ja ei osanud sellega midagi muu tarka pihta hakata. Pull vaadata, kuidas kits hüppab.
                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              Maailm liigub krüpto suunas ja BTC on selle alus. Sellest ka hind, usk ja tõestuseks Elon Musk (Tesla).

                              Kuritegevusega on krüpto samamoodi seotud nagu dollar ja euro. Ehk see teema on pigem väljamõeldud. Siinkohal tervitused Lagardele.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Bitcoin on detsentraliseeritud, tehningute üle ei ole võimalik järelevalvet teostada. See juba määratleb ära, et avalik krüpto ei ole kuritegevusega "samamoodi seotud nagu dollar ja euro". On palju palju rohkem.

                                Ma olen nõus iseenesest, et maailm liigub krüpto suunas selles ulatuses, et plokiahela tehnoloogia on väga põnev. Seda saaks edukalt kasutada ka tsentraliseeritud, riiklike institutsioonide poolt korraldatud süsteemide tarbeks. Bitcoin ei kuulu sinna alla.

                                Tasub silmas pidada, et Bitcoini võrk suudab handle'itada 7 tehingut sekundis. 7! Lähed kinno ja ootad paar tundi piletit, sest oled tehingukinnitusega võrgus järjekorras? See aeg ja kogu see meeletu energia mis läheb tehingute verifitseerimisele avalikes plokiahelate on eos juba kogu selle jura hukule määranud. Või võib-olla 20 aasta pärast on tehnoloogia piisavalt arenenud, et selline lähenemine toimiks. Veidi sarnane masinõppele, mida juba 70ndatel-80ndatel arendati agaralt, aga mis alles täna on päriselt reaalsuseks saanud.
                                20 LEGEND

                                Kommentaar

                                Working...
                                X