320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Investeerimine

    Kuivõrd on näha, et teema on järjest rohkem aktuaalsem, siis võiks ehk olla eraldi teema. Aktsiad, fondid, krüptovaluuta, erinevad platformid, jne. Kogu diskussioon võiks olla siin.

    Päevapoliitika teemas küsisin etoro kohta. Saan aru, et toimub CFD positsiooni ostmine. Mil moel toimub positsioonist loobumine, kas samal moel, nagu reaalsete aktsiate puhul? Kas hind liigub sarnaselt reaalsete aktsiatega? Kas CFD positsioon on piiratud suurus? Ehk kui soovin positsioonist loobuda, peab keegi mult selle ära ostma?

    #2
    Algselt postitas allars Vaata postitust
    Kuivõrd on näha, et teema on järjest rohkem aktuaalsem, siis võiks ehk olla eraldi teema. Aktsiad, fondid, krüptovaluuta, erinevad platformid, jne. Kogu diskussioon võiks olla siin.

    Päevapoliitika teemas küsisin etoro kohta. Saan aru, et toimub CFD positsiooni ostmine. Mil moel toimub positsioonist loobumine, kas samal moel, nagu reaalsete aktsiate puhul? Kas hind liigub sarnaselt reaalsete aktsiatega? Kas CFD positsioon on piiratud suurus? Ehk kui soovin positsioonist loobuda, peab keegi mult selle ära ostma?
    Close deal ei eelda äraostmist, saad kohe etoro arvele vastava rahasumma, mis sul parasjagu käes. Pangaarvele kandmisel läheb viis eurot teenustasu.

    Kommentaar


      #3
      Apple ja Hyundai hakkavad elektriautosid tootma 2024 aastast. Hyundai aktsia tousis peale teadaannet viiendiku aga ilmselt ruumi tousta seal veel maa ja ilm kui pikemalt hoida.

      Kommentaar


        #4
        NIO tuli laupäeval välja uue autoga. Reedel boostis aktsia ca 8 protsenti, ilmselt mõnevõrra ka juba eesootava uudise valguses. Saab näha, mida tänane pre-market teeb, kuid julgeks arvata, et isegi pärast võimalikku tõusu pre-marketil võiks olla võimalik kohe kauplemispäeva algul ostes täna mõnevõrra tootlust teenida. Saab näha.

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas allars Vaata postitust
          NIO tuli laupäeval välja uue autoga. Reedel boostis aktsia ca 8 protsenti, ilmselt mõnevõrra ka juba eesootava uudise valguses. Saab näha, mida tänane pre-market teeb, kuid julgeks arvata, et isegi pärast võimalikku tõusu pre-marketil võiks olla võimalik kohe kauplemispäeva algul ostes täna mõnevõrra tootlust teenida. Saab näha.
          Eks sealt tuli skeptikutele natuke negatiivset uudist ka. Näiteks sama firma, kes NIO`le akusi müüb, teeb ka TSLAga koostööd ja auto ka kallim kui TSLA oma. Aga suures pildis söidavad pooled elektriautod maailmas Hiinas ja never ever nad selle turu TSLA`le jätavad. Jälgida vöid veel sellist nagu Kandi Technologies. Short seller firma Hindenburg tömbas lambisüüdistustega 45% alla, aga hakkab vaikselt taastuma.
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            #6
            Vahelduseks võib mõnda lahedat projekti ka n.ö toetada, näiteks Zero Carbon Food, kes hetkel raha kaasamas.

            See n.ö hiina-raha on mõistetavalt ahvatlev, kuid pikemas plaanis veits kõhedust tekitav.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas kaala Vaata postitust
              Eks sealt tuli skeptikutele natuke negatiivset uudist ka. Näiteks sama firma, kes NIO`le akusi müüb, teeb ka TSLAga koostööd ja auto ka kallim kui TSLA oma. Aga suures pildis söidavad pooled elektriautod maailmas Hiinas ja never ever nad selle turu TSLA`le jätavad. Jälgida vöid veel sellist nagu Kandi Technologies. Short seller firma Hindenburg tömbas lambisüüdistustega 45% alla, aga hakkab vaikselt taastuma.
              KNDI-t olen veidi silmanud. Mõnda aega ei olnud vaadanud, aga hetkel võiks äkki tõepoolest ostukoht olla. Samas tunduvad mulle kõik selle valdkonna aktsiad eesotsas Teslaga hetkel lihtsalt nö haipaktsiad. TSLA PE on ca 1800, mis tundub ulme. NIO-l puudub see hetkel üldse. Teisalt ei takista see kõik börsil raha teenimast. Mäletan, kui vaatasin TSLA-t sügisel, tundus ulmeliselt kallis. Samas oli neid, kes arvasid, et varsti kütab aktsia hind 1000 dollari peale ära. Noh, nüüd tundub nii tõepoolest ka minevat. Aga siiski, pikemas plaanis olen skeptiline. Tundub, et elektriautonduse näol on tegemist hetkel moevaldkonnaga ning aktsiate hinnad on aktsiate reaalsest väärtusest ees. Usun, et kui millalgi läheb reaalne tootmine ja müük suuremal hulgal lahti, kukuvad ka hinnad.

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas allars Vaata postitust
                KNDI-t olen veidi silmanud. Mõnda aega ei olnud vaadanud, aga hetkel võiks äkki tõepoolest ostukoht olla. Samas tunduvad mulle kõik selle valdkonna aktsiad eesotsas Teslaga hetkel lihtsalt nö haipaktsiad. TSLA PE on ca 1800, mis tundub ulme. NIO-l puudub see hetkel üldse. Teisalt ei takista see kõik börsil raha teenimast. Mäletan, kui vaatasin TSLA-t sügisel, tundus ulmeliselt kallis. Samas oli neid, kes arvasid, et varsti kütab aktsia hind 1000 dollari peale ära. Noh, nüüd tundub nii tõepoolest ka minevat. Aga siiski, pikemas plaanis olen skeptiline. Tundub, et elektriautonduse näol on tegemist hetkel moevaldkonnaga ning aktsiate hinnad on aktsiate reaalsest väärtusest ees. Usun, et kui millalgi läheb reaalne tootmine ja müük suuremal hulgal lahti, kukuvad ka hinnad.
                Aktsia väärtuse määrab ikka inimeste usk ja vöime seda osta. Vöi saan millestki valesti aru?

                TSLA tundus mulle siis ka kallis, kui siis 100-200 vahel oli ja need LHV`s välja naerdi, kes 500 targetist rääkisid. Irvitamine jätkus, kui 400-800 vahel räägiti 1000 targetist. Hetkel oleks väärtust 4400, arvestades splitti. Eks see haip veel mönda aega jätkub. Meetkevin pani TSLA targeti näiteks 1400 v 1600 peale.


                KNDI Target tösteti 50 peale, nüüd juba 70. Kuna see arem päevaga 300% hüppe teinud, siis mingi hetk see vöib töesti lennata.

                Suures pildis oleks muidugi hetkel pigem ettevaatlik, arvestades poliitilisi pingeid. Möni lamp sündmus praegu USAs vöib vabalt köik pikalt punasesse viia. Ootaks selle 21.01 ära, siis saab EV natuke rahulikumalt hingata.

                Mullist rääkides, siis löhkemist on prognoositud nii Aprilli kui ka sügisesse. Keegi täpselt ei tea. Igaljuhul inimestel vaba raha jagub, nt eestlaste säästud tegid poole aastaga 500mln pealt 800mln hüppe, kui ,ma öigesti mäletan.
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  #9
                  Rääkige parem kus te nende kõigi aktsiatega kauplete ning mis teenustasud on?

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Igaljuhul inimestel vaba raha jagub, nt eestlaste säästud tegid poole aastaga 500mln pealt 800mln hüppe, kui ,ma öigesti mäletan.
                    Kolme euro asemel viis eurot inimese kohta? Pole tõesti paha!

                    Investeerimisteema tekkimine jalkafoorumisse on märk. Taksojuhid on turul.

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                      Kolme euro asemel viis eurot inimese kohta? Pole tõesti paha!

                      Investeerimisteema tekkimine jalkafoorumisse on märk. Taksojuhid on turul.
                      Point on 50%+ töus. Aga see on tore, et sa tead paremini, aga ei räägi.
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                        Kolme euro asemel viis eurot inimese kohta? Pole tõesti paha!

                        Investeerimisteema tekkimine jalkafoorumisse on märk. Taksojuhid on turul.
                        Nad on juba pikemat aega seal, kui vaadata facebooki finantsvabaduse gruppi näiteks
                        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                          Investeerimisteema tekkimine jalkafoorumisse on märk. Taksojuhid on turul.
                          Taksojuhid valitsuses tegid ju raha vabaks.

                          Miks nii halvustav toon kohe, kindlasti on nii mõnigi siine investeerija pädevam rahaasjades kui EV rahandusminister. Või mis sa arvad?
                          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Aktsia väärtuse määrab ikka inimeste usk ja vöime seda osta. Vöi saan millestki valesti aru?

                            TSLA tundus mulle siis ka kallis, kui siis 100-200 vahel oli ja need LHV`s välja naerdi, kes 500 targetist rääkisid. Irvitamine jätkus, kui 400-800 vahel räägiti 1000 targetist. Hetkel oleks väärtust 4400, arvestades splitti. Eks see haip veel mönda aega jätkub. Meetkevin pani TSLA targeti näiteks 1400 v 1600 peale.


                            KNDI Target tösteti 50 peale, nüüd juba 70. Kuna see arem päevaga 300% hüppe teinud, siis mingi hetk see vöib töesti lennata.

                            Suures pildis oleks muidugi hetkel pigem ettevaatlik, arvestades poliitilisi pingeid. Möni lamp sündmus praegu USAs vöib vabalt köik pikalt punasesse viia. Ootaks selle 21.01 ära, siis saab EV natuke rahulikumalt hingata.

                            Mullist rääkides, siis löhkemist on prognoositud nii Aprilli kui ka sügisesse. Keegi täpselt ei tea. Igaljuhul inimestel vaba raha jagub, nt eestlaste säästud tegid poole aastaga 500mln pealt 800mln hüppe, kui ,ma öigesti mäletan.
                            Jah, üks asi on inimeste võime seda osta, aga teine on aktsia hinna määratlemine ettevõtte reaalsete majandusnäitajate alusel ehk nn väärtusinvesteerimise põhimõtteid järgides. Tõsi, tundub, et neid ideid järgitakse järjest vähem ja hetkel paistab, et kaubeldakse igasugu kraami, mis vähegi kuskil kerkida võiks. Kõige parem loogika võiks ehk olla selles, et ega poest ju muid asju ka kallimalt osta ei taha, kui tead, mis on selle asja reaalne väärtus. Aktsiate puhul kehtib see loogika miskipärast järjest vähem. Me ei osta ju poest saia 10 kordse hinnaga, kuigi võiks olla võime seda osta. Samas mingi aktsia eest 10 kordne hind välja käia ei tundu justkui olevat probleem. Ehk siis minule tundub, et aktsiaturgudel on järjest rohkem emotsionaalsust ning vähem ratsionaalset mõtlemist, mis aga nagu öeldud, ei takista raha teenimast.

                            Ma olen üritanud hetkel neid kahte kombineerida, üritaks kindlustada tagalat ja valida neid, kellel on midagi reaalselt olemas ning kelle majandusnäitajad annavad kindlust. Samas veidike emotsionaalsust pulliefekti mõttes ei tee ka paha.

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Rein Vaata postitust
                              Miks nii halvustav toon kohe, kindlasti on nii mõnigi siine investeerija pädevam rahaasjades kui EV rahandusminister. Või mis sa arvad?
                              Viimasele väitele ei oska hinnangut anda.
                              Aga üldse ei halvusta. Juba umbes taksode ja aktsiaturgude tekkimisest alates on eksisteerinud selline ütlus/põhimõte, et kui su taksojuht (enne taksosid oli referentsgrupiks kingaviksija) räägib sinuga aktsiatest, on viimane hetk müüa.

                              Algselt postitas kaala Vaata postitust
                              Point on 50%+ töus. Aga see on tore, et sa tead paremini, aga ei räägi.
                              Palun, statistika on siin.
                              Kodumajapidamistel on teise kvartali lõpus sularaha ja hoiuseid ca 9,2 miljardit.
                              Statistikarubriigis on esitatud Eesti Pangas tehtava ametliku statistika kolm põhivaldkonda: välissektori, finantssektori ja finantskontode statistika, mida tehakse ja avaldatakse kooskõlas rahvusvaheliste standarditega.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X