320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Seda Äripäeva narratiivi "investeerides võidavad kõik ja vaata, kuidas sai Endelist palgatööga miljonär (mis siis, et Endeli palgatöö oli suurfirma tippjuht)" oli märgata küll.

    Samas enda näitel ma lükkasin ju tuimalt raha peale ja kui asi läks ikka väga püstloodis üles, siis müüsin kasumiga maha, maksin kõik enda vähesed võlad-laenud ära, maksin pooleks aastaks kommunaalid ette ära, lükkasin 3000 III sambasse ja ostsin end samadele positsioonidele sisuliselt. Et, noh, ma ei tea, kus ma nüüd midagi väga valesti tegin.

    Kommentaar


      see ju alati nii, kui kõik räâgivad ostmisest, siis oled juba rongist maha jâânud. Oodati et âssad ei realiseeri oma positsioone ja hind jääbki kõrgustesse kerkima?

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Seda Äripäeva narratiivi "investeerides võidavad kõik ja vaata, kuidas sai Endelist palgatööga miljonär (mis siis, et Endeli palgatöö oli suurfirma tippjuht)" oli märgata küll.

        Samas enda näitel ma lükkasin ju tuimalt raha peale ja kui asi läks ikka väga püstloodis üles, siis müüsin kasumiga maha, maksin kõik enda vähesed võlad-laenud ära, maksin pooleks aastaks kommunaalid ette ära, lükkasin 3000 III sambasse ja ostsin end samadele positsioonidele sisuliselt. Et, noh, ma ei tea, kus ma nüüd midagi väga valesti tegin.
        Keegi seda väitnud kuskil vms?

        Sul oli muidu (ma lähtun nüüd puhtalt enda eelnevalt toodud teooria pinnalt) ideaalne müügiajastus samuti, kas siis tahtlikult või tahtmatult. Hästi tehtud!

        Mind pigem ajab tilti see, kuidas keskmisest eestlasest on mingi madalalaubaline tehtud, justkui toimuks mingi ilgem amokki jooksmine. Seda ju tegelikult ei ole sellisel kujul. Tegelikkus vähemalt pankade enda sõnul olnud see, et inimesed maksavad ära suure intressiga laene (väga tublid minu arvates) ja okei, investeerivad võibolla kodusesse heaollu - miks ka mitte. Need kasiinod ja stripikad üksinäidetena, no siis on nii.

        Et kui börsi juurde tagasi tulla, siis ajastuse osas on korrelatsioon, aga kange tahtmine on arvata, et bagholderiks ei jäänud täna mitte need pensionisambast välja võtnud vennad, vaid teine grupp inimesi. Samas narratiiv meedias ja kuskil FV gruppides on selline, et "ha - ha lollid sambast väljunud said lakki, näete nüüd, mis saab kui valitsus lolle otsuseid teeb".

        Kommentaar


          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
          Kuna börsil aktsiaid ostes ei ole vaja kirjutada, miks sa neid ostad, saame me rääkida vaid hüpoteesidest. Plastic siin ühe käis välja. Ma olen laias laastus nõus(v.a see meedia osa, ma pole börsi kontekstis neid pensioniraha lugusid näinud, pigem mingitest veidi alternatiivsematest investeerimisvõimalustest), aga mainiks lisaks, et tipp saabus päev pärast rahade kontole jõudmist. Ehk ilmselt mingi punt inimesi ostis end Balti aktsiatesse sisse ka pensionirahade eest ning on nüüd jube vihased.

          Võimalik, et kõik meie spekulatsioonid on täielik pullisitt ja reaalsuses oli tegemist täiesti tavalise mulliga, mis ei sõltunud kuidagi pensionirahast. LHV puhul on ka üks teine aspekt: UK värk, sealne kasvupotentsiaal ja seetõttu institutsionaalsed investorid, kes seda vaikselt enda portfellidesse tiksutanud on.

          Samas nii uue teleka kui ka Coopi aktsiaid ostnud võivad ilmselt oma otsusega rohkem rahul olla kui need tüübid, kes kasiinosse läksid...
          Tasub ära märkida ka seda, et BTC on ka järgi andnud selle nädalaga. Eestlase genotüübi intelligentsi tundes, siis arvatavasti mingi hulk kupüüre läksid ka krüptosse kindlasti.

          Kommentaar


            Algselt postitas cabron Vaata postitust
            see ju alati nii, kui kõik räâgivad ostmisest, siis oled juba rongist maha jâânud. Oodati et âssad ei realiseeri oma positsioone ja hind jääbki kõrgustesse kerkima?
            Ma sellest narratiivist ka hästi ei saa aru. Coop on täna kella 20:00 seisuga mingi 150% up alates jaanuarist. Tipust ostnud vennad on 30% augus, so what? Mingi 20-30 milli eest on ostetud aktsiaid, mille turuhind on tänasest kõrgem. So what? Viide on jälle selline nagu 100 000 inimest oleks kollektiivselt ennast täis kusenud vms.

            p.s. seda retoorikat on läbi ajaloo kasutatud koguaeg. Viisemann 8 aastat juba räägib, kuidas kõik on kallis ja targem rahas istuda. Samal ajal vennad on iksides rekkaga raha koju toonud.

            Kommentaar


              Algselt postitas $$$ Vaata postitust
              Lihtsalt huvi pärast, et kas ma saan enamvähem õigesti aru.

              'Ekspertide' loogika oli, et kuna pensionirahad kohe kohe tulevad siis balti börsil tuleb räme buum. Seega ostab popi coopi, et pärast ullikeste raha endale saada.

              Päeval kui pensionirahad tulid, siis reaalne ekspert hakkas müüma ja tõmbas koti pähe samal ajal kui ullikesed ostavad aktsiate asemele uue teleka ja lastele saapad?
              Nõus. Enam-vähem nii oligi. Ma ise arvasin ka, et müügikoht tuleb septembri teises pooles, aga kui kuulsin, et pensirahad kanti kahe päevaga üle, siis müüsin kiirelt juba esmaspäev ära. Usun ka, et augustis ostjaid on suured kaotajad. Napilt pääsesin ja vaatan seda põnevusega praegu kõrvalt. Kuigi ostsin jaanuaris odavalt, siis enam ei tahaks Coopis sees istuda, raha juba mujal investeeritud. Annan ka endale aru, et ma lihtsalt kobistasin coopiga. Algaja ja võhik päevakaupleja saab alati lõpuks lüüa.
              LHV foorumis praegu lootjaid kes juba vahepeal ostnud ja loodavad uuesti hinda 4 euri. Huvitav vaadata kuidas neil läheb.
              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
              I don’t care what you think of me!
              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Oi vittu!
                tõstan ettepoole

                Kommentaar


                  Kõik mu ümber ja uudisteportaalides: Oi hullu, elekter on nii kallis ja jääbki kalliks. Mina: hea aeg Ignitist juurde osta.
                  On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                  I don’t care what you think of me!
                  Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Oi vittu!
                    bump!

                    Kommentaar


                      Krt pean ausalt ütlema, et mingi 1/3% likviidsusest hetkel stonkside all, 1/3 kõrge intressiga laenudes ja 1/3% sulas ning mõtlen, kas peaks siin mõneks ajaks cashi minema stonkside osaga. Ei suuda kuidagi seda poolikut olekut endale ära ratsionaliseerida. Samas ei suuda otsustada kummas suunas liikuda.

                      Kui eeldad langust, siis no mida hoida, kui loodad tõusu, siis munad pihku ja vajuta, eksole. Hedgemine tundub selline suht eidelik move. Oled mees või ei ole! Hullemaks teeb, et kõik fin sektori sõbrad/tuttavad on samuti sellises hedgetud positsioonis.

                      Kommentaar


                        Keegi lollpea ostis täna lhv märkimisõigust 40-ga. 370 midagi tükki. Hea diil.
                        Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
                          Keegi lollpea ostis täna lhv märkimisõigust 40-ga. 370 midagi tükki. Hea diil.
                          Kust ta leidis sellise hinnaga?
                          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                          Kommentaar


                            Ju keegi oli lõksu ülesse sättinud
                            Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                            Kommentaar


                              Evergrande buy the dip?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                                Evergrande buy the dip?
                                Kui 2008 oleksid Lehmani ostnud, siis anna minna.
                                20 LEGEND

                                Kommentaar

                                Working...
                                X