320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    No nagu ikka, kuskil foorumis ja kommuunides kõik võidavad muudkui kihlveokontorites, investeerimises ja kasiinoski. Kurat, kus need kaotajad on?
    Olen endiselt punases. Loss praegu 7200 taala.

    Kommentaar


      Mul on Balti börside asjad 1082,42 plussis, fondid -10,88 ja eToros -116$.
      Finantsvabadus, here I cum!

      Kommentaar


        Inimesed unustavad ära, et investeerimine ja spekuleerimine ei ole sama. See mis praegu näiteks balti börsil toimub, liigitub minu tagasihoidliku algaja meelest spekuleerimise mitte investeerimise alla. Hea näide on Arcovara, mis tõusis selle tõttu, et paar!!! päeva pärast majandustulemuste avalikustamist, ilmus sellekohane artikkel äripäevas koos mõne kohaliku emotsionaalse staarinvestori hitihoiatusega, ning ArcoVara lendas taevasse. Kas need kes ostsid sel ajal ArcoVara, uurisid selle firma mingeidki viimaste aastate majandustulemusi? Kas nad teavad mida tähendab P/E või ettevõtte majanduslik seis? Kas nad teavad mille põhjal kujuneb välja aktsia väärtus? Kas väärtus seisneb staarinvestori kommentaaris, ühe kvartali kasumis, ühesendises kvartaalses garanteeritud dividendis või milleski muus? Kas nad üldse teadsid millega ArcoVara tegeleb? Aga sama on teinud kümned surnuaia aktsiad järgepidi. Pro Kapital grupp tõusis pärast seda kui T1 pankrott välja kuulutati jne. Aga noh mida ka mina tean.
        On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
        I don’t care what you think of me!
        Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

        Kommentaar


          Kas keegi oskab seletada, miks Ignitis nii vähe maksab? Vaikselt seda portfelli laadinud, 20€ ringis tundub ikka päris hästi saadud, kui ettevõtte dividendipoliitikat lugeda ning majandustulemustega tutvuda.

          Kommentaar


            Turg reageerib spekulantide möllule rohkem kui päris majandustulemustele, tundub mulle sageli.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Mul on Balti börside asjad 1082,42 plussis, fondid -10,88 ja eToros -116$.
              Finantsvabadus, here I cum!

              Kommentaar


                Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                Turg reageerib spekulantide möllule rohkem kui päris majandustulemustele, tundub mulle sageli.
                Nii on.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                  Kas keegi oskab seletada, miks Ignitis nii vähe maksab? Vaikselt seda portfelli laadinud, 20€ ringis tundub ikka päris hästi saadud, kui ettevõtte dividendipoliitikat lugeda ning majandustulemustega tutvuda.
                  Ma olen väheke uurinud. Mingi SWBT (Southwest Bank of Texas) müüb niimoodi:

                  SWBT müügid (kopisin selle LHV investeermisfoorumist).
                  jaan 94 348
                  veebr 244 520
                  märts 659 926
                  aprill 206 442
                  mai 118 456 (kuuenda mai seis)
                  Kokku: 1 323 692

                  Kui ma saan õigesti aru on tegemist IPO-lt 22.10 ga ostnud pangaga. Miks ta müüb on minule arusaamatu. Samas on tegemist mingi stabilisaatoriga. Võibolla on suure panga jaoks kasulik lahkuda miinuses? Ignitis ise on näiteks öelnud, et kui alla 20 langeb hakkavad/mõtlevad ise aktsiad ostma. Need on mingid suurte poiste mängud, millest ma täpselt aru ei saa. Ilmselt ka spekulandid lahkuvad, sest juba pool aastat pole kasumit saanud, samal ajal kui naabrimees teenis kryptoga miljoneid. Ise hetkel küll väga rahulik, et ostnud olen. Kasum kasvab, käive kasvab, lubatud dividendipoliitika meeldib, Leedu võrguteenuste monopol, miks ei peaks omama.
                  On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                  I don’t care what you think of me!
                  Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                  Kommentaar


                    Riot On!
                    rioton Riot-on riot on documentary 2000 finland helsinki epic entertainment pasi pbr


                    Kohustuslik vaatamine neile, kes tahavad start-upi investeerida. Parajalt humoorikas ka näha kuidas Soome semud tippinvestorite 20+ milkut paari aastaga stripparite ja veits muude taoliste asjade peale pilpaks lasid
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Üleeile müüsin enda ATOS-e aktsiad maha. Mingil hetkel olin sellega ca 50 protsenti miinuses, aga lõpuks tuli 12 protsenti kasumit. Päris rahule müügiga ikkagi jääda ei saa. Mul oli sisestatud limiidiga müügiorder hinnaga 3.40 per aktsia. Hind liikus aga maksimaalselt kuni 3.3996 ja minu order jäi täitmata. Lõpuks müüsin 3.22 per aktsia. Seega jäi raha protsentuaalselt päris korralikult lauda. Siit aga mitu õppetundi. Esiteks ei tasu kunagi sisestada limiitorderit, kui on endal võimalus ja aeg hinnaliikumist lives jälgida. Minul oli, aga ikkagi hoidsin limiitorderit sees. Hakkasin aga senti saagima ja kaotasin oluliselt rohkem. Oleksin pidanud limiitorderi välja võtma ja vahemikus 3.35-3.39 turuhinnaga ära müüma. Jäin aga ootma ja lootma ning lõpuks hind sinna vahemikku enam ei liikunudki. Lisaks ei soovita limiitorderit seada kunagi ümmarguse summa peale. Võib eeldada, et paljud seavad enda limiitorderi ümmarguse summa peale. See tekitab aga korraliku müüri ning order ei pruugi läbi minna, nagu minuga juhtus. Mõistlik oleks seada order nt 1 sent alla ümmarguse summa. Antud juhul oleks order 3.39ga kenasti läbi läinud. Aga mis seal ikka.

                      ATOS-t jälgin muidugi edasi, sest hetkel tundub olevat aktsial päris hea momentum. Miks ma üldse müüsin, oli see, et eile toimus pre-marketi ajal konverents, kust oodati uut infot. Olin üsna kindel, et uut infot ei tule ja arvasin, et aktsiahind kukub alla. Seetõttu otsustasin aktsiad üleeile müüa. Uut infot sisuliselt ei tulnudki ning mingil hetkel tegi hind pre marketil tõepoolest kukkumise. Samas oli aga ka võimalus aktsionäridel esitada küsimusi ning nende käigus tuli kompanii juhtidelt paar vastust, mis tõmbas hinna tagasi üles ja säilitas momentumi.

                      Võimalik, et ostan täna aktsiad odavamalt tagasi - kui selline võimalus peaks tekkima ning üritan sama päeva jooksul uuesti maha müüa. Kaks päeva on selline hinnaliikumine toimunud, mis peaks swingimiseks võimaluse andma. Eile kukkus hind turu avanedes korra alla ning hiljem liikus üles, misjärel tuli hind jälle allapoole. Kui täna peaks sama muster jätkuma, oleks võimalik veidi teenida. Aga eks näis.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas allars Vaata postitust
                        Samas oli aga ka võimalus aktsionäridel esitada küsimusi ning nende käigus tuli kompanii juhtidelt paar vastust, mis tõmbas hinna tagasi üles ja säilitas momentumi.
                        põhimõtteliselt kui direktor ütleb järsku konverentsil "for fuck's sake!", siis aktsia kukub ja kui ta ütleb et ei ei, pole midagi, ajasin kogemata vett endale peale, siis aktsia põrutab jälle üles?

                        Kommentaar


                          Krüptos on ''veri tänavatel'' hetkel...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cabron Vaata postitust
                            põhimõtteliselt kui direktor ütleb järsku konverentsil "for fuck's sake!", siis aktsia kukub ja kui ta ütleb et ei ei, pole midagi, ajasin kogemata vett endale peale, siis aktsia põrutab jälle üles?
                            Einoh, eks need väljaütlemised, sõnastus ja kõik selle juurde käiv peab ju puudutama eelkõige ikkagi kompanii käekäiku. Antud juhul on tegemist kompaniiga, kes tahab välja töötada ja turule paisata covidi vastast ninaspreid, mis üllatus-üllatus, meil on juba olemas. Ma muidugi ei ole kursis, kas tegemist on analoogse tootega, kuid võib ehk eeldada. Aga see polegi oluline. Lisaks on neil töös üks ravim seoses rinnavähiga. Paljud ootasid, et konverentsil kinnitatakse, et ollakse lõpetatud käimasolevad faasid ravimite katsetusel ja väljatöötamisel ning liigutakse edasi järgmisesse faasi. Seda aga ei tulnud. Küll aga öeldi välja, et nad otsivad partnerit, kellega edaspidi koostööd teha. Lisaks anti kaude mõista, et käimasolevad faasid saavad peagi läbi. Sellest loeti välja, et tegemist on ikkagi real deal värgiga, mitte hämaga ning käimasolevates faasides ei feilita. Palju on bio kompaniisid, kes mingil hetkel mingis ravimi väljatöötamisfaasis feilivad. Ja kui vähegi tuleb infot, mille alusel saab järeldada, et seis on ok, paneb see hinna tõusma. Ehk puhas psühholoogia kõik. Paljud treiderid ainult uudistele ja ruumoritele mängivadki.

                            Kui oled pikaaegne ning lähed algusest peale selle peale välja, et mingil hetkel on kompaniil ravim välja töötatud ning turul, siis ei tohiks see rolli mängida. See on aga suht all in-i minek. Bio puhul ei julgeks mina lõpuni minna. Lisaks tundub ravimeid väljatöötavate kompaniide puhul olema tihti olukord selline, et ravimi väljatöötamise protsessis on aktsiahind kõrgem, kui siis, kui ravim mingil hetkel välja töötatakse.

                            Aga see, kuidas mingi kompanii juhi väljaütlemised ja sõnastus aktsiahinda võivad mõjutada, on valdkonniti kindlasti väga erinev.

                            Kommentaar


                              Kuidas täna siis kah? Põleb jah? Bitcoin 4ever?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Kuidas täna siis kah? Põleb jah? Bitcoin 4ever?
                                Dip. Osta juurde.
                                Слава Україні! Героям слава!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X