320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Nüüd Biden ka liiga palju seletama hakanud lisaks J-Powile...
    OCGN saab kohe FDA approvali, tuleb mönus lift-off
    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

    Kommentaar


      Mille jaoks te üldse kogute seda raha? Normaalset elu ei tule ja kirstu kaasa ei võta ju?

      Kommentaar


        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
        Mille jaoks te üldse kogute seda raha? Normaalset elu ei tule ja kirstu kaasa ei võta ju?
        Vanaduses peab naistele ise joogid välja tegema

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Mille jaoks te üldse kogute seda raha? Normaalset elu ei tule ja kirstu kaasa ei võta ju?
          nipa-napa nii vist:
          Fuck you money is a fancy way of saying enough money that you're completely financially independent. In other words, you can say "fuck you" to an employer or a business proposition and it won't affect your living standards noticeably.

          Kommentaar


            Aga, nasfal, mida sa praegu teed selle rahaga? Reisida ei saa, söömas käia ei saa, riideid ka väga osta ei anna. Kodutehnikas on kõik vajalik olemas, ostsin kuu alguses mingi suure teleka ka. Kinnisvara praegu ei näpi, kuna seal turul tunduvad kõik lolliks läinud olevat. Mingitele tuustidele 200 eurot hotellis mürgeldamise eest maksta ka pole vaja. Narksi ei tee, joomine pole ka enam popp. Täiesti mõttetu elu on praegu, noh.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              nipa-napa nii vist:
              Ma ei mõelnud päris selles võtmes

              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Aga, nasfal, mida sa praegu teed selle rahaga? Reisida ei saa, söömas käia ei saa, riideid ka väga osta ei anna. Kodutehnikas on kõik vajalik olemas, ostsin kuu alguses mingi suure teleka ka. Kinnisvara praegu ei näpi, kuna seal turul tunduvad kõik lolliks läinud olevat. Mingitele tuustidele 200 eurot hotellis mürgeldamise eest maksta ka pole vaja. Narksi ei tee, joomine pole ka enam popp. Täiesti mõttetu elu on praegu, noh.
              Ma vaatan neid uusi tüvesid, siis kaob isu investeerida ka ära, sest seda kindlamat ja paremat tuleviku ka ei tule, kus raha kulutada.

              Tegelikult ma nõustun su jutuga ja ma olen ka ise väga palju tagasi tõmmanud viimase aastaga ja divikate read on jõudsalt kasvanud. Viimane aasta on investeerimisega alustamiseks ka tavainimestele, keda koroona pole töökaudu kõigutanud olnud ideaalne aeg. Kasvõi võlgade tagasimakseks.

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Mille jaoks te üldse kogute seda raha? Normaalset elu ei tule ja kirstu kaasa ei võta ju?
                Nii vaimuvaene kooner nagu W.Buffet ei pea ka olema, kes aastast aastasse loeb oma alamakstud assistentidega vana büroohoone x korrusel ülerahvastatud ruumides pappkarpide vahel firmade majandusaruandeid ja pärast oma parsaga Omaha äärelinna 30 kilo eest ostetud majakesse söidab. Sada miljardit taskus, aga isegi tütrele ei raatsi väikelaenu anda.
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Nii vaimuvaene kooner nagu W.Buffet ei pea ka olema, kes aastast aastasse loeb oma alamakstud assistentidega vana büroohoone x korrusel ülerahvastatud ruumides pappkarpide vahel firmade majandusaruandeid ja pärast oma parsaga Omaha äärelinna 30 kilo eest ostetud majakesse söidab. Sada miljardit taskus, aga isegi tütrele ei raatsi väikelaenu anda.
                  See meenutab tôesti nagu mingit arvutimängu pixlit.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Mille jaoks te üldse kogute seda raha? Normaalset elu ei tule ja kirstu kaasa ei võta ju?
                    Lastele... ikka lastele... Et mõlemal oleks vanematekodust lahkudes oma pind(tehtud), elu alustamiseks veidi raha( poisil on koolifond+-is 1,5 aastaga üle 4k, teisele(veel sündimata) lapsele pole veel teinud) ja ise tahaks ka 50selt juba lõdvalt võtta( 6% tootlusega peaks praeguste prognooside kohaselt finantsvabadus siis saabuma).
                    ROHE-VALGE SURMANI

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Diftong Vaata postitust
                      Lastele... ikka lastele... Et mõlemal oleks vanematekodust lahkudes oma pind(tehtud), elu alustamiseks veidi raha( poisil on koolifond+-is 1,5 aastaga üle 4k, teisele(veel sündimata) lapsele pole veel teinud) ja ise tahaks ka 50selt juba lõdvalt võtta( 6% tootlusega peaks praeguste prognooside kohaselt finantsvabadus siis saabuma).
                      Endale ka see delayed gratification teema vast põhiline. 50 a vanuses higimull otsa ees 10-12h päevas töötamine ei tundu nagu nii apetiitne. Täna aktsepteeritav, et siis vb üldse kuskil maal lambaid kasvatada. Või noh, vähemalt, et sul oleks see variant siis seda teha.

                      Kommentaar


                        Mina kavatsen rämedalt töötada kuni 65 aastaseni ja siis täna tehtud investeeringutest mõnusat vanaduspõlve nautima hakata. Alustasin kogumist liiga hilja, et 50-lt pensionile jääda. Täna on ühe pensionäri kohta kaks töötavat inimest, siis (paari)kümne aasta pärast iga pensionäri kohta üks töötav inimene. Kes meile pensioni maksma hakkab? Ka praegune pensionär ei ela just väga hästi, siis mis saab siis kui meie pensionile jääme? Seetõttu tuleb juba täna hakata endale pensioni koguma. Muidu leiad ennast pensionipõlves delfis kibedaid kommentaare kirjutamas ja Toompeal valitsuse vastu vihaseid loosungeid hüüdmas, et miks riik vanainimese heaks midagi ei tee.

                        Minu jaoks on see finantsvabaduse jutt pullikaka. Seda suudavad vaid vähesed ja sellega inimesi hullutades hakataksegi igasugu lollusi tegema nagu päevakauplemine või erial. Kui kohe rämedat pappi ei tule, siis kaob ka huvi poole aastaga ära. Ma ei taha saada finantsvabadust vaid mõnusat pensioni. Mida rohkem selleks ajaks investeeringuid on seda parem. Juhul kui tõesti kõik pekki peaks minema, siis ma vähemalt üritasin, ennast tundes oleks tänased investeeringud juba ammu laiaks löödud.. Lisaks teen ma seda sellepärast, et see meeldib mulle, paneb silmad särama, keskeakriis kummitab. Eile kuulsin Rimis turvamehi investeerimisest rääkimas. Kas peaks muretsema? :-)
                        On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                        I don’t care what you think of me!
                        Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                        Kommentaar


                          ma vist vähemuses, aga ma töötan ilmselt surmani - ma ei kujuta ette, et ma mingil perioodil niisama vahiks. Töö ei pea tingimata olema midagi ebameeldivat.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                            Mina kavatsen rämedalt töötada kuni 65 aastaseni ja siis täna tehtud investeeringutest mõnusat vanaduspõlve nautima hakata. Alustasin kogumist liiga hilja, et 50-lt pensionile jääda. Täna on ühe pensionäri kohta kaks töötavat inimest, siis (paari)kümne aasta pärast iga pensionäri kohta üks töötav inimene. Kes meile pensioni maksma hakkab? Ka praegune pensionär ei ela just väga hästi, siis mis saab siis kui meie pensionile jääme? Seetõttu tuleb juba täna hakata endale pensioni koguma. Muidu leiad ennast pensionipõlves delfis kibedaid kommentaare kirjutamas ja Toompeal valitsuse vastu vihaseid loosungeid hüüdmas, et miks riik vanainimese heaks midagi ei tee.

                            Minu jaoks on see finantsvabaduse jutt pullikaka. Seda suudavad vaid vähesed ja sellega inimesi hullutades hakataksegi igasugu lollusi tegema nagu päevakauplemine või erial. Kui kohe rämedat pappi ei tule, siis kaob ka huvi poole aastaga ära. Ma ei taha saada finantsvabadust vaid mõnusat pensioni. Mida rohkem selleks ajaks investeeringuid on seda parem. Juhul kui tõesti kõik pekki peaks minema, siis ma vähemalt üritasin, ennast tundes oleks tänased investeeringud juba ammu laiaks löödud.. Lisaks teen ma seda sellepärast, et see meeldib mulle, paneb silmad särama, keskeakriis kummitab. Eile kuulsin Rimis turvamehi investeerimisest rääkimas. Kas peaks muretsema? :-)
                            Võtan su postituse enda vaatevinklist lahti ja vastan ilma igasuguse irooniata ja loodetavasti ei lähe ka liiga m***i mõõtmiseks
                            65ndani tööd panna- annaks Jumal sulle tervist.
                            Kogumise alustamisega ei ole kunagi hilja- tubli ja kõrge viis sulle.
                            Vaata( ma eeldan abikaasaga) kulud ja tulud üle-50euri kuus vähem kulutada on juba 600 aastas,+50 kuus teenida samuti 600.1200 aastas pole ju paha lisa 50% klubisse astumist/kuulumist ma kõigile ei soovitagi
                            Mina ka riiklikule pensionile ei looda.
                            Eks kõigi võimalused investeerida on erinevad ja vb tõesti pole sinul võimalik täna nii palju investeerida, aga ehk paranevad su sissetulekud/ vähenevad väljaminekud tulevikus? Oluline on aru saada, et investeerimine( ja ka elu) pole võistlus, tuleb oma võimetest ja võimalustest lähtuvaid otsuseid teha selgelt ja loobuda liigsest võrdlemisest( nt Rimi turvameeste ja WB-ga). Ka mina magasin pikki aastaid ja võtsin end käsile, kui 30 oli ukse ees ja sestap olen kaugel sellest mis võinuks olla. Parim võrdlus sportliku hasardi jaoks on mõni sugulane või tuttav kes on sinuga samal tasemel, aga ka seal tuleb aru saada, et võimalused( eriti eri aegadel) on erinevad.
                            ROHE-VALGE SURMANI

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Diftong Vaata postitust
                              Lastele... ikka lastele... Et mõlemal oleks vanematekodust lahkudes oma pind(tehtud), elu alustamiseks veidi raha( poisil on koolifond+-is 1,5 aastaga üle 4k, teisele(veel sündimata) lapsele pole veel teinud) ja ise tahaks ka 50selt juba lõdvalt võtta( 6% tootlusega peaks praeguste prognooside kohaselt finantsvabadus siis saabuma).
                              Igav elu. Kōik nii etteplaneeritud.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X