320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
    Kuidas meite riigis krüpto maksustamisega on? Pangad ja mta uurivad ka elu-olu?
    Tulu tuleb maksta igalt investeeringult, mis õnnestub. Tõenäosus muidugi niisama kontrolli sattuda on ilmselt üsna olematu. Kui aga aktiivne trader olla ja korralikke kasumeid teenida, siis mine tea. Keegi võib vahest vilet ka puhuda

    Kommentaar


      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
      Kuidas meite riigis krüpto maksustamisega on? Pangad ja mta uurivad ka elu-olu?
      No tegelt see on suht selline pseudoprobleem. Inimene, kes lükkab krüptoga regulaarselt kasumit (mitte one day lucky birds), siis nendel on 99% ajast ka piisavalt teadmisi, kuidas Eesti ,,suvi jääb ära'' banaanivabariik läbi lillede koos maksuametiga perse saata.

      Kommentaar


        Mul tglt isiklik mure, keegi maksis võla ära btc-sse mõne aja eest ja nüüd äkki on sellest saanud mingi 15k ja tahaks lahti saada, samas nagu makse maksta ka ei tahaks, kuna investeeringust oli asi kaugel.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          No tegelt see on suht selline pseudoprobleem. Inimene, kes lükkab krüptoga regulaarselt kasumit (mitte one day lucky birds), siis nendel on 99% ajast ka piisavalt teadmisi, kuidas Eesti ,,suvi jääb ära'' banaanivabariik läbi lillede koos maksuametiga perse saata.
          Julgeks siinkohal väita, et need nn perse saatjad võivad end ise veidi aja pärast persest leida. Seega, võiks veidi hobuseid hoida selliste väljaütlemistega.

          Kommentaar


            Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
            Mul tglt isiklik mure, keegi maksis võla ära btc-sse mõne aja eest ja nüüd äkki on sellest saanud mingi 15k ja tahaks lahti saada, samas nagu makse maksta ka ei tahaks, kuna investeeringust oli asi kaugel.
            Ega sellist otsest monitoorimist tehta. Kui oled tulu saanud, siis tulu tuleks maksta üksnes tekkinud tulu ehk algväärtuse ja lõppväärtuse vahe pealt. Sisuliselt peaksid seda ise järgmise aasta veebruaris deklareerima. Samas ma saan aru, et keegi tasus võla bitcoinides. Seega pole ju teada, kui suur summa algselt tasuti ja kui suureks see on kasvanud. Seda ei hakka keegi uurima.

            Mta kodulehel on muidu ka otsesõnu alused välja toodud.

            Virtuaalset valuutat käsitletakse tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõike 1 tähenduses varana. Tulumaksuga maksustatakse sellisel juhul vara võõrandamisest, sh vahetamisest, saadud kasu (TuMS § 15 lg 1 ja § 37 lg 1).

            Kommentaar





              Kommentaar


                Järjekordne näide sellest, miks igasugu bio/ravimiettevõtete aktsiate ostmisega tuleks olla eriti ettevaatlik. Siinkohal ei pea ma silmas ettevõtteid, kes ravimeid müüvad, vaid selliseid, kes neid välja töötavad.

                Frequency Therapeutics (FREQ) tuli aktsiaturule 2019. aasta novembris. Aktsia maksis IPO järgselt turul ca 15-16 dollarit. Nende peamine ravim, mida nad välja püüavad töötada, on FX-322 ehk ravim, mis peaks inimestel taastama/parandama kõrvakuulmist, uuendades/parandades sisekõrvas olevaid kuulmisrakke. Väga revolutsiooniline. Selle aasta veebruari keskpaigas maksis aktsia isegi juba ca 60 dollarit. Eelmise nädala algul kukkus aga aktsia hind alla 9 dollari. Põhjuseks faasi 2a tulemused, mis ei olnud oodataval tasemel. Ei leitud eriti märkimisväärset vahet nendel, kes said platseebot ja neil, kes said pärisravimit. FREQ läheb küll ravimiga edasi, kuid järjekordne tõestus sellest, et ravimit väljatöötavat aktsiat omades võid olla kas käsi kullas või üleni mullas. Võtmekoht on õigeaegsel ostul ja müügil. Kui riskida ei taha, on mõistlik müüa enne tulemuste teatavakstegemist. Nii võib loobuda küll väga korralikust kasumist, aga samas on võimalik ära hoida ka märkimisväärne kahjum.

                Kommentaar


                  Ma proovin see kuu geniaalset säästunippi.

                  Eile oli palgapäev, eks. Noh, maksan kõik arved, üürid, asjad ära. Ülejäänud raha kütsin kõik Balti aktsiaturule (LHV, Ignitis, veits sadamat ka). Kui mul nüüd raha vaja läheb, siis müün mingi väikse osa maha ja saan kasutada. Teenustasu ju pole! Lisaks peab mingi paar päeva ootama ehk ära kaovad igasugused emotsiooniostud! Kui peaks mingi väga erakorraline kulutus tulema, siis saan ju emale helistada. Ja kui kõht tühjaks saab, siis on kapis läätsed, makaronid ja muud asjad.

                  Täna on katse teine päev, seni läheb okeilt. Sõin hommikusöögiks tööl sekretäri kommid ära.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Ma proovin see kuu geniaalset säästunippi.

                    Eile oli palgapäev, eks. Noh, maksan kõik arved, üürid, asjad ära. Ülejäänud raha kütsin kõik Balti aktsiaturule (LHV, Ignitis, veits sadamat ka). Kui mul nüüd raha vaja läheb, siis müün mingi väikse osa maha ja saan kasutada. Teenustasu ju pole! Lisaks peab mingi paar päeva ootama ehk ära kaovad igasugused emotsiooniostud! Kui peaks mingi väga erakorraline kulutus tulema, siis saan ju emale helistada. Ja kui kõht tühjaks saab, siis on kapis läätsed, makaronid ja muud asjad.

                    Täna on katse teine päev, seni läheb okeilt. Sõin hommikusöögiks tööl sekretäri kommid ära.
                    1. palju tuli ka?

                    2. mix ei lähe ülemuse juurde ja ei ütle, et edaspidi tahad tsunftile arveid esitada. mõtle kui palju siis säästaksid!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      1. palju tuli ka?

                      2. mix ei lähe ülemuse juurde ja ei ütle, et edaspidi tahad tsunftile arveid esitada. mõtle kui palju siis säästaksid!
                      Meil vist pole OÜna töötamine lubatud. Vist.

                      Kommentaar


                        Ilgelt lahe säästumeetod. Kuna arve on nullis, siis saatis Netflix mulle teate, et konto on "on hold". Seejärel vaatasin väljaminekuid ja avastasin, et olen paar aastat maksnud kahe Netflixi konto eest, millest ühte pole mingi aastaid kasutanud. Võtsin netflixi tarbijatoega ühendust ja sain mingi 40 euri tagasi ja pandi see lisakonto kinni. Win!

                        Kommentaar


                          Kuhu 40 euri lükkasid? Nii saad üsna pea ka siin 10 kilostest portfelli kõikumistest rääkida.
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vtp Vaata postitust
                            Kuhu 40 euri lükkasid? Nii saad üsna pea ka siin 10 kilostest portfelli kõikumistest rääkida.
                            Tuleb 5 päeva jooksul... Ilmselt kasvukontole fondide alla.

                            Kommentaar


                              Kamraadid. Homme paneb Powell jälle monotoonse köne maha öhtul 7st, pange vaim valmis. Hea eelnevalt maha laadida ja/vöi sel hetkel juurde vötta

                              OCGN proovib peagi vaktsiini USA, Euroopa ja löuna-ameerika turule suruda, see vöiks mingi hetk plahvatada. Täna USA telekanalis anti sellele ostusoovitus, töus praegu 28%. Kui FDA selle vastu vötab, siis paugutab see 20ndatesse min.
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                Lex on umbes 4 krüpto podcasti veel välja pannud, aga mul ei ole olnud aega neid kuulata veel. Minu strateegia on hetkel oodata Bitcoini järgmist suurt kukkumist ja siis sisse minna. Mõned inimesed pakuvad, et seda ei juhtu ja 100k, 200k jms milestone'id tulevad ennem. Kellel õigus on?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X