320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    jaja, okei, saan aru, selline sõbralik input tekkinud arutellu oligi su tegelik postituste mõte. tõesti, et me keegi sellest aru ei saanud. ei viitsi gifi otsida hetkel mingit.
    Ma tegelikult oleks oodanud, et keegi tuleks lükkaks mu arvutused ümber ja põhjendaks, miks TSLA pull tasub olla. Või siis vähemalt saaksin sinult enda anti-establishment seisukohtade ja in-group poiste vastu minemise eest kirikusse küünla. Aga no läks tühja.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Ma ei tea. Siin on paar inimest pidevalt "oh my god, premarket kõik punases" jne.
      -7k, oli +10k

      Kui kaotus oleks mõned sajad, siis ma ei viitsiks pre-marketit jälgidagi. Ega see hetkelgi otseselt midagi ei anna, aga vähemalt saab ehk mingi indikatsiooni, mis päeva jooksul toimuda võib.

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Ma tegelikult oleks oodanud, et keegi tuleks lükkaks mu arvutused ümber ja põhjendaks, miks TSLA pull tasub olla. Või siis vähemalt saaksin sinult enda anti-establishment seisukohtade ja in-group poiste vastu minemise eest kirikusse küünla. Aga no läks tühja.
        mul isiklikult ei ole su arvutuste vastu väga miskit ja kiirelt üle lugedes ka enda mõtetega erilist vastuolu ei ole. tegelikult oleme täitsa ühel arvamusel. ma nt suutnud tsla hinnast aru saada siis kui ta noteeriti, saati siis praegu. aga oodata ja eeldada pärast sellist gifidega kullatud "pojad, ma nüüd teile õpetan" stiilis asja mingit viisakat reaktsiooni on natukene ehk liiast. aga seda võib olla tõesti keeruline mõista, sest nagu ise ütlesid, siis sul on probleemi inimestest sotti saamisega ka laivis, saati siis online, eksole?

        Kommentaar


          Algselt postitas vtp Vaata postitust
          Polnud kõvatamine, see on vaid mu watchlist ja ma pole ise täna üheski aktsias sees. Investeerimine pole mu jaoks päris jalgpalliga võrreldav ka, siin emotsionaalset sidet oma kraamiga luua ei tasu. Point oli tegelikult - ja ma väga vabandan kõigi sügavalt Eloni silmadesse armunute ees - et TSLA (ja veel mõni rakett) võib väga vabalt ollagi ülehinnatud ja mullid kipuvad aktsiate maailmas valusalt lõhkema.

          Aga mis ma ikka jauran. Jagan mõned seletused ka, miks tuleks emotsioonid kõrvale jätta ja asi enda jaoks hoolega läbi mõelda, et te mingite mädanenud sardiinide otsas ei istuks. Öeldakse, et TSLA on kasvuaktsia, nii et sky is the limit, right?



          Igast kasvuaktsiast saab ühel hetkel väärtusaktsia, st homme, ülehomme, 10 aasta pärast või nii peab keegi seda vara tahtma selleks, et ta toob mitte väärtuskasvu, vaid rahalist tulu. Tulu? Müügitulu?



          Kasumit?



          Rahavoogu?



          See on number, mida silmas pidada. Ja ma teen selle asja nüüd hästi lihtsalt ja lollikindlalt, aga paraku tuleb see ohver tuua, et millalgi pidama ka saaksin. Point on, et ühel hetkel muidu nullkasvuga ettevõttelt ootad sa suurusjärk 10% rahavoo tootlust igal aastal, muidu lähed tood midagi muud poest. Kui sa annad täna Teslale triljoni väärtuse, siis sa ootad, et sel kaunil tulevikupäeval teeniks ta tänases vääringus ca 100 miljardit vaba rahavoogu igal aastal. Tesla tänane müügitulu on 31,5 miljardit taala. Pole hullu, kogu autotööstus paneb taskusse 2,24 triljonit aastas, see on ju 2 240 miljardit. Päev päästetud? Not quite. Näiteks VW toob oma ~300 miljardist müügituludest koju äritegevuses rahavoogu (CAPEX'i jätame kõrvale, sest eeldame ju, et ettevõte ei kasva, tulevikku investeerida pole vaja. Kuigi maintenance capex tegelikult ikkagi on. Aga et TSLAle eelis anda, teeme nii) ~7-8%. BMW 125 miljardist umbes 5% või nii. Ehk kui TSLA tooks koju 5% rahast, peaks olema tal sisuliselt 100% turuosa autotööstusest, kui tooks 10% peaks olema 50% turuosa. Okei, SpaceX ja värgid, aga tõesti veits ei tundu, et see valuation on välja venitatud rohkem kui Suure Sämmi püksikumm oli? Realistlik on sellest autobisnessist välja imeda max 30 miljardit opcf-i aastas, ülejäänud 70 miljardit peab tulema marsilt vms.

          Ehk, mida ma tahan öelda ja olen püüdnud öelda selle teema algusest peale on, et kui osta liiga kalleid asju, siis ei tasu üllatuda, kui ühel hetkel see asi kukkuma hakkab. Momentum on tore ja sellel lainel sõita vahva, aga turu ajaloos on sellised asjad eranditult lõppenud sellega, et keegi saab valusalt vastu näppe.

          Ja siit ka põhjus, miks ma üheski aktsias täna ei istu. Kui keegi saab selliste mullide lahtiharutamise järel vastu näppe, on sellel lühiperspektiivis alati tagajärjed ka laiemale turule. Pull oli seda TSLA ja muu värgi sõitu jälgida, aga paraku on see samasugune optimismiralli, nagu n korda minevikus nähtudki. This time is not different.
          Wow nagu investor toomase sulest oleks tulnud.

          Ühesõnaga sa ei usu, et mees, kes saatis hiljuti raketi taevasse, saadab 4a pärast esimesed inimesed Marsile? Ehitab hyperloopi, paneb naftatööstused kinni, sööb kindlustusfirmad välja, toodab energiat, müüb datat, ehitab esmakordseid maa aluseid tunneleid autodele, kus saab 160km/h sõita.
          Lisaks on plaanis elektri pealt töötavaid lennukeid tootma hakata. Põmm jälle boeing võib uksed kinni panna.

          Sul on ilus jutt, aga Tesla eesmärk pole volkswageni või bmwga konkureerida. See on ikka väga pisike ambitsioon kogu eesmärgist maailma muuta.
          Oled oma ajalooga jalgratta leiutamis aega kinni jäänud, kus peale helkurite polnudki midagi juurde enam lisada.

          Miks peaks tehnoloogia ettevõtte aktsiad langema, kus on maailma parimad oma ala tippspetsialistid koos ning mis on ennast juba tõestanud?

          Kommentaar


            Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
            Miks peaks tehnoloogia ettevõtte aktsiad langema, kus on maailma parimad oma ala tippspetsialistid koos ning mis on ennast juba tõestanud?
            Miks küll dot-com’i ajal keegi selle peale ei tulnud...
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust

              Miks peaks tehnoloogia ettevõtte aktsiad langema, kus on maailma parimad oma ala tippspetsialistid koos ning mis on ennast juba tõestanud?
              sellise suhtumisega investorid ongi need, kes kõige hullemalt vastu näppe saavad ühel hetkel

              Kommentaar


                Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                Wow nagu investor toomase sulest oleks tulnud.

                Ühesõnaga sa ei usu, et mees, kes saatis hiljuti raketi taevasse, saadab 4a pärast esimesed inimesed Marsile? Ehitab hyperloopi, paneb naftatööstused kinni, sööb kindlustusfirmad välja, toodab energiat, müüb datat, ehitab esmakordseid maa aluseid tunneleid autodele, kus saab 160km/h sõita.
                Lisaks on plaanis elektri pealt töötavaid lennukeid tootma hakata. Põmm jälle boeing võib uksed kinni panna.

                Sul on ilus jutt, aga Tesla eesmärk pole volkswageni või bmwga konkureerida. See on ikka väga pisike ambitsioon kogu eesmärgist maailma muuta.
                Oled oma ajalooga jalgratta leiutamis aega kinni jäänud, kus peale helkurite polnudki midagi juurde enam lisada.

                Miks peaks tehnoloogia ettevõtte aktsiad langema, kus on maailma parimad oma ala tippspetsialistid koos ning mis on ennast juba tõestanud?
                Need kõik ideed on tõesti toredad. Muidugi Marsile nelja aastaga ja Hyperloopi ma jätaks kõrvale, neid kahte asja ei juhtu. Küll aga on praegu üks fakt: lõviosa Tesla kasumist tuleb......traditsioonilistele autotootjatele saastekvootide müügist. Kas see millalgi muutuma hakkab, ongi usu küsimus. Tesla võib olla uus Amazon, aga võib olla ka järgmine [sisesta mõne tehnoloogiaettevõtte nimi, kel nii hästi ei läinud].

                Kommentaar


                  Õu, kuulge, Tesla-spetsid. Kui Marilyn Kerro teeb IPO, siis mis stsenaarium on tõenäolisem:
                  - aktsia algul tõuseb, aga siis saab ta vanemaks, rinnad langevad ja hind ka
                  - aktsia tõuseb, aga siis ta saab vanemaks ja vanemad nõiad on alati IN ja aktsia tõuseb veelgi kõrgemale


                  Sest, noh, horoskoopia ja nõidus kipub majandusharuna ikka all-in haru olema, kus EI SAA midagi valesti ju minna.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust
                    Mu point ju ongi ennekõike, et selliste miinuste juures ei ole üldse mingit teemat. Öelda, et turg on praegu jube halvas seisus, on mulle mõistusevastane. -40% tipust on halb seis. Praegu on tants tänavatel alles.

                    Selle aktsia kohta on keeruline midagi öelda. Oleneb ju, mis äri ajab ja mis marginaale sellest müügitulust investorile koju tuuakse. Mingi keskmine retailer oleks 3-4x ülehinnatud selle capi juures.

                    Ühtlasi pole ma öelnud, et mu watchlist konkreetselt täna rohelises oleks, vaid et seal ei ole mingit hullu valu näha. Suur osa sellest on 10% sees oma ajaloolistest tippudest.
                    Me ju siiski ei tea veel, kas see on ajutine langus ja hindade korrektsioon või siiski suurema languse algus ning mulli lõhkemine. Seega päris tantsuks seda siiski ei peaks. Tantsida julgeks siis, kui näeks, et kusagil on mingi support line hoidma hakanud. Hetkel seda tunnet veel ei ole tekkinud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Õu, kuulge, Tesla-spetsid. Kui Marilyn Kerro teeb IPO, siis mis stsenaarium on tõenäolisem:
                      - aktsia algul tõuseb, aga siis saab ta vanemaks, rinnad langevad ja hind ka
                      - aktsia tõuseb, aga siis ta saab vanemaks ja vanemad nõiad on alati IN ja aktsia tõuseb veelgi kõrgemale


                      Sest, noh, horoskoopia ja nõidus kipub majandusharuna ikka all-in haru olema, kus EI SAA midagi valesti ju minna.
                      Teslal on sitaks palju juba valesti läinud. Ebanaljakas postitus taas sinu poolt.

                      Hyperloopiga käib juba pidev töö, koostöös Virgin Galacticuga, kelle aktsiad on ka mul ilusti portfellis 12€ga ostetud. Hetke hind 30€.

                      Te olete vist kõik nii vanad juba, et ei suuda tehnoloogiaga kaasas käia. Kui teie lapsepõlves Henry Ford hakkas autot leiutama, siis ka vaevalt usuti, et selline asi saab reaalne olla.

                      BUY THE DIP

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                        BUY THE DIP
                        Küsin siis nii, et kas hind on selle ostusoovituse juures ka kuidagi relevantne? Ehk et mis on see hind, millega sa Tesla aktsiat enam ei ostaks (st kõik kosmosed, hyperloopid jne on hinnas juba sees)?
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cabron Vaata postitust
                          sellise suhtumisega investorid ongi need, kes kõige hullemalt vastu näppe saavad ühel hetkel
                          mul läks vist see memo kaduma, kus see teema on järjekordne ärapanemine. ise feelisin, et rohkem noh nagu siin spordiennustuste blogid jne. et positiivsust nagu rohkem. seal keegi ei tule mingi panuse panemise või jagamise peale sellise vibega peale, et "lol tra mida sa mees mõtled "

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vtp Vaata postitust
                            Küsin siis nii, et kas hind on selle ostusoovituse juures ka kuidagi relevantne? Ehk et mis on see hind, millega sa Tesla aktsiat enam ei ostaks (st kõik kosmosed, hyperloopid jne on hinnas juba sees)?
                            Eks see ajas muutub. Elonil on alati mingi jänku kaabust tõmmata. Vaata kuidas ta hakkas mõnda aega tagasi manipuleerima stockmarketiga ja nüüd lisaks veel krüptoturuga.

                            Vastus su küsimusele, siis aastaks 2025 võiks tesla vabalt maksta 6000€.

                            Bitcoiniga oli ju sama lugu, et inimesed ostavad õhku jne... Veel 3a tagasi uskusid vähesed, et BTC hind võiks täna olla 50K.

                            Kommentaar


                              Tesla kohta oli eile üks arvamus: https://finance.yahoo.com/news/tesla...185007237.html

                              Ma ise pole mõelnud kunagi Tesla ostmisele. Igatahes mitte nende hindade juures. Samas ei ole mul ka mingit soovi, et aktsiahind langeks. Pigem teebki murelikuks see, et Tesla võimalik langus viib kaasa ka teised aktsiad.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas allars Vaata postitust
                                Tesla kohta oli eile üks arvamus: https://finance.yahoo.com/news/tesla...185007237.html

                                Ma ise pole mõelnud kunagi Tesla ostmisele. Igatahes mitte nende hindade juures. Samas ei ole mul ka mingit soovi, et aktsiahind langeks. Pigem teebki murelikuks see, et Tesla võimalik langus viib kaasa ka teised aktsiad.
                                Taolisi artikleid on vorbitud juba paar aastat iga hinna juures, just sayin.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X