320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Swed töesti köige lihtsam. Mainitutele lisaks veel Saxo Pank.
    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

    Kommentaar


      #32
      Mul oleks pigem selline küsimus, et kuna ma päris "kiirelt rikkaks saamise"-plaani ei oma, vaid pigem tekkis küsimus selles, et kuhu panna enda igakuiselt üle jääv raha. Ehk see kõigub sealt 1000-2000 vahel enamjaolt (reisidel käia ei saa, pummeldamine on ka ära kadunud), kasiinos ei käi, spordi peale ei panusta, et siis mis on variandid. II sammas pole mul kunagi olnud, et sealt ei tule ka mingit supersummat kätte ja sellega pea õieli jooksu ei lähe.

      Lihtsalt panna seda järjest mingitesse aktsiafondidesse? Või proovida siit-sealt leida nö. stabiilsemaid aktsiaid, mis ei tohiks päris kõrbeda? Mis need olla võiks?

      Või on mingeid muid enamvähem normaalseid ja stabiilseid investeerimisteenuseid? Kas need enamus reklaamitavaid ühisrahastusvariante on püramiidskeemid ja sealt niiehknaa kindlalt eemale hoida? (noh, ala Estateguru jms asjad?).

      Kommentaar


        #33
        Osta kulda.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          #34
          Mõnu, teist kodulaenu ei ole mõelnud võtta ja ausaks landlordiks hakata?

          e: ilmselt hakka mõnule nüüd uksest ja aknast erinevaid huvitava sisuga dm-e tulema.

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            kuhu panna enda igakuiselt üle jääv raha. Ehk see kõigub sealt 1000-2000 vahel.
            Rahaboss confirmed
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Mul oleks pigem selline küsimus, et kuna ma päris "kiirelt rikkaks saamise"-plaani ei oma, vaid pigem tekkis küsimus selles, et kuhu panna enda igakuiselt üle jääv raha. Ehk see kõigub sealt 1000-2000 vahel enamjaolt (reisidel käia ei saa, pummeldamine on ka ära kadunud), kasiinos ei käi, spordi peale ei panusta, et siis mis on variandid. II sammas pole mul kunagi olnud, et sealt ei tule ka mingit supersummat kätte ja sellega pea õieli jooksu ei lähe.

              Lihtsalt panna seda järjest mingitesse aktsiafondidesse? Või proovida siit-sealt leida nö. stabiilsemaid aktsiaid, mis ei tohiks päris kõrbeda? Mis need olla võiks?

              Või on mingeid muid enamvähem normaalseid ja stabiilseid investeerimisteenuseid? Kas need enamus reklaamitavaid ühisrahastusvariante on püramiidskeemid ja sealt niiehknaa kindlalt eemale hoida? (noh, ala Estateguru jms asjad?).
              Martin, kuuled, Mõnul on liiga kõrge palk, et siin selliseid summasid saab investeerida igakuiselt.

              Kindlam minu arvates on tõesti fondidesse panna, kui mingitesse konkreetsetesse aktsiatesse. Kui investeerimises muidugi üldse midagi kindlat on .

              Vaadates siin enamuse postitusi, siis mina ujun risti vastupidi ilmselt. Mul on kindel fond välja valitud, kuhu igakuiselt investeerin teatud summa+ II samba panen samuti sinna tiksuma. Aktsiatega kauplemiseks olen liiga jänes.
              Eesmärgiks on see, et 20 aasta pärast pensionile jäädes, saan Saaremaale osta väike maja, kus ma siis suvel suvitan ja talviti talvitun kuskil soojal maal 3-4 kuud. Kas läheb nii, saame näha.
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Mõnu, teist kodulaenu ei ole mõelnud võtta ja ausaks landlordiks hakata?
                Mõtlen, selleks olen esimesse korterisse viimase paari kuu jooksul umbes 7000 eurot investeerinud, et seal veel vannituba ka välja ehitada. Sellisel juhul saan sellele uue kinnisvarahindamise teha, mis peaks olema laenujäägist umbes 30-40 000 kõrgem olema. Seega selle pealt saaks teise korteri ilmselt osta küll. Vist. Aga seda võimalust pole ma veel panka uurima läinud.

                Kommentaar


                  #38
                  Smart move oleks veel otsida ühe dollari aktsiaid ja siis süveneda, kas see ettevõte võib tulevikus läbi lüüa jne...

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Mõtlen, selleks olen esimesse korterisse viimase paari kuu jooksul umbes 7000 eurot investeerinud, et seal veel vannituba ka välja ehitada. Sellisel juhul saan sellele uue kinnisvarahindamise teha, mis peaks olema laenujäägist umbes 30-40 000 kõrgem olema. Seega selle pealt saaks teise korteri ilmselt osta küll. Vist. Aga seda võimalust pole ma veel panka uurima läinud.
                    No siis ju kekutasid niisama ja plaan paigas. Niikaua kui KV-s veel võimalik võimendada kodulaenuks pakutavate intressidega, võiks minu arvates esimene prioriteet küll see olla.

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Osta kulda.
                      Olen veits kahtlema hakanud kullas. Mike Maloney, pöhikas kullapeer, igapäevaselt kevadest saadik korrutanud, et kohekohe lendab kuld taevase ja turg kukub. Pole kumbagi juhtunud. Eks nüüd lisab bitcoini juttu ka, mis ilmselt ongi neid kulla investeerijaid endale varastanud. Mis ei tähenda, et kulla aeg veel ees pole ja see hea investeering poleks, ütleme nii 10 aasta löikes.
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas Rein Vaata postitust
                        saan Saaremaale osta väike maja, kus ma siis suvel suvitan ja talviti talvitun kuskil soojal maal 3-4 kuud.
                        Siin üks Rein oligi just puudu, kes aitaks ahvenaid merest tühjaks öngitseda
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas kaala Vaata postitust
                          Olen veits kahtlema hakanud kullas. Mike Maloney, pöhikas kullapeer, igapäevaselt kevadest saadik korrutanud, et kohekohe lendab kuld taevase ja turg kukub. Pole kumbagi juhtunud. Eks nüüd lisab bitcoini juttu ka, mis ilmselt ongi neid kulla investeerijaid endale varastanud. Mis ei tähenda, et kulla aeg veel ees pole ja see hea investeering poleks, ütleme nii 10 aasta löikes.
                          Ma lähtusin lollikindlusest, mida kuld pigem on - elab rahulikult oma elu, ei säutsu jne

                          Järgmisena sellel skaalal on siis kinnisvara ja üürile paiskamise korral soovitan vaadata selliseid asumeid nagu Paldiski ja Paide. Nende miinus samas on likviidsus - Tallinna kesklinnas asuvat korterit on suhteliselt lihtne rahaks teha.

                          e: mingi väikese sutsu võiks korra kuus ka krüptosse panna. See pole nüüd lollikindel - pigem... tulevik.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            #43
                            Mina ei tea investeerimisest sittagi. Mõned terminid, mis siingi teemas lennelnud, käivad mul kauge kaarega üle pea. Ühtegi raamatut ma lugenud ei ole :/

                            Aga! Kui kedagi huvitab, siis mina toimetan sedasi:

                            Iga kuu jääb mul üle mingi... 100eurtsi (jah, 10-20x vähem kui Mõnuagendil...). Ja see ka juhul, kui mingit suuremat kulutust pole nagu hambaarst vms. Selle lükkan kenasti säästukontole oma aega ootama. (kas järgmist suuremat kulutust või ... loe alt poolt).

                            II ja III sammas Tuleva indeksfondis. Mina olen rahul. Kui kunagi 1000 euri sinna algkapitaliks sisse sai pandud, et ühistut üldse luua, ei oodanud ma, et sellest tuleneb midagi, millest on mu meelest võitnud kogu Eesti pensionisüsteem. Iga kuu siis II sambasse 2% palgast ja III sambasse lausa 50(!) eurot!!! Vot, raisk. Janoh, tulumaks, muidugi ka tuleb tagasi fondi.

                            Korter Annelinnas. Sai siis paar aastat tagasi lisaks üks 4-toaline panelka ostetud Annelinna kuna sai soodsa hinnaga (klassivenna isa müüs). Tegin kiire ja tagasihoidliku remondi (sest üürikat pole mõtet mega üles vuntsida, eriti panelkas Annelinnas, mida üürivad inimesed, kes noh... Otsivad pigem soodsat üürihinda kui delux interjööri). See pangalaen nüüd tiksub, aga üür teenib pärast pangamakseid ikka kasumit. Samas, mõne aja pärast tuleb seda jälle remontida ja see omakorda sööb selle n-ö kasumi ära, ent kuna maja on panelka mõttes veel suht noor (noorem kui mina ise), arvan, et oma hinda veel kasvatab.

                            Funderbeam. Alustasin seal suht alguses, ehk investeerisin Funderbeami endasse ka. Sain algusaastal isegi Funderbeami mingile sünnipäevale vms kutse, kus oma 400eurose investeeringuga nagu kunn ringi kõndisin ja töötajatega juttu ajasin . Igastahes, seal on suht hit and miss olnud. SportID on korralikult tagasi toonud (olen sealt 3/4 esialgsest investeeringust 2x hinnaga maha müünud ka juba, et auto sissemaksu tasuda - jah, igasuguse investeerimisloogika vastane käik, ma tean). Kenasti on hinda kergitanud ka Barking (a la 200% ja Funderbeami osakud ise). Vähe kehvemini läheb näiteks Drylabil ja Indlude'il (loe: miinuses). Kogu raha kaotasin (400 eurot) Frank.io-ga. Aga suures plaanis olen tsirka viie aastaga korralikult plussis hetkel, samas, ma olen senimaani ainult n-ö alginvestor olnud ja jooksvalt oma aktsiaid müünud. Niisama kaubelnud ei ole. Ning mu nõndanimetatud portfell on väga üheülbaline ja seda veavad üksikud suured õnnestumised. Kuid see vist ongi startupidega jändamise värk, et kui veab, veab suurelt ja kui ei, siis kõrbed suurelt.

                            Igaks juhuks kordan veel kord üle, et ilmselt toimetan ma valesti/saaks 100x paremini. Aga praegu ma vähemasti tunnen, et teen midagi, millega tunnen ennast mugavalt. Loen suure lugupidamisega vtp, plasticu, kaala, veel1värava, allarsi ja teiste kommentaare siin teemas ja näen, et tegu on julgete inimestega, kes teavad, mida teevad.

                            Kommentaar


                              #44
                              auto ostmisega on 3 etappi:

                              1) alguses kui veits pappi tuleb, siis kohe rebiks auto,
                              2) kui natuke omandad elukogemust ja muid -kogemusi, siis hakkad vaatama, et auto on ikka väga kehv investeering, väärtusekadu on mega ja mõtled, et kuidas nii loll said olla 1 etapi jooksul
                              3) ja lõpuks kui on okeilt pappi hinge taga, siis ostad auto naksti ära, kuna elu eesmärk on siiski elamise nautimine ka ja IGA ost ei pea olema tehtud investeerimisvaatepunktist lähtuvalt

                              Kommentaar


                                #45
                                Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                                Smart move oleks veel otsida ühe dollari aktsiaid ja siis süveneda, kas see ettevõte võib tulevikus läbi lüüa jne...
                                Norwegian. Oli penny stock, nüüd natuke vigurdati. Raske uskuda, et sellel perse lastakse minna. Norra sisetransport kohati neist sõltubki, Euroopa parim odavlennufirma, hiinlased ka alles investeerisid. Neile andi kuskil iiri kohtus pool aastat pikendust, eks kevadel näha, mis seis on
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X