320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ootaks vtp-lt enda watchlisti väljavõtteid. Viskaks hea meelega pilgu peale.

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      Ma TSLA pullidelt igaks juhuks ikkagi küsiks, et kui on aastaga ten-bagginud, kas tõesti ei tundu, et äkki võiks veits pausi pidada temaga? Või reaalselt leiate, et ~aasta tagasi oli äri lihtsalt nii rämedalt alahinnatud ja viskab järgmise aastaga veel 10x otsa, nii 10 triljoni ettevõtteks?

      Praktikas kas või Mach-E edu näitab ju, et pikaajaline risk turuosa vähenemisele on väga mängus.

      Mingist punasest merest ja muudest juttudest ei saa ma ka endiselt aru. Maailmas on teisi aktsiaid ka peale lõpmatusse ostetud valuationitega haibikad. Minu põhilistis küll mingit verevalamist ei paista.
      Kõik indeksid on rämedalt punases ja sa väidad, et tänavatel pole verd ja langenud on ainult haibiaktsiad? FFS.

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Ma TSLA pullidelt igaks juhuks ikkagi küsiks
        Ok, boomer. Ma arvan. Nii.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas allars Vaata postitust
          Kõik indeksid on rämedalt punases ja sa väidad, et tänavatel pole verd ja langenud on ainult haibiaktsiad? FFS.
          Ma vist tõesti elan mingis paralleelmaailmas. Minu maailmas on Dow oma ajaloolisest tipust -3,7%, SP500 -4,8% ja DAX -1%. Kõigi. Aegade. Tipust. Praegu on maailmas üsna tõsine kriis, muidu.

          Mis sinu maailmas need numbrid on?
          20 LEGEND

          Kommentaar


            vtp ajab jama, ei usu elusees et tal watchlist roheline on. Tänased vöitjad on pea köik väga lambised aktsiad
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              GME. lihsalt lol. Käepikendused KOSS,AMC väikse delayga järgi, treidijatele hea materjal. NOK ja BB oleksid ka head pikendused, aga neil on liiga head fundamentaalid, ei sobi meemiaktsiateks
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas vtp Vaata postitust
                Ma vist tõesti elan mingis paralleelmaailmas. Minu maailmas on Dow oma ajaloolisest tipust -3,7%, SP500 -4,8% ja DAX -1%. Kõigi. Aegade. Tipust. Praegu on maailmas üsna tõsine kriis, muidu.

                Mis sinu maailmas need numbrid on?
                Kriis pole praegu teema. Nagu nägime, siis on kriisi ajal võimalik tippe teha küll. Ega raha maailmast kuskile kadunud ei ole. Aga kui mul on portfellis aktsia, mille mkt cap on langenud 2.98b peale ning mille eeldatav revenue on sel aastal 2b, siis on midagi valesti. Tegemist pole mingi mulliaktsiaga.

                Kommentaar


                  Algselt postitas allars Vaata postitust
                  Kriis pole praegu teema. Nagu nägime, siis on kriisi ajal võimalik tippe teha küll. Ega raha maailmast kuskile kadunud ei ole. Aga kui mul on portfellis aktsia, mille mkt cap on langenud 2.98b peale ning mille eeldatav revenue on sel aastal 2b, siis on midagi valesti. Tegemist pole mingi mulliaktsiaga.
                  Mu point ju ongi ennekõike, et selliste miinuste juures ei ole üldse mingit teemat. Öelda, et turg on praegu jube halvas seisus, on mulle mõistusevastane. -40% tipust on halb seis. Praegu on tants tänavatel alles.

                  Selle aktsia kohta on keeruline midagi öelda. Oleneb ju, mis äri ajab ja mis marginaale sellest müügitulust investorile koju tuuakse. Mingi keskmine retailer oleks 3-4x ülehinnatud selle capi juures.

                  Ühtlasi pole ma öelnud, et mu watchlist konkreetselt täna rohelises oleks, vaid et seal ei ole mingit hullu valu näha. Suur osa sellest on 10% sees oma ajaloolistest tippudest.
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust
                    Polnud kõvatamine, see on vaid mu watchlist ja ma pole ise täna üheski aktsias sees. Investeerimine pole mu jaoks päris jalgpalliga võrreldav ka, siin emotsionaalset sidet oma kraamiga luua ei tasu. Point oli tegelikult - ja ma väga vabandan kõigi sügavalt Eloni silmadesse armunute ees - et TSLA (ja veel mõni rakett) võib väga vabalt ollagi ülehinnatud ja mullid kipuvad aktsiate maailmas valusalt lõhkema.

                    Aga mis ma ikka jauran. Jagan mõned seletused ka, miks tuleks emotsioonid kõrvale jätta ja asi enda jaoks hoolega läbi mõelda, et te mingite mädanenud sardiinide otsas ei istuks. Öeldakse, et TSLA on kasvuaktsia, nii et sky is the limit, right?



                    Igast kasvuaktsiast saab ühel hetkel väärtusaktsia, st homme, ülehomme, 10 aasta pärast või nii peab keegi seda vara tahtma selleks, et ta toob mitte väärtuskasvu, vaid rahalist tulu. Tulu? Müügitulu?



                    Kasumit?



                    Rahavoogu?



                    See on number, mida silmas pidada. Ja ma teen selle asja nüüd hästi lihtsalt ja lollikindlalt, aga paraku tuleb see ohver tuua, et millalgi pidama ka saaksin. Point on, et ühel hetkel muidu nullkasvuga ettevõttelt ootad sa suurusjärk 10% rahavoo tootlust igal aastal, muidu lähed tood midagi muud poest. Kui sa annad täna Teslale triljoni väärtuse, siis sa ootad, et sel kaunil tulevikupäeval teeniks ta tänases vääringus ca 100 miljardit vaba rahavoogu igal aastal. Tesla tänane müügitulu on 31,5 miljardit taala. Pole hullu, kogu autotööstus paneb taskusse 2,24 triljonit aastas, see on ju 2 240 miljardit. Päev päästetud? Not quite. Näiteks VW toob oma ~300 miljardist müügituludest koju äritegevuses rahavoogu (CAPEX'i jätame kõrvale, sest eeldame ju, et ettevõte ei kasva, tulevikku investeerida pole vaja. Kuigi maintenance capex tegelikult ikkagi on. Aga et TSLAle eelis anda, teeme nii) ~7-8%. BMW 125 miljardist umbes 5% või nii. Ehk kui TSLA tooks koju 5% rahast, peaks olema tal sisuliselt 100% turuosa autotööstusest, kui tooks 10% peaks olema 50% turuosa. Okei, SpaceX ja värgid, aga tõesti veits ei tundu, et see valuation on välja venitatud rohkem kui Suure Sämmi püksikumm oli? Realistlik on sellest autobisnessist välja imeda max 30 miljardit opcf-i aastas, ülejäänud 70 miljardit peab tulema marsilt vms.

                    Ehk, mida ma tahan öelda ja olen püüdnud öelda selle teema algusest peale on, et kui osta liiga kalleid asju, siis ei tasu üllatuda, kui ühel hetkel see asi kukkuma hakkab. Momentum on tore ja sellel lainel sõita vahva, aga turu ajaloos on sellised asjad eranditult lõppenud sellega, et keegi saab valusalt vastu näppe.

                    Ja siit ka põhjus, miks ma üheski aktsias täna ei istu. Kui keegi saab selliste mullide lahtiharutamise järel vastu näppe, on sellel lühiperspektiivis alati tagajärjed ka laiemale turule. Pull oli seda TSLA ja muu värgi sõitu jälgida, aga paraku on see samasugune optimismiralli, nagu n korda minevikus nähtudki. This time is not different.
                    mis selle jutu point antud diskussioonis on? mulle tundub, et sa eeldad enda vestluskaaslasi olevat rumalamad kui nad on.

                    see siis esimeseks veaks. teiseks on see, et kui keset suvalist languspäeva keeegi teeb mingi postituse languse osas, mis tõepoolest teatud sektori spetsiifiline, siis mingi "öäöä teisi aktsiaid ka" on just täpselt arusaamatu kõvatamine, mida hästi tõestavad need gifitamised siin.

                    aa ja siis veel need argumendid, mida sa siin pikas jutus välja tõid - sisuliselt kehtisid need ka siis kui tsla oli 5x odavam. täna tõepoolest rohkem, aga ikkagi... mis on point? ma arvan, et a la veelvärav on enam-vähem kursis sellega. kaalast ma ei ole aru saanud, kas piinatud geenius, troll või midagi vahepealset.

                    mul ka vow kenasti rohelises juba pikemat aega, "sa vaata-vaata-vaata mind" vms? what gives. aa ja Berkshire tracking ka, null probleemi sellega.

                    Kommentaar


                      Mis kuradi summade peale te mängite, et mingi sellise languse peale selline paanika on? Mul on nädalaga portfelli väärtus kaotanud mingi 150 eurot, big deal.

                      Kommentaar


                        Ma alati imetlen neid, kes foorumis tunnetavad ja eeldavad. Ma ei saa inimesest näost näkkugi sotti, saati siis kuskilt võõra inimese tekstist. Aga see selleks.

                        Mis puutub mingisse languspäeva postitamisse, siis ma olen olnud TSLA bear siin teemas ka selle absoluutses tipus. Võid vaadata sinna jaanuari lõppu, näiteks. Ja mis vaata-vaata-vaata-mind? Nagu ma ütlesin, ma ei ole ise kuskil seeski. Nulliga on keeruline eputada.
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Mis kuradi summade peale te mängite, et mingi sellise languse peale selline paanika on? Mul on nädalaga portfelli väärtus kaotanud mingi 150 eurot, big deal.
                          see paanika teie peas vb? mul nädalaga u 6,5k muidu all.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            see paanika teie peas vb? mul nädalaga u 6,5k muidu all.
                            Ma ei tea. Siin on paar inimest pidevalt "oh my god, premarket kõik punases" jne.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vtp Vaata postitust
                              Ma alati imetlen neid, kes foorumis tunnetavad ja eeldavad. Ma ei saa inimesest näost näkkugi sotti, saati siis kuskilt võõra inimese tekstist. Aga see selleks.

                              Mis puutub mingisse languspäeva postitamisse, siis ma olen olnud TSLA bear siin teemas ka selle absoluutses tipus. Võid vaadata sinna jaanuari lõppu, näiteks. Ja mis vaata-vaata-vaata-mind? Nagu ma ütlesin, ma ei ole ise kuskil seeski. Nulliga on keeruline eputada.
                              jaja, okei, saan aru, selline sõbralik input tekkinud arutellu oligi su tegelik postituste mõte. tõesti, et me keegi sellest aru ei saanud. ei viitsi gifi otsida hetkel mingit.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Ma ei tea. Siin on paar inimest pidevalt "oh my god, premarket kõik punases" jne.
                                ma nt eitasin praegu paar h koroonat ja käisin siseruumides sporti tegemas. pärast sõbraga vaatasime, et opaa, 1,5k auk ees, maru kallid trennid. et noh... ma ei tea, ma eeldaks, et neil paaril inimesel lihtsalt tähelepanekutega tegemist i guess, mitte veresoon peotsast väljas põdemisega.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X