320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mis ses ikka nii absurdset. Tüüpiliselt ju ei ole ettevõtetel endil päevasiseselt nii palju olulisi sündmusi, et aktsiahind nende järgi liiguks. Seepärast liigub pigem mingite üldiste päevateemade pealt. Tulevad mingi makronäitajad - kõik liiguvad, SEC-i minutitest tuleb midagi välja - kõik liiguvad, kuskil mets põleb - kõik liiguvad. Seda enam, et suure osa liigutamisest teevad ära algod.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Jah, aga siiski. See pigem näitabki, et tegemist on üldise turumanipulatsiooniga, mitte konkreetse ettevõtte probleemiga. Ehk mängitakse üldisele turupaanikale ja inimeste nõrgale psüühikale.

      Muus osas - keegi Robloxi tegemistega ka kursis on? 10.03 peaks olema esimene börsipäev.

      Kommentaar


        Algselt postitas allars Vaata postitust
        See pigem näitabki, et tegemist on üldise turumanipulatsiooniga, mitte konkreetse ettevõtte probleemiga. Ehk mängitakse üldisele turupaanikale ja inimeste nõrgale psüühikale.
        Nii on. Aga Grahami õpetustest on sellistes asjades alati abi. https://en.wikipedia.org/wiki/Mr._Market
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Kui sinu entusiasmi ei jaga oled kohe maalt ja poriste kummikutega suhtumine on paraku tavaline teslafännidel. Tore kui teie arutate, aga mõned päriselus ka praktiliselt kasutavad moodsat tehnoloogiat ja mõtlevad kaasa teisel tasemel kui Muski twitteri refreshimine
          Kumba lõigu peale sa nüüd ärritusid?

          Kommentaar


            Ainult 10% tehingutest tehakse nii nagu vtp ja teised vanakooli börsihaid siin kirjeldavad:

            “Fundamental discretionary traders” account for only about 10 percent of trading volume in stocks today, JPMorgan estimates.

            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Ma oleks arvanud, et see osakaal on veel palju madalam. Selle stiili kogu iva ongi ju mitte tehinguid järjest sisse littida, vaid teha üks hästi kaalutletud otsus kuu, kahe või kaheteistkümne jooksul. Turu emotsioonidega võivad algod ja traderid kakelda.
              20 LEGEND

              Kommentaar


                Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                Kumba lõigu peale sa nüüd ärritusid?
                Ei ärritunud, sektantide usu vastu tavaloogikaga nagunii ei saa. Aga oma infost kirgastunud sõprusringkonnas arutage järgmine kord välja, miks ma ei saa osta nii lihtsat asja nagu konkurentsivõimelise hinnaga moodsa tehnoloogiaga mootorit merele. Juba ligi kümme aastat ootan, et äkki hakkab viimaks looma. Vägev tehnoloogia areng käib Muski eestvedamisel, aga selline 50-100hj non-ICE mootor, millega midagi reaalselt teha ka oleks merel, on keerulisem väljakutse kui kosmosesse prügi saatmine...

                Kommentaar


                  Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                  Ei ärritunud, sektantide usu vastu tavaloogikaga nagunii ei saa. Aga oma infost kirgastunud sõprusringkonnas arutage järgmine kord välja, miks ma ei saa osta nii lihtsat asja nagu konkurentsivõimelise hinnaga moodsa tehnoloogiaga mootorit merele. Juba ligi kümme aastat ootan, et äkki hakkab viimaks looma. Vägev tehnoloogia areng käib Muski eestvedamisel, aga selline 50-100hj non-ICE mootor, millega midagi reaalselt teha ka oleks merel, on keerulisem väljakutse kui kosmosesse prügi saatmine...
                  Olemas ju
                  We are as excited as you are about the upcoming launch of our brand new electric outboard Gale Force Series. We are getting closer by the day!


                  pead veits ootama ja 33k letti laduma 120hj eest
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    No ma siis ootan edasi...
                    Reaalselt on ainus mingisuguse ajaloo ja usaldusväärsusega tootja Torqeedo ja nende hinnaklass on laias laastus 6-10x kallim kui bensiinimootorid samas võimsusklassis.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vtp Vaata postitust
                      Ma oleks arvanud, et see osakaal on veel palju madalam. Selle stiili kogu iva ongi ju mitte tehinguid järjest sisse littida, vaid teha üks hästi kaalutletud otsus kuu, kahe või kaheteistkümne jooksul. Turu emotsioonidega võivad algod ja traderid kakelda.
                      Ma oleks ka uskunud, et see osakaal on madalam. Väärtusinvesteerimine ei ole just lihtne. Arvestades seda, et maailm on muutunud üha keerukamaks, siis on keerukamad ka ettevõtete sisestruktuurid, ärimudelid ning oma osa on ka juriidikal, mistõttu on ilmselt õiglast aktsia hinda ettevõtte või kontserni vundamentaalnäitajaid arvestades järjest keerulisem kindlaks teha.

                      Ilmselt ongi mõistlik hajutada portfelli nii, et osa on pikaajalised ning sisulisemalt läbimõeldud investeeringud ning teine osa on see, mis on treidimiseks ning lühiajaliseks hoidmiseks. Enda pealt näen ka praegu, et see osa, kus oli rohkem sees emotsiooni, on kukkunud ca 35 protsenti ning pikaajalisemana mõeldud positsioon on kukkunud ca 15 protsenti.

                      Ehk siis soovitaks igal juhul enda jaoks olulisemate summade puhul valida aktsia, millel on olemas ka mingid reaalsed näitajad ning mille hind ei tugine üksnes oletustele ning ennustustele. Tõsi, selliste nn haipaktsiatega võib korralikult teenida, aga siis peab olema oskus ka õigel ajal väljuda. Pahatihti muutub inimene aga ahneks ning magab õige hetke maha. Sellele võib järgneda turu kukkumine, nagu praegu, ning lõpuks väljub inimene emotsiooni pealt olulise kahjumiga. Endal on olnud ka maru raske punast turgu jälgida, aga hetkel olen siiski suutnud jääda paigale ning mitte tõmblema hakata.

                      Üldreegel on muidugi ka see, et tuleb uskuda sellesse, millesse panustad. Hetkel moodustab minu portfellist suurema osa CRSR, mis tundub mulle ühtaegu nii kasvuaktsiana, aga ka väärtusaktsiana. Väärtusaktsiana eelkõige pikemas perspektiivis just viimase aja hinnavahemikku arvestades. Valus oli muidugi vaadata eilset kukkumist ning ühtaegu oli ka kahju, et ei olnud võimalik sisse võtta praegust positsiooni eilsete hindadega, aga mis teha. Pikemas perspektiivis tundub mulle aga, et tegemist on siiski kasvava äriühinguga kasvavas sektoris - gaming, e-sport, striimimine, igasugu youtuberite järjest suurem kasv näitab, et kogu see sektor on tugevas kasvutrendis. Eriti tooks välja just e-spordi, kus liiguvad juba praegu väga suured rahad. Usun, et see on aja küsimus, kui klassikalised spordialad asenduvad järjest enam e-spordiga. Kui mõnda aega tagasi tundus, et PCndus ja kõik sellega seonduv hakkab ajalukku kaduma, siis hetkeseis näitab, et olukord on vastupidine. PC-d on eriti just noorema generatsiooni hulgas muutumas järjest rohkem aksessuaarseks esemeks, kuhu ollakse valmis ka järjest rohkem raha panustama - bling blingid kastid, värvilised ventikad, sädelevad kuvarid ja helendavad klaviatuurid on teemas. Ei tundu vist väga vale mõte ka ise veidi sellest turust osa saada.

                      Corsair Gaming toetab ka Team Secretit, kus meie oma mees sees.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vtp Vaata postitust
                        Ma oleks arvanud, et see osakaal on veel palju madalam. Selle stiili kogu iva ongi ju mitte tehinguid järjest sisse littida, vaid teha üks hästi kaalutletud otsus kuu, kahe või kaheteistkümne jooksul. Turu emotsioonidega võivad algod ja traderid kakelda.
                        nüüd on kindlasti madalam, sest see artikkel 4a. vana, aga retail investorite osakaal 2 aastaga kahekordistunud

                        Śee on ikka veits lamp jutt. Kaalutletud otsus ei pea olema ainult traditsiooniliste fundamentaalide pöhjal. Ammu juba ära töestatud, et need fundamentaalid vajaks veits updatemist, ei pea nii pöikpäiselt sellest kinni hoidma. Kui "Roaring kitty" 50 kilo 2019 juunis GMEsse lükkas, oli see ka tema jaoks kaalutletud otsus

                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Algselt postitas allars Vaata postitust
                          Endal on olnud ka maru raske punast turgu jälgida, aga hetkel olen siiski suutnud jääda paigale ning mitte tõmblema hakata.
                          "As to whether they're going to be higher or lower in two to three years, you might as well flip a coin to decide" - Peter Lynch

                          Ma olen istunud üsna mitmes aktsias kuid või mõnel juhul ka rohkem kui aasta miinuses. Mõne positsiooni puhul 30-40% punases. Kui näed, et äri liigub nii, nagu investeerides ootasid, siis see hetke turuhind on suva. Lõpuks jõuab turg ka õige tulemuseni.

                          Algselt postitas kaala Vaata postitust
                          Ammu juba ära töestatud
                          Me oleme siin teemas juba korra läbi käinud selle, et turul ei ole midagi "ammu tõestatud". Igaühel on oma stiil, sa võid rahumeeli enda asja edasi teha. Ma ei öelnud, et muul viisil investeerides ei tehta kaalutletud otsuseid.
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Ei ärritunud, sektantide usu vastu tavaloogikaga nagunii ei saa. Aga oma infost kirgastunud sõprusringkonnas arutage järgmine kord välja, miks ma ei saa osta nii lihtsat asja nagu konkurentsivõimelise hinnaga moodsa tehnoloogiaga mootorit merele. Juba ligi kümme aastat ootan, et äkki hakkab viimaks looma. Vägev tehnoloogia areng käib Muski eestvedamisel, aga selline 50-100hj non-ICE mootor, millega midagi reaalselt teha ka oleks merel, on keerulisem väljakutse kui kosmosesse prügi saatmine...
                            Väikese silmaringiga inimeste parim kaitse pidigi rünnak olema. Päris lampi sildistad mind siin juba mitmes postitus.
                            Kindlasti pole ma Muski kummardaja ja tema twitteri refreshija. See, et meil erinevad vaated tulevikust on, millegipärast ärritab sind ja tahad eriti isiklikuks minna.
                            Mina rääkisin pisikese Eesti Cleveronist ja sa tuled mind Muski kummardajaks sildistama. Tehnoloogia on suurem kui Elon.

                            Kommentaar


                              Miks just minu silmaring väike on, ma räägin oma praktilisest kogemusest, sina ajad mingit müügimehe udu kuidas toidupoed viie aasta jooksul ära kaovad, sest et tehnoloogiad ja värki. Selle Cleveroni autoga olen kursis, tore et katsetatakse, praktikas on see kurgikäru Eestis talvel kasutu.
                              Mul on kõigile tuleviku ennustamise huvilistele üks väga hea raamatusoovitus ka. ''Sajanditagused tehnikaimed''. Üliäge raamat, saab näha kuidas rohkem sajand tagasi inimesed asju välja mõtlesid ja katsetasid.

                              Kommentaar


                                Abipakett läkski läbi. Visatakse veel pappi ringlusse. Näis, kuidas turgudele mõjub.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X