320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kinnisvara tagastamine tähendas sisuliselt kah pärimist.

    Kommentaar


      Cabron. Tagastamine on jah sarnane rohkem lotovõiduga kui investeerimisega. Samamoodi nagu on paljud suured lotovõitjaid lõpuks pankrotis, on paljud maid tagasi saanuid tänaseks oma maade eest saadud raha ära kulutanud. Nullist investeerimist alustades tead rohkem kui raskelt see kõik tuleb ja oled laristamisega ettevaatlikum.

      Sain täna tulumaksu tagasi ja otsustasin selle, kui süllekukkunud tulu, ikka investeerimisaltarile paigutada. Lisasin veidi oma lemmikut Ignitist ja uue tulijana on portfellis Šiaulių bankas. Leedu päev. Kuna otsustasin III sambasse regulaarselt raha hakata panema, siis läks natuke ka III sambasse. Ise otse fondidesse ei panusta, las teeb seda minu eest panga indeksfond.

      Mu summad on endiselt väikesed, pole midagi kadestada :-) Aga oleks tore kui ka keegi teine saaks minust julgust ise oma raha kuhugi investeerida ja teha oma esimese aktisaostu.
      On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
      I don’t care what you think of me!
      Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

      Kommentaar


        Eks ta ole. Balti börsil on aktsiatega kauplemine kindlasti rahulikum. Volatiilsust sisuliset ei olegi. Oma positsioonidega istun hetkel 8000 dollariga miinuses. Vahepeal keris juba tagasi, aga nüüd paar valusamat päeva jälle olnud.

        Kommentaar


          Eks maailmas on praegu risk-off paljuski Suessi kanalis istuva konteinerlaeva pärast. Kui see seal ca nädala veel kõhuli istub, siis võivad tarneahelatesse tekkinud tõrked juba päris korraliku hävingu tekitada.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            Algselt postitas allars Vaata postitust
            Eks ta ole. Balti börsil on aktsiatega kauplemine kindlasti rahulikum. Volatiilsust sisuliset ei olegi. Oma positsioonidega istun hetkel 8000 dollariga miinuses. Vahepeal keris juba tagasi, aga nüüd paar valusamat päeva jälle olnud.
            Kurat, mehed, ausalt, mis summade pealt te sellised liikumised saate?

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Kurat, mehed, ausalt, mis summade pealt te sellised liikumised saate?
              Mul on kahjum hetkel 20 protsenti.

              Kommentaar


                Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                Sain täna tulumaksu tagasi ja otsustasin selle, kui süllekukkunud tulu, ikka investeerimisaltarile paigutada. Lisasin veidi oma lemmikut Ignitist ja uue tulijana on portfellis Šiaulių bankas. Leedu päev. Kuna otsustasin III sambasse regulaarselt raha hakata panema, siis läks natuke ka III sambasse. Ise otse fondidesse ei panusta, las teeb seda minu eest panga indeksfond.

                Mu summad on endiselt väikesed, pole midagi kadestada :-) Aga oleks tore kui ka keegi teine saaks minust julgust ise oma raha kuhugi investeerida ja teha oma esimese aktisaostu.
                Sinu eluterve ja mõistlik lähenemine siin on sümpaatsed küll. Paneb mõtlema, et ehk peaks ise ka mingeid samme astuma. Ehk, innustad siin inimesi küll!
                Kahjuks siiani asi viitsimise taha jäänud, et natuke süvenenumalt asja uurida.
                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                Kommentaar


                  Praegu on hea aeg alustada, usa turul on nii palju üliodavat kraami

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Kurat, mehed, ausalt, mis summade pealt te sellised liikumised saate?
                    Kle sa ise paned mingi 2 kilo kuus kõrvale ja siis istud selle rahaga kuskil divika axjas või fondis, kus ilmselt 10% Saksa riigi võlakiri ja 90% sula.

                    Sul ei saagi sellist kõikumist tulla. Leiad kunagi munad ülesse, siis hakkad ka vajutama ja siis näed, kuidas sul võib sama asi nädalaga juhtuda mitte allarsi 40k pealt vaid 15k pealt ning mõtled veel, et joppas, kõige hullem ei olegi!

                    Kommentaar


                      ma ühe axjaga, kus 50% augus, lohutan ennast küll juba vaikselt sellega, et varsti ple enam õnneks midagi kaotada.

                      Allars, mis sul portfellis on

                      Kommentaar


                        Algselt postitas allars Vaata postitust
                        Praegu on hea aeg alustada, usa turul on nii palju üliodavat kraami

                        Ma suutsin oma naise ka investeerimispisikuga nakatada. Ta tahab oma raha just usas tuulutada. Ma ise ei oska miskit nõu anda. Vaatasime juhuslikult Illumina ILMN aktsiat (ta puutub tööl tolle toodetega kokku) ja sain aru, kuidas börsil raha tehakse, aastal 2003 maksis aktsia alla 2 dollari ja praegu on näiteks 407 dollarit, max on see aasta olnud 486. Nii teenitakse raha, mitte balti turul sussutades :-). Aga jah, Usa turg on nii suur, et ei oska küll kuskilt pihta hakata.
                        On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                        I don’t care what you think of me!
                        Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          ma ühe axjaga, kus 50% augus, lohutan ennast küll juba vaikselt sellega, et varsti ple enam õnneks midagi kaotada.

                          Allars, mis sul portfellis on
                          CRSR ja ATOS

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zaz Vaata postitust
                            Sinu eluterve ja mõistlik lähenemine siin on sümpaatsed küll. Paneb mõtlema, et ehk peaks ise ka mingeid samme astuma. Ehk, innustad siin inimesi küll!
                            Kahjuks siiani asi viitsimise taha jäänud, et natuke süvenenumalt asja uurida.
                            Swedbank pakub tasuta kursuseid.

                            On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                            I don’t care what you think of me!
                            Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                            Kommentaar


                              Algselt postitas allars Vaata postitust
                              CRSR ja ATOS
                              kas tohib küsida, milline atossa tees ja kuidas selleni jõudsid?

                              et noh, mulle meeldivad mänguasjad, ostsin funkot siin (müüsin eile 23 pealt, mingi 75% kasumpsi), siis saxa autod head (vow müüsin 296 pealt ja ka 75% kasumpsi) ja narkoteema ka äge (omasin TILRAY, sain üle 100% kasumpsi ja siis müüsin). QS ja XPEV puhtalt EV boomi play, ühega 150%, teisega 100% kasumpsi. siis viimase poole aasta asjad.

                              nüüd olen veidi sita otsas paari asjaga, millega piinlik ja ei julge öelda.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                kas tohib küsida, milline atossa tees ja kuidas selleni jõudsid?

                                et noh, mulle meeldivad mänguasjad, ostsin funkot siin (müüsin eile 23 pealt, mingi 75% kasumpsi), siis saxa autod head (vow müüsin 296 pealt ja ka 75% kasumpsi) ja narkoteema ka äge (omasin TILRAY, sain üle 100% kasumpsi ja siis müüsin). QS ja XPEV puhtalt EV boomi play, ühega 150%, teisega 100% kasumpsi. siis viimase poole aasta asjad.

                                nüüd olen veidi sita otsas paari asjaga, millega piinlik ja ei julge öelda.
                                Atossa panin endale watchlisti, kui aktsia maksis ca 80 senti. Ilmselt lugesin aktsia kohta mingist artiklist või kokkuvõttest. Ja see, mida nad teevad, eriti Covidi vastane ninasprei, tundus teemas olevat. Aktsia istus mõnda aega watchlistis. Mingil hetkel vaatasin, et hakkab kerima ja otsustasin puhtalt momentumi pealt osta. Sain hinnaga 1.19. Keris suhteliselt kiirelt üles edasi, tekkisid korralikud gapid. Liikus peaaegu 4 dollarini välja. Oodati uudiseid ninasprei kohta, mis pidid kohe-kohe tulema, aga ei tulnud. Tekkis veidi paanikat ja hind kukkus sisuliselt hetkega tagasi 2 dollari algusesse, nagu sääraste aktsiatega ikka võib juhtuda. Seal hakkas ka mul endal mütsi alt aurama ja müüsin maha. Sain ca 80 prossa kasumit, mis pole ju üldse halb. Samas olin mingil hetkel 300 prossa kasumis. Läksin aga ahneks ja lõpuks sõitsin liftiga alla tagasi. Mingil hetkel uudised aga siiski tulid ja siis keris hind üles tagasi. Mul enam positsiooni sel hetkel polnud. Ühel hetkel tekkis aga vaba raha ühe teise aktsia müügist ja otsustasin, et ostan sisse tagasi. Tekkis veidi suurem dip, mis hetkelises mõistes polnud muidugi mingi dip ja otsustasin, et kasutan ära. Hetkel tundub, et hinna suhtes on väga tugev support 2 dollari ümber, isegi seda üldist sell-offi arvestades. See teeb muidugi veelgi valusamaks, sest sisuliset müüsin esimese hooga ju põhjast. Tollal seda muidugi ei teadnud, aga siiski, läksin liiga närvi ja ei teinud just head otsust, kuigi olin endale korduvalt kinnitanud, et ei müü ja hoian edasi, sest olin ju üliodavalt sees. Praegu ostaks vabade vahendite olemasolul sellise hinna juures juurde ja tooks keskmist alla. Aktsia on näidanud, et võib ùsna kiirelt üles liikuda, kui vähegi veidi kicki saab. Samas on mul siinne positsioon hetkel ikkagi üsna marginaalne võrreldes CRSRiga, mistõttu ma väga enam üle ei mõtle. Las tiksub, vaatame, kuhu jõuab.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X