Lehekülg 49, kokku 49 EsimeneEsimene ... 394546474849
Näidatakse tulemusi 961 kuni 970, kokku 970
 1. #961
  Eesti koondislane Kasutaja vaikiv mees avatar
  Liitus foorumiga
  Oct 2001
  Postitusi
  5 319

  Algupärane

  "Jah, Ird elas päevad läbi teatris, tellis kõiki tolleaegseid ajalehti, kasutas psühhotroopseid tablette; ta oli peaaegu pidevalt meeleolus, mis tihti kasvas raevuhooks. Mind on pannud järele mõtlema Uku Masingu abikaasa Eha Masingu ütlus, et Ird on intelligentne. Mind vaevab siiani, kas ta mõtles seda irooniliselt või tõsiselt. Kuigi peab tunnistama: endine maalripoiss oli suutnud end harida korralikult eesti teatrit ja kirjandust tundvaks isikuks. Aga ega ta peale teatri ja marksismi suurt midagi rohkem teadnud ka. Kes oleks Ird praegu? Ilmselt keskpärane kunstnik, aga võib-olla hoopis mõne ehitusfirma edukas juht." ("Kohtumine kommunistiga")
  NEWMAN: You wanna know what happened? I'll tell you what happened. She wasn't my type./-/
  JERRY: What is wrong with her? NEWMAN: Well, if you're happy with her that's all that matters
  JERRY: You don't think she's attractive? NEWMAN: No. I need a really pretty face. But, hey - that's me. (Seinfeld, The Big Salad)

 2. #962
  Virtuaalne hullumeelsus Kasutaja atleticomadrid avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2009
  Postitusi
  4 884

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
  Tra, mis sitta ma nüüd lugesin?  Pärit vaesest paljulapselisest perekonnast, vanemad lahutasid, kui ta oli koolilaps, koolis läks halvasti, mängis ööd ja päevad jalgpalli - loed üht autobiograafiat, oled kõiki lugenud. Suareze puhul on uus element tema romantiline suhe oma naisega, kellega kohtus teismeliseeas ning kellele ta läks Euroopasse järele. Ta on igas klubis olnud fännide lemmik ja igas klubis on tal olnud suuri jamasid. Oma esimesest, kodupiirkonna klubist (Urreta) lahkus lemmikklubisse (Nacional) nii, et pidi tagastama kogu oma varustuse. Nacional tingis Euroopa klubi (Groningeni) käest hinda senikaua, kuni üleminek oleks peaaegu katki jäänud. Groningeni fännid põletasid ta särki, kui ta Ajaxiga liitus. Ajaxis pures Otman Bakkal'it. Liverpoolis solvas negritot ja pures Branislavovici ning Chiellinit. Barcas ma ei teagi, mis ta saavutanud on, peale mõnede tiitlite.

  Üsna huvitavalt oli kirjutatud tema lugu, ehkki kronoloogiline harutamine on nii 1993. Vbl seepärast algabki raamat Chiellini puremise järelmõtetega. Võib-olla seepärast me ei olegi temast midagi kuulnud Barca ajal, et see raamat, kirjutatud oktoobris 2014, on tal esimene kord elus end avada, südant puistada. Sai hingelt ära rääkida kõik, mis teda vaevas. Selgitada, miks nii läks või võis minna. Äkki ei olegi nii halb mõte, kui need alaharitud ja ülemakstud jõmpsikad juba varajases nooruses oma eluloo avaldavad? Ega keegi ei käse ju neid lugeda, peaasi, et keegi saab südant puistada. Ta ei tea, miks ta hammustab. Ta ei saa aru, miks ta sai kogu aeg järjest raskemaid karistusi. Ta ei tunnista negrito solvamist*, vaid korrutab tsükliliselt, et hispaania keeles ja Uruguays ei ole negro solvav.

  Ma arvan, et kirjastus võiks selle raamatu tagasi osta ja hävitada. See on tõlgitud täieliku võhiku poolt. See inimene, Katrina Karu, ei ole elus kunagi jalgpalli näinud. Ta pole isegi sporti näinud. Rääkimata vaatamisest või tegelemisest. Ta ei oska isegi eesti keelt. Lauseehitus on väga kohmakas, millest kumab läbi inglise keele grammatika. Jalgpallialased terminid on tõlgitud sõna-sõnalt, tihti ka vigaselt. Näiteks, teen oletatava tagasitõlke eesti keelest inglise keelde, vaid mõned näited:

  ülemus - gaffer, boss
  Meistrite liiga - vahel CL, vahel Premm, olenevalt kontekstist
  [hooaja] finaalmäng - final game [of the season]
  grupimäng - group stage match
  väljalangemisvõistlus - knockout/play-off stage
  jne.

  Olles lugenud kümneid ja kümneid autobiograafiaid, on see alles kolmas raamat**, kus ei ole mitte ühtegi roppust. WTF?? Mees, kes pureb väljakul vastaseid, kes närvitseb, tõmbleb, solvab, on nii viks ja viisakas, et ei lase ühtegi sarvilist huulilt? Kas see on ghostwriteri idee? Ei tahaks uskuda. Tõlkija tsensuur? Keeletoimetaja tsensuur? Krt, sellel ei saa keeletoimetajat olla ju, kui Manchesteri parima klubi nimi on ühes lõigus kaks korda City ja ühe korra United. Kui Jordani perekonna nimi on vahel Henderson, siis Hendrikson. Staadionite nimed on vaheldumisi seesütlevas ja alalütlevas käändes (Anfieldis vs Anfieldil, Stamford Bridge'is (tohotillae!) vs Stamford Bridge'il). Ainuke, mis senssi meikis, oli Old Toiletis. Trükivead on omaette teema ja sellest eesti kirjanduses pääsu ei ole.

  Bleeding hell, ma maksin selle soperdise eest 17.79€! Minu soovitus: ärge ostke, säästke oma silmi. Fuck, raisk!

  * Solvumine ei ole universaalne. Solvumine on siis, kui üks pool tunneb end solvatuna, mitte alles siis kui teine pool teadlikult ja tahtlikult solvab. Kuigi ma kannan lühikest soengut või üldse mitte midagi, ei meeldi, kui mulle öeldakse halvustavalt kiilakas. Saite aru, paksud?
  ** Esimene oli Shanksi oma, kirjutatud 1976, kui kirjalik ropendamine ei olnud lubatud. Teine oli Cantona oma, mis ei olnud tegelikult autobiograafia; ma usun, et Kuningal endal oleks olnud nii mõndagi lisada, kui ta vaid tahtnuks.
  Võtsin ka läbi. Peaasjalikult seetõttu, et Pärnu raamatukogu on osaliselt remondis ja paremad osakonnad on kinni ning muud head autobiograafilist ei olnud lihtsalt meelejärgi. Kui sa selle eest raha maksid siis minu kaastunne.
  Kuigi ma nii kriitiline vast ei ole siis parematele jalkaraamatutele jääb ikka kõvasti alla. Kogu raamatule pani pitseri ilmselt see, et kuskil 8 lk paiku vennike pani siira aususega paika, et tema kukub kohe, kui kellegi lõhna enda kõrval karistusalas tunneb. Nojah siis.
  Mis kõige naljakam, vend saatis sita korda, neas end maapõhja selle eest, oli haavunud, kurb ja tundis, et vedas kõiki alt. Siis tegi seda jälle ja tundis uuesti eelnimetatut. Ja siis tegi jälle. Ja siis uuesti.  Kõige paremini võtab raamatu kokku ilmselt mu tüdruku öeldud lause: " kuidas ta end tunneks, kui teaks, et sa lugesid ta raamatu läbi ainult sellepärast, et muud ei olnud."
  "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
  These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

 3. #963
  Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
  Liitus foorumiga
  Apr 2007
  Postitusi
  10 028

  Algupärane

  Vaatasin mina ManU mängu (MOTDist, mitte laivis, andke mulle pidurit) ja seal jooksis punasel taustal mimmu näopildiga reklaam RED SPARROW. Imestasin, et mis värk on, sealkandis öeldakse ju mimmude kohta bird, sparrow on pigem halvakõlaline, aga noh, mine neid northener'e tea. Järgmiseks nägin Tartus Cinamoni seinal sama reklaami, siis hakkas juba huvitama, et millega tegu. Tegemist on spioonifilmiga, mille aluseks on mõistagi samanimeline spiooniromaan.  Alguses oli väga segane, mingid akronüümid ja uus terminoloogia, millest arusaamiseks oli vaja kannatlikult edasi lugeda. Näiteks: noor jänki kõnnib mööda Moskva tänavaid ja lõpuks veendub: he was black. Hulk aega hiljem sain aru, et black tähendab, et tal pole jälitajaid sabas. Nagu spiooniromaanid ikka, peavad olema head ja pahad ja pahad on muidugist tiblad. Mistõttu raamat kubiseb vene keelest, küllap on autor oma keeleoskuse üle uhke ega tahtnud seda enda teada jätta. Samuti on igati loogiline, et raamatus on tisse* ja vägivalda, nii et vahepeal tundus, et olen uuesti Lohetüdruku otsa sattunud (millest ma lugesin ainult esimese raamatu ja siis tagastasin kinkijale). Eriti freaky oli see, et peale viimase peatüki oli iga peatüki lõpus mingi kulinaarse elamuse retsept. Küllap endisest luurajast autoril oli ametiajal palju vaba aega ja sisustas seda köögis.. Ma ei teadnudki, et rosolje on eesti toit, nagu ka seda, et Narvas on trammid. Jepp, Eestis toimuvad seal tähtsad sündmused.

  Ma nüüd ei teagi, kas seda filmi laenutada või pigem mitte. Raamatust parem ta vaevalt on, meie foorumi filmide teemas pole ka mainimisväärseks osutunud..

  * sparrow osutuski halvakõlaliseks. spioon, kelle põhioskuseks on vainlase võrgutamine. niisiis, punalits. Nüüd sain teada, et J-Law mängib peaosa, nii et asusin filmi laenutama.
  "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

 4. #964
  Virtuaalne hullumeelsus Kasutaja atleticomadrid avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2009
  Postitusi
  4 884

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
  Vaatasin mina ManU mängu (MOTDist, mitte laivis, andke mulle pidurit) ja seal jooksis punasel taustal mimmu näopildiga reklaam RED SPARROW. Imestasin, et mis värk on, sealkandis öeldakse ju mimmude kohta bird, sparrow on pigem halvakõlaline, aga noh, mine neid northener'e tea. Järgmiseks nägin Tartus Cinamoni seinal sama reklaami, siis hakkas juba huvitama, et millega tegu. Tegemist on spioonifilmiga, mille aluseks on mõistagi samanimeline spiooniromaan.  Alguses oli väga segane, mingid akronüümid ja uus terminoloogia, millest arusaamiseks oli vaja kannatlikult edasi lugeda. Näiteks: noor jänki kõnnib mööda Moskva tänavaid ja lõpuks veendub: he was black. Hulk aega hiljem sain aru, et black tähendab, et tal pole jälitajaid sabas. Nagu spiooniromaanid ikka, peavad olema head ja pahad ja pahad on muidugist tiblad. Mistõttu raamat kubiseb vene keelest, küllap on autor oma keeleoskuse üle uhke ega tahtnud seda enda teada jätta. Samuti on igati loogiline, et raamatus on tisse* ja vägivalda, nii et vahepeal tundus, et olen uuesti Lohetüdruku otsa sattunud (millest ma lugesin ainult esimese raamatu ja siis tagastasin kinkijale). Eriti freaky oli see, et peale viimase peatüki oli iga peatüki lõpus mingi kulinaarse elamuse retsept. Küllap endisest luurajast autoril oli ametiajal palju vaba aega ja sisustas seda köögis.. Ma ei teadnudki, et rosolje on eesti toit, nagu ka seda, et Narvas on trammid. Jepp, Eestis toimuvad seal tähtsad sündmused.

  Ma nüüd ei teagi, kas seda filmi laenutada või pigem mitte. Raamatust parem ta vaevalt on, meie foorumi filmide teemas pole ka mainimisväärseks osutunud..

  * sparrow osutuski halvakõlaliseks. spioon, kelle põhioskuseks on vainlase võrgutamine. niisiis, punalits. Nüüd sain teada, et J-Law mängib peaosa, nii et asusin filmi laenutama.
  Okei film.
  Paneks mõne nude scene pildi ka sulle siia teaseriks aga ei leidnud ja nüüd tuli meelde, et olen ju tööarvutis ja tegelt peaks ajalugu kustutama igaks juhuks.
  "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
  These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

 5. #965
  Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
  Liitus foorumiga
  Apr 2007
  Postitusi
  10 028

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
  Okei film.
  ??? Ma ei saanud aru. Võib-olla on erinevus selles, et ma lugesin raamatut filmi alla. Film on loosely raamatu põhjal ehk osad tegelased ja nimed on samad ja sündmustik ka mõnevõrra sarnane. Ma vahel ei saa aru, et kui tegemist on bestselleriga, siis miks stsenarist arvab, et ta suudab selle veel paremaks kirjutada? Kui vein otsa sai, panin filmi kinni ja kustutasin ära. Minu poolt läheb imdb-sse üks punkt.

  E: lisaks, mind jõhkralt häirib, kui filmis on mitu erinevat rahvust, ent kõik räägivad veatult ameerika keelt või mis veel hullem, mingi haige aktsendiga ameerika keelt. Tõesti ei leitud siis paari venelast, kes oleks venekeelse teksti peale lugenud ja J-Law oleks võtetel vaid huuli maigutanud? Ja need vähesed korrad, kus tõesti öeldi midagi vene keeles, olid piinlikud, ent arusaamatud.
  "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

 6. #966
  Virtuaalne hullumeelsus Kasutaja atleticomadrid avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2009
  Postitusi
  4 884

  Algupärane

  See keele värk on alati endale ka arusaamatuks jäänud. Arvestades näitlejate palku ja filmide eelarveid siis leiaks terve laia länd of oppotunity pealt ju ka paar vene, saksa päritolu inimest.

 7. #967
  Eesti koondislane
  Liitus foorumiga
  May 2010
  Postitusi
  5 212

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
  ??? Ma vahel ei saa aru, et kui tegemist on bestselleriga, siis miks stsenarist arvab, et ta suudab selle veel paremaks kirjutada? Kui vein otsa sai, panin filmi kinni ja kustutasin ära. Minu poolt läheb imdb-sse üks punkt.
  Sellega on ikka asi veidi keerulisem.
  Ei saa üks-ühele raamatut võtta ja filmiks teha. Konkreetset juhtu ei tea, vb seal kalduti ka mingitest olulistest mõtetest ja pointidest kõrvale muidugi.

  Aga mulle isiklikult meenuvad kaks juhtu kus võib öelda, et populaarse raamatu materjaliga on väga elegantselt ringi käidud ja seda just õigesti (kuid siiski oluliselt) kohandatud nii, et mõlemad oleks tõesti head. Mõlemad puhtjuhuslikult Stephen Kingi ainetel. Üks Darabonti ümber tehtud "Shawshank Redemption" ja teine Muschiettii poolt tehtud (aga alguse pani Fukunga sellele filmi skriptile) hiljutine klouniõõvar "IT".

 8. #968
  Ltn. Schmidti poeg Kasutaja _AI_ avatar
  Liitus foorumiga
  Nov 2005
  Postitusi
  3 765

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
  See keele värk on alati endale ka arusaamatuks jäänud. Arvestades näitlejate palku ja filmide eelarveid siis leiaks terve laia länd of oppotunity pealt ju ka paar vene, saksa päritolu inimest.
  Ameeriklased ei loe subtiitreid. lihtne.

 9. #969
  Kahur Kasutaja marv3llous avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2009
  Postitusi
  8 177

  Algupärane

  Film oli ju täiesti pask.
  Victoria Concordia Crescit

 10. #970
  Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
  Liitus foorumiga
  Apr 2007
  Postitusi
  10 028

  Algupärane  Olgu kohe öeldud, et tegemist ei ole DVD-ga (see on metafoor) Liverpooli suurtest kõrvadest number 5. Meie kõigi lemmik paks kelner tegi kokkuvõte kuuest Liverpoolis veedetud aastast, keskendudes seejuures vaid kolmapäevaõhtutele. Liigat ja karikat mainis siin-seal ainult möödaminnes. Midagi rabavalt uut ma sealt ei saanud, sest need aastad on mul hästi meeles, aga ikkagi oli huvitav lugeda, kuidas Rafa tinkerdas. Nagu me kõik teame, siis Rafa on malemängija ja jalgpallurid on vigurid. Ta on tohutu kontrollifriik, tal on ametiaja algusest peale alles KÕIK märkmed, nii paberil kui arvutis. Ta on ise progenud omale mingeid programmijuppe, mille abil mängijaid ja mänge analüüsida. Töötab 16/7, ärkab kell 6 hommikul ja enne ei lase võidukat tiimi väljakult minema, kui on igaühele midagi halvasti öelnud, s.t. osutanud nende vigadele. Olles selline workaholic, ülipõhjalik analüütik ja kõigutamatu eneseusuga, ei tunnista ta, et oleks ise ühtegi viga teinud. Ikka on asi mängijates, kes ei viinud tema perfektset mänguplaani ellu või siis teise kiusus. Näiteks arvab ta, et rääkis oma faktide kõnes ainult puhast tõtt ja proovis vaid FA tähelepanu tõmmata SAFi mind-gamesile:  Mis oli minu jaoks uus ja huvitav, oli see, miks ta oma ametiaja lõpus sedasi tinkerdama hakkas: pushis Alonsot välja, tahtis Barryt ja lõpuks tõi kilohinnaga mingeid suvatonte, nagu Andrea Dossena, Sotiris Kyrgiakos, Alberto Aquilani või Milan Jobanovic. Põhjus oli lihtne: omanikud ei köhinud enam pappi ja tal oli kasutada vaid see, mida mängijate müügist saab. Seetõttu tuligi Alonso rahaks teha, osta odavam DM ja natuke kaitset tugevada. Aga päris plaanipäraselt see muidugi välja ei kukkunud.

  Samuti oli huvitav see, et kui üldjuhul mängis Liverpool 4-2-3-1 formatsioonis ja tal oli vaja CL-is taga nulli hoida, siis ta muutis formatsiooni 3-5-1-1 peale. Aga mitte kohe, vaid alles kolmandal mänguminutil. Ikka selleks, et vastaste boss ei märkaks ega taipaks reageerida.

  Et siis selline, natuke nostalgiline, kohati rõõmus, kohati kurb tagasiminek. Tegelt oli huvitav teada saada, et mõne tiimi puhul piisab, kui üks mees ära isoleerida ning ülejäänute mäng on mõttetu. Milanil oli selleks Kaka ja Istanbulis teda esimesel poolajal kinni ei saadud, teisel toodi keskväljale jõudu juurde ja saadi sellega hakkama. See on niigi selge, et pall ei tohi jõuda vastaste tipuründajani, kui selleks on Sheva, Ibra või Drogba. Või et enda rünnakud tuleks ehitada Vidicu või Materrazzi lähedalt.
  "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

 
 

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

 • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
 • Sa ei tohi postitada vastuseid
 • Sa ei tohi postitada manuseid
 • Sa ei tohi muuta oma postitusi
 •  
 • BB kood on Sisse lülitatud
 • Emotikonid on Sisse lülitatud
 • [IMG] kood on Sisse lülitatud
 • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
 • HTML-kood on Välja lülitatud