320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuidas raamatuid lugema hakata?

    Kommentaar


      Alusta mõmmiaabitsast

      Kommentaar


        Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
        Alusta mõmmiaabitsast
        Ja pärast siis kohustuslikud "MUNA" JA "TIBU".

        Kommentaar


          Algselt postitas Kalp Vaata postitust
          Ja pärast siis kohustuslikud "MUNA" JA "TIBU".
          ja ka selle võiks üle kaeda. Eessõna on Raul Velbaumilt

          Kommentaar


            Plaanite osta või olete juba lugenud? Hannes Veskimäe "Vabariigi vaenlased"

            Vabariigi vaenlased. Hannes Veskimäe. See raamat on eelkõige nn vilepuhuja lugu, isiklik, kuid suure üldistusastmega triller. Dokumenteeritud algusest...


            Selliste raamatute oht on see, et ristiretke võib tingida isiklik solvumine või ebaõnnestumine, aga põnev lugemine võib olla igaljuhul. Kuna olen ise lähedalt näinud raamatus kirjeldatava Swedbanki endise kinnisvaraettevõtte Ektorneti toimimist, siis näen seda täiesti tavalise äritegevusena, kus pikaajaliste juriidilistest isikutest võlgnike vara läks Swedi tütarettevõtte omandisse ja võla tagasisaamiseks müüdi see enampakkumise korras maha.
            Kas see teeb Rootsi pankadest Eesti vaenlaseid, ei tea. Loodetavasti on raamatus peale Ektorneti sõimamise veelgi rohkem pankade kuritegelikke aspekte kirjeldatud.

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Aet Süvari arvustus: Katki jäänud teekond

              On keegi seda raamatut lugenud? On seal midagi huvipakkuvat? Aeda hosianna peale ei oska midagi arvata, iga lõigu alguses karjatasin mõttes tl;dr ja lugesin edasi.
              Oojaa, karjatamine kestab edasi ka selle raamatu lõike jälitades.
              Juba kaks halba raamatuvalikut 3kuu sees on ilmselgeks vihjeks, et peaks oma õhtuid veetma kuuuurjat vaadates ja teise silmaga instagrami sirvima nagu normaalsed inimesed teevad. Eriti kole, et ma võtsin selle kaasa Londoni lennule. 10 minutiga oli selge, et see lend tuleb vääääääga pikk. Reisikaaslase ajakiri Tuuli Roosma intekaga tundus järsku jube põnev lugemine!
              Ühesõnaga. Seal ei räägitud absoluutselt sellest mida ma lugeda tahtsin. Mina tahtsin detaile Ungari meeskonnast, hiilgusest ja koledast allakäigust. Aga selmet jahub autor peaasjalikult endast ja oma ägedast profijalgpallurist vennast. Lisaks on tal Frankfurdis pruut. Äää maagilised madjarid anyone?
              Saladus peitub selles, et autor Peter Esterhazy on, nagu väidetakse, postmodernse romaanikirjanduse tõelisi tegijaid. Ehk siis minu jaoks lihtsalt liiga tark. Jalgpallilektüürile omast kergust ja sirgjoonelist otsekohesust on seega vähe ja ega te Ungari 50ndate meeskonna saladuste kohta targemaks sellest raamatust ei saa.


              Ps! See teine vilets raamat see aasta oli "U2 ühe rokkbändi lugu"
              Ma ausalt ei kuulaks nende muusikat vist kunagi, kui mulle oleks raamat enne loomingut kätte sattunud.
              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

              Kommentaar


                Lugesin järjest ära Enn Selliku (lege keskmaajooksja, kelle üle 40 aasta vanad 5km ja 10km Eesti rekordid püsivad siiani; 76a OM 11. mees) ja Petter Northugi elulooraamatud ja nende pealt üldistades võib öelda, et kes tahab vastupidavusalal tippu jõuda peab kodust trenni ja pärast tagasi liikuma kondijõul.

                Sellik elas metsavahi talus 6km kaugusel koolist ja trennist ning käis iga päev jala kooli ja tagasi. Mingi hetk sai ta omale jalgratta, aga kuna tahtis ikka jooksumeheks saada, siis ta seda eriti ei kasutanud. Teismeeas kaarutas suviti traktori peal heina. Pärast töö lõppu läks 2km jala koju, puhkas tunnikese, siis sörkis 6km staadionile, seal tegi 2h korralikult trenni ja pärast omal jalal koju tagasi. Ja enne tööd hommikuti tegi kerge jooksu kodu lähedal.

                Northugil peatus koolibuss 1.5km kaugusel kodutalust. Peatus asus all fjordi ääres, kodutalu oli üleval mäe otsas. Hommikul jalutas rahulikult mäest alla, pärastlõunal koolist tulles tegi täies tempos mäkkejooksu - 200m hingamata, 100m hingates, 200m hingamata jne. Kolm korda nädalas käis suusatrennis, mis asus 20km kaugusel kodust - sinna ja tagasi sõitis rullsuuskadega. Lisaks muidugi igal treenis kodus igal võimalus ja sebis endale koolis võimaluse tundide ajal trenni teha (siis kui teistel valikainete tunnid olid).

                Dopingust Northug ei räägi midagi. Sellik ütleb, et Moskva OM-i ajal kasutas ta kohustuslikus korras veredopingut (toona polnud see keelatud), aga usub et selle nahka tal kogu võistlus läkski - kuuma ilmaga see meetod ei toimivat ning ta sai korraliku haamri ning ei saanud eeljooksust edasi. Steroidid olla tol ajal olnud vabatahtlikud ja tema neid ei tarvitanud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                  Lugesin järjest ära Enn Selliku (lege keskmaajooksja, kelle üle 40 aasta vanad 5km ja 10km Eesti rekordid püsivad siiani; 76a OM 11. mees) ja Petter Northugi elulooraamatud ja nende pealt üldistades võib öelda, et kes tahab vastupidavusalal tippu jõuda peab kodust trenni ja pärast tagasi liikuma kondijõul.

                  Sellik elas metsavahi talus 6km kaugusel koolist ja trennist ning käis iga päev jala kooli ja tagasi. Mingi hetk sai ta omale jalgratta, aga kuna tahtis ikka jooksumeheks saada, siis ta seda eriti ei kasutanud. Teismeeas kaarutas suviti traktori peal heina. Pärast töö lõppu läks 2km jala koju, puhkas tunnikese, siis sörkis 6km staadionile, seal tegi 2h korralikult trenni ja pärast omal jalal koju tagasi. Ja enne tööd hommikuti tegi kerge jooksu kodu lähedal.

                  Northugil peatus koolibuss 1.5km kaugusel kodutalust. Peatus asus all fjordi ääres, kodutalu oli üleval mäe otsas. Hommikul jalutas rahulikult mäest alla, pärastlõunal koolist tulles tegi täies tempos mäkkejooksu - 200m hingamata, 100m hingates, 200m hingamata jne. Kolm korda nädalas käis suusatrennis, mis asus 20km kaugusel kodust - sinna ja tagasi sõitis rullsuuskadega. Lisaks muidugi igal treenis kodus igal võimalus ja sebis endale koolis võimaluse tundide ajal trenni teha (siis kui teistel valikainete tunnid olid).

                  Dopingust Northug ei räägi midagi. Sellik ütleb, et Moskva OM-i ajal kasutas ta kohustuslikus korras veredopingut (toona polnud see keelatud), aga usub et selle nahka tal kogu võistlus läkski - kuuma ilmaga see meetod ei toimivat ning ta sai korraliku haamri ning ei saanud eeljooksust edasi. Steroidid olla tol ajal olnud vabatahtlikud ja tema neid ei tarvitanud.
                  samu legende kuulda ka Ants Antsoni kohta.

                  dno, minule tunduvad need sellised mälestustega tekkivad liialdused, kuidas "omal ajal sai ikka pandud". ei ole mingi füsioloogia ekspert, kuid tahaks arvata, et iga päev oksejookse tehes 12 aastasena saad pigem küllaltki kiire tervisekahjustuse kui lootustandva tuleviku.

                  Aga see ei vähenda seda mindseti tähtsust ja osakaalu jah.

                  Teisalt jällegi võttes, siis aeroobsel spordialal jah peaks see üldaeroobne baas ka juures olema ning kui emme- ja issi suusatrenni viivad ja toovad autoga, siis tipptegijat sealt jah vaevalt tuleb. Kuid see ka kinda expected.

                  Kommentaar


                    No Antsoni ja Selliku noorusajal oli ilmselt täiesti loomulik, et sa lähed trenni jalgsi, kuna toona oli autosid vähem ja üleüldse.

                    Kommentaar


                      Kas Eesti keeles on ilmunud kirjandust Balkani sõdade kohta Jugoslaavia lagunemise järel?
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                        Kas Eesti keeles on ilmunud kirjandust Balkani sõdade kohta Jugoslaavia lagunemise järel?
                        Ma eesti keeles ja kirjandust ei oska soovitada, aga BBC "The Death of Yugoslavia" dokumentaal on päris hea. Youtubes täies mahus kättesaadav, 6 osa kokku on vist mingi 4h pikad vms. Igasugu huvitavaid tegelasi saab seal sõna ka, päris mitmed neist on nüüdseks nt. sõjakuritegude eest vangi mõistetud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                          Kas Eesti keeles on ilmunud kirjandust Balkani sõdade kohta Jugoslaavia lagunemise järel?
                          Meenub midagi sellist "Radovan Karadžic.Jaht sõjakurjategijatele."Autor Nick Hawton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                            Ma eesti keeles ja kirjandust ei oska soovitada, aga BBC "The Death of Yugoslavia" dokumentaal on päris hea. Youtubes täies mahus kättesaadav, 6 osa kokku on vist mingi 4h pikad vms. Igasugu huvitavaid tegelasi saab seal sõna ka, päris mitmed neist on nüüdseks nt. sõjakuritegude eest vangi mõistetud.
                            +1. soovitan ka.

                            Kommentaar


                              Ahaa, nii nii.
                              Ma olen küll rohkem lugeja mees aga ma panen kõrva taha mõlemad.
                              Tänan!
                              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                                Ahaa, nii nii.
                                Ma olen küll rohkem lugeja mees aga ma panen kõrva taha mõlemad.
                                Tänan!
                                Raha tuleb lugeda

                                Kommentaar

                                Working...
                                X