320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

    Algselt postitas mcnamara


    Algselt postitas amority
    Samamoodi Dan Simmonsit, üks parimaid ulmespetse. Hyperion, Hyperioni langus, Endymion ja viimane Endymioni tõus, mida tõlgitakse veel ja sügisel peaks juba saadaval olema ka siinsetel poelettidel 4-osaline 4-loogia
    Vägagi nõus. Sellest ajast, kui oma nooriku soovitusel ulmet rohkem lugema hakkasin, on just Dan Simmons jätnud parima mulje. Ja see veel eesti keeles olemata neljas osa: see on pärlite pärl. Eepiline, filosoofiline, aga ka meeletult põnev raamat.
    Kartsin juba tõemeeli, et nad just selle, minu meelest niigi supersarja parima osa, Eestis välja andmata jätavad. Aga õnneks vist siis mitte.
    Oodata on küll telliskivisuurust raamatulohvakat.

    Huvitav, omal ajal sai kõvasti ulmet lugeda ja Simmons ei suutnud üldsegi parimate hulka ennast semmida. Tooks siin ära mõned: Strugatskid, Lem, Wyndham( trifiidide päev), Bradbury, Herbert (Düün), Asimov, Le Guin, Huxley (hea uus ilm), Cricton(Andromeda), Adams (pöidlaküüt), Pratchett, Verne. kõik ei tule meelde kah. Simmons jääb neile alla. Jaa ... maitsed on erinevad.
    On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
    I don’t care what you think of me!
    Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

      Link ulmekirjanduse fännidele. Võite sealt ükskõik millise kirjaniku võtta, kõik peaks ulmesõbrale loetav olema. Vajuta siia
      On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
      I don’t care what you think of me!
      Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

        Algselt postitas uvv

        Turgenevit oled proovinud?
        Isad ja pojad, Suits?


        Ei ole, aga võtan kavva. Tänud soovitamast.
        On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
        I don’t care what you think of me!
        Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

          Teen peale inventuuri nimekirja väärt ulmekatest mida soovitan lugeda.

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

            Algselt postitas Kebab
            Huvitav, omal ajal sai kõvasti ulmet lugeda ja Simmons ei suutnud üldsegi parimate hulka ennast semmida. Tooks siin ära mõned: Strugatskid, Lem, Wyndham( trifiidide päev), Bradbury, Herbert (Düün), Asimov, Le Guin, Huxley (hea uus ilm), Cricton(Andromeda), Adams (pöidlaküüt), Pratchett, Verne. kõik ei tule meelde kah. Simmons jääb neile alla. Jaa ... maitsed on erinevad.
            Seda seltskonda mingisse paremusjärjetusse panna küll ei oska. Simmonsi maailmadel ei ole Adamsi, Pratchetti või Verne\'iga (näiteks) küll vähimatki pistmist.
            Mulle meeldivad Simmonsi grandioossed mastaabid ja filosoofiline alltekst.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

              Algselt postitas Kebab


              Algselt postitas mcnamara


              Algselt postitas amority
              Samamoodi Dan Simmonsit, üks parimaid ulmespetse. Hyperion, Hyperioni langus, Endymion ja viimane Endymioni tõus, mida tõlgitakse veel ja sügisel peaks juba saadaval olema ka siinsetel poelettidel 4-osaline 4-loogia
              Vägagi nõus. Sellest ajast, kui oma nooriku soovitusel ulmet rohkem lugema hakkasin, on just Dan Simmons jätnud parima mulje. Ja see veel eesti keeles olemata neljas osa: see on pärlite pärl. Eepiline, filosoofiline, aga ka meeletult põnev raamat.
              Kartsin juba tõemeeli, et nad just selle, minu meelest niigi supersarja parima osa, Eestis välja andmata jätavad. Aga õnneks vist siis mitte.
              Oodata on küll telliskivisuurust raamatulohvakat.

              Huvitav, omal ajal sai kõvasti ulmet lugeda ja Simmons ei suutnud üldsegi parimate hulka ennast semmida. Tooks siin ära mõned: Strugatskid, Lem, Wyndham( trifiidide päev), Bradbury, Herbert (Düün), Asimov, Le Guin, Huxley (hea uus ilm), Cricton(Andromeda), Adams (pöidlaküüt), Pratchett, Verne. kõik ei tule meelde kah. Simmons jääb neile alla. Jaa ... maitsed on erinevad.
              Pratchett.. urr.. need raamatud põletaksin kõik ära, arusaamatu mida ta kirjutab.
              Herbert koos Düüniga on loetav, kuid ainult esimene teos. Järgnevad on langeva kvaliteediga. Düün väärib äramärkimist juba seetõttu, et tänu sellele teosele tekkis arvutimängudes uus suund - strateegilised mängud.
              Kui Trifiidide päev Mirabelia sarjas ilmus oli see pikalt parimaid teoseid mu loetelus, kuid siis olin noor ja roheline ning uuema ulme kättesaadavus oli piiratud.
              Asimovi Asumite teosed samuti vinged, viimane osa läks liialt käest ära, eks ta ise oli juba piisavalt seniilne tol ajal.

              Preagu meenuvad heades teostest veel Enderi mäng, Relvade kasutus ja Mängur.

              Üldjoontes on kasutusele võetud erinevaid teoseid ka kirjanike läbivaid sümboleid, lahe. Üks mis viitab inimestele, on Kultuur ja seda mitmes heas ja halvas kontekstis. Kes teavad need teavad, ei viici pikalt seletada :P

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                ei tohi Trifiidide päevale liiga teha , oli tükk aega parim ulmekas minu jaoks...isiklikult istuvad sellised realsitlikumad tulevikupildid, kus mingi suurema õnnetuse tõttu hakab asi halva ilme võtma. Praegu olen näinud poelettidel raamatut a´la valge sumu?, keegi seda lugenud ka on? Ja vana hea Seiklusjutte maalt ja merelt vastu ei saa ikka mingi jõud eg avägi, isegi mitte LoTR sari ega ka prillipapa sari

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                  Ulmekatest julgen soovitada veel Clifford D. Simak\'i loomingut.
                  Isiklik lemmik on \"Highway of eternity\".
                  Kas sinu kommipood on ikka küllalt autentne?

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                    Hunter Davies \"Dwight Yorke elulugu\"! Suurepärane raamat!

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                      Algselt postitas 17


                      Hunter Davies \"Dwight Yorke elulugu\"! Suurepärane raamat!
                      olin noor jorss trindidadil, kui doug ellis mu leidis ja lapsendas ning käärlööki lööma õpetas. tema kodus kohtusin mark bosnichiga, kellega koos sai väntatud nii mõnigi kunstiline film. hilisemaid mälestusi varjutab rõve sitahais

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                        Viimati sai Jan Kausi \"Üle ja ümber\" loetud. Täitsa hää kraam, ainult liiga palju kordab end herr Kirjanike Liit.
                        # 21 - El Flaco

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                          Algselt postitas nodisco


                          Viimati sai Jan Kausi \"Üle ja ümber\" loetud. Täitsa hää kraam, ainult liiga palju kordab end herr Kirjanike Liit.
                          Kõrgharidus, rakenduslik. Hinnete keskmine: 3,8. \"Ta oli hall kuju, aga atraktiive\" - Anna Peska, grupiõde tehnikumipäevilt. /.../ \"Me kodumaa taevas on madal, seetõttu arvataksegi, et teda on võimalik puudutada,\" (Arvo, 42, Kodumaa Kultuurikeskuse pressisekretär).
                          Johani naine Liilia (lindistus, kaunis, sügispaev):
                          \"Ta hoolitses mu eest hästi.. Aga ta võttis südamesse tõsiasja, et meil polnud autot ja ta ei saanud osta kinke, mida ma temalt nõudsin. (Nuuksatab.) Ütlesin talle vist sageli: \"Sa värdjalik tossike!\"\"


                          (\"Johani ümbersünd\". - J.Kaus \"Üle ja ümber\")



                          jah, tal on selline oma väljakujunenud stiil, aga väga lahe,
                          ühe hittloo<- kandis ta elavas esituses mingil üle-eelmisel Sotsia-nädalal Peda kohvikus,
                          sellepeale ostsin kohe tema järgmise ilukirjandusliku teose kah
                          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                          (Seinfeld, The Pitch)

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                            Indrek Hargla \"French ja Koulu\"

                            Maavald, dirizhaablid, tossutavad mobiilid, Räval, Tarbatu, pühad mugulapõllud, hiiemäed, kama, libahundid, lümpjarammumised.

                            Uskumatult positiivne ja elurõõmus raamat. Võrratult kirjutatud.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                              Ega kellelgi Hamsuni \"Maa õnnistuse\" kokkuvõtet pole? Homme on koolis töö ja mul sada muud asja teha, kui seda raamatut lugeda.

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Raamatud, lugemine\'

                                Potteri raamatud, Berti vanemad osad ja \"Sõrmuste Isand\" koos \"Kääbikuga\" on parimad raamatud mis ma lugenud olen. Tasuja oli ka väga hea tegelikult
                                The only sensible way to live in this world is without rules! - The Joker.
                                If you're good at something, never do it for free - See above.
                                I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger - See above.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X