320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    kas raamatuid on internetiajastul mõistlik poest osta? mul on tunne, et oleks saanud oma impulssostu asemel soetada netis kaks raamatut. internetist tellimise ajal hakkab, aga hakkab aju küsima, et 'miks sa tasuta kanaleid ei kasuta'. ja peale seda hakkab aju tööle, et arvuti taga raamatu lugemine ei ole ikka päris see. jääb allalaadimata ja ostmata ja lugemata. sellist lugemist me siis tahtsimegi?

    PS! esimesele küsimusele on teadjameeste vastused teretulnud.
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      Kaitseväes olles hakkasin raamatuid lugema, hea oli õhtuti lugeda. Kokku lugesin selle 11 kuu jooksul üle kümne raamatu. Mõni paksem kui teine, kuid alla kahesaja lehekülje polnud vist. "Läänerindel muutusteta" oli tegelikult suht õhuke. Eriti huvitav oli minu jaoks S. Kingi "Tumeda torni" sari. Jõudsin läbi lugeda kolm raamatut seal. Nüüd hiljuti ostsin neljanda osa, kuid läbi olen lugenud kõigest 50 lehte kusagil. Raamat mu käes olnud kuu või kaks. Kurat, võiks tsiviilis sama lugemishimu olla nagu kaitseväes

      E: vastuseks Jasperile. Mina eelistaks igal juhul raamatut poest osta, need lugerid (vms) ja muu selline jama mulle isiklikult küll ei meeldi.
      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

      Kommentaar


        Džäsper vist küll mõtles paberraamatu tellimist internetipoest. Jah - see on reeglina odavam kui offline poodi ise kohale vantsides. Mõnikord isegi väga odavam.

        Aga jah. Arvutist / lugerist raamatu lugemine ei ole see. No ei ole, noh.

        Kommentaar


          Algselt postitas markofkin Vaata postitust
          Džäsper vist küll mõtles paberraamatu tellimist internetipoest. Jah - see on reeglina odavam kui offline poodi ise kohale vantsides. Mõnikord isegi väga odavam.

          Aga jah. Arvutist / lugerist raamatu lugemine ei ole see. No ei ole, noh.
          ma mõtlesin jah paberraamatu ostmise puhul pood vs internetipood.

          lugerite kohta ei oska hinnangut anda. erilist usku nendesse ei ole, aga näiteks Zlatani raamatusse oleks seal kindlasti parem sisse elada, sest siis ei pea youtube'i läbi kammima + muu multimeedia
          jokers to the right
          clowns to the left of me

          Kommentaar


            Ise pole ühtegi raamatut mingi elektroonilise vidinaga lugenud aga kunagi uurisin nende e-raamatute hindasid ja minu arust on need ajuvabalt kõrged võrreldes reaalsete raamatutega. Tegin kristo.ee lehe lahti ja panin võrdlusesse esimese ettejuhtuva raamatu. Steve Jobs 632lk eBook 19,67eur vs raamat reaalsel kujul 23,21euri.
            Kui hinnavahe on nii naeruväärselt väike, siis vähemalt minu jaoks pole küll mingitki kahtlust, et võtaksin reaalse raamatu poest mida soovi korral saaks ka peale lugemist edasi müüa vast mingi 10euriga. Mingile maailmarändurile võiks vast tõesti seda elektroonilist varianti pakkuda.
            Joga Bonito!!!

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Piramist propageerida ei ole viisakas, aga e-raamatuid saab ju tasuta ka?
              Üks pro tuli veel meelde - paberraamatu puhul on oluline, et valgus ja varjud langeksid õigesti leheküljele, luger tekitab ise lugemiseks vajaliku valguse. Peaasi, et peegeldava ekraaniga ei osta.
              lisaks peaks lugeritel olema ka dictionary proge võimalus, millega on mugav väliskirjandust lugeda. see muidugi mugavdab aju ehk liigselt.
              jokers to the right
              clowns to the left of me

              Kommentaar


                Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                lisaks peaks lugeritel olema ka dictionary proge võimalus, millega on mugav väliskirjandust lugeda. see muidugi mugavdab aju ehk liigselt.
                Pole aju suhtes mingit taandarengut täheldanud, pigem vastupidi mõne sõna mille tähendust ei tea täpselt, tõlgendan ilma sõnastikuta enda jaoks vastavalt kontekstile aga tegelik tähendus jääb nii tihtipeale selgusetuks, kui seesama sõna on teises kontekstis. Ise olen Sony lugeri kasutaja nüüd 2 aastat olnud ja see on mul vist kõige rohkem kasutatud gadget üldse ja ei kahetse grammigi tema soetamist. Ainsad argumendid lugeri vastu on tõesti, see et edasi raamtuid ei müü ja pole ilusa kujundusega raamatut riiulis. Samas on riiul niigi lookas juba.

                http://www.last.fm/user/kurat_

                Kommentaar


                  Kindle. Väga. Väga. Väga. Super. Võiks 10 000 tm kirjutada, kuidas kahtlevast noormehest sai tulihingeline toetaja.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Kindle siis? Mhmh, kaalun ka täitsa.
                    Ega need paper-backid kodus hunnikus vedelemas odavamad/kenamad pole.

                    Kommentaar


                      Kui siin keegi plaanib endale soetada kas Nook Simple Touch Glowlight või Kindle Paperwhite lugeri, siis tasub ettevaatlik olla. Olen natukene uurinud nende valgustusega lugerite kohta ja selgus selline tõsiasi, et neil on palju defekte. Kui algselt tootjapoolne väide oli et ekraanil oleva valgustuskiht on lihtsalt väga õrn, siis tunudb et mõlemil on juba tootmisliinilt tulles palju praake. Tüüpilisteks defektideks on ekraanidel olevad augud, mille valgus on väga ere. Augud ise ei ole mitte läbi pealmise ekraanikihi vaid pigem mitme kihi vahel ja tekivad vahel kohe kui seade käivitada esimest korda aga vahel ka mingi aja jooksul ja ilma igasuguse füüsilise kahjustuseta. Lisaks jookseb Nook'il väidetavalt kokku ekraan ning Kindle'il on ekraanil valgustust kasutades roosakad või rohekad laigud. Kuna Eestis ei saa kumbagi minu teada tootjalt otsa veel, siis on support ka arusaadavatel põhjustel keeruline. Ise plaanin seadme soetamise järgmisse aastasse lükata, ehk on selleks ajaks antud probleemid lahendatud.

                      Illustreerimaks probleemi ka pilti:
                      nn "lighthole", mis on ise tekkinud Nook'i

                      10cm pealt ekraanile kukutatud võtmed Nookile:

                      Praak kindle:

                      http://www.last.fm/user/kurat_

                      Kommentaar


                        mõtlesin, et äkki kedagi Mänju fänni huvitaks ja teeks õnnelikuks selline raamat:

                        annaksin tasuta ära (ise enivei rohkem seda elus kätte ei võta), kui ise nt kesklinna järgi tullakse

                        -e- läinud.

                        Kommentaar


                          Lennujaama raamatupoes jäi näppu David Conn'i "The Beautiful Game? Searching for the Soul of Football".

                          Täitsa tore lugemine viimase paarikümne aasta muutustest Inglise jalgpallis: Sky TV diilid ning ebavõrdsuse suurenemine, Arsenali uus staadion, Hillsborough, makseraskustes madalamate liiga klubid, Wimbledon ja Milton Keynes jne.

                          Ühesõnaga, soovitan!

                          Kommentaar


                            Tervisi bibliofiilidele... Majanduspoliitika loengukonspekti lugedes (ja praegust Eesti "poliitmaastikku jälgides") tabasin ennast mõttelt, et tahaks poliitikast/politoloogiast rohkem teada. Kuna ma olen märganud, et siinses foorumikeskkonnas on intelligentsi rohkem kui küll, siis ootaks selle valdkonnaga kursis olevatelt inimestelt mingit lugemissoovitust. Midagi sellist õpikulaadset, samas vb natukene kergemini loetavat (selles mõttes, et asi ei läheks väga sügavaks ega teaduslikuks ja poleks ekstreemselt kuiv tekst), kust ammutada teadmisi poliitikast. Eks midagi ole uudiseid lugedes, koolis õppides ja endast targematega arutades ikka kõrva ka jäänud, seega päris ABC see raamat ei peaks olema.
                            Igastahes tänud, kui keegi midagi soovitada viitsib .

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
                              Lennujaama raamatupoes jäi näppu David Conn'i "The Beautiful Game? Searching for the Soul of Football".

                              Täitsa tore lugemine viimase paarikümne aasta muutustest Inglise jalgpallis: Sky TV diilid ning ebavõrdsuse suurenemine, Arsenali uus staadion, Hillsborough, makseraskustes madalamate liiga klubid, Wimbledon ja Milton Keynes jne.

                              Ühesõnaga, soovitan!

                              http://www.amazon.co.uk/Beautiful-Ga.../dp/0224064363
                              http://www.bookdepository.co.uk/Beau.../9780224064361 Siin ka müügil. Ehk 11 euri koos postitasuga.

                              http://www.bookdepository.com/Beauti.../9780224064361 Tegelikult on USA käibemaksu kasutades soodsam tellida.

                              Kommentaar


                                Tänapäeva maailmas toimuva mõistmiseks laiemas plaanis sobiks Friedmani "Lexus ja Oliivipuu" https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?15152

                                Mida sa täpsemalt soovid teada saada? Erakondadest, erinevatest poliitikateooriatest?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X