320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas fitti Vaata postitust
    Olen nõus sellega, et mingit kindlat eriala pädevalt jagavat inimest on raske leida, aga niipalju kui mina antud bisnesiga servapidi kokkupuutununa oskan öelda, saavad HEAD tõlkijad ja toimetajad akuraatset töötasu. Selge see, et Viivi inglise filoloogia kolmandalt kursuselt saab oma esimeste ürituste eest vähem kui sai, maitea, Valda Raud. Enamiku Viivide kogemus antud vallas piirdubki ühe-kahe raamatuga, sest tase ei kanna välja; samas tõelise kurioosumina ütleb hilisem põgus kokkupuude Viiviga, et tal puudub ka igasugune enesekriitika ja ta jääb sellesama 'ah-ma-olengi-tegelt-liiga-hea' loosungi kandjaks, mida siin kahetsusväärselt propageerib võimalikele järgmistele Viividele ka hr. Bonnier.
    Ma tõlkijaid ei tea. Ma olen toimetamise poolt näinud. Kus väga rõlge raamatu toimetamise eest (ühe tumeda nahaga sotsi raamat, mis sisaldas otsast otsani faktivigu) saadi ikka väga kummalist töötasu. Eeldasin, et tõlkimine on ka samas suurusjärgus.

    Aga kui toimetajaks oli herr Rumori, siis peaks ikka pigem olema inimene, kes tunneb ka eesti keelt. Näiteks Mika Keränen tõlkis enda raamatud ise, kuid lasi toimetada ühel meie foorumlasel, sest keeleti on teatud sõnad hoopis teistsugused ja seda eelkõige jalgpallispetsiifilises keeles. Seega on selle raamatu puhul kuidagi tagurpidi asjad.

    Kommentaar


      Tõlketasud on päris naeruväärsed tõesti kohati. Elukaaslasele pakuti mitmest suuremast tõlkebüroost soome-eesti-soome tõlkimise eest mingi 2,5-3e lehekülje eest. Öeldi, et tõlgi mingi 400lk sellise raha eest ja siis vaatame edasi. Eino otsi lolli
      Joga Bonito!!!

      Kommentaar


        otsi tõesti, standardtaks on 10-12€ kätte 1800 tähemärgi eest ehk lehekülg.
        Mia san mia

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Huvitav kelle toodetud või toimetatud see tekst on seal lingis? Jalgpalliinimesed ise ka ei tea jalgpallist tuhkagi?

          Oma raamatus ütleb ta: „Pärast 2014. aasta Brasiilia MM-i lõpetan Itaalia koondise eest mängimise ja riputan armsaks saanud puutsad varna.“ Päev peale seda, kui Itaalia oli saanud kibedavõitu kaotuse osaliseks, ei olnud ta oma esialgses otsuses sugugi enam nii kindel, vastupidi, Pirlo andis mõista, et jätkab. Meelemuutuse põhjenduse võime leida raamatu lehekülgedelt, kus Pirlo kirjeldab oma emotsioone peale 2005. aasta Meistrite liiga finaali Istanbulis, kus AC Milan eduseisu käest andis ning pidi lõpuks Liverpoolilt vastu võtma hävitava 3:0 kaotuse. „Mõtlesin mängimise lõpetada, edasisel ei näinud olevat mingit mõtet,“ tõdes Pirlo. Ometi leidis ta tõelise tšempionina endas jõudu oma karjääri kõige hävitavamast momendist üle saada, tulles järgmisel aastal Ateenas tagasi veelgi tugevamana ja võttes teenitud võidu sellesama Liverpooli üle.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            minu sarjast välja tulnud "minu california" on meeldiv lugemine. olles eelnevat lugenud teisi sarju, siis see on kohe tõesti hästi kirjutatud. hind pole ka krõbe, 12 euro kanti. samas lugemist jätkub, alates ajaloost kuni apple/hewletti/stanfordi/disney maailmani välja.
            forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

            Kommentaar


              "Tänapäeva maalma jaoks, kus just naiste riided on sagedamini kujundatud vastassugupoole tähelepanu äratama, on (14. sajandi) meesteriietuse jõuline seksuaalsus eriti üllatav. Aja jooksul ei muutu mitte naiste seelikupikkus, vaid meeste oma. Pole siis midagi imestada, et kloostrite kroonikud tunnevad kohustust seda kommenteerida: nad süüdistavad mehi väga lühikeste seelikute ja liibuvate pükste kandmises ning heidavad naistele ette, et neile meeldib, mida nad näevad."
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Jah, hüplikuse osas olen nõus. See häiris tõesti.
                Samas see silmad kinni ülistamine ja enda meetodite õigustamine. Ma pigem näen siin võitjamentaliteeti ja nagu näha, siis läbi aastate see siiski töötas. See vist oligi raamatu parim osa minu jaoks.

                Kokkuvõtvalt ei oska raamatut hinnata, sest varasemalt olen jalgpallialaselt lugenud vaid Zlatani pdfi (kas PÄRIS raamat on sama või natuke erinev?), mis meeldis mulle tõesti rohkem. Ilmselt vahetu ja siira mulje kujundamise pärast. Polnd päris selline vanainimese heietamine
                RED on ka riiulil ja ootab oma aega.
                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                Kommentaar


                  Kusagil Pep'i raamatu piraat ebooki liigub?
                  Pep Confidential: The Inside Story of Pep Guardiola's First Season at Bayern Munich

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Pirlo.
                    Kas ma saan õigesti aru, et sa lugesid seda inglise keeles?

                    Kommentaar


                      In Engrish on ju viis euri odavam!

                      Kommentaar


                        phil jacksoni eleven rings. huvitav lugemine. läbi nämmutatud teema kobe vs jordan hästi seletatud, kogu bullsi ja lakersi filosoofia tiitili aastatel. iseloomustaks sõnaga 'mental'.
                        bookdepositoryst aint 13 eurtsi kah
                        forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Even Vaata postitust
                          phil jacksoni eleven rings. huvitav lugemine. läbi nämmutatud teema kobe vs jordan hästi seletatud, kogu bullsi ja lakersi filosoofia tiitili aastatel. iseloomustaks sõnaga 'mental'.
                          bookdepositoryst aint 13 eurtsi kah
                          See on tema raamatutest kõige nõrgem. Selline järelriisumine, kuna praktiliselt kõik on varasemalt palju põhjalikumalt ära kirjutatud.

                          Kommentaar


                            Lugesin Mart Poomi raamatu läbi. Põhimõtteliselt läks terve raamat ühe õhtuga, aga on paar asja, mida ma nüüd tähele panin (kuna paar nädalat varem lugesin läbi Tiit Soku raamatu, siis järgneb kahe raamatu põhjal tehtud kiire lahmimine):
                            - Eesti spordiraamatutes on kummaline armastus vanade ajaleheartiklite otse-tsiteerimisele. Ehk võetakse mingist vanast artiklist üsna sisutühi lõik ja tsiteeritakse seda otse-koopiana. Selle asemel, et teksti sisse kirjutada lühemalt.
                            - tahetakse näidata, et ollakse paljude inimestega rääkinud. Selleks pannakse järjest pikki eraldi lõike inimeste otsetsitaadiga. Pahatihti on aga inimeste ütlused väga sarnased ja nii võib lugeda paarikümnel lehel kümnekonna tuttava kommentaari, kus jutu mõte on täpselt samasugune.
                            - Poomi raamatus oli kasutatud väga palju tema päevikut. Samas mingite lehekülgede jooksul oli Poomi päevikukanded väga sarnased. Sisuliselt "olin loll, miks nii ei teinud, pean endasse uskuma/ei tohi karta". Lõpuks hakkasin neist lihtsalt kiirelt silmadega üle käima ja vahele jätma.
                            - aeg Inglismaal oli väga detailirohke ja lahe. Ja raamat väga kenasti loetav. Pildid olid ka toredad. Üleüldiselt meeldiv kogemus, lihtsalt need eelmainitud jäid mõlema raamatu (v.a. viimane osa) silma.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Sa oled mingi välklugeja või?
                              Ma ei ütleks. Aga teksti oli raamatus mingi 420 lk-d, millest pilte vast viiendik. Seega pole väga raske ülesanne.

                              Kommentaar


                                Vaba aega on palju lihtsalt
                                Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                                Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                                Kommentaar

                                Working...
                                X