320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Maavõistlused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'Maavõistlused\'

    Kokku kolm-neli asja:
    1) mis ajast lahendab Kristal standardolukordasid, jälle?

    2) sääsest tuleb puuma teha ehk viidates teisele punktile, siis niisama mokk töllakil ringi litutades polegi kunagi võimalik teada saada, et miks Kristal ennast pidi paariks minutiks platsile vedama. Kui see oli selleks, et linnuke taas kirja saada, siis selge. Kui mingi muu põhjus, siis kah tore.

    3) \"mängupildi parandamine, mida (meie) noored ja kogenematud ei suuda (nt. vastaste tugev surve, mille käigus on palju väravahõngulisi olukordi tekkinud).\" <---- no jumala eest küll. Kuna veel sa paned noored sellise surve alla, et vaadata, et kas nad eksivad. Ametlikus valikmängus või? Rähn Hollandi vastu. Thank you. End of story.

    4) \"Ma mäletan mingit suvalist arutelu foorumis, kus eelmise MM-i ajaks pakkus Martin nt. Taylorit Inglise koondise kolmandaks vv-ks, teades et ta nagunii platsile ei saa, kuid et saaks \"Suure Turniiri\" atmosfääri nuusutada. Kohatu võrdlus mingil määral jah, kuid võrdluse kannatab praeguses diskussioonis välja küll.\" <---- ei kannata välja ja on väga kohatu. Mitmel eri põhjusel. Kasvõi näiteks, et koondis on Flora ehk nad treenivad niigi kogu aeg koos. Taylor sai tollal aga teiste ässade kõrval ka näha ja kuulda, mis mujal tehakse. Koondise treenerid erinevad. Lisaks sellele on MM-iks ettevalmistus (ja turniir ise ka) nati ikka pikem kui nädalake Saudidel. jne....jne....
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Replying to Topic \'Maavõistlused\'

      1) Minevikuteema? Kunagine kornerispetsialist on nüüdseks oma \"ande\" minetanud, vist. Ma ei tea, miks Kristal platsile pandi, kuid peatreener kindlasti teab, ning minule sellest piisab.

      2) Loomulikult ei pea mokk töllakil litutama, kuid täitsa huupi raiujaid on niigi küllalt, kuid oma seisukohti täpsustades pole enam midagi pakkuda (mitte et Martin tühja räägiks praegu).

      3) Asi polegi selles, et näha kas nad eksivad. Rähn eksis, Pijpers tegi siis kala, oli ise kogenematu, ning siis oli vist veel tema esimene aastagi Eestis. Lootis ehk liialt palju. Pigem on asi selles, et (meie) noored ei too teravust, heal juhul nad sulanduvad oma esimestes koondise mängudes kusagile nähtamatusse kohta platsil, kuid nad ei too teravust. Nt. Lindpere on veel küllaltki noor, kuid koondises ja Floras karastunud piisavalt, ning tema mängutoomine võib pilti radikaalselt muuta. Praegused koondise noored (Vunk, Lember jne.) on eelmise hooaja Valga poolpõhimängijad. Dmitrijev aga Saudisse üldse ei läinudki.

      4) See koondis=Flora tüütab juba ära, kaua võib? Araabiamaades tuuritamisel oldi olude sunnil enamuses florakatega, kuid see ei tähenda, et peatreener soosiks omi mängijaid ja et koondise laagrid on justkui Flora omad.

      Sellest ei saa ma aru, kuidas Taylori MM-ks valmistumise tsükkel eestlaste nädalakesest Saudidel parem/erinevam on, millestki peab ju alustama või tahad juba praegu, et Eesti MM-l mängiks?

      Kommentaar


        Replying to Topic \'Maavõistlused\'

        Originally posted by ethan
        1) Minevikuteema? Kunagine kornerispetsialist on nüüdseks oma \"ande\" minetanud, vist. Ma ei tea, miks Kristal platsile pandi, kuid peatreener kindlasti teab, ning minule sellest piisab.
        Minu arvates on selline \"Minule sellest piisab\" väide kõige hullem, mis üldse olla saab, sest see näitab mingi kindla juhi täiesti ajutut järgimist. Nagu sõjaväes, kus täkk ütleb ja sina teed. Küsimusi ära küsi. See on täiesti vale suhtumine (mis teatud keskondades - nt. just sõjavägi - on küll õige), sest sellega lõikad sa ära igasuguse kriitikavõimaluse ja mõnes osas vabastad end ka vastutusest.

        Vastutuse osa seisneb lihtsalt öeldes selles, et kui keegi sinult küsib, et miks sa sellega nõus oled vms, siis on kerge vastata, et peatreener on ju targem. See ei ole konstruktiivne, sest peatreeneri käitumine võib olla tulenev hoopis millestki muust. Ilma küsimata ei ole võimalik edasi liikuda.

        3) Asi polegi selles, et näha kas nad eksivad. Rähn eksis, Pijpers tegi siis kala, oli ise kogenematu, ning siis oli vist veel tema esimene aastagi Eestis. Lootis ehk liialt palju. Pigem on asi selles, et (meie) noored ei too teravust, heal juhul nad sulanduvad oma esimestes koondise mängudes kusagile nähtamatusse kohta platsil, kuid nad ei too teravust. Nt. Lindpere on veel küllaltki noor, kuid koondises ja Floras karastunud piisavalt, ning tema mängutoomine võib pilti radikaalselt muuta. Praegused koondise noored (Vunk, Lember jne.) on eelmise hooaja Valga poolpõhimängijad. Dmitrijev aga Saudisse üldse ei läinudki.
        Asi polegi selles, et ta eksis. See pole üldse küsimus. Ka kõige kogenenumad mängijad võivad eksida, see on täiesti normaalne. Kuid selle võimaluse vähendamiseks on vaja noori just sellistes olukordades kasutada. Et nad saaksid aru, mida tähendab kohutava surve all mängida. Eestis neil seda võimalust ju pole. Liigad on niigi selged ja need klubid, kes pressingut tunda saavad ning kaitsest lähtudes pallivad - nendes just koondislasi eriti vist pole või kuidas.

        Samuti ei ole oluline, et kes kuhu sõitis (Saudid, Iirid, Andaluusia). Kui kohal, siis kasutagu võimalust teda proovida. Kui asi on selles, et need noored ei too teravusi, siis miks see nii on - nad ei oska sellisel tasemel kohaneda. Kuidas saavad kohaneda - mängides. Idee ei olegi selles, et väljakul peaks rabelema 11 20-aastast. Kristalil ja Reimil ja teistel vanematel on väga oluline roll, kuid nende põhikoormus peaks tulema ikka nati teisel ajal. Sõprusmängudes võiks nad olla nö. tugevdus noortele, kelle suunamisel uuekesed saavad oma ristsed ja ehk õpivad ka Euroopa tasemel ja kiirusel mängima. Või vähemalt mõistma, et millega tegu on. Kasvõi need 10 minutit. Või ühe poolajal. Saabki hästi hingetuks joosta.


        4) See koondis=Flora tüütab juba ära, kaua võib? Araabiamaades tuuritamisel oldi olude sunnil enamuses florakatega, kuid see ei tähenda, et peatreener soosiks omi mängijaid ja et koondise laagrid on justkui Flora omad.
        Mis olud need olid?

        Sellest ei saa ma aru, kuidas Taylori MM-ks valmistumise tsükkel eestlaste nädalakesest Saudidel parem/erinevam on, millestki peab ju alustama või tahad juba praegu, et Eesti MM-l mängiks?
        Anna andeks, kuid ma tõesti ei leia, et seda veel paremini seletada saaks. Ja küsimus on naiivne. Kuid vastus on sul ehk tekstis endal sees. Ühtedel oli tegemist tsükliga, teisel nädalaga. Ühtedel mängijatega, keda näed korra kuus, teistel palluritega, kellega sa iga päev koos. Ühted said jälgida tippe treenimas, teised nägid Omaani. Jne.... Algus alguseks, kuid erinevus on ikka...no ma ei tea.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          Replying to Topic \'Maavõistlused\'

          Minu arvates on selline \"Minule sellest piisab\" väide kõige hullem, mis üldse olla saab, sest see näitab mingi kindla juhi täiesti ajutut järgimist. Nagu sõjaväes, kus täkk ütleb ja sina teed. Küsimusi ära küsi. See on täiesti vale suhtumine
          Öelgem siis nii, et informatsiooni puudusel rohkemat ei spekuleeri. Mingit ajutut järgimist ma selle all ei mõelnud.

          Asi polegi selles, et ta eksis. See pole üldse küsimus. Ka kõige kogenenumad mängijad võivad eksida, see on täiesti normaalne. Kuid selle võimaluse vähendamiseks on vaja noori just sellistes olukordades kasutada. Et nad saaksid aru, mida tähendab kohutava surve all mängida. Eestis neil seda võimalust ju pole. Liigad on niigi selged ja need klubid, kes pressingut tunda saavad ning kaitsest lähtudes pallivad - nendes just koondislasi eriti vist pole või kuidas.
          Võtan näiteks jälle Lemberi ja Vunki. Kuidas saab olla kindel, et nemad 5 aasta pärast professionaalsed jalgpallurid on? Üldiselt on Eestis see probleem, et täiskasvanu ikka jõudes enamus loobuvad, isegi lootustandvad. Seda paljuski mitte sel põhjusel, et jääks rohkem aega hariduse saamiseks, kuid pigem nende suhtumise tõttu. Täiskasvanu eas ollakse ikka veel lapsed, ning käitutakse vastupidiselt sellele, mida tulevane jalgpallur tegema peaks = treenima, ning vähem pulli tegema. Meil ollakse aga igavesti pullitegijad, alkohol-nikotiin. Nendest ei tule mängijaid. Ma ei tea, millega Lember ja Vunk vabal ajal tegelevad, kuid ma ei tea ka kuivõrd professionaalselt nad suhtuvad, ning kui pühendunud nad treeningutel on. Seda teab treener, ning mõned, kes neid tunnevad. Mina tean mõningaid teisi noori mängijaid, kes on Tervises, kes Emmastes... mida iganes, ning ma pole kuigi kindel, et nad kaugele jalgpallis jõuavad. Mida öelda tahan? Ma ei lükka praegu Sinu väidet ümber, arutlen. Vb oleks hea, kui nad saaks Namiibia või Aserbaidzaani vastu mängida, kuid vb väärivad hoopis mõned kogenumad, kuid pühendunud mängijad võimalust, mis sellest, et nad neid kuhjaga saanud juba.

          Mis olud need olid?
          Vigastused. Lisaks veel perekondlikud probleemid, kõhulahtisused, ning muidutsüklid.

          Kommentaar


            Replying to Topic \'Maavõistlused\'

            Originally posted by ethan
            Ma ei tea, millega Lember ja Vunk vabal ajal tegelevad, kuid ma ei tea ka kuivõrd professionaalselt nad suhtuvad, ning kui pühendunud nad treeningutel on. Vb oleks hea, kui nad saaks Namiibia või Aserbaidzaani vastu mängida, kuid vb väärivad hoopis mõned kogenumad, kuid pühendunud mängijad võimalust, mis sellest, et nad neid kuhjaga saanud juba.
            See pole ju loogiline, et anda kogemust mehele, kes niigi on põhikoondise vetranmängija. Rõhk sõnal veteran. Ma saaks veel aru, kui näiteks Lemsalu või Simson või Tohver vms, kes pole pikemat aega koondises olnud, et lõimub uuesti. Või täiesti uus vana tegija.

            Vigastused. Lisaks veel perekondlikud probleemid, kõhulahtisused, ning muidutsüklid.
            Ma ei teadnudki, et Kristina Shmigun algselt koos Jane Salumäega koondises oli
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Replying to Topic \'Maavõistlused\'

              Originally posted by ethan
              Võtan näiteks jälle Lemberi ja Vunki. Kuidas saab olla kindel, et nemad 5 aasta pärast professionaalsed jalgpallurid on? Üldiselt on Eestis see probleem, et täiskasvanu ikka jõudes enamus loobuvad, isegi lootustandvad. Seda paljuski mitte sel põhjusel, et jääks rohkem aega hariduse saamiseks, kuid pigem nende suhtumise tõttu. Täiskasvanu eas ollakse ikka veel lapsed, ning käitutakse vastupidiselt sellele, mida tulevane jalgpallur tegema peaks = treenima, ning vähem pulli tegema. Meil ollakse aga igavesti pullitegijad, alkohol-nikotiin. Nendest ei tule mängijaid. Ma ei tea, millega Lember ja Vunk vabal ajal tegelevad, kuid ma ei tea ka kuivõrd professionaalselt nad suhtuvad, ning kui pühendunud nad treeningutel on. Seda teab treener, ning mõned, kes neid tunnevad. Mina tean mõningaid teisi noori mängijaid, kes on Tervises, kes Emmastes... mida iganes, ning ma pole kuigi kindel, et nad kaugele jalgpallis jõuavad.
              Pakun huupi, et treener võtab kaasa ikka sellised, kelles ta tulevikku näeb. Ja nendele tuleb kogemuste omandamiseks võimalus anda. See sinu lõik nagu ütlekski, et mehed on kaasas kohatäitena, sest suure tõenäosusega neist nagunii kunagi midagi ei saa ja milleks neile siis need mänguminutid.

              Respect, Martin.
              Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

              Kommentaar


                Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                niisiis......Eesti-Taani....A.Le.Coq Arenal...30.mai


                http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=06.01.04&r=3&id=151171

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                  Väike copy-paste Eesti 2004 MV kalendrist. Kas tõesti peab Eesti koondis 2 nädala jooksul 4 sõpruskohtumist. Neist 2 on veel selgumata (kui neid aegu üldse kasutatakse?).
                  Lisaks on huvitav tõdeda, et uue aasta alguseks on kokku lepitud juba 6 kodust maavõistlust. Lisaks toimub ilmselt vähemalt 1 MM valikmäng siin, võibolla koguni 2 ning usutavasti lepitakse veel kokku mõni sõpruskohtumine.

                  See teeb siis 7-10 Eesti koondise mängu kodupubliku ees Päris tihe aasta nii mängijatele kui fänni rahakukrule

                  Pühapäev, 30. mai
                  Eesti – Taani maavõistlus, A. Le Coq Arena

                  Kolmapäev, 2. juuni
                  Maavõistlus

                  Pühapäev, 6. juuni või esmaspäev, 7. juuni
                  Maavõistlus

                  Reede, 11. juuni
                  19.00 Eesti – Makedoonia maavõistlus, A. Le Coq Arena



                  Kolmapäev, 31. märts
                  Eesti – Põhja-Iirimaa maavõistlus, A. Le Coq Arena

                  Kolmapäev, 28. aprill
                  Eesti – Albaania maavõistlus, A. Le Coq Arena

                  Kolmapäev, 18. august
                  Eesti – Gruusia maavõistlus, A. Le Coq Arena

                  Kolmapäev, 17. november
                  18.00 Eesti – Ungari maavõistlus, A. Le Coq Arena

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                    Originally posted by Glazza


                    Väike copy-paste Eesti 2004 MV kalendrist. Kas tõesti peab Eesti koondis 2 nädala jooksul 4 sõpruskohtumist. Neist 2 on veel selgumata (kui neid aegu üldse kasutatakse?).
                    Lisaks on huvitav tõdeda, et uue aasta alguseks on kokku lepitud juba 6 kodust maavõistlust. Lisaks toimub ilmselt vähemalt 1 MM valikmäng siin, võibolla koguni 2 ning usutavasti lepitakse veel kokku mõni sõpruskohtumine.

                    See teeb siis 7-10 Eesti koondise mängu kodupubliku ees Päris tihe aasta nii mängijatele kui fänni rahakukrule

                    Pühapäev, 30. mai
                    Eesti – Taani maavõistlus, A. Le Coq Arena

                    Kolmapäev, 2. juuni
                    Maavõistlus

                    Pühapäev, 6. juuni või esmaspäev, 7. juuni
                    Maavõistlus

                    Reede, 11. juuni
                    19.00 Eesti – Makedoonia maavõistlus, A. Le Coq Arena



                    Kolmapäev, 31. märts
                    Eesti – Põhja-Iirimaa maavõistlus, A. Le Coq Arena

                    Kolmapäev, 28. aprill
                    Eesti – Albaania maavõistlus, A. Le Coq Arena

                    Kolmapäev, 18. august
                    Eesti – Gruusia maavõistlus, A. Le Coq Arena

                    Kolmapäev, 17. november
                    18.00 Eesti – Ungari maavõistlus, A. Le Coq Arena
                    Ausalt ükstaskõik see rahaline väljaminek...selline graafik teeb hoopis tuju heaks, sest mida rohkem on võimalusi omaomadele staadionil kaasa elada,seda parem...mängude järjestikkuse kohta ei oska ma midagi öelda, võib-olla on see mängijale natuke kurnav aga samas ma pakun et Arno võib nendes mängudes mistahes mehi mängitada ning ma ei usu, et keegi väsimust tundma hakkab..

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                      Just mida rohkem seda parem . Ise kavatsen kõigile kodumängudele kuhu bussiga kohale saab loksuda ka kohale sõita . Loodetavasti tuleb see aasta ka palju väravaid me oma ründajate esituses .

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                        Tulemas on krdi ilus jalgpalliaasta.
                        Parim mis võis juhtuda on Taani tulek
                        Muidugi oleks olnud tore ka inglasi,prantslasi,sakslasi näha.Kalendri tyhjad kohad enne EM-i algust võiks ka täita mõne sellisega kes portugali sõidab.
                        Lätakaid pole vaja aga rootslased,hollandlased...
                        INTER ARMA CARITAS

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                          Aasta 2004 näeb siis välja selline:
                          31.03.2004 Eesti-Põhja-Iirimaa, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                          28.04.2004 Eesti-Albaania, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                          30.05.2004 Eesti-Taani, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                          02.06.2004 A-maavõistlus
                          06.06.2004 A-maavõistlus
                          11.06.2004 Eesti-Makedoonia, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn kell 19.00
                          18.08.2004 Eesti-Gruusia, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                          04.09.2004 MM-2006 valikmäng
                          08.09.2004 MM-2006 valikmäng
                          09.10.2004 MM-2006 valikmäng
                          13.10.2004 MM-2006 valikmäng
                          17.11.2004 Eesti-Ungari, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn kell 18.00


                          Jalgpallihaigla juhatuse liige

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                            vaatsin ja mõtlesin et siin polegi midagi mõelda vaid ainult tegutseda


                            super-hüper

                            kas balti turniir on üle aasta või iga aasta?pole ma sellest veel aru saanud
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                              Üle aasta toimub balti turniiri minu teada.

                              aga ülimalt tore, et nii palju mänge sel aastal kodus peetakse. parima tahtmise juures saab aasta 2004 näha staadionil 10 rahvuskoondise kohtumist (ehk siis lisaks kodustele mängudele ka näiteks mõni pisem reisikene)...

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Maavõistlused\'

                                Originally posted by Stinger
                                Aasta 2004 näeb siis välja selline:
                                31.03.2004 Eesti-Põhja-Iirimaa, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                                28.04.2004 Eesti-Albaania, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                                30.05.2004 Eesti-Taani, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                                02.06.2004 A-maavõistlus
                                06.06.2004 TŠEHHIMAA - EESTI, A-maavõistlus,Prahas
                                11.06.2004 Eesti-Makedoonia, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn kell 19.00
                                18.08.2004 Eesti-Gruusia, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn
                                04.09.2004 MM-2006 valikmäng
                                08.09.2004 MM-2006 valikmäng
                                09.10.2004 MM-2006 valikmäng
                                13.10.2004 MM-2006 valikmäng
                                17.11.2004 Eesti-Ungari, A-maavõistlus,A.Le Coq Arena,Tallinn kell 18.00
                                Arvatavasti tellitakse ikka buss ka. Lennukiga samuti võimalik kohale minna. Ent näiteks kahekorruselise bussiga peaks asi olema üsnagi odav. Küllap varsti hakatakse korraldama. Igatahes suurepärane uudis... väike vutireis enne EM-i ei teeks sugugi paha tulevase euroopa meistriga...hehe

                                MUUDETUD: Ma kirjutasin nagu jobu. mõte siis selles, et loodetavasti korraldatakse üks mõnus bussireis ja võimalik ka kohale sõita soodsa hinnaga, mis tundub reaalne.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X