320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Kuressaare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas jorquera Vaata postitust
    FC Flora maksis FC Kuressaarele 2020. aastal 47 124 eurot liikmemaksu. Vastav info kirjas nii FC Flora kui ka FC Kuressaare 2020 aastaaruannetes. Miks maksab FC Flora teisele kõrgliiga klubile liikmemaksu?

    Flora makstud summa moodustab ca 20% Kuressaare eelmise hooaja tuludest. Aruandes pole kirjas, mis põhjusel, mille eest või kuidas seda maksti, aga see ei saa ometi loogiline olla, et üks kõrgliiga klubi maksab kinni 20% konkurendi eelarvest.
    Huvitav oleks mõelda ja diskuteerida selle üle, et kus see piir lõpuks jookseb, millal EJL PEAKS ütlema, et ei nii ei tohi ja see läheb selgelt tütarklubi alla. Minu jaoks see piir on ammu ületatud ja väga läbinähtav aga millal peaks seda ausa mängu huvides tegema EJL. Kas 200 000 eurot on see piir või mis?

    Ammu ei arvuta enam kroonides aga 47 000 euri on üle 700 000 krooni. Kas aastal 2010 oleks selline summa olnud aus? Kas siis oleks selgelt karistatud mõlemaid klubisid? Loomulikult meil enne midagi ei muutu kui klubiga seotud inimene juhub ise liitu aga mis on teie arust see viimane lagi?

    Kommentaar


      Mida see nö liikmemaks üldse tähendab?

      Kommentaar


        Algselt postitas QRkood Vaata postitust
        Mida see nö liikmemaks üldse tähendab?
        "Liikmemaks on üldkoosoleku poolt kehtestatud rahaline tasu, mida ühingu liige maksab mittetulundusühingule sinna kuulumise eest. Liikmemaksu kehtestamine ei ole kohustus, vaid võimalus. Liikmemaksu kogumise ja suuruse üle otsustab üldkoosolek." Nii on see sõnastatud ühe riigi poolt toetatud ja rahastatud sihtasutuse/portaali poolt (https://www.mtyabi.ee/nouanded/rahas.../liikmemaksud/). Ka mina olen samamoodi liikmemaksu olemusest aru saanud. Tihti küsitakse liikmemaksu nime all ka trennitasusid.

        Võimalik tõesti, et mängijate üleminekutasud on liikmemaksu alla skeemitatud, aga siis tekib küsimus miks ja milleks. Ning fundamentaalne probleem seisneb minu jaoks selles, et kui Flora maksab Kuressaarele liikmemaksu, siis eeldab see seda, et Flora on Kuressaare liige. Aastaaruandes on kirjas ka, et ühingusse kuulub üks füüsiline isik ja üks juriidiline isik. Seega juriidiline isik peaks nagu Flora olema kui nende käest liikmemaksu laekub ja füüsiline isik äkki siis Priit Penu? Kui edasi eeldada, et MTÜ kuulub selle liikmetele, siis Kuressaare kuulub kahasse Florale ja ühe füüsilisele isikule?

        Parandage, kui ma olen oma mõtetega kuskil valesti läinud, aga mina sain sedasi aruandest aru.

        Vastav aruande lehekülg: https://i.imgur.com/m1MFLnK.jpeg

        Kommentaar


          Täna on nii armas reedene pereüritus. Rahulad vilistavad. Aivar kommenteerib ja pereklubid mängivad.

          Kommentaar


            Algselt postitas enrito Vaata postitust
            Täna on nii armas reedene pereüritus. Rahulad vilistavad. Aivar kommenteerib ja pereklubid mängivad.
            See on nii ilus, et pisar tuleb silma

            Kommentaar


              Algselt postitas enrito Vaata postitust
              Huvitav oleks mõelda ja diskuteerida selle üle, et kus see piir lõpuks jookseb, millal EJL PEAKS ütlema, et ei nii ei tohi ja see läheb selgelt tütarklubi alla. Minu jaoks see piir on ammu ületatud ja väga läbinähtav aga millal peaks seda ausa mängu huvides tegema EJL. Kas 200 000 eurot on see piir või mis?

              Ammu ei arvuta enam kroonides aga 47 000 euri on üle 700 000 krooni. Kas aastal 2010 oleks selline summa olnud aus? Kas siis oleks selgelt karistatud mõlemaid klubisid? Loomulikult meil enne midagi ei muutu kui klubiga seotud inimene juhub ise liitu aga mis on teie arust see viimane lagi?
              Urmar, peters, Vask, mis on teie arvamused antud temaatikast? Lihtsalt avaldage oma päris arvamus teatud teemas.

              Kommentaar


                Algselt postitas enrito Vaata postitust
                Urmar, peters, Vask, mis on teie arvamused antud temaatikast? Lihtsalt avaldage oma päris arvamus teatud teemas.
                Ma ei saa ikkagi väga hästi aru, mis liikmemaksu Flora Kurele maksis ja see jätab mingi väga veidra mulje. Kuressaare võistkond elab Tallinnas ja sõidab Saaremaale liiga mängudeks. Kui nad veel juriidiliselt on kuidagi Floraga ühendatud, ei näe ma sellisel meeskonnal üldse mõtet. Ma tahaksin tegelikult, et keegi seletaks lahti, mis liikmemaksu Flora Kuressaarele maksab?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Vask Vaata postitust
                  Ma ei saa ikkagi väga hästi aru, mis liikmemaksu Flora Kurele maksis ja see jätab mingi väga veidra mulje. Kuressaare võistkond elab Tallinnas ja sõidab Saaremaale liiga mängudeks. Kui nad veel juriidiliselt on kuidagi Floraga ühendatud, ei näe ma sellisel meeskonnal üldse mõtet. Ma tahaksin tegelikult, et keegi seletaks lahti, mis liikmemaksu Flora Kuressaarele maksab?
                  Tänud ausa vastuse eest.

                  Kommentaar


                    Hea töö täna. Julgen öelda, et mängiti Paidega suht võrdselt ja viik on aus tulemus. Ehk saab enne suve staadionile ka!

                    Kommentaar


                      Normaalsed nagad, hea töö! Pange samas vaimus edasi

                      Kure mängu videol 12k vaatamist, pole paha
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Ma ise pole teda mängimas näinud, aga küsimus Männilaane kohta, kes vaikselt aina skoorib. Kas tal on potensiaali Kurest enamaks?
                        i don\\\'t want cos i just get

                        Kommentaar


                          Algselt postitas MRH Vaata postitust
                          Ma ise pole teda mängimas näinud, aga küsimus Männilaane kohta, kes vaikselt aina skoorib. Kas tal on potensiaali Kurest enamaks?
                          Enamaks on muidugi lai mõiste, aga emaklubisse tagasi võib jõuda küll (kui terviseprobleemid ei sega). Rahvuskoondise valikmängud või mõni arvestatav välisliiga, siis selleks on vaja ikka väga palju tööd teha. Ma usun, et võiks tänavugi Floras Reinkorti rolli täita, aga ju leiti, et stabiilne mänguaeg on talle hetkel olulisem. Kuna Reinkorti seob Floraga vaid aastane leping, mis Flora puhul on pigem harvaesinev, siis võib ehk siitki miskit välja lugeda.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas MRH Vaata postitust
                            Ma ise pole teda mängimas näinud, aga küsimus Männilaane kohta, kes vaikselt aina skoorib. Kas tal on potensiaali Kurest enamaks?
                            Männilaane väravad kusjuures on päris tihti minu meelest individuaalse oskuse pealt. Päris tihti teeb kaitsjatele duellis ära ja lõpetab ilusa löögiga ja saab sealt väravaid. Et pole selline kes lihtsalt lööb väravaid kaaslaste eeltööst. Samas Kures mängides enamasti tal on ruumi, sest Kure mängib kontratega ja kompaktse kaitsega. Ei tea kui hästi ta muude tiimide mängujoonistega klapiks.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas jorquera Vaata postitust
                              FC Flora maksis FC Kuressaarele 2020. aastal 47 124 eurot liikmemaksu. Vastav info kirjas nii FC Flora kui ka FC Kuressaare 2020 aastaaruannetes. Miks maksab FC Flora teisele kõrgliiga klubile liikmemaksu?

                              Flora makstud summa moodustab ca 20% Kuressaare eelmise hooaja tuludest. Aruandes pole kirjas, mis põhjusel, mille eest või kuidas seda maksti, aga see ei saa ometi loogiline olla, et üks kõrgliiga klubi maksab kinni 20% konkurendi eelarvest.
                              Mul on hea meel, et Delfi/EPL võttis teemat uurida, kuid asjaosaliste selgitused mind eriti ei veennud. Eriti väited "juriidiliselt õhkõrn seos on" (Priit Penu) ja "seotus on majanduslik, igas muus mõttes on Kuressaare iseseisev" (Pelle Pohlak).

                              Kuressaare üldkoosoleku protokoll: https://i.imgur.com/AhCZfJF.jpg

                              Penu ja Pelle poolt digitaalselt allkirjastatud originaaldokumendi võib igaüks ise Äriregistrist kahe euro eest endale võtta. Kui Flora osaleb Kuressaarele juhatuse valimises, siis minu hinnangul ei ole tegemist õhkõrna seose või ainult majandusliku seosega. Siis võiks ju öelda ka, et Viktor Levadal on ainult õhkõrn seos Levadia klubiga.

                              Samuti häirib mind natuke vastustes läbivalt kõlanud mõte, et Flora on (pelgalt) asutajaliige ja seetõttu pole probleem nii suur. Tegemist on ikkagi ühega kahest klubi ainukesest hääleõiguslikust liikmest, kes üldkoosolekul saavad klubi küsimuste üle otsustada.

                              Delfi artikkel: https://sport.delfi.ee/artikkel/9333...ot-liikmemaksu

                              Kommentaar


                                Ning veel üks huvitav avastus seoses Kuressaare üldkoosoleku protokolliga. Kuna protokoll on Wordi failina, siis on võimalik tuvastada faili loojat ja hiliseimat muutjat. Viimasena on protokolli muutnud isik nimega Kertu-Kirit Sild. Vastavalt ERR-i artiklile oktoobris 2016 on tegemist jalgpalliliidu ametnikuga (viide allpool) ning vastavalt jalgpalliliidu vanale kodulehele on tegemist presidendi assistendiga (viide allpool). Miks aitab Kuressaarel Äriregistrile esitatavaid dokumente ette valmistada jalgpalliliidu ametnik, täpsemini presidendi assistent? Kas ja millist muud lisaressurssi saab Kuressaare liidult võrreldes teiste klubidega?

                                Protokolli Wordi info: https://i.imgur.com/EpuKGSR.jpg
                                ERR-i artikkel: https://sport.err.ee/93329/eestis-lo...olitusprogramm
                                Liidu ametipositsioonid: http://vana.jalgpall.ee/contact.php

                                Kommentaar

                                Working...
                                X