320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kes saab Eesti Vabariigi presidendiks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Tjah...
    Musta kassi pimedas toas on raske näha. Eriti kui teda seal pole. Aga mõned siiski näevad ...

    Kommentaar


      #17
      See, et Isamaaliit mängis Tulvistele, maksis ilmselt Kelami presidenditooli... Usun, et viimasel olnuks valimiskogus rohkem toetajaid. Rüütel.. No comment
      Jalgpallihaigla patsient #172
      Diagnoos: raskekujuline futboliit

      Kommentaar


        #18
        to aiFo

        Mina olen Arnist õlletoas kindlasti kõvem käsi, selles pole kahtlustki.
        Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

        Kommentaar


          #19
          Ryytel on vana , ei oska võõrkeeli ja poliitliselt kyyndimatu.Kui lisada ka kergelt mõjutatav, siis on asi ikka hull ka.Õnneks pole see president eriti oluline post.Peaasi,et ta end kuskil välismaal "täis" ei tee.

          Kommentaar


            #20
            Ryytel ei ole poliitiliselt küündimatu!

            Poliitiliselt küündimatu inimene ei sa Eesti Vabariigi presidendiks!Rüütel korraldas korraliku valimispromo ehk sõitis Eesti ringi ja rääkis valijameestega(lisaks peod jne).

            Reformierakond helistas ainult ja teatas,et valige siis ikka Savi!

            Rüütel oli see mees, kes tegi Eesti vabaks.Ta kuulas rõõmsa näoga tiblade juttu ja tegi ning rääkis siis ikka seda mida tahtis(ja veel hästi segaselt nagu mina praegu:).

            Kommentaar


              #21
              poisid nüüd on jama lahti
              mõtelge ometi oma peaga : kunagine kommunist pukis
              presidendil on rahvusvahelistessuhetes väga suur osa see on põhiseaduses kirjas
              ja mõtelge nüüd loogiliselt mees kes ei oska inglise keelt
              meri ütles õieti kunagised kommunistid pukki ei tohiks saada
              aga näete mis juhtus valijameeste esimeses voorus savi 90 häält ja rüütel 114 häält
              oi oi oi
              lincoln
              Jalgpallihaigla liige NR. 69

              Kommentaar


                #22
                Oeh...teada oli, et see jutuks tuleb.

                Ütleks siis vaid seda, et üllatav oli vaid EPL-i Online pealkiri "Eesti presidendiks sai ekskommunist Arnold Rüütel."

                Samas on enam kui küsitav, kas selline pealkiri oleks olnud Toomas Savi, Peeter Tulviste, Peeter Kreizbergi, Siim Kallase, Mart Laari ja kõigi teiste kohta, kes ON OMAL AJAL olnud Kommunistlikus Parteis.

                Nagu mu üks endisi õpetajaid väga tabavalt ütles: "Rüütel rahvale häbiks? Ärge ajage mind naerma, vaadake parem milline töllmokk ning inimeste piltide pihta paugutaja meil peaministriks on. Teda pole meil häbi kellelegi näidata ning Rüütel on selle pudilõua kõrval suisa poisike."

                Ehk - kuigi ise ka Rüütlist just eriti palju ei arva, siis ikkagi ei hakka kohe kritiseerima, vaid annan aega ning vaatame, millega ta üldse hakkama saab.

                Mis puutub aga opositsiooni võitu, siis mina OLEN RAHUL! Kuigi Rüütli asemel oleks tahtnud näha Kreizbergi või siis viimasel juhul Tulvistet, tuli küll naeratus näole, kui Arnold poiss sai oma vajalikud hääled kätte ning Savi oli seal nagu üks löödud mees kunagi.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  #23
                  nüüd martin pean ma sulle kohe vastu vaidlema: Peeter Tulviste, Peeter Kreizbergi, Siim Kallase, Mart Laari ja kõigi teiste kohta, kes ON OMAL AJAL olnud Kommunistlikus Parteis. Minu teada ei ole nendest meestest ükski kuulunud kommunistlikusse parteisse eriti veel tulviste
                  sest tema liitumine isamaaliiduga toimus alles mõni aeg tagasi
                  lincoln
                  Jalgpallihaigla liige NR. 69

                  Kommentaar


                    #24
                    arvan et enamus neist kuulus komparteisse ja kui ei kuulunud lakkusid ikkagi moskva perset sest teisiti lihtsalt ei saanud. muidu oleks oodanud ees 25+5 siberi lagendikel.

                    täisa tip-top president on rüütel. ongi nende viimase aastatega kõik kuidagi perse siin riigis läinud kõik vaatavad et kuda saaks euroopale meelt mööda olla kui sise asjad on ikka täiega pees.

                    Kommentaar


                      #25
                      Orginally posted by Lincolnnüüd martin pean ma sulle kohe vastu vaidlema: Peeter Tulviste, Peeter Kreizbergi, Siim Kallase, Mart Laari ja kõigi teiste kohta, kes ON OMAL AJAL olnud Kommunistlikus Parteis. Minu teada ei ole nendest meestest ükski kuulunud kommunistlikusse parteisse eriti veel tulviste
                      sest tema liitumine isamaaliiduga toimus alles mõni aeg tagasi
                      lincoln
                      Oi raisk, ma olen ikka rumal .lihtsalt ajas vihale. PARANDAN!

                      Kommunistlikus Parteis OLID kindlat Savi ja Kallas. Kusjuures Kallas oli noorsooühingu tegevjuht ja Savi kohta on kahtlused, et ta oli ka veel NKVD-ga seotud (samas pole see viimane osa kindel, samas kahtlus on olemas).

                      Laar on jah liiga noor ning Tuleviste ja Kreizberg pole KP kunagi olnud, nende ees vabandan siiralt!
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        #26
                        Kas keegi toox näiteid, mis siin riigis viimasel ajal on pe*sse läinud ja mis on sellel presidendiga ühist.Minu vastus olex ,et elu on päris hea ja presidendist ei sõltu tavainimese jaox midagi.
                        Küll aga tehakse presidendi järgi järeldusi tema riigi kohta mujal maailmas ja ma ei ytle muud kui et ma kardan.Kardan ,et Arnolts võib meid lollix teha.Meri puhul polnud midagi karta - isegi kui ta exis, siis oma isiksusega oli ta nii kõrgel ,et vead ei jäänud muljet temast varjutama.Aga Rüütel võib hakata lihtsalt kokutama ja faktiteadmised kaasaja kohta on tal väidetavalt puudulikud(valimiste ajal oli vastanud kysimusele momendi bensuliitri hinna kohta 70 senti)ja sama pädeb ka välispoliitika kohta.Ex esialgu on see kõik kuulujutu tasemel ja ma olen kindel ,et ta võtab end igakylgselt kokku ja ,et tal saavad olema head nõunikud,aga ... nagu ma ytlesin kardan natuke tema pärast.Ja õige oli ka Koski märkus tema abikaasa kohta, kelle õige koht olex Waltburgi mäel, aga noh see on siiski kõrvaline detail.Ja peale kõige on Eesti ja eestlased väärt oma presidente, ning mina ,kes ma olen näinud palju inimesi ja suhtlen töö tõttu paljudega võin veendunult öelda - lolle meil jätkub.See on kindlasti solvav, aga no mis teha...see on fakt!Ning kokkuvõttes - Rüütel saab hakkama ja on korralik president.Aga ma nutan taga Lennartit ,sest sellist presidenti meil vaevalt enam saab olema.

                        Kommentaar


                          #27
                          Ja veel üks asi Martin. Sa märkisid oma kirjas opositsiooni võitu. Opositsioon oli võidu endale kindlustanud juba varemalt, sest kui oleks presidenditooli saanud näiteks koalitsiooni (kolmikliidu) kandidaat oleks opositsioon saanud endale ühe koha, kas siis Tallinna linnapea koha või kui oleks Tulviste presidendiks saanud, siis kardeti ka Mart Laari vahetamist, mida mina küll ei arvaks, kuna siis peaks tagasi astuma kogu valitsus (paragrahv 92. Vabariigi Valitsus astub tagasi: 1) Riigikogu uue koosseisu kokkuastumisel 2)peaministri tagasiastumise või surma korral 3) kui Riigikogu avaldab Vabariigi Valitsusele või peaministrile umbusaldust.
                          jürgen
                          Jalgpallihaigla liige NR. 69

                          Kommentaar


                            #28
                            Orginally posted by LincolnOpositsioon oli võidu endale kindlustanud juba varemalt, sest kui oleks presidenditooli saanud näiteks koalitsiooni (kolmikliidu) kandidaat oleks opositsioon saanud endale ühe koha, kas siis Tallinna linnapea koha või kui oleks Tulviste presidendiks saanud, siis kardeti ka Mart Laari vahetamist, mida mina küll ei arvaks, kuna siis peaks tagasi astuma kogu valitsus (paragrahv 92. Vabariigi Valitsus astub tagasi: 1) Riigikogu uue koosseisu kokkuastumisel 2)peaministri tagasiastumise või surma korral 3) kui Riigikogu avaldab Vabariigi Valitsusele või peaministrile umbusaldust.
                            jürgen
                            Opositsioon ei oleks saanud mitte midagi. Tahad teada miks? Loe seadust, siis saad teada.

                            Kuid ei viitsi sind piinata, seletan ära. Presidendiks saanuks Tulviste: Isamaaliit kaotaks küll peaministrikoha, kuid valitsus kui selline jääks ikkagi alles. See näiline tagasiastumine oleks lihtsalt teater, sest Riigikogus on enamus ikkagi kolmikliidul ning mitte opositsioonil. Seetõttu oleks uus peaminister arvatavasti Reformierakonnast. Tallinna tool Isamaale (Tallinna tool oleks eeldatav kompromiss). Mõõdukad oleks edasi vegeteerinud nagu alati. Presidendiks saanud Savi või Tarand või opositsiooni kandidaadid - valitsuse olukord poleks muutunud.

                            Valitsus pannakse paika Riigikogus hääletusel, kus on vaja enamust. Opositsioonil seda enamust pole - seega ei saa ka valitsust moodustada. Võimalik on ainult vähemusvalitsus, kuid Eesti oludes see eriti just ei toimiks.

                            Seega taas - see, mis sai öeldud minu ja Lua poolt sulle Rüütli probleemide all, keshtib ka siin.
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              #29
                              mis teha lincolni näol on tegemist hardcore reformvoodi erakonna toetajaga ja juba keskerakonna või möne muu opositsiooni erakonna nimetamine viib ta südameattaki äärele.

                              nii palju veel et laari valtisusele eelnenud mart siimanni goverment oli põhimõttelist vähemusvalitsus.

                              jah ja kui praegune opositsioon peakski hakkama valitsust moodustama pole neil eriti midagi muud teha kui seebitada ära mõõdukate partei sest põhikirja järgi on mõõdukad sarnaste vaadetega kui keskerakond

                              Kommentaar


                                #30
                                [quote]Orginally posted by Aramis

                                /.../ Küll aga tehakse presidendi järgi järeldusi tema riigi kohta mujal maailmas ja ma ei ytle muud kui et ma kardan.Kardan ,et Arnolts võib meid lollix teha.

                                Ei usu, et pelgalt vähese keeleoskuse pärast kedagi mittepädevaks peetakse. Tegelt jätab Rüütel märksa intelligentsema mulje kui näiteks leedukate eksesikommar ja -president, praegune peaminister Brazauskas.

                                /.../ Aga Rüütel võib hakata lihtsalt kokutama ja faktiteadmised kaasaja kohta on tal väidetavalt puudulikud(valimiste ajal oli vastanud kysimusele momendi bensuliitri hinna kohta 70 senti)ja sama pädeb ka välispoliitika kohta.

                                Rüütel pakkus täpselt aasta tagasi bensiiniliitri hinnaks \"alates 94 sendist kuni kroon ja mõni sent peale\" . Aga see kütuse hind on suht väheoluline. Märksa hullemaks võib pidada samas küsitluses Tulviste vastust küsimusele Eesti linnade arvu kohta, kui ta arvas, et neid on mõniteist.
                                http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=1&id=97802

                                /.../ Ja õige oli ka Koski märkus tema abikaasa kohta, kelle õige koht olex Waltburgi mäel, aga noh see on siiski kõrvaline detail.

                                Ise küll ei näe, mispärast seda tulevast esileedit manama peaks. Just väga sümpaatne, et tegeleb rahvusteaduse ja rahvakultuuri edendamisega. Et välimus ei meeldi või? Minu arust on ta palju esinduslikum nii Tulviste kui Kreitzbergi elukaaslastest. Ja märksa normaalsem Savi abikaasast, kellele spiikriprouana ei kõlvanud mingil rahvusraamatukogus toimunud üritusel oma üleriideid lihtrahvaga samamoodi nagisse panna.

                                /.../ Aga ma nutan taga Lennartit ,sest sellist presidenti meil vaevalt enam saab olema.

                                Sellist kindlasti ei saa, aga leian, et Tunne Kelam poleks talle küll millegi olulisega alla jäänud, pigem vastupidi, on märksa tasakaalukam ja säästlikuma ellusuhtumisega kui Meri. Loodetavasti on need Tulviste-upitajatest isamaalased nüüd aru saanud, millise vea nad tegid ja viie aasta pärast teevad arukama valiku.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X