320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts


    Täna 121 aastat tagasi asutati minu armas klubi. Täna viidi ka lõpuni Amsterdamis esimeses kohtumises tehtu. Värava autorid David Neres Tadici assistist ja härra Dušan Tadic ise penaltist.
    Mängu algus oli närviline ja Noored Poisid tulid ilmselgelt platsile häbi maha pesema, mida neile igalpool peale esimest kohtumist ette heideti. Kohe alguses kaks supervõimalust, kuid realiseerimine andis soobida ja Alvarez ning Martinez seisid müürina ees. Siis tehti kiire kontra sööt Tadicile, tema edasi Neresele ja 0-1 kõik pinged olid ametlikult maas! Niimoodi on jalkat ikka väga mõnus vaadata, kui ei pea alatasa küüsi närima Paar kahtlast vileepisoodi šoti kohtunikult. Suleimani murdis meie kasti ning andis tagasisöödu, mis tabas ilmselgelt Alvareze kätt ja see käsi oli küll kehast väga eemal. Kuid isegi VAR leidis, et see ei olnud penalt . Kommentaator arvas, et "ehk käsi oli ikka loomulikus asendis" aga no ma ei tea... sellised antakse tavaliselt ära. Okei joppas, mis teha. Edasi analoogne olukord teisel poolajal Noorte Poiste värava all ja taas ilmselge käsi, kui pall oli väravast eemale põrkamas. Penalt . 0-2 ja et soola veel haavale raputada võeti Noorte Poiste värav ära. Jah Elia oli suluseisus, kuid värava autor küll ei olnud. Parim, mis mina suutsin välja mõelda, miks canceldati oli see, et Elia võibolla segas meie kaitsjat...or something. Igatahes kokkuvõttes 0-5 ja mugav edasipääs!
    Kudus sai mängida 15 minutit ja oli selle ajaga maailmaklass! Tundub, Idrissi on täpselt sama alavormis, kui Promes seda meie juures oli nii, et suht 1 1le vahetus. Brobbyle anti millegipärast mänguaega. Nüüd on kindel, et ta läheb minema. Mina annaks minuteid Traorele, kes on jäetud väga ebaõiglaselt kõrvaltvaatajaks minu meelest. Klaassenilt taas hea mäng. Alvares oli hea. Blind oli nii ja naa. Järgmiseks vastaseks tahaksin Granadat palun. Kindlasti ei tahaks Zagrebit. Tohutu suure südamega meeskond!
    Meeskonnad, kes minule täna Ajaxi sünnipäeva puhul kingituse tegid on: Spartak, Dinamo Zagreb, Slavia Praha. Kahju, et Milanil puudu jäi.

    Muudes uudistes alistasime vahepeal PEC Zwolle 0-2. Neres ja Tagliafico väravad Gravenberchi ja Tadici assistid. Tabelis 8 punkti vahet PSV-ga ning mäng varus. Juba haistan paukuvaid šampuse korke!

    Blind pikendas meiega lepingut aasta võrra. Hea.

    Eelmine mäng Young Boyisi vastu püstitati EL mängude läbi ajaloo rekord, kus lasti vastastel ainult 1 pealelöögi teha ja seegi oli mööda.

    Tundub, et midagi oli veel, mida tahtsin mainida aga ei tule meelde enam. Oh well... Homme loos. God be good to us.
    Lisatud failid

    Kommentaar


      Euroopa liigas siis järgmine vastane AS Roma. Esimene mäng jälle kodus. Mulle nii meeldibki, kui viimane mäng jääb võõrsile. Igatahes Roma...hea klubi. Serie A-s on olnud veidi ebastabiilne. Minu meelest mängitav vastane ja mis peamine huvitav! Kriitiline oleks jälle kodumängus värav puhtana hoida ja sealt vaataks juba edasi, mis saab.
      Huvitav, kaua seda Onana kaebust üle vaadatakse...või on see juba jäetudki kuskile sahtlipõhja mädanema ja ongi nii, et aasta peab eemal olema.
      Mazraouil endiselt mingi silma vigastus.
      Haller endiselt mängida ei saa...

      Kommentaar


        Täitsa uskumatu, kuidas vastased penaltit ei saanud. Täiesti ilmselge penalti olukord.
        Täitsa uskumatu, kuidas Ajax penalti sai. Väravavahist lendab pall vastu mehe kätt..oeh

        Kommentaar


          Algselt postitas ElNino9 Vaata postitust
          Täitsa uskumatu, kuidas vastased penaltit ei saanud. Täiesti ilmselge penalti olukord.
          Täitsa uskumatu, kuidas Ajax penalti sai. Väravavahist lendab pall vastu mehe kätt..oeh
          Uskumatu, et Moortelt Poistelt võeti värav ka ära

          Kommentaar


            Ajax 5-0 Den Haag

            Härrased, tundub et vōib hakata varuma head paremat alkoholi tähistamiseks. PSV kaotas AZ-le ning meie vōitsime. See tähendab, et vahe on nyyd 11p PSV ja AZ ees ning mäng Utrechtiga veel varus. See peab ikka olema monumentaalne, kolossaalne läbipōlemine, kui me sellest seisust 7 vooru enne lōppu pluss 1 mäng varus suudame kōik ära sittuda.
            Täna puudus meil “meditsiinilistel pōhjustel” Haller... ei tea kas koroona vōi mis... Igatahes täna oli parim noor kaitsja Devyn Rensch esimese värava ja kahe assistiga. Tegus oli veel Neres kahe assistiga. Tadic, Klaassen, Alvarez ja Brobbey said ka jalad valgeks. Miks alustatakse Brobbeyga, kui on teada et see tyyp pole enam meie mees? Antagu aeg siis Traorele, kes pole mänguaega mitte vähem ära teeninud.
            Järgmine vastane Herenveen.

            Edit: Halleril ja Timberil on koroona. Hakkab pihta...

            Kommentaar


              Heerenveen 1-2 Ajax

              Päris raske mäng oli aga vajaliku tulemuse saime kätte. Tadici penalti ja Halleri värav tagasid minimaalse vōidu. Tänane king of the match auhind läks Kijell Scherpenile! Stekelenburg sai enne mängu viga ja Kijell asus postide vahele ja seda väga edukalt. Ausalt ōeldes ootasin teda juba siis platsile, kui sai teatavaks Onana karistus. Igatahes tubli! Vigastustest rääkides siis Blind jätab ülejäänud hooaja kahjuks vahele pōlvevigastusega. Väga valus, eriti Euroopa liigat silmas pidades.
              Vahe lähimate jälitajatega (PSV ja AZ) on endiselt 11p ja mäng Utrechtiga varus. 7 vooru on veel vastupidada...Järgmine vastane Waalwijk vöörsil.

              Kommentaar


                No see oli ikka masendav esitus Ajaxi poolt, kui selgelt võidetav mäng 1:2 kaotati. Romal polnud suurt palju häid võimalusi ja needki väravad tulid Ajaxi enda mängijate kaasabil. Scherpeni tõrje oli nagu lasteliiga tase ja Klaassen suunab palli otse Ibanezi jalale, kes põrutab ristnurka. Omajagu oli seal ka ebaõnne.

                Kuigi Klaassen sai ise jala valgeks, siis Tadic oma penalti plönnniga rikkus suurepärase võimaluse 2:0 teha. Lisaks Brobbey raiskab 1-1 võimaluse ja Anthony läheb arusaamatut kannalööki proovima, olukorras kus pidanuks kindla peale lööma. Kuna Stekelenburg oli vigastatud, siis ilmselgelt temaga poleks seda esimest väravat tulnud. Blindi ja Halleri puudumine oli ka tunda. Mäng, mida kuidagi poleks pidanud kaotama ja nüüd läheb võõrsil ikka väga keeruliseks.
                Wij komen terug met de cup in de hands

                Kommentaar


                  Ajax 1-2 Roma

                  Jah...mis ma oskan öelda. Miks toodi Haller? Just sellepärast, et oleks keegi, kes kurat lõpuks palli ka võrku suunata oskab. See on meie achilleuse kand juba viimased kaks hooaega euroopas. Sisuliselt ohtlikke momente meie värava all oli täpselt 2 ja need lahendati ilusti ära. Seevastu meie...taevas halasta. Me olime täna selgelt parem meeskond, kuid oma saamatus jälle. Jah meil polnud ei Onanat ega Stekelenburgi, Mazraouit ega Hallerit ja Blindi aga võimaluste poolest oleks see mäng pidanud miinimum 4-2 meile minema. Mis Antonyga on juhtunud. Juba 10s mängus kuival, kuigi täna oli temal kõige rohkem võimalusi ära lüüa. Kõik tehakse ilusti ära ja tuuakse värav kandikul ette ja tema teeb mingi käki. Masendav ei ole õige sõna...Tadic vana penalti kunn. Ma kartsin, et täna ta eksib, sest tema viimased 3-4 penaltit on olnud juba väga ebakindlad ja see, mis ta täna tegi oli lausbrainfart. Ja samal hetkel, kui ta penaltit sisse ei saanud ma juba teadsin, et täna tuleb "one of those nights", teate küll..need on need õhtud, kus sa proovid ja proovid aga vastaste värav on nõiutud ja siis tulevad nemad ning panevad kaks pirni ja sina võid endale selle õhtu sisse istuda. Scherpeni käkk meenutas mulle üht vana fifa jalkamängu, kus aegajalt juhtus nii, et pall läks läbi väravavahi nagu väravavaht oleks olnud kummitus. Teise värava puhul ma Klaasseni ja Scherpenit, ei süüdistaks, pigem küsiks miks Roma mees nii vaba seal oli?! Brobbey...head teed mees...see on juba teine sarnane olukord, kus ta 1-1 sisse ei löö. See Lille vastu löödud oli ka selline kobaga pooleks. Klaiberi sissetoomine oli ka huumor... JA Kudus pingil...MIKS?
                  Ühesõnaga ise kusesime maha. Midagi pole õelda. Roma seisis ja kannatas ja tegi oma ära. Kiitus neile. Samas, kui me näitame Itaalias sama mängu, mis täna ja meil on rohkem realiseerimisõnne, siis mina ütleks midagi ei ole veel absoluutselt kadunud. Kahju, et see p.s.ne võõrsilvärava reegel veel alles on.
                  Chin up!

                  Kommentaar


                    Waalwijk 0-1 Ajax

                    Vōideti küll Halleri karate löögist miinimum vahega aga mäng oli kontrolli all... noh samapalju kontrolli all, kui Roma mäng enne seda. Lihtsalt seekord Waalwijk ei suutnud ühtegi lööki raami teha. Ajax nagu ikka raiskas vōimalusi paremale ja vasakule. Ma ei suuda leiutada piisavalt head sōna, et kirjeldada seda kuradi raiskamist... Tadic sai assisti kirja.
                    Vahe ikka 11p. 6 vooru meil veel minna. PSV-l ja AZ-l 5.
                    Järgmine vastane EL korduskohtumine Roma vastu. Midagi pole veel kadunud.
                    Siis 18 aprill KNVB bekker finaal vs Vitesse.
                    Ja järgmine vastane liigas on Utrecht. (Mäng, mis millalgi ära jäi).

                    Kommentaar


                      Roma 1-1 Ajax

                      Mida siis mängu kohta öelda... Kurat ei tea isegi. Euroopa on taas läbi, õhtu on v....s jne. Niipalju on öelda, et vaadates kuidas mängis Schuurs, siis Ten Hag taevas halasta anna mulle andeks aga mida v...u?! Klaiber algkoosseisus enne Schuursi...lõpeta ära. Klaiber saadeti mängu alguses normaalselt kohvile ning see iseloomustab seda meest täielikult. Mingid Utrechti semud ei tohi saada eelistust.
                      Muidu kokkuvõttes oli see mäng pettumus. Ei olnud sellist pressi ja võimaluste loomist nagu kodus ning Roma seisis kaitses hästi. Jah ajaraiskamist oli, kuid olgem ausad iga meeskond käituks nii. Tadic ajas oma penalti noolimistega natuke kettasse...kurat kui sa teeskled kukkumist siis tee seda vähemalt usutavalt, mitte Neymarliku super hüpper daiviga. Samas ajas vihaseks, kui Gravenberch tõmmati esimesel poolajal selgelt maha kuid viga ei antud ja kui keegi meie kaitsjatest järgnevalt Pellegrini lähedale sattus oli kohe viga. Kohtunikult oli suht vilets partii..halvad otsused mõlema poole kahjuks. Kokkuvõttes nagu ikka maksis kätte meie endi kodukohtumise impotentsus ja Roma letaalne võimaluste realiseerimine. Täna ka... Kuradi ma ei leia lihtsalt sõnu..sa saad poolajal ühe korra üle poole piiri ja siis ka üks meie mees koperdab, teine jääb pallile ette ja pall kukub sinna kus seisab Dzeko...MIS KURADI HUINJA SEE ON?! Ajax on euroopas üks kõige halenaljakam meeskond üldse...alatasa selline pask. Chelsea vastu 1-4 ees ja 4-4 viik (okei seal oli kohtunikult ka palju abi), 5 sek mängida CL finaalini ja kustakse ära, 2 korda ollakse Liverpooliga vastamisi ja ühe neist oleks pidanud kindlasti võitma teise miinimum viiki mängima ja kokkuvõttes 1 omavärav ning Onana brainfart. Kui ma elaks kaasa Benficale siis ma ütleks, et see on Belle Gutmani needus, kuid Ajax,,,t...a küll ma lihtsalt ei või!
                      Tahaks loota, et Roma ManU auti lükkab, sest ebasümpaatsemaid meeskondi, kui need on britid mina ei tea. Samas vaadates nende mängu kasvõi täna tuleb pigem küsida mitu lööb neile ManU, sest neil on ka ehtsad ründajad platsil.
                      Jääme siis lootma kodusele duublile. Hurraa.

                      Edit: Hästi ei saa aru kommentaatori jutust, et värav peaks lugema, sest kohtunik ütles et loeb samas kui VAR selle ümber lükkas.. Jah ma sain korra kaane pealt karjuda, kuid siiski peab tõdem, et viga ju oli ja seega värav ei tohiks lugeda. Kahju küll...Ma olen ikka alati ausa tulemuse poolt. Ise me ei suutnud absoluutselt midagi ehitada seekord...

                      Edit 2:Miss U Haller Loodan, et see ametnik korjab konisi kuskil pargis praegu...

                      Kommentaar


                        1:1 siis Roomas ja väljalangemine EL-st. Täna oli suht võrdne mäng, kus mõlemalt poolelt võeti õiguspäraselt värav ära (Ajaxil siis Tagliafico selge viga enne väravaga lõppenud episoodi), kuid tervikuna jäi see edasipääs ikkagi avamängu kahte olukorda, kus Scherpen lasi täiesti püütava karistuslöögi sisse ja Tadic ei realiseerinud penaltit. Kahe mängu kokkuvõttes oli Ajax pigem parem sats ja seda enam on kahju, et enda vigade tõttu ei suudetud edasi minna, sest Roma ei paistnud kuskilt otsast selgelt parem punt olema.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          KNVB BEKKER finaal

                          Ajax Amsterdam 2-1 Vitesse Arnhem


                          20 kordsed Hollandi karika omanikud. Ei hakka kedagi kommenteerima negatiivsest küljest sest võit oli teenitud. Me väärisime üksi sellega võitu, keda kõiki me finaali jõudmiseks alistasime! Utrecht (5-4), AZ (1-0), PSV (2-1) ja Heerenveen (3-0). Vitesse vastaseid pole mõtet ette lugedagi. Ei saa salata, et kerge kõhklus oli sees, sest Vitesse on liigas olnud tubli ja meie realiseerimine on olnud über sitt. Värava sai kirja Gravenberch ja Neres. Kusjuures Neres tuli alles platsile. Abiks oli ka vahetusest sekkunud Ekkelenkamp, kes võitis peamängu ning Haller kes ka võitis peamängu, et suunata pall Neresele 90+1 minutil. Emotsioonid emotsioonid! Schuurs, Timber ja Rench ning blind oleks super kaitseliin järgmiseks hooajaks. Kui ainult mehed juba ei tahaks välja lennata... Olge kurat palun mõni hooaeg veel ja euroopa liiga 8 paremat muutub taas finaaliks!

                          Šampus lahti!

                          Lisatud failid

                          Kommentaar


                            Wan Der Sar edastas pressiteate Ajaxi seisukohaga superliiga seoses:
                            "Ajax is completely taken aback and disappointed by the announcement of a possible Super League. We support the new set-up proposed by UEFA, as confirmed on Monday.
                            Through my work for the ECA, I have been involved for a number of years in discussions about a new format for the UEFA club competitions. In the past, Ajax has worked together with the ECV and the KNVB to make a number of changes happen, for example to make participation in the UEFA Champions League more accessible for clubs.
                            We thought we had found the solution with the so-called Swiss model, with more international fixtures for more clubs. We are very disappointed in the sudden and late turnaround that fellow directors of some top international clubs have made this weekend, with the result that a very uncertain period threatens the horizon of European football."
                            Date: 19.04.2021
                            Correspondent: AFC Ajax”

                            👏🤝

                            Kommentaar


                              Ajax 1-1 Utrecht

                              Gaasipedaalilt on jalg maha vōetud. Domineerisime aga nagu ikka pallivaldamist väravateks muundada ei suutnud. Haller oli täna eriti ōnnetu. Paar pōhimeest said puhkust Klaasseni ja Antony näol. Martinez mängib nii tihti penaltikastis hoolimatult, et hoia peast kinni alati kui vastased kastis on. Ega Tagliafico ka tagasi ei hoia. Utrecht siis penaltist ette ja Alvarez teisel poolajal Tadici assistist viigistas.
                              Hoolimata viigist saime veel ühe punktikesega teistest jälitajatest kaugemale. Vahe AZ ja PSV ees on nüüd 12p ja mängus on veel kokku 15p. Ehk siis peaks olema vormistamise küsimus. Järgmine vastane on AZ. Ütleme nii, et hetke vormi pealt oleks viik minule vastuvōetav tulemus.

                              Muudes uudistes: Onana ei taha meiega lepingut pikendada ning see tähendab seda, et nagu uss Brobbeygi, läheb ka tema suvel tasuta minema...Onanale ma vōin veel andeks anda arvestades tema teeneid, kuigi... jah.

                              Kommentaar



                                If you cant beat them, join them!
                                Pasveer on muidugi sümpaatne vana aga see näitab ilmselt seda, et Onana on minevik. Steku vist jääb põhikiipriks ja Scherpen ikkagi 3ndaks. Ise sooviks Scherpenit esimesena näha...jah Roma vastu tegi plässi aga Ajaxi stiil jne.
                                Lisatud failid

                                Kommentaar

                                Working...
                                X