320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Sinust ma oleks oodanud küll natukene rohkem, kui neid lihtlabaseid vandenõusi.
    Ma ei suuda väga objektiivseks jääda, mul on need Bayerni mängud Realiga veel värskelt meeles(2016/2017 hooaeg vist?).

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõmmik Vaata postitust
      Ma ei suuda väga objektiivseks jääda, mul on need Bayerni mängud Realiga veel värskelt meeles(2016/2017 hooaeg vist?).
      Ma mõistan sind fännina. Ma arvamus baseerub pigem olukordadel, kus tuuakse liiga palju ettekäändeid süüdistamaks oma lohakusi/ puudujääke pidevalt kohtunike suunal. Ma olen jätkuvalt seisukohal, et kohtunik ei otsusta mänge, mängijaid otsustavad. Aastaid ja aastaid tagasi otsiti Barcelonast nagu neid tassiti pidevalt edasi ja edasi kuni võiduni välja. Nüüdseks on jäänud ette Real Madrid, sest me oleme võitnud piisavalt palju, et see arvamus või vandenõu tekiks kellelgil ajus mingisuguseid agasi. Ma arvan, et see pole pädev.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõmmik Vaata postitust
        Ma ei suuda väga objektiivseks jääda, mul on need Bayerni mängud Realiga veel värskelt meeles(2016/2017 hooaeg vist?).
        "Värskelt meeles" ja "vist" ei sobi kokku ühes lauses.
        Algselt postitas Stok
        Arsenali puhul loetakse hooaeg ebaõnnestunuks kuskil septembri keskpaiku.

        Kommentaar


          Algselt postitas RichardVonMadrista Vaata postitust
          Teil on väga tugev tiim millest SAAKS asja aga juba selle turupoliitika tõttu on parem kui Real edasi läheb. Palju neid oligi kes klubist lahkuvad? 8? Jätke no kedagi alles kah. New Monaco? Jalgpalliklubi või turg?
          Kui sellist loogikat jälgida, et klubi suurus ja turupoliitika määrab või peaks määrama edasipääseja, siis on asi ikka ülimalt kurb. Kahjuks on UEFA-l oma roll selles, et suurriike soosiv süsteem toodabki sellist kihistumist, kus väljaspool top 5 liigasid on väiksemate liigade klubidel pea ainus võimalus midagi teenida just CL-s mängides, kuna koduliiga turg paneb piirid ette teenida reklaamirahade osas ning tv auditoorumi suhtes müües mängude õigusi rahvusvahelisel turul.

          Ajax ei pea 8 mängijat müüma, see on teoreetiline, kuid 3-4 mängijat on ilmselt surve all, et võivad lahkuda. Samas on teenitav summa nende pealt võimalus soetada asendusmehed. Iseasi, kas need täiendused just sama kvaliteediga on ja kas uued mängijad suudavad sellise koostöö saavutada nagu selle hooaja Ajax. Selline risk on väiksemate riikide tippklubidel kogu aeg olnud. Mõistlik kesktee on jätta vähemalt pool algkkoosseisust (max 7-8 meest) alles, et päris uut meeskonda ehitama ei pea hakkama.
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar


            Mõmmik mäletab, kuidas Kassai Bayernile lisaajal külma tegi aga kõik teises suunas tehtud vead, mille tõttu üldse lisaajani jõuti, on "mälust" pühitud. Mis seal ikka, selliseid kohtab igal pool.

            Kommentaar


              Algselt postitas RealFan Vaata postitust
              Mõmmik mäletab, kuidas Kassai Bayernile lisaajal külma tegi aga kõik teises suunas tehtud vead, mille tõttu üldse lisaajani jõuti, on "mälust" pühitud. Mis seal ikka, selliseid kohtab igal pool.
              Äkki tood need Bayerni suunas tehtud vead siis välja ka, et me kõik pildi ette saaksime?
              Minusuguseid kohtab igal pool jah, aga loodetavasti sinusuguseid jääb vähemaks.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõmmik Vaata postitust
                Äkki tood need Bayerni suunas tehtud vead siis välja ka, et me kõik pildi ette saaksime?
                Minusuguseid kohtab igal pool jah, aga loodetavasti sinusuguseid jääb vähemaks.
                Ei tea, kas samas asjast jutt aga kiire google ütles - et lambi penalti Robbeni kasuks, Müller selgelt offside kui värava lõi?
                https://www.youtube.com/watch?v=VTS1Qx704hQ - näiteks.
                Aga ei õigusta loomulikult Reali offiside väravaid. Lihtsalt, päris kingitud ja ühepoolne ka ikka polnud.

                Kommentaar


                  Vabandan hilinenud vastuse ning võõra teema risustamise pärast.



                  See polnud küll Kassai aga siiski...



                  Soovitan tähelepanu pöörata video 14. ja 15. sekundile (Lewandowski on söödu hetkel nii Marcelost kui pallist eespool).



                  See siis lisaajal

                  Aga eks natukese aja pärast tuleb neid intsidente taaskord meelde tuletada...

                  Kommentaar


                    Tulles tagasi Ajaxi teema juurde, keegi siin eespool mainis, et Reali mängu ajal oli muru üle kastetud. Siis seda tähele ei pannud aga täna jäi silma küll. Mehed libisesid paremale ja vasakule nagu jääl. See selleks...
                    Ajax 5-0 NAC Karol Mets istus pingil kahjuks. Esimene poolaeg taheti see pall niiväga sisse vägistada, et tuleb tänada õnne, et ise sisse ei lastud. NAC-il kaks suurepärast momenti, millest esimese lähilöögi Onana tõrjus. Järgnenud olukorras tundus minule, et NAC väärinuks penaltit. VAR arvas teisiti... Teine moment jäeti NAC ründaja väravaette Onanat imetlema. Õnneks selles olukorras põrutas ründaja kõvasti üle lati. Onana ise tegi kokkuvõttes korraliku mängu, kuigi oleks äärepealt korranud oma floppi Heraclese vastu. Ajaxi ülekaal oli selge. Donny tabas posti. Esimese värava tegemiseks vajasime VAR abi. Jällegi minu ja VAR-i arvamused lähevad siinkohal ka lahku. Jah oli käsi ja käsi oli ebaloomulikus asendis aga käsi oli teise kaitsemängija ees. Ehk pall poleks niikuinii väravaraamideni jõudnud vaid tagasi põrganud teise kaitsja õlast. Igatahes Tadic ei eksinud penaltil ja poolaeg jäigi 1-0.
                    Teine poolaeg oli põhimõtteliselt juba nokkauti löödud mehe maaspeksmine, kui välja arvata NAC võimalused, mis mängu lõpus olid. Selleks ajaks Ajax juba ei mänginud. Schöne vahetati Dolbergi vastu ja esimene asi, mis viimatinimetatu tegi oli see, et jäi Blindi löögile ette värava ees. Järgmine, kus ta silma paistis oli värav! Dolberg suutis Ziyechi söödu suurepäraselt kannaga võrku suunata. Rohkem sellist Dolbergi palun! Edasi tuli Nico show. Esiti ta tabas oma löögiga posti ja natuke hiljem suunas palli peaga väravasse. Võibolla tõrvaks meepottis oli see, et nii nagu reali vastu nii ka siin see värav võeti talt ära ning märgiti omaväravaks. Shit happens to nice people too. Lohutusena anti talle MOTM, mida ta igati vääris. Järgmine värav jälle Tadic, kui ta suunas väravavahi tõrjest tagasipõrganud palli võrku. Ning viimaks viies värav Ziech isiklikult. Kasti servast pommlöök muutis kaitsjast suunda ning maandus võrgus.
                    Kohustuslikud 3p käes. Väravate vahe PSV-ga sama, kuid jah...Eindoveni punt on 4p ees. Järgmine vastane Ado vöörsil.

                    Kommentaar


                      Ajax siis sai vahepeal liigas jagu ADO-st võõrsil 0-5. See oli 2019 aasta esimene võõrsilvõit! Vahe PSV-ga 2 p taas.

                      Aga nüüd tähtsama juurde. Teine võõrsil võit tuli klassikieris hollandi karikas! Võeti magus revanš 5-2 kaotuse eest liigas ning alistati sealsamas Rotterdamis Feyenoord 0-3! Esimesed kümme minutid oli Ajaxil palju õnne, et ei jäädud 2-0 taha. Päästis post ja De Lighti suurepärane blokk. Mida aeg edasi seda rohkem sai Ajax mängu sisse. Lõpuks tabas ka Ziyech posti. Esimese poolaja lõpus nurgalöögist suutis skoorida De Light, kellele mina annaksin täna MOTM-i! Teise poolaja algus kuulus Ajaxile. Nicolas Tagliafico sai halvasti puhtaks löödud palli suunata väga lähedalt väravavõrku. Edasi oli tunda, et õhus on Feyenoordi comebacki. Van Persie oli võimas, kuid vahetati Jorgenseni vastu välja 70ndate minutite paiku. Kirstunaela lõi Donny Van De Beek kontrarünnakust. Suur osa väravast läheb ka endise ajaxi väravavahi Vermeeri hingele. Löök oleks pidanud olema suhteliselt tõrjutav. Mängu viimased 10 min ma ei näinud, sest kadus striim
                      Mis veel silma jäi. Ajaxi mehed on kõik nii pisikesed, kõhnakesed, et neid suht lihtne pallist minema lükata...Ziyech, Mazraoui, Blind. Ainuke tõeline lihamägi on De Light. Seda asja peab parandama. See ka, et minu jaoks oli üllatus, et VAR De Lighti selget kätt penaltiks ei andnud teise poolaja keskel. Keegi targem ehk oskab kommenteerida, kuidas meil nii vedas? Või üritatakse Reali mängu saasta heaks teha.
                      Long story short: Ajax on FINAALIS!!!! Vastane tuleb paarist WillemII - AZ. Eelistan loomulikult Willem-it, kuid ükskõik, kes finaalis on, võitlevad nad kindlasti vääriliselt.

                      Kommentaar


                        Selgus KNVB vastane finaalis. Selleks sai veidi üllatuslikult Willem II. Ei saa salata, et see teeb kerget headmeelt, aga siit tuleb kohe meelde üks karikafinaal umbes aastal 2013 või 14, kus finaali vastaseks oli PEC Zwolle ning kaotati 5-1. Nii, et midagi ei ole kindel! Alahinnata ei tohi!

                        Kommentaar


                          Kannatage nüüd teine poolaeg ära kuidagi. Esimene oli küll võimas.

                          Kommentaar


                            pole sõnu nii võib lõpuks isegi Realist kahju hakata

                            Kommentaar


                              korralik underdogi märg unenägu.
                              MIA SAN MIA!

                              Kommentaar


                                Ma enne mängu mõtlesin kuhugi kirjutada, et Reali ja Ajaxi mängu pole täna vist küll suurt mõtet vaadata. Et seal tehti asjad juba Amsterdamis selgeks.

                                Nüüd hea meel, et ei kirjutanud. Oleks hetkel üsna kesine tunne olnud.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X