320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pre-seasonile pandi ebavajalik punkt 1-2 kaotusega Panatinaikosele. Loodan, et kuna tegu oli Kreeka klubiga ,ei ole see halb enne PAOK-iga kohtumisele. Järbmine mäng 27 Juuli superkarikas PSV vastu! Tundub, et rivistuses on ka Ziyech, kes naasis eile puhkuselt.

    Kommentaar


      Johan Cruijff Schaal

      Ajax 2-0 PSV

      Ten Hag pani välja huvitava algkoosseisu. Põhimeestest jäeti pingile Mazraoui, Schöne ja Ziyech. Kaks viimast tulid teise poolaja 60ndal minutil platsile. Üldse puudusid Neres ja Tagliafico, kes pole veel puhkuselt naasnud. Ehk siis koosseis andis võimaluse uutel meestel näidata end. Jong Ajaxist edutati meeste sekka Sergino Dest. Tagliaficot ta küll vasakkaitsja kohale üle ei mängi aga mängu tegi lõppkokkuvõttes korraliku. Jah äär lekkis paar korda aga ründes oli terav. Debüütmängu hinne oleks talle tubli 4.
      Keskkaitsja paari moodustasid samuti Jong Ajaxist edutatud Perr Schuurs ja uus ost Lisandro Martinez. Schuurs sai De Ligti positsioonil väga hästi hakkama aga oletan, et tulevikus võtab selle koha endale mehhiklane Edson Alvares, keda pole täna nimekirjas olnud. Schuursi debüüti hindan 5-liseks.
      Martinez jättis mulle väga hea mulje. Võttis maha paar ohtliku rünnakut ning jagas häid sööte. Temale ka 5.
      Mazraoui asemel paremal kaitses oli Joel Veltman. Annan talle MOTM-i täna. Tahab vist väga West Ham-ile muljet avaldada. Esimese värava puhul leidis hea sööduga Van De Beeki, kes äärelt söötis Dolbergile ning too omakorda palli ühe puutega väravasse suunas. Näitas veel paar korda head tehnikat. Loodan, et ta jääb meile.
      Kaitsjatest natuke eespool mängisid Razvan Marin ja Blind. Marin oli suurepärane! Sööte jagas samahäid, kui Ziyech. Debüüt temale samamoodi 5. Tadic oli Nerese asemel paremal äärel Van De Beek keskel ja Promes vasakul äärel. Ees puhta ründajana alustas Dolberg. Promesi esimene mäng oli hea. Kui midagi etteheita siis mõnes olukorras oleks võinud sööta.
      Mäng ise oli huvitav. Mitte küll selline end-to-end thriller aga siiski. PSV väga ohtlikke olukordi ei suutnud teha. Teisel poolajal oli ainult üks moment, mille oleks pidanud kindlasti Onana selja taha lööma aga pall lendas kõvasti üle värava.
      Hooaja algus oli igatahes unelmate start. Juba 40ndal sekundil Dolbergilt värav! Dolbergiga seoses veel jälgin, kas ta suudab oma hooaja eelset lubadust täita, et skoorib rohkem, kui 20 väravat. Algus on tehtud igatahes.
      Teise värava puhul olin kindel, et see võetakse meilt ära. Tõele au andes tundus see minule veana. Tadici käsi käis tõesti kaitsja näos ära. Vaadati küll VAR-i aga kohtunik otsustas, et "käsi ei olnud tahtlik" ja ma lisaksin siia veel selle, et Tadic sai keha enda ja palli vahele nii, et kaitsja poleks pallini niikuinii enne jõudnud. Veel tahaksin ma tollele Boscaglile üteda, et, kurat, võis ju valus olla aga kindlasti ei olnud see mingi Tysoni antud lõuahaak, et sa pidid sinna platsile vedelema jääma. Mängi olukord lõpuni kasvõi verise huulega ja peale seda ravi oma valu. Aga ei mees jäi kohtuniku vilet ootama ning sai oma karistuse.
      Mängu vaadates oli 2-0 võit igati teenitud. Kahju, et Lammers viga sai ja PSV pidi pool tundi 10kesi mängima. Teades, kui hea lõpuminutite meeskond nad on oleks tahtnud näha võrdset duelli. Sellega seoses pean Dolbergi väravate kõrval veel üht arvestust. Selle idee sain eelmine hooaeg, kui PSV päästis ulmeliselt palju mänge lõpuminutitel. Nimelt vaatangi palju nad seda see hooaeg suudavad. Baseli mäng läks juba arvestusse. Loevad väravad, mis on löödud peale 85ndat minutit Huvi pärast pean ka Ajaxi samal statistikal silma peal. Minule pigem tundub, et Ajax just laseb endale lõpus väravaid...
      Igatahes positiivne algus hooajale ja tulevik tundub hele vaatamata suurte nimede lahkumisele!

      Kommentaar


        Vitesse 2-2 Ajax

        Kolmandat hooaega järjest alustab Ajax viigiga. Vitesse suutis mängu jooksul oma kolmest löögist kaks sisse panna. Ärevaid hetki oli mitu tükki veel aga kord aitas VAR siis jälle Vitesse mehed ise. Ühesõnaga kurb. Samas võõrsil ja Vitesse pole ka kõige nõrgem sats Hollandis. Marin oleks pidanud oma debüütvärava lööma 100 protsenti aga põrutas üle. Ziyech lasi ka mitu võimalust käest. Donny ja Tadic said jalad valgeks. Sellise mänguga PAOK vastu minna teeb murelikuks. Schöne oli pingile jäetud...ei tea kas läheb jälle nii nagu alati, et lõpuks ta mängib ikka oma kohal põhis. Jutud liiguvad, et Genoa tahab meie tanki endale. Loodan, et need ainult juttudeks jäävadki.
        Veel üllatav, et Schuurs jätkas ikka keskkaitses. Esimese värava puhul oli tema jalg, mis palli võrku lõpuks saatis.
        Järgmine vastane on kodus Emmen.
        Kuna mul pole kellegiga jalkat vaadata siis muretsesin endale sõbra, kellega ma nüüd mängudele kaasa elan. Jätan ta õilsa pildi siia.
        Lisatud failid

        Kommentaar


          PAOK 2-2 Ajax

          Tegelikult mul oli sellest mängust savi, sest enne mängu avastasin, et Lasse Schönet pole üldse üles antud. Asja veidi uurides sain teada, et jutud Genoast on tõsi. See oli nuga südamesse. Tõsiselt kahju. Kurvastan rohkem, kui De Ligti ja De Jongi puhul kokku... Mehele ei antud isegi hüvastijätu mängu. Kuidas nii saab kurat. Ei tea kas see oli klubi soov temast lahti saada või otsustas Lasse ise minna. Viimasel juhul, kui üldse on kelle peale ma ei vihastaks on see just tema. Oli Ajaxis alates 2012 hooajast. Tank...
          Mäng oli nii ja naa. Algas hästi. Surve toimis ja Ziyech sai standardist suhteliselt lihtsa värava. Peale seda anti mäng täiesti käest. Kaitse lagunes. Schuurs jättis oma mehe Tessaloniki taevast nautima ning Akpom sai uhkes üksinduses lähedalt viigistada. See juhtus 32 minutil. 39 minutil kaotas Veltman õhuvõitluse Matosele ja mõõdunud hooaja CL poolfinalistid läksid vaheajale2-1 taga. Teine poolaeg õnneks oli esimesest täitsa erinev, sest meie poistel hakkas sööt jooksma ja oli näha juba mõõdunud aegade Ajaxit. Esmalt Ziyech luhtas suurepärase võimaluse siis aga jäi Huntelaar, kes oli esimesel poolajal sundvahetuse tõttu Dolbergi asemel platsile tulnud, Varela puhtakslöömisele ette ja suunas palli poolkogemata väravasse. Nii läbi õnne saime viigi. Mängupildi järgi väärisime võitu. Järgmine nädal arenal uus vaatus.
          Transferi jutte veel...Van De Beek, kes väitis, et jääb Ajaxisse tuli järsku välja avaldusega, et ta on Real Madridiga juba kokku leppinud lepingus ning ootab nüüd Ajaxi ja Madridi vahelisi läbirääkimisi. Kuradi ......... !!!! Suvi siiski tõotab perse minna...
          Must teisipäev igatpidi...
          P.S. Miks Neres pingil istub?!?

          Kommentaar


            Kuigi mõlemad Ajaxi väravad olid sellised õnnega pooleks, siis mänguliselt oldi siiski PAOK-ist üle ja loodetavasti suudetakse kodus edasipääs ära vormistada. Play-off ringis tuleks vastu Apoel-Qarabag võitja. Seega pigem on raskeim mäng just kreeklastega.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              Neres tahab ka ära, et teda "karistusena" pingil hoitakse? Copa America teda vaevalt ära väsitas.

              Kommentaar


                Hollandi meedia andmeil on Ziyech Bayerni orbiidil ning Neres oli vahepeal ManU listis kuid paar päeva tagasi oli teda samuti paari pandud Müncheni hiiuga. Van de Beeki minek Reali tundub neist kolmest ehk kõige reaalsem, kuna see saaga on oma 4-5 päeva juba meedia vahendusel käimas.
                Wij komen terug met de cup in de hands

                Kommentaar


                  Neres lubas peale Copat üheks hooajaks veel jääda. Seepärast ei saagi ma aru miks Ten Hag ta pingile jätab. Otsekui tahaks, et ta ümber mõtleks. Overmars ütles peale Arsenali teemat Ziyechi kohta, et ta pigem jääb ja Van De Beek on ... (tsenseeritud).

                  Kommentaar


                    Neres 2023

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
                      Neres lubas peale Copat üheks hooajaks veel jääda. Seepärast ei saagi ma aru miks Ten Hag ta pingile jätab. Otsekui tahaks, et ta ümber mõtleks. Overmars ütles peale Arsenali teemat Ziyechi kohta, et ta pigem jääb ja Van De Beek on ... (tsenseeritud).

                      Kommentaar


                        Halleluuja! Nüüd vaja kuidagi De Beek ning Schöne endale hoida ning ma ei nurise suve üle!

                        Edit:
                        Jürgen Ekkelenkamp pikendas oma lepingut 2022ni.

                        Kommentaar



                          7 aastat meiega läksid märkamatult. Nüüd on Itaalias Lazio kõrval veel üks klubi, kelle käekäigust ma hoolin.
                          Kõike paremat Genoas Lasse!




                          Lasse intervjuu Ajax TV-le ka lühidalt siia:

                          “I don’t have to tell you how I feel about this club,” Schone told Ajax TV.

                          “It certainly was not an easy decision to make, but it was the right decision for us as a family and for me as a football player.

                          “I’ve come to Italy before on vacation and I love the country. If you have a chance to play in Serie A and you see Genoa really wants you to come, then you have to take on that great adventure.

                          “I still love football too much to sit on the beach somewhere, but I want to keep playing at a high level and I can do that at Genoa. As a family, we can also enjoy life there.

                          “It’s definitely not goodbye to Ajax and the Netherlands, though. I can leave with my head held high, as the last season was the absolute highlight of my time here.

                          “I’m proud to have been able to wear the Ajax jersey so many times. I’ll miss everyone and hope I left some good memories, but they’re not completely rid of me yet. I’ll return to live in Amsterdam after I’ve retired and hope to be welcomed back.”
                          Lisatud failid

                          Kommentaar


                            Kommentaar


                              Head ja halvad uudised täna jooksevad. Ziyech 2022!

                              Kommentaar


                                Ajax 5-0 Emmen

                                Sai näha kahte täiesti erinevat poolaega. Esimesel poolajal olid ootused nii kõrged ning selletõttu ka surve meestele nii suur, et sõõdumäng viimases ründefaasis lihtsalt ei läinud. Mehed ei saanud üksteisest aru. Ülekaal oli muidugi võimas ning vaatamata mitte klappimisele ei olnud ka tunnet, et täna peab kurvalt magama minema. 27ndal minutil õnnestus Van De Beekil Ziyechi abiga üks ära lüüa. Tähistamine oli tagasihoidlik. Ei tea kas seetõttu, et Real koputab uksele või vastane ei olnud midagi erilist. Fännid igatahes andsid oma panuse, oli näha silte "Donny please sign new contract" ning peale väravat võeti üles laul "Donny Donny Dooonnyy Van De Beek". Jah ta on Amsterdamis väga armastatud.
                                Niimoodi see esimene poolaeg 1-0 lõppes. Teisel poolajal tuli platsile juba ainult kodumeeskond. Söödud jooksid. Sai näha ilusaid kombinatsioone. Ilus ründav jalgpall. Oma värava sai kirja Ziyech, kellele nüüd omakorda tegi eeltöö Donny. Seejärel tehti tükike ajalugu. Nimelt Dusan Tadic jõudis samale pulgale legendaarse Jari Litmaneniga. Mõlemad on skoorinud 11 järjestikuses kodumängus. Litmaneni rekord pärines 1994ndast aastast. Värav ise oli Tadicile lihtsalt puhas kingitus. Väravavahi tõrjest posti põrganud pall maandus üksi värava ees seisnud Tadici ette, kes selle võrku saatis. Vist võib nimetada üheks karjääri kergemaks väravaks. 72 minutil võeti Tadic pingile ning platsile sai Huntelaar. No ma ei tea... Kui meil poleks ees nii head seltskonda eile olnud siis Hunter peaks igatahes alati saama platsile enne Dolbergi. Ta lihtsalt lööb väravaid. Kas kogemata või mitte aga lööb. Eilegi tuli platsile ning kümne minuti pärast juba skooris. Dolberg on saanud niipalju võimalusi ennast tõestada aga peale oma suurt vigastust ei ole ta lihtsalt sama enam. Paar minutit enne lõppu sai Huntelaar veel ühe värava kirja. Selle viimase värava puhul mina enam ei oska midagi arvata VAR-ist. Keegi seletage mulle, kuidas see suluseis siis ikkagi on? Ühes kohas õeldakse, et ükski kehaosa, millega saab väravat lüüa ei tohi olla suluseisus. Näiteks pea. Teises kohas jälle ma saan aru, et vaadatakse jalgu. et, kui jalad on joonel kaitsjaga aga ülejäänud keha on kaitsjast tagapool siis ei ole sulgu. Huntelaari viimase värava puhul oli ju näha, et ta ülakeha oli sulus...isegi jalad tundusid sulus tegelikult. Aga...loeti ära. Ja nii see 5-0 tuligi. See imelik koll oli mehe 350s klubi jalgpallis.
                                Veel panin tähele, et Blind-i ei kasutata enam kaitsjana vaid poolkaitses vasakul äärel. Keskkaitses olid Veltman ja Martinez. Viimane valiti muide minu jaoks arusaamatult KOTM-iks (Jah KOTM-iks. King Of The Match). Minu jaoks oli see au De Beekile paras saada.
                                Neres sai alustada lõpuks aga vahetati 59ndal minutil puhkama. Tundus, et ta ise ei olnud sellega rahul. Aga oletan, et vahetus tehti tulevast CL kohtumist silmas pidades. Promes sai tema asemel veidi pallida.
                                Debüüdi sai kirja Sergino Dest, kes vahetas välja Mazraoui paremal äärel kaitses. Hea mulje jättis.
                                Siin video Hunteri viimasest väravast ka. Alates 2:07 siis. Mis te arvate?


                                That is all.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X