320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
    Ajax 5-0 Emmen

    Sai näha kahte täiesti erinevat poolaega. Esimesel poolajal olid ootused nii kõrged ning selletõttu ka surve meestele nii suur, et sõõdumäng viimases ründefaasis lihtsalt ei läinud. Mehed ei saanud üksteisest aru. Ülekaal oli muidugi võimas ning vaatamata mitte klappimisele ei olnud ka tunnet, et täna peab kurvalt magama minema. 27ndal minutil õnnestus Van De Beekil Ziyechi abiga üks ära lüüa. Tähistamine oli tagasihoidlik. Ei tea kas seetõttu, et Real koputab uksele või vastane ei olnud midagi erilist. Fännid igatahes andsid oma panuse, oli näha silte "Donny please sign new contract" ning peale väravat võeti üles laul "Donny Donny Dooonnyy Van De Beek". Jah ta on Amsterdamis väga armastatud.
    Niimoodi see esimene poolaeg 1-0 lõppes. Teisel poolajal tuli platsile juba ainult kodumeeskond. Söödud jooksid. Sai näha ilusaid kombinatsioone. Ilus ründav jalgpall. Oma värava sai kirja Ziyech, kellele nüüd omakorda tegi eeltöö Donny. Seejärel tehti tükike ajalugu. Nimelt Dusan Tadic jõudis samale pulgale legendaarse Jari Litmaneniga. Mõlemad on skoorinud 11 järjestikuses kodumängus. Litmaneni rekord pärines 1994ndast aastast. Värav ise oli Tadicile lihtsalt puhas kingitus. Väravavahi tõrjest posti põrganud pall maandus üksi värava ees seisnud Tadici ette, kes selle võrku saatis. Vist võib nimetada üheks karjääri kergemaks väravaks. 72 minutil võeti Tadic pingile ning platsile sai Huntelaar. No ma ei tea... Kui meil poleks ees nii head seltskonda eile olnud siis Hunter peaks igatahes alati saama platsile enne Dolbergi. Ta lihtsalt lööb väravaid. Kas kogemata või mitte aga lööb. Eilegi tuli platsile ning kümne minuti pärast juba skooris. Dolberg on saanud niipalju võimalusi ennast tõestada aga peale oma suurt vigastust ei ole ta lihtsalt sama enam. Paar minutit enne lõppu sai Huntelaar veel ühe värava kirja. Selle viimase värava puhul mina enam ei oska midagi arvata VAR-ist. Keegi seletage mulle, kuidas see suluseis siis ikkagi on? Ühes kohas õeldakse, et ükski kehaosa, millega saab väravat lüüa ei tohi olla suluseisus. Näiteks pea. Teises kohas jälle ma saan aru, et vaadatakse jalgu. et, kui jalad on joonel kaitsjaga aga ülejäänud keha on kaitsjast tagapool siis ei ole sulgu. Huntelaari viimase värava puhul oli ju näha, et ta ülakeha oli sulus...isegi jalad tundusid sulus tegelikult. Aga...loeti ära. Ja nii see 5-0 tuligi. See imelik koll oli mehe 350s klubi jalgpallis.
    Veel panin tähele, et Blind-i ei kasutata enam kaitsjana vaid poolkaitses vasakul äärel. Keskkaitses olid Veltman ja Martinez. Viimane valiti muide minu jaoks arusaamatult KOTM-iks (Jah KOTM-iks. King Of The Match). Minu jaoks oli see au De Beekile paras saada.
    Neres sai alustada lõpuks aga vahetati 59ndal minutil puhkama. Tundus, et ta ise ei olnud sellega rahul. Aga oletan, et vahetus tehti tulevast CL kohtumist silmas pidades. Promes sai tema asemel veidi pallida.
    Debüüdi sai kirja Sergino Dest, kes vahetas välja Mazraoui paremal äärel kaitses. Hea mulje jättis.
    Siin video Hunteri viimasest väravast ka. Alates 2:07 siis. Mis te arvate?


    That is all.
    Nende piltide põhjal, mis videos seda VAR-i olukorda analüüsivad, tundub ikka üsna kindel sulg, aga lõpptulemuse suhtes see midagi ei muuda. Huntelaar on hetkel selgelt parem tipuründaja kui Dolberg. Realiseerimisprotsent on nii palju parem. Van de Beeki suhtes oli eile Hollandi meedias lugeda, et 2020 võib see diil Realiga teoks saada. Mundo Deportivo on allikaks, millele voetbalprimeur viitab.

    Donny van de Beek kan pas in 2020 naar Real Madrid verhuizen, beweert Mundo Deportivo. Volgens de Spaanse sportkrant wil De Koninklijke pas zaken doen wanneer Operación Salida is afgerond.
    Wij komen terug met de cup in de hands

    Kommentaar


      Oi, bljaa. Viimasel minutil tuli korraks CL poolfinaali teine mäng Tottenhami vastu meelde. See viimane pikk pall lisaaja viimastel sekunditel Ajaxi karistusala poole oli kuidagi nii tuttav. See kord õnneks läks paremini. Kordust ei näinud aga oleks võinud vist ka veel PAOK karistuslöögi saada lõpus.
      3-2 Ajaxile

      Kommentaar


        3 pennalt inglasest kohtuniku poolt on vist küll rekord mängu kohta. Tõsi, esimene tundus vist kergelt antud (mida Tadic ka ei realiseerinud). Teised kaks olid selged pennud, mille serblane kindlalt ka realiseeris. Tagliafico siis kolmanda (ainsa mängulisest olukorrast löödud kolli) autoriks.

        Kuni 3:1-ni tundus aja küsimus, millal neljas tuleb, kuid hollandlane Biseswar lõi üleajal 2:3 (oli ka esimese PAOK-i värava lööjaks) ja siis oli pinge juba õhus ehkki päris head võimalust kreeklased selle minutiga ei suutnud luua.

        Play-off faasis tuleb vastu Apoel Nicosia. Sealt peab edasi pääsema.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


          Algselt postitas soccer90 Vaata postitust
          Oi, bljaa. Viimasel minutil tuli korraks CL poolfinaali teine mäng Tottenhami vastu meelde. See viimane pikk pall lisaaja viimastel sekunditel Ajaxi karistusala poole oli kuidagi nii tuttav. See kord õnneks läks paremini. Kordust ei näinud aga oleks võinud vist ka veel PAOK karistuslöögi saada lõpus.
          3-2 Ajaxile
          Teine poolaeg oli jube närviline, üllatav et mängu lõpuks 22 meest platsil olid. See kolmas penalti tuli ka üsna lambiolukorrast, Huntelaari kinnihoidmise eest oleks palju õigem penalti olnud ilmselt.

          Kommentaar


            Ajax 3-2 PAOK

            Kuidas PAOK mängu 11kesi lõpetas jääb saladuseks. Selline antisümpaatne meeskond, kes tuli platsile puhtalt jalgadesse sõitma. Sellise taktikaga on 3 penaltit loogiline, kusjuures jäeti ka andmata Huntelaari mahatõmbamise eest. Vastik mäng vaadata. Ajax üritas liiga palju oma eelmise hooaja stiilis mängida. Ikka keskelt kannasööt ja kannasööt. Selle hammustati kiiresti lahti. Üldse teise poolaja mängis Ajax enamvähem 10kesi sest Marini asemel tulnud Dest oli lihtsalt kohutav. Pallikaotused järjest ning eksimused söötudel. Parimad täna olid Ziyech ja Van De Beek. Viimane tegi võibolla vimase mängu Ajaxi särgis. Eriline shoutout Tadicile, kes peale esimesel penaltil eksimist lõi teise pehmelt otse keskele. Sellised närvid! Kolmas penalt tema poolt oli juba kindlamast kindel. Teise värava autor oli Tagliafco pealöögist. Üleaja minutitel otsustati fännidele meenutada eelmist aastat, kui asuti umbkaitsesse ja otse loomulikult mint enne lõppu imeti kohutava kaitsetööga endale teine sisse.

            Ei mänginud hästi kumbki meeskond aga Ajax vähemalt üritas mängida jalgpalli, mitte ragbit. Nagu kommentaator ütles:"the team who comes out to play, ALWAYS wins against a team who is out there to injure."

            Kokkuvõttes teenitud edasipääs ja järgmine vastane on enamvähem samast puust Nicosia Apoel. Ei tohi alahinnata! Kindlasti mitte! Täna oleks PAOK-i alahindamine peaaegu kätte maksnud!

            Edit: Ei olnud ükski neist penaltitest "pehme". Esimese puhul Neresele lennati seljatagant lihtsalt rämedalt selga enne seda kui ta palli peaga mängima hakkas. Puhas viga!
            Kolmas penalt Nicot lükati kahe käega selja tagant. Samamoodi ei tekitanud küsimustki ei minul ega ka mängu kommenteerinud meestel.

            Kommentaar


              Venlo 1-4 Ajax
              Mängu ei näinud aga higlightide põhjal võib õelda, et tavapärane mäng Hollandi liigas, selgelt nõrgema meeskonna vastu. Esimesel poolajal on nagu ikka raskusi käima saamisega aga kui siis esimene ära tuleb, siis järgneb mitu veel. Esimese lõi Ziyech, teine Tadic penaltist, kolmas Huntelaari tap in ja neljas pisike brasiillane Neres peale De Beeki kannasöötu. Tehniliselt ilus värav. Traditsioone jätkati ka sellega, et enne lõppu imeti ikka üks sisse ka.
              Muudes uudistes tundub, et De Beek ikkagi jääb veel üheks aastaks. Suvine üleminekuaken hakkab lõppema ja...praegu on seis tavatult hea.

              Kommentaar


                Kui palju Ajaxi fänne Nikosiasse sõidab?

                Kommentaar


                  Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                  Kui palju Ajaxi fänne Nikosiasse sõidab?
                  Ei oska Sulle vastata. Pole sellise info otsa sattunud. Miks küsid? Endal plaan minna?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
                    Ei oska Sulle vastata. Pole sellise info otsa sattunud. Miks küsid? Endal plaan minna?
                    Ma olen Nikosias jah, mötlesin, et ehk näeb linna peal Ajaxi fänne, aga tänane saldo oli küll ümmargune null. Ma ei tea, kas neid ei olegi või siis ei kanta Ajaxi särke mittemängupäeval

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                      Ma olen Nikosias jah, mötlesin, et ehk näeb linna peal Ajaxi fänne, aga tänane saldo oli küll ümmargune null. Ma ei tea, kas neid ei olegi või siis ei kanta Ajaxi särke mittemängupäeval
                      Homme vast ollakse ikka platsis. Tessalonikis oli ka umbes 1000 kanti kohal, et ega nad tulemata jää! Ilusat ilma Sulle sinna

                      Kommentaar


                        Tänane meeskond siis. Sisetunne ütleb, et siit võib isegi vastu hambaid saada...

                        Lisatud failid

                        Kommentaar


                          Kas Alex Mendez see hooaeg esinduse eest ei mängigi?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Goakjie Vaata postitust
                            Kas Alex Mendez see hooaeg esinduse eest ei mängigi?
                            Ei mängi. Kuigi sõpakates ta osales ja isegi lõi ühe ära.

                            Kommentaar


                              See 0:0 oli parim tulemus Ajaxi jaoks, kuna Apoeli meeste kehv realiseerimisoskus ja Onana tõrjed päästsid kaotusest. Mazzraoui punane oli muidugi tobe ja kokku 8 kollast puna-valgetele sama kummaline. Marin, kes osteti de Jongi asendajaks paistab ikka üsna korralik flopp olema juba mitmendas mängus. Kolme põhimehe kaotus on siiski märkmisväärne ja just keskväli on eelmise hooajaga kehvaks jäänud. Pole käike ette, mida Frenkie tekitas. Martinez keskkaitses on üsna korralik, samas ründekolmik üsna kahvatu. Loodetavasti järgmine nädal kodus siiski edasipääs vormistatakse.
                              Wij komen terug met de cup in de hands

                              Kommentaar


                                APOEL 0-0 Ajax

                                Mida ma vaatasin...Niipalju söödupraaki , nii katkine mäng. Kõrge press ei toiminud. Mehed nagu ei viitsinud/tahtnud. Onana päästis meie naha täna. APOEL vääris võitu. Ühelegi väljaku mehele ei saa ma õelda, et ta vääriks patsutust seljale. Tadic oli nähtamatu, Neresil ei tulnud tehnika üldse välja täna, Ziyech andis halbu sõõte. Eriti sitt oli Marin. Üldse tundub, et ka Ten Hag on mehes pettunud. Ta ei mängi kuidagi Lasse Schöne koha vääriliselt. Siiamaani kõige ebasümpaatsem suvine ost. Serginio Dest taas vahetusest sisse aga samamoodi sõõdupraaki nii palju. Veltman värises nagu haavaleht kaitses. Martinez oli nii ja naa. Kaotas palle palju. Üldse ma ei saa aru miks kaitsesse pikkust ei tooda. Õhupallid on kõik ohtlikud ja meil keskkaitses mingid jupid. Vaja korralikku lihasemäge nagu oli De Ligt. Loodan, et korduskohtumises pannakse Hunter kohe platsile. Ta vähemalt lõõb ära. Dolbergi varjanti meil enam ründes ilmselt pole. Mees müüakse OGC Nice. Ei saa õelda, et talle võimalusi ennast tõestada pole antud. Kahjuks mees lihtsalt ei ole enam see, mis enne vigastust ja ma arvan, et meeskonna vahetus tuleb talle kasuks. Mulle jääb tema nimi alati meelde seoses 2016 hooaja euroopa liiga poolfinaaliga Lyoni vastu, kus mees lõi nii kodus kui võõrsil.
                                Igatahes täna oli puhas õnn, et me miinimum kaks võrgust välja ei pidanud võtma. Sellise mänguga polegi CL-i asja ning minu meelest on nüüd kõik ässad APOELi käes.
                                Pettunud...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X