Lehekülg 1, kokku 4 1234 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 75

Hybrid View

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Jul 2003

Algupärane Unistan ja ennustan

Panen siis umbes küsimuse?
    Keda teie loodate Eesti vastasteks 2006 a. Wc valiktsükklis?Ei kibelenenud play off´e ära oodata.

tsitaat PL´ist 15.10.2003
    Kui Eesti koondise peatreeneril Arno Pijpersil oleks võimalus vastaseid valida, siis eelistaks ta Prantsusmaad, Hollandit, Shotimaad, Walesi, San Marinot ja Andorrat.

Enda valik oleks üsna sarnane. Muidugi võiks Prantsusmaa asemel olla ka Inglismaa , kuid siis tekiks asjatult pingeid.Mingi osa \"eesti fänne\" muunduks kiirelt inglise fännideks.
    Hollandi asemel võiks olla Hispaania.
    Andorra asemel tahaks kedagi tõsisemat näha.Kui Eesti tahab edasi areneda siis ei peaks moldovannide ja armjannide suguseid kartma.Aitab küll Andorrast!

eduheidik Kasutaja zaz avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane Replying to Topic \'Unistan ja ennustan\'

ütleme siis, et

4. GRUPP

Saksamaa (pole just kõige tugevam valikmängudes)
    Venemaa (tore olek taas venkudega mängida ja ehk võtaks ka mõned punktid neilt)
    Eesti
    Šotimaa (\"vanade tuttavatega\" peetaks jälle huvitavaid lahinguid) või siis Norra
    Slovakkia (suhteliselt nõrk meeskond nagu šotigi) või siis Island
    Lichtenstein (kindlad 6 punkti Eestile ja ka rünnakut saaks parasjagu harjutatud niimodi)

Loodetavasti ma puusse ei pannud seda koostades
    Ja veel seda, et kindlasti ei tahaks vastasteks Prantsusmaad, Hispaaniat ega Tšehhit
    olgem kristlased, vabandused on esitatud

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Jul 2003

Saksamaaga on too jama,et ta on prii valikmängudest.Korraldajamaa.

Liitus foorumiga
    Sep 2003

krt ma lollakas unustasin selle täitsa ära
    no ma panen siis Saksamaa asemele Portugali (vananev meeskond, ehk annab se meile võimaluse )

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Mar 2003

Sellel lehel on täpselt samast asjast juttu. Miks mitte jätkata samas teemas?

Päikest

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jan 2002

Nii, panen siia kirja, keda mina tahan. Tugevusgruppe mul praegu silme ees pole, nii et üsna suvaliselt:
    1.Holland, Saksamaa,Inglismaa,Prantsusmaa või Hispaania (ei eelistaks ühte teisele)
    2.Why not Venemaa
    3.Sotimaa

siis meie ja sinna järgi mingid suht võidetavad võistkonnad, miks mitte meie vana sõber Andorra. Mingid soojad väikeriigid oleks reisimise mõttes head

Eesti koondislane Kasutaja Epic avatar
    Liitus foorumiga
    May 2002

Originally posted by xxxxxx

Nii, panen siia kirja, keda mina tahan. Tugevusgruppe mul praegu silme ees pole, nii et üsna suvaliselt:
    1.Holland, Saksamaa,Inglismaa,Prantsusmaa või Hispaania (ei eelistaks ühte teisele)
    Koopas elad ve? Saksamaa ei mängi valikmänge!

Eesti koondislane Kasutaja U2 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2003

1.Holland,inglismaa,prantsusmaa,itaalia
    2.Sotimaa või venemaa
    3.liechenstein või san marino

Eesti koondislane Kasutaja ROOTSI KUNN avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2001

Mina küll ei näe erilist põhjust Venemaad tahta. Esiteks ei tähenda see veel midagi ,et ükskord neid kodus võitsime ja teiseks ,ilmselt jääb fännidel Moskvas käimata. Puht julgeoleku mõttes. Kolmandaks -ei too venelastega mäng ka rahaliselt midagi sisse.
    Vaatan alagruppi kahest aspektist: 1. võimalus edasi saada
    2. võimalus vutiliidul raha teenida ja jalgpalli promoda
    Ennustama ei hakka,tuleb ,mis tuleb.
    FCF Forever

Meeskonnaliige Kasutaja Cerny Petr avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2003

Olen eelmisega nõus, venelastega ei tahaks enam küll kohtuda. Küll aga tahaks näha Itaaliat ja mõnda Kesk-Euroopa riiki, nt. Austriat ja Shveitsi. Mõnes mõttes oleks huvitav ka mängida küproslastega ja valgevenelastega.

Originally posted by Cerny Petr

Olen eelmisega nõus, venelastega ei tahaks enam küll kohtuda. Küll aga tahaks näha Itaaliat ja mõnda Kesk-Euroopa riiki, nt. Austriat ja Shveitsi. Mõnes mõttes oleks huvitav ka mängida küproslastega ja valgevenelastega.
    Austriaga ja Shveitsi osas võib ju isegi nõustuda, aga näiteks Itaalia ja Küprosega on Eesti koondis juba korduvalt kohtunud. Samas, kui nii võtta, siis kohtutud on tõepoolest ju enamike Euroopa riikide koondistega, sh ka Valgevene ja eespool mainitud Küprose ja Shveitsi koondistega. Ja sellise loogikaga ei jää just palju koondiseid, kellega kohtuda...

Meeskonnaliige Kasutaja Cerny Petr avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2003

Ma nagu mõtlesingi, et oleks päris huvitav kohtuda mõndade nn. \"vanade tuttavatega\"(nt. Valgevene), saaks võrrelda praegust ja toonast jõududevahekorda ja arengut.

Mina loodan väga, et järgmise aastal tuleb Eestiga samasse gruppi kas Inglismaa, Itaalia, Prantsusmaa või Hispaania. Tahax väga näha kuidas Eesti kodus nende vastu mängix. Eriti aga loodan, et tuleb Inglismaa, kuna peale Eesti on mu lemmik koondis Inglismaa eesotsas Beckhamiga. Nõrgematest võix tulla San Marino ja Liechtenstein.
    Aga mõnes mõttes olex ka hea kui ei tulex ühtegi väga tugevat meeskonda oma gruppi, sest siis võib olla on isegi võimalik pääseda vähemalt play-offi.

Deep Thought Kasutaja fitti avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2002

Originally posted by Red Devil

Aga mõnes mõttes olex ka hea kui ei tulex ühtegi väga tugevat meeskonda oma gruppi, sest siis võib olla on isegi võimalik pääseda vähemalt play-offi.
    võibolla räägid ka, kuidas selline asi saaks üleüldse võimalik olla? et meie gruppi nt kahest esimesest \'potist\' kedagi ei loositagi?
    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

Originally posted by fittibaldi

Originally posted by Red Devil

võibolla räägid ka, kuidas selline asi saaks üleüldse võimalik olla? et meie gruppi nt kahest esimesest \'potist\' kedagi ei loositagi?
    Sry aga ma pole kursis nende \'pottidega\' äkki annad mingi lingikese?

Liitus foorumiga
    Sep 2003

Isegi ilma potideta oleks äärmiselt naiivne loota, et tugevaid Eesti gruppi ei loosita
    Aga siiski on seal 1. potis näiteks Rootsi, kes pole küll jah teab-mis tugev, kuid ülejäänud... Ka 2. pot on kubiseb tugevatest meeskondadest

igatahes, peaksid sa need pottid leidma siit

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jan 2002

Originally posted by Epic

Originally posted by xxxxxx

Koopas elad ve? Saksamaa ei mängi valikmänge!

SRY, mul tõesti ei tulnud selline ülimalt loogiline asi meelde!

Senior Member
    Liitus foorumiga
    Oct 2004

1. Inglismaa (palju lemmikuid, keda näha vaja)
    2. Taani (lihtsalt meeldib juba EM tiitli ajast)
    3. Šoti või Poola (revanš vaja võtta)
    4. Soome (saab lihtsa vaevaga mõlemat mängu vaatama minna)
    5. Eesti
    6. San Marino
    7. ükskõik

Mõnda võitu tahaks ju näha ja sellises alagrupis võib hea mänguga tulla neid isegi 6-7. Edasipääsu ei tule niikuinii varem, kui 2008 EM-ile.

its sammetaim!!!

Eesti koondislane Kasutaja ROOTSI KUNN avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2001

Ma seekord ei hakkaks üldsegi peatsest loosimisest unistama ega ennustama vaid mõtiskleksin selle üle ,mille tunnistajateks me just mõned päevad tagasi olime .
    Nimelt -Läti koondis jõudis EM-ile ja selle põhjused.
    Läti jalgpallikultuuri võib võib kindlasti pidada üheks baltikumi paremaks aga mitte kõige paremaks. Läheme aegades natuke tagasi ja vaatame ,kuhu jõudsid kolme Balti riigi jalgpallmeeskonnad Nõuk ajal.
    Ilma igasuguse kahtluseta võib väita ,et Nõuk. ajal oli Balti parim koondis Leedu ehk siis Vilniuse Zhalgiris,kes aastaid võitles Liidu meistriliigas väga kõrgete kohtade eest.
    Zhalgiris mängis kõikide Moskva tippklubidega kodus nagu võrdne võrdsega ja 25 tuhat pealtvaatajat Zhalgirise staadionil oli peaaegu igapäevane nähtus. Isegi korvpall ei olnud nii popp.
    Riia Daygava seevastu pendeldas aastaid esiliiga tipus ,tõusmata kordagi Meistrisarja.
    Kui Zhalgiris koosnes eranditult leedulastest (Narbekovas,Jankauskas)siis Daugava oli peaaegu 100% venekeelne sats ja lätlastes erilist vaimustust ei äratanud. Lätlased vaatasid rohkem hokit ,kus etnilisi lätlasi oli märksa rohkem(Balderis,Irbe jne.)
    Meie jalgpall piirdus paraku Tallinna Spordi meeskonnaga 2.liigas,mida sponsoreeris siin asuv Vene sõjakool ja mille mänge käisid vaatamas ainult tõelised vutihullud eestlased,mina nende seas. Eesti kommunistlike spordijuhtide jaoks ei olnud maailma populaarsemat spordiala olemaski. Eestikeelne jalgpall püsis vaid tänu üksikutele fanaatikutele. Seega olid nii Lätis ,eriti aga Leedus traditsioonid juba aastakümneid ollemas ning hulga mängijaid saanud karastuse ka erinevates Liidu koondistes.
    Eestis ignoreeriti vutti isegi pressis,rääkimata TV-st. Kommunistliku Eesti orjameelsed spordijuhid tagusid meile järjekindlalt pähe ,et jalgpall ja hoki ei ole meile sobilikud alad.
    Nõuk. okupatsiooni lõppedes aga teame me kõik ,kuidas rahvuslik jalgpall kiirelt arenema hakkas. Vastupidiselt Lätile ,püüdsid Leedu ja loomulikult ka Eesti arendada rahvuslikku jalgpalli. Leedule tõi see kummalisel kombel kiiresti suuri tagasilööke. Meile aga kiire arengu,absoluutsest nullist, maailma saja sekka. Läti ei lõhkunud oma struktuure ja järelkasvu koolitus. Prioriteedid jäid samaks ja kodakondsuse said kõik tol ajal tasemel olnud mängijad. Ka praegu on jalgpall Lätis venelaste seas populaarsem ,kui Lätlaste seas. Kindlasti käivad nüüd peale EM-ile pääsemist vutti vaatamas ka lätlased ,kuid erinevate vanuste koondised koosnevad ikkagi absoluutses enamuses venelastest. Selles veendusin ma suvel Limbazis U-17 ja U-19 Balti turniiril.
    Aga tuleb välja ,et asi töötab ja rahvas on rahul . Stabiilne areng ,ühtegi rahvust eelistamata on Läti jalgpalli viinud sinna ,kuhu pole veel ükski Balti riik kunagi jõudnud.
    Huvitaval kombel arenevad ühtlaselt edukalt Lätis kõik kolm populaarset spordiala hoki ,korvpall ja jalgpall. Riik toetab ja pöörab tähelepanu kõigile kolmele. Näiteid võib tuua üksjagu ,kui vaadata kas või Skonto staadionit,hoki MM-2006. a.Riias. Läti juhid on aru saanud ,kuidas oma riiki maailmale tutvustada.
    Meie aga elame ikka veel postkommunistlikus spordimaailmas ,kus mõnede tolvanite arvates on jalgpall üksnes kellegi eraäri ning selle asemel ,et linna üks kenamaid ehitisi-Arena ,valmis ehitada, punnitatakse kõigest väest Otepääle suusahüppemäge.
    Teatud spordijuhtide vastuseis jalgpalli arengule Eestis on ilmne ja see on eriti nõme.
    Minu meelest on meie jalgpallis palju suurem potensiaal ,kui Lätis ja Leedus. Meil harrastavad seda mängu nii eestlased ,kui venelased ja arvestades meie lühikesi traditsioone oleme naabritele kandadele astumas.
    See ,millega Läti jalgpall hakkama sai, annab nende arengule meeletu tõuke. Ala juurde voolab raha nagu raba. Jalgpall on ainuke ala mailmas ,kus meeskond teenib juba ainuüksi EM finaalturnirile saamise eest 60 mlj. krooni. Edaspidi juba veelgi rohkem. See tähendab ,et edaspidi võivad nad areneda isegi ilma riigi poolse toetuseta.
    Lätit tutvustava tegurina on EM -il osalemine aga üldse rahas võrreldamatu.
    Ma ei ütleks küll ,et Läti koondis meist peajagu üle on ,küll aga on nad enesekindlamad ja kogenumad. Enamus koondislasi mängib välisklubides ,küll mitte tippklubides ,kuid ikkagi tasemel liigades(Vene,Inglise,Austria jne). Nad said ka loosi tahtel endale suurepärase alagrupi ,kus minu arvates Eestilgi mingi shanss oleks olnud.
    Lõpuks oli ka jumal lätlane ja nii see tulemus südiski. Võin kihla vedada ,et kui Läti koondis oleks kokku pandud samade põhimõtete järgi nagu aastaid tagsi meil siis oleksid nad praegu täielikus karu perses aga mitte EM-il ja sellepärast oligi nenede valik õige. Meil lihtsalt polnud teist valikut ,meil ei olnud ei vene ega eestikeelst jalgpalli ,meil polnud peaaegu midagi.
    Võibolla avanevad nüüd ka mõnede meie riigjuhtide ja ärimeeste silmad ning naabrite edusammudest innustunult hakatakse rohkem jalgpallile tähelepanu pöörama toetades uute ja vanade jalgpalliväljakute ehitamist ja taastamist ning klubide teket.
    Jõudes peatselt sama kaugele ,kui meie lõnanaabrid ,tutvustame me Eestit kindlasti rohkem ,kui mis iganes spordiala või muu sündmus Eestis.

Kuradi pikk laul tuli aga ,midagi pidin kribama ja ütlematagi jäi veel.
    FCF Forever

Abee Kasutaja Aramis avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Väga korralik kirjutis. Respect!

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi