320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tartu Maag

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

    Originally posted by INCE


    Originally posted by asdf


    Härra bomb, teeme nüüd ühe asja selgeks. Kui klubi peatreener ei suuda hooaja avamisel ennast eesti keeles väljendada, siis on tegu ikkagi vene taustaga klubiga. Härra Zamogilnõi ei räägi ju eesti keelt, vähemalt mitte normaalsel suhtlustasemel, meeskonna treeningud toimuvad vene keeles. Nii et pole mõtet luua siin muljet, nagu oleks Merkuur eestlastest koosnev klubi.
    kus sa siis olid kui kaks hooaega tagasi zamogilnõi kure eesotsas oli ? Kas Vazinski väljendas ennast hooaja avamisel eesti keeles? kas TVMK on eesti taustaga klubi, kui Ratnikov minu meelest normaalses eesti keeles ennast väljendab või kui Võrk võistkonda vägagi heas eesti keeles tutvustas?
    ma arvan , et pole mõtet asja rahvuslikule tasandile tassida. merkuur on isegi oma praeguse koosseisuga hulga eesti meelsem kui mõni eesti nimesid sisaldav sats ...
    Vaata minu postituse lõppu ka Rõhutan veelkord, et Merkuuril on meistriliiga klubidest kõige rohkem mittekodanikke ja välismaalasi. Kuid selles pole midagi halba, igaühel on õigus välisjõudu tarvitada ja see ongi hea. Samuti ei taha ma seda asja rahvuslikule tasandile tassida, kuid bombi poolt on ju ka imelik hakata rääkima umbes sellist juttu, et Merkuuris pole mitte ühtegi venelast või et tegu on läbi ja lõhki Eesti klubiga.

    Vene kontingent on loomulik osa meie ühiskonnast ning seda ei peaks bomb häbenema või peitma.

    Kommentaar


      #92
      Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

      Juri Leitan kodakondsuseta - tartlane
      Vaagn Arutjunjan kodakondsuseta - tartlane
      Andrei Usmanov kodakondsuseta - tartlane
      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
      The Special One

      Kommentaar


        #93
        Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

        Originally posted by Jaan


        Tolles artiklis DAG-st juttu pole ju. Pealegi oli Merkuur sel ajal ise Meistriliigas. V-olla oleks tõesti kasulik fakte kontrollida?
        Näita mulle ka yks allikas mis ytleb et 90-ndate alguses Merkuur meistriliigas mängis. DAG mängis kyll, käisin isegi nende mänge kohati vaatamas aga Merkuur minu mäletamist mööda kyll seal ei figureerinud.

        Kommentaar


          #94
          Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

          kui ma ei eksi, siis viimati oli merkuur meistriliigas 1993/94
          minge Kingissepa praami peale

          Kommentaar


            #95
            Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

            Originally posted by Amadeus


            Originally posted by Jaan


            Tolles artiklis DAG-st juttu pole ju. Pealegi oli Merkuur sel ajal ise Meistriliigas. V-olla oleks tõesti kasulik fakte kontrollida?
            Näita mulle ka yks allikas mis ytleb et 90-ndate alguses Merkuur meistriliigas mängis. DAG mängis kyll, käisin isegi nende mänge kohati vaatamas aga Merkuur minu mäletamist mööda kyll seal ei figureerinud.
            Ma võin koguni kahte näidata:

            1992-93 ML tabel

            1993-94 ML tabel

            Kommentaar


              #96
              Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

              Originally posted by asdf


              Originally posted by bomb


              Noh mitte päris 100 protsenti, sul on vale arvamus esiteks sul on mälu lühike, Ropkas Sepa stata ümbruskond on alati eesti keelne elanikkond toetatud Merkuuri ja toetab praegugi. Kui vaadata mis rahvusest fänne on läbiaegade olnud Merkuuril siis meie riigi põhirahvus on kolmekordses ülekaalus kui keegi mäletab Merkuuri fanklubi aktiivseid aegu siis vene fänne ei olnud peaaegu üldse näha. See et Merkuuri need ja need toetavad on tammeka propaganda , mäletan kui Merkuur pidas kaks mängu Tamme statal ja meie fänni punt oli 2002 aastal ka seal ja karjus ja elas kaasa nii et jube siis ka Tammeka üritas propagandat teha ja sealsed joodikud karjusid Narva ja see oli meie solvamine ma tean paljusi ka väljaspoolt Ropkat eesti rahvusest kes toetavad Merkuuri. Ja probleem on selles et Tamma saab hästi läbi jalgpallihaiglaga kus nad võimendavad rahvuslust, kui oleks meie õigel ajal siis kui Merkuuri fännikultuur õitses sinna läinud siis see probleem ei oleks olnud nii tõsine.
              Härra bomb, teeme nüüd ühe asja selgeks. Kui klubi peatreener ei suuda hooaja avamisel ennast eesti keeles väljendada, siis on tegu ikkagi vene taustaga klubiga. Härra Zamogilnõi ei räägi ju eesti keelt, vähemalt mitte normaalsel suhtlustasemel, meeskonna treeningud toimuvad vene keeles. Nii et pole mõtet luua siin muljet, nagu oleks Merkuur eestlastest koosnev klubi.

              Veel üks fakt: Merkuuris mängib meistriliiga klubidest kõige rohkem leegionäre ja mittekodanikke: Juri Leitan kodakondsuseta, Nikolai Lõsanov kodakondsuseta, Vaagn Arutjunjan kodakondsuseta, Maksim Bazjukin RUS, Vladislav Ivanov RUS, Anton Serda kodakondsuseta, Sergei Starovoitov kodakondsuseta, Renar Žartšenko LAT, Nikolai Toštšev kodakondsuseta, Andrei Usmanov kodakondsuseta, Dmitri Jakovlev RUS, Konstantin Karin kodakondsuseta.

              Muide, bomb, sinu jutt muutuks palju arusaadavamaks, kui sa kasutaksid korralikku eesti keele õigekirja

              Minu arust räägite erinevatest asjadest. Kui bomb rääkis fännidest, siis asdf mängijatest. Mina olen igatahes bombile info eest tänulik.



              Kommentaar


                #97
                Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                Niisiis. Tartu Postimehes artikkel. Kaks peamist mõtet. Endine korvpallimänedzher Rüütel ei välista võimalust, et satsi nimi \"müüakse\" mõnele firmale. Mage! Teiseks - Tjunin ja Gussev olevat suvel Tartusse tulemas.

                Lugege ise kah
                “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                The Special One

                Kommentaar


                  #98
                  Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                  Oi, Oi Oi See on küll valus löök. Kohe näha et korvpallur tuli punti ja hakkabki nime jant. Merkuuril on ilus nimi ma ei mõista küll neid sponsoreid. Nimi võib muutuda aga minu jaoks jääb ta Merkuuriks . Kokkuvõtttes jalgpall ei ole korvapall ja võrkpall kus mängivad Ehitustööriistad ja Pereleib /cibused. Nime vahetusega üks lugu Merkuuri eelkäija oli võiskond mille nimi oli Tartu Leivakombinaat ja nime tõttu ja vappi tõttu, nimetati isegi algusaastatel Merkuuri mängijaid saiakesteks.

                  Kommentaar


                    #99
                    Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                    Originally posted by Jaan


                    Niisiis. Tartu Postimehes artikkel. Kaks peamist mõtet. Endine korvpallimänedzher Rüütel ei välista võimalust, et satsi nimi \"müüakse\" mõnele firmale. Mage! Teiseks - Tjunin ja Gussev olevat suvel Tartusse tulemas.

                    Lugege ise kah
                    Ohoo, selle artikli p6hjal tuleb see läti väravavaht ikka kah Merkuuri. Enne kyll nimetati teda Kursis\'ks nyyd Kirsis\'ks. Yks Ingus puha

                    Muide seda nime myymist on eesti jalgpallis ka enne olnud ju. Näiteks praegugi ju mängib Ajax hoopis FCA Estel nime all. Ja keegi ei karju häält kähedaks , et nii mage. P6him6tteliselt on ju ka Levadia ostetud nimi. Kuigi natuke teisel viisil. Nagu ka tolle eelkäija - Tallinna Sadam. V6i siis muud tegijad - Tevalte/Marlekor, Lantana...
                    Vene ajal oli asi veel hullem, siis olid enamus klubid mingi \"firma\" kylge kinnistatud.

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                      A mulle meeldivad ilusad klubinimed. Merkuur on hea nimi ja lausa ajaloolise taustaga (ei tea kas taotluslikult). Samuti nagu Tulevik, Tervis. Lootus. Samas... tippmeeskondade nimed on tõepoolest seotud mingi firmaga. Lisaks Levadiale veel TVMK, Trans (Narva Autobaasist), ka Flora peaks olema ikkagi Flora tehasemeeskonnast sündinud. Tõsi, nad on ka viimastel aegadel oma nime järjepidavust säilitanud, mis on klubikultuuri arengule ainult soovitatav. Firmade nimesid jalkasatsidel (s.t. viimastel aegadel muudetud, mitte ajalooliselt, vastasel juhul liigitame siia ka Arsenali!) tuleb meelde praegu ainult too Wales\'i sats, kes kunagi Levadiaga mängis ja Torpedo-Zil Venemaalt.
                      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                      The Special One

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                        Originally posted by Jaan
                        tuleb meelde praegu ainult too Wales\'i sats, kes kunagi Levadiaga mängis
                        Total Network Solutions Llansantfraid? Levadia võitis 4:0 kui ma õieti mäletan Kadriorus ning nägin ise üllatust oma silmadega

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                          Seesama.
                          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                          The Special One

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                            Niih äsja lõppes Merkuuri - Alutaguse mäng . Tulemuseks oli 1-1 viik . Väravad Merkuuril Dmitri Jakovlev ja Lootusel Irfan Ametov , mõlemad on välismängijad vastavalt siis venelane ja ukrainlane . Mäng oli küllaltki tasavägine , vahest oli pisut tugevamaks pooleks Alutaguse . Silma paistis ka kohtunik Kaldma , kes pakkus kaartidega võibolla pisut üle . Muuhulgas sai kaks kollast ka Merkuuri kapten Siksten Kasimir , kes pidi seega 15 mintutit enne mängu lõppu varakult pesema minema .
                            Väljak oli kenasti puhtaks roogitud , kuid oli selgelt märg ja libe .
                            Publikut oli platsi ääres külmetamas päris palju , teiste hulgas ka Tartu linnapea Ansip , kes lausus hooaja alguse puhul ilusaid sõnu võitude koju jätmisest aga ilmselt Tartu jalgpalli ja väljakute arengusse investeerida ei soovi .

                            Rahvast ennast aga oli vahest umbes 300 , kuid julgen väita et enamik neist olid ilma piletita , seega tuleb statistikasse ilmselt märksa väiksem number .

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                              Olid ka FC Lootuse fans!
                              Kurat, kaotasime 2 punkti... :-(

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Tartu Merkuur kõrgliigas\'

                                Mäng oli jah tasavägine, suhteliselt krobe nagu hooaja algusele kohane. Kollaseid kaarte jagas Kaldma esimesel poolajal suht aktiivselt, aga kohtla-järve või siis alutaguse mängijad kukkusid üsnagi kergesti, kuigi jah, Kasimirile teise kollase andmise vastu eriti protesteerida ei saa.
                                Merkuur läks esimesel poolajal juhtima, kui \"head klassi\" näitas Lootuse vv, kes lõi palli otse Jakovlevile. Jakovlevilt hea sooritus, et suutis üllatuslikult saadud palli siiski karistusala joonelt ümber väravavahi võrku keerutada.
                                Poolaja lõpus Lootus viigistas, kui see Ukraina klemm pressis end kuidagimoodi läbi Merkuuri kaitseliini ja tõstis palli üle välja tulnud noore väravavahi.
                                Teisel poolajal oli võimalusi skoori suurendada mõlemal meeskonnal, kuid Merkuuri väravavaht Sergei, kelle perekonnanimi suurt tähtsust ei oma, tegi mitu head tõrjet. Teisel pool mänginud Lootuse vv nii kindel ei olnud - tõrjus kauglöögi enda ette, kust oleks hea õnne korral võinid Merkuuri värav tulla; siis oli ta ebakindel väljatulekutel jne.
                                Kusjuures pärast Kasimiri punast näitas suuremat aktiivsust üles ikkagi Merkuur, vahetusest sisse tulnud O`Konnell-Bronin üritas ees ikka midagi korda saata, aga edutult. Samas näitas Jakovlev end kogu mängu vältel üsnagi hästi: hoidis palli, triblas... nii et lootust on tulevikuks (mitte alutaguse). Samas on järgmised vastased ikka vähe teisest puust...

                                Publiku kohta arvan, et nii palju, kui malagar pakkus ei julge uskuda - lahutaksin sadakond.

                                Eeldatavalt on eelnev postitaja siiski Lootuse toetaja, seega vaidleks vastu: kaks punkti kaotas ikka Merkuur. Selle mängu kodus teise uustulnuka vastu oleks võinud ikka võita... Soccerneti ennustusvõistlusel pakkusin 2:1 Merkuurile, mis ei olnudki tegelikult kaugel.

                                Kolm hurraad staadionidiktorile ka lõpetuseks!!

                                EDIT: ohhoo, nagu näha hindab soccernet.ee pealtvaatajate arvuks 400...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X