320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üldist ja omapärast inglise jalgpallis

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mask Vaata postitust
    Ok. Käsitleme koos siis. Pepi perioodil on Liverpool ikkagi üle 100 milliga miinuses müükide/ostude osas ning karikate/tiitlite ( tähenärijale Stoke'ile) osas baranka peal. Sobib?
    Lisaks üldiselt on müükide-ostude net spendist olulisem näitaja tavaliselt ikkagi palgafond. Ostad 100m mõned mängijad, müüd 100m mõned mängijad ja kõik see on üldkokkuvõttes aastate jooksul mingi miinus. Suuremad käärid on tavaliselt palkades, mis rohkem püsikulu. Ja seal küll Liverpool ei saaks öelda, et nad hirmus väikesed tegijad City kõrval vms.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mask Vaata postitust
      Ok. Käsitleme koos siis. Pepi perioodil on Liverpool ikkagi üle 100 milliga miinuses müükide/ostude osas ning karikate/tiitlite (�� tähenärijale Stoke'ile) osas baranka peal. Sobib?
      Kahjuks/õnneks numbrid räägiad teist keelt. https://www.transfermarkt.co.uk/prem...wettbewerb/GB1

      Ma ei ütle, et City teeb midagi valesti. Oleks mul sellised ressursid, selline ambitsioon ma ostaks 'pooli ära ja kütaks ka füüridega ahju. Tegelt praegu vist ei ostaks, sest finantsiliselt juhitakse 'pooli hästi. Aga noh, kui oleks jne...

      Erinevus teiste ja City vahel on see, et ei pumbata suvalistes kogustes füüri sisse lootmata sellest midagi tagasi teenida.
      Aga noh seal Manchesteris on kõik tegelt vinks vonks, ühele klubile pritsib omanik pappi sisse teisest klubist tassivad omanikud seda välja

      Kommentaar


        Algselt postitas eika Vaata postitust
        Lisaks üldiselt on müükide-ostude net spendist olulisem näitaja tavaliselt ikkagi palgafond. Ostad 100m mõned mängijad, müüd 100m mõned mängijad ja kõik see on üldkokkuvõttes aastate jooksul mingi miinus. Suuremad käärid on tavaliselt palkades, mis rohkem püsikulu. Ja seal küll Liverpool ei saaks öelda, et nad hirmus väikesed tegijad City kõrval vms.
        Mõttekäik on õige, kuid kümne aastaga edestada järgmist kulutajat 500 naelaga... kahe CR7-e palgaraha.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Tuletan meelde, et torm algas ühe Inglise klubisid paaniliselt vihkava kasutaja väitest, et mis ma teile juba sellel ja tollendamal aastal ütlesin: Guardiola on omal tööalal geenius! Milles vaevalt kellelgi kahtlusi on. Ühel hetkel sai sellest ManCity kui klubi tegevuse õigustamine, mis on juba pehmelt öeldes kaheldava väärtusega. Tegelikult on ikka nii, et kui keegi kokkulepitud reegleid rikub, peab ta karistatud saama. On saanud varem nii Inglismaal kui mujal Euroopas ja küll saab oma karistuse ka ManCity.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Tubli töö neilt ja see (vähemalt minu jaoks) polnud praegu teemaks.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Lisaks üldiselt on müükide-ostude net spendist olulisem näitaja tavaliselt ikkagi palgafond. Ostad 100m mõned mängijad, müüd 100m mõned mängijad ja kõik see on üldkokkuvõttes aastate jooksul mingi miinus. Suuremad käärid on tavaliselt palkades, mis rohkem püsikulu. Ja seal küll Liverpool ei saaks öelda, et nad hirmus väikesed tegijad City kõrval vms.

              Vähemalt on Liverpooli palgad ausad ja pole mingit skeemitamist. Liverpooli palgal on üle 800 inimese. Cityl on neid poole vähem. . Muidugi mõista töötab City heaks sama palju kui mitte rohkem inimesi, aga FFP and shit. Mõni aeg tagasi tuli avalikuks, et Mancini sai suurema osa oma City palgast hoopis kusagilt Araabiast ning Pep keeldus sellele küsimusele vastamast.
              City finantsnumbreid ühesõnaga ei maksa väga uskuda. Neil on raudselt inglismaa suurimad palgad

              Kellel rohkem huvi nende skeemitamistest lugeda:

              For years now, the Manchester City football club has vehemently denied that its owner, the sheikh of Abu Dhabi, broke financial rules. But internal emails tell a different story, providing evidence of backdated contracts, illusory sponsoring payments and cavalier, "We can do what we want," business practices. By DER SPIEGEL Staff

              A phony, multimillion-pound deal and behind-the-scenes lobbying: Before the introduction of the new Financial Fair Play rules, Manchester City did all it could to dodge spending regulations. The club insisted to UEFA it was innocent.

              The powerful men behind Manchester City don't just show up in the stadium, they also make appearances on the global political stage. Control is their top priority. They managed to lure star trainer Pep Guardiola away from FC Bayern almost a year before he took over Man City. By DER SPIEGEL Staff

              It's football capitalism in its purest form: Manchester City pays exorbitant salaries and turns a profit, while the City Football Group controls affiliates on all continents. Executives even used an Arab club for secret payments to the man who is now the coach of Italy's national team. By DER SPIEGEL Staff
              Corner taken quickly...

              Kommentaar


                Suuremal osal neist, kes City "ebaausa" rikkuse üle siin viimastel päevadel kaevelnud on, on Liverpooli vapp avatariks. Juhus? Vaevalt..

                Kommentaar


                  Ebaaus on alustuseks siiski see regulatsioon, mitte niivõrd City tegevus selle vältimisel. Küsiks uuesti. Kas UEFA on oma lihtsa ideega - kahjumid tuleb keelustada! - saanud pihta millelegi geniaalsele ja see tuleks kiiremas korras kasutusele võtta ka igal pool mujal või ei ole mujal sellist ideed käibel, sest kahjumite keelustamine = investeerimise keelustamine ja suurte kahjumite keelustamine = suurelt investeerimise keelustamine? Viimane justnimelt ongi kogu FFP point.

                  Minu arvates tuleks väga skeptiliselt suhtuda kogu sellesse tegevusse olenemata sellest, mis klubi särgid kapis on. Lähikümnenditest on Vormel 1 näol olemas näide, kuidas kitsas ring ennasttäis ja/või korrumpeerunud ametnikke keerab oma säravate ideedega pika ajalooga populaarse ja nauditava spordiala täiesti perse (RIP Niki Lauda).

                  Mis puudutab korduvalt esinevat väidet, et omanik ei saagi/kavatsegi City'ga kunagi raha teenima hakata, siis millisel hetkel oleks pidanud Amazoni sunniviisiliselt kinni panema? Börsile tulid nad 1997, 2006 oli kahjumit akumuleerunud 2B USD, esimest korda ületas akumuleerunud kasum kahjumi 2009. Tol ajal seisis aktsia suht paigal ja samamoodi argumenteerisid paljud, et jätkusuutmatu rahapõletamise ettevõte, ei oska majandada ja kohe läheb busti. Tagantjärgi vaadates oskasid väga hästi majandada ja kes 2006 sisenesid, tegid igast oma dollarist tänaseks päris mitukümmend korda rohkem.

                  Tegelikkus on see, et me ei tea ette hinnates millised ettevõtted kui suurelt õnnestuvad ja millised ebaõnnestuvad. Kuid risk (ja tulu) on omaniku oma ja kõik on igati kunnossa, seni kuni arved, võlad, palgad ja maksud ära makstakse. Toimiv süsteem ever since renessansiaja Firenze või kust see turumajanduse ajalugu algabki.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas diver Vaata postitust
                    Suuremal osal neist, kes City "ebaausa" rikkuse üle siin viimastel päevadel kaevelnud on, on Liverpooli vapp avatariks. Juhus? Vaevalt..
                    Sest Liverpool toodi City kõrvale võrdlusmomendiks. Ja mulle tundub, et käib diskussioon, mitte kaebamine. Paranda kui eksin.
                    Слава Україні! Героям слава!

                    Kommentaar


                      Kuhu te siin oma jutuga tüürite nüüd? FFP on mõttetu/ebaaus?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                        Kuhu te siin oma jutuga tüürite nüüd? FFP on mõttetu/ebaaus?
                        Mitte just mõttetu, aga arvestataval määral mõjutatud juba tollal jõupositsioonil olnud eliitklubide ühenduse huvist takistada uusi tulijaid oma piruka juurde pääsemast. Pole mõtet olla naiivne, UEFA pole suhetes suurklubidega juba mõnda aega tugevamaks osapooleks.
                        FFP sellisel kujul oleks jäänud sündimata, kui see poleks rahuldanud ka mõjukama osapoole huve.

                        Kommentaar


                          FFP on suht pointless jah. Ma arvan, et ainult tore on kui jalgpalli raha juurde pumbatakse.

                          Aga, sellegipoolest Pep võiks kunagi mõne vaesema klubiga ka proovida

                          Kommentaar


                            Bayerniga ju proovis
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Finantsid 2017/2018. Spurs ja 'pool olid kõige profitaablimad klubid, aga Burnley ja Saintsi tulud samuti märkimisväärsed. Mike Ashley teenis samuti kena kopika, aga eelmise hooaja kahjum oli kaks korda suurem.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                Eelmise UEFA teema jätkuks - Platini peeti kinni seoses altkäemaksu nõudmise kahtlusega:
                                Michel Platini has been detained in connection with a criminal investigation into alleged corruption relating to the 2022 World Cup

                                Financial Fair Play

                                Kommentaar

                                Working...
                                X