320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üldist ja omapärast inglise jalgpallis

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vicente del Bosque Inglise jalgpallist. Kurb lugeda.

    What comes to mind when you say: “English football”?
    There is no “English” football any more, I don’t think: no authentic English style.
    Why not?
    Because of the mix of different styles, the arrival of players from abroad makes it impossible to maintain an “English football”. I imagine there are still some idiosyncrasies at English clubs, teams that are very English, but on the pitch it’s difficult to guess where teams are from. The purity of each [national] style has been lost. I don’t think there’s much difference between any countries. Maybe I’m missing something but even with the national side England has started to look like other sides on the continent.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      Olen väga nõus sellega. Mixup, eriti kõrgel.

      Kommentaar


        Kes kannatab, see kaua elab!
        Joga Bonito!!!

        Kommentaar


          Mul on keldris ilge hulk (no aastaid ja aastaid) FourFourTwo ajakirju (natuke ehk ka Matchi ja Jalkat), mille ma viskan uue nädala lõpuks ära, kui keegi neid endale ei taha.

          Seega. Kui keegi tunnetab, et tahab, siis andke märku.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Võib ju ka Uuskasutuskeskusesse viia...
            Invest In Africa

            Kommentaar


              Aru ma sellest ei saa, et isegi 1-väravalises kaotusseisus lähevad pealtvaatajad enne lõpuvilet ära.

              Kommentaar


                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                Aru ma sellest ei saa, et isegi 1-väravalises kaotusseisus lähevad pealtvaatajad enne lõpuvilet ära.
                Inimesed tahavad normaalselt koju jõuda.
                Villa on nüüd neli punkti ülejäänutest maas, 13 vooruga 5 silma kirjas. On siit veel pääsu?
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                  Inimesed tahavad normaalselt koju jõuda.
                  Villa on nüüd neli punkti ülejäänutest maas, 13 vooruga 5 silma kirjas. On siit veel pääsu?
                  Villa kukub kolinal. Meenub Deby viimane premmis käik. Mingi 11 punni saadi kokku vist? A record to beat.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                    Inimesed tahavad normaalselt koju jõuda.
                    Kui väravaga juhitakse, siis ei ole soovi normaalselt koju jõuda? Pole minu asi küll kommenteerida, aga kogu see inglise "vutikultuur" on juba täiesti halenaljakas.

                    Kommentaar


                      Ühes hiljutises Football Weekly's räägiti, et need varajased lahkujad on enamasti turistid, kel suht suva jalgpallist. Lihtsalt tahavad jalgpalli eksponaadilt edasi minna ja mitte õhtusöögile vms hiljaks jääda. Crystal Palace on Londoni klubi ka, seega Hiina turiste peaks sinna sitta kanti jagunema.
                      www.playmaker.ee

                      Kommentaar


                        Algselt postitas gd77 Vaata postitust
                        Ühes hiljutises Football Weekly's räägiti, et need varajased lahkujad on enamasti turistid, kel suht suva jalgpallist. Lihtsalt tahavad jalgpalli eksponaadilt edasi minna ja mitte õhtusöögile vms hiljaks jääda. Crystal Palace on Londoni klubi ka, seega Hiina turiste peaks sinna sitta kanti jagunema.
                        Ma pole küll päris selline eestlane kes mõtleb, et restoranis tuleb ka kõik leivaviilud korralikult ära süüa, koos sinepi ja ketshupi ja muude kastmetega, sest jumala pärast ma olen nende eest ju maksnud. Aga no krt. Sa maksad ümmarguse 50 eurtsi pileti eest, et saada elamus (lisa siia juurde ööbimised, lennud jms). Ok kõik ei lähe nii nagu lootsid, aga ikkagi. Ma lähen suvel Sabbathi kontserdile. Kas ma peaksin enne lõpu sealt välja jalutama, sest ma tean, et viimane lugu on Paranoid ja ma olen seda rohkem kui 100x kuulnud? Isegi lives näinud. Sest noh.... ahh mida iganes.

                        Etihadi pooltühje tribüüne viimastel minutitel oli halb vaadata.

                        PS. Pole üldse sinu vastu suunatud.

                        Kommentaar


                          Minu jaoks on see enne lõppu lahkumine täiesti arusaadav. Kes ikka tahaks ummikus istuda või tuubil täis ühissõidukis liigelda. Kui meelelahutus ei vasta soovitule, lahkun siis kui tahan.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                            Ma pole küll päris selline eestlane kes mõtleb, et restoranis tuleb ka kõik leivaviilud korralikult ära süüa, koos sinepi ja ketshupi ja muude kastmetega, sest jumala pärast ma olen nende eest ju maksnud. Aga no krt. Sa maksad ümmarguse 50 eurtsi pileti eest, et saada elamus (lisa siia juurde ööbimised, lennud jms). Ok kõik ei lähe nii nagu lootsid, aga ikkagi. Ma lähen suvel Sabbathi kontserdile. Kas ma peaksin enne lõpu sealt välja jalutama, sest ma tean, et viimane lugu on Paranoid ja ma olen seda rohkem kui 100x kuulnud? Isegi lives näinud. Sest noh.... ahh mida iganes.

                            Etihadi pooltühje tribüüne viimastel minutitel oli halb vaadata.

                            PS. Pole üldse sinu vastu suunatud.
                            kui mind black sabbath väga ei huvita, kuid olen londonis semudega laiffi ja hotelli hostes sebib piletid kontserdile, siis käin ikka korra läbi. Näiteks kunagi olime Riias õppivatel sõpradel külas ning kuna midagi teha ei olnud, siis sai niisama umbes tunnikeseks mindud prodigy kontserdile.

                            Ilmselt on paljudes package holiday dealides ka piletid sees, sponsorid/tööandjad andnud jne.

                            Ühesõnaga - checklisti märge, selfie instagrami staadioni vaatega, twitterisse ja FB-sse post. Kõik ei huvitu nii palju jalgpallist aga äkki hakkavad huvituma.

                            Pealegi statal on jube igav kui die hard fänn ei ole. Kui ise kunagi lapsena Eesti koondise mängu statal vaatamas käisin, siis pidin ära surema. 1-0 kaotus ja värava ajal vaatasin teisele poole ka. No ei kottinud... läksin autosse snake kahte mängima. Hiljem muidugi huvi kasvas.

                            Kokkuvõtvalt - publiku huvi on teine, sest kedagi ei koti a la saksa liiga peale die hard fännide.

                            Kommentaar


                              Remargi korras. Olles ise Inglismaal mõningase arvu peamiselt madalamate liigade mänge aastate jooksul ära näinud, siis tuleb tõdeda, et ka sellel tasemel on kombeks paljudel neljanda kohtuniku lisaminutite lehvitamise peale minema jalutada. Ja seal ei saa kindlasti põhjuseks olla turismituusikutega üllatuskülalised või tuubil täis ühistransport. Pigem pakuks hoopis vastupidist stsenaariumi, kus aasta(kümne)id üle nädala kohalikku satsi toetamas käijate jaoks on tegu uudsuse võlu ammu kaotanud toreda harjumuseks saanud tegevusega, mille puhul võib mõjutajaks olla miljon pisiasja, alustades kodus pudrunuia vibutavast naisest, soojas pubis ootavast külmast õllest ja lõpetades paduvihma käes lekkiva katuse või selle üleüldise puudumisega.
                              Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                              Kommentaar


                                See 'Football Weekly' jutt kõlab pigem nagu vabanduse otsimisena. Ning RoMaRiO torge inglise vuti kohta ei pea samuti just väga vett. Isiklikud kogemused staadionitelt näitavad just vastupidist - nii hilised saabujad kui varased minejad paistavad suures enamuses alati kohalikud inimesed ning varem lahkutakse absoluutselt iga liiga staadionitelt.

                                Peamised lahkujad on küljetribüünidel olevad inimesed. Küljetribüünid on teadupärast pensionäride, lastega perede ja jõukamate inimeste pärusmaa. Täiesti mõistetav miks need inimesed võivad ~5-10 minti varem lahkumisele mõelda. Olgu su infrastruktuur ümber staadioni nii äge kui tahad aga kui korraga ikka 60-90k inimest lahti lasta stadkalt siis on ~1h totaalset ummikut ja ühistranspordi kilukarbis kindel. Seega vanemad inimesed ilmselgelt kardavad oma tervise pärast ja lastega pered ilmselgelt kardavad laste heaolu pärast. Mina neid küll milleski ei süüdista - jalgpall pole ainult noorte ja füüsiliselt tervete meeste pärusmaa. Endalgi on paaris linnas väga ebameeldiv kogemus staadonilt lahkumisega olnud kui otsustasin peavooluga kohe kaasa liikuda. Barcelona oli kõige õudsam - metroo oli nii pungil, et õhk oli otsas, perroonid pressiti nii täis, et ääre peal olevad inimesed pidid reaalselt vaatama, et pisikese müksu tõttu rajale ei kuku ning lõpuks kui rong tuli siis pressiti see nii julmalt täis, et uksed ei suutnud sulguda.
                                Victoria Concordia Crescit

                                Kommentaar

                                Working...
                                X