320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üldist ja omapärast inglise jalgpallis

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    No jutt "real/barca" ei saa vastu, on umbes samasugune, et kui teenid Tallinnas 2000 eurot ja saad kokku Võru inimesega, kes teenib 1900 eurot, aga Võru inimene ütleb, et sa oled seal Tallinnas ikka megarikas.
    Olgu ma parandan, mitte ei saa vastu, vaid on võrdsed. Kõik hästi nüüd?

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Olgu ma parandan, mitte ei saa vastu, vaid on võrdsed. Kõik hästi nüüd?
      Noh, Realil/Barcal peaksid nö. püsikulud olema Inglismaa klubidest väiksemad. Lisaks kui sa konkureerid igapäevaselt 20 ühes augus oleva meeskonnaga, siis pole sul teises liigas ligilähedaselt samas rahalises kategoorias oleva meeskonnaga siiski sarnased võimalused ehk kui Hispaanias tagumine osa ka natuke rahhi juurde saab, siis tuleks ilmselt ka Real/Barcale iganädalaselt võrdsemaid mänge, mis omakorda viib ka neid olukorda, kus Aston Villa vastu minnakse täismansaga ja samal ajal üritatakse Euroopas mingite noortega kuidagi slikerdada.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Noh, Realil/Barcal peaksid nö. püsikulud olema Inglismaa klubidest väiksemad. Lisaks kui sa konkureerid igapäevaselt 20 ühes augus oleva meeskonnaga, siis pole sul teises liigas ligilähedaselt samas rahalises kategoorias oleva meeskonnaga siiski sarnased võimalused ehk kui Hispaanias tagumine osa ka natuke rahhi juurde saab, siis tuleks ilmselt ka Real/Barcale iganädalaselt võrdsemaid mänge, mis omakorda viib ka neid olukorda, kus Aston Villa vastu minnakse täismansaga ja samal ajal üritatakse Euroopas mingite noortega kuidagi slikerdada.
        Umm, palgarahad võtavad Barcelona tuludest mingi 75%, terve eelmine aasta pasundasid erinevaid väljaanded kuidas suvel peab vähemalt ühest kolmest MSNist loobuma kui uut särgidiili ei tule. Senimaani pole seda veel tulnud, kuigi väidetavalt Nike on lähedal nõustumisele. Eelmine aasta peale treble võitmist oli kasum vist mingi 15 miljonit, see on selline keskmise premmitiimi kasum.
        Mis puudutab iganädalasi mänge, siis no teeme väikse võrdluse, Barcelona vs näiteks Manchester City, kõige edukam Premmi tiim CLis see hooaeg, jõudis isegi kaugemale kui Barca:
        Mänguminutid top 11:
        Suarez - 4710, Neymar - 4313, Busquets - 4302, Mascherano - 4241, Messi - 4109, Rakitic - 4019, Pique - 3873, Alves - 3704, Alba - 3651, Iniesta - 3386, Bravo - 3148
        Otamendi - 4268, Fernandinho - 4249, Hart - 4181, Sagna - 3842, Toure - 3528, Aguero - 3523, Navas - 3510, de Bruyne - 3112, Kolarov - 3031, Fernando - 3011, Sterling - 2981.
        Vaatasin teisi premmi tipptiime ka, Arsenalil ei mänginud üldse keegi üle 4000 minuti, 8 olid vahemikus 3000-4000
        ManUl Blind ja Smalling viskasid 4800 ringi, siis de Gea, Martial ja Mata ka veel 4000 ringis, ülejäänud juba 3000 ja alla.
        Chelseal 8 mängijat said 3000-4000 vahele.
        Leicesteril on enamik top 11 selle 3000 ringis.
        Liverpoolil pika eurohooajaga Mignolet 5040, Clyne, Can ja Moreno üle 4000 ja siis veel 5 meest vahemikus 3000-4000.
        Jne
        Minu point on see mida ma juba korduvalt olen siin ka öelnud, kuna konkurents La Ligas on top 3 tiimi vahel nii suur, siis lihtsalt ei saa lubada ühtegi eksimust ja kõik tippklubid lasevad võimaluse korral praktiliselt enamik mänge tippkoosseisuga. Jah võib olla argument, et kui sa oled 3-0 ees, siis võib jala lõdvemaks lasta, aga üldjoontes ikkagi ei saa ükski Premmi klubi mänguminutite keskmises Barcelona top 11le vastu. Niiet La Ligas mängitakse niikuinii täismansaga ja Euroopas väga noortega ka ei slikerdata, ainult Copa Del Rey on selline kus noored rohkem mänguaega saavad, aga no sama teema Inglismaal.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Minu point on see mida ma juba korduvalt olen siin ka öelnud, kuna konkurents La Ligas on top 3 tiimi vahel nii suur, siis lihtsalt ei saa lubada ühtegi eksimust ja kõik tippklubid lasevad võimaluse korral praktiliselt enamik mänge tippkoosseisuga. Jah võib olla argument, et kui sa oled 3-0 ees, siis võib jala lõdvemaks lasta, aga üldjoontes ikkagi ei saa ükski Premmi klubi mänguminutite keskmises Barcelona top 11le vastu. Niiet La Ligas mängitakse niikuinii täismansaga ja Euroopas väga noortega ka ei slikerdata, ainult Copa Del Rey on selline kus noored rohkem mänguaega saavad, aga no sama teema Inglismaal.
          No vaata natuke ka mänguskoore. Ükski inglismaa klubi ei saa "võidelda tõsiselt esikolmiku vahel, et ühtegi eksimust tulla ei saa", aga siis samal ajal lükata 4:0 ja 5:2 võite ühtejutti. Ehk üks intensiivsus on kolme vahel, aga teine intensiivsus on mängida iga kuradi Crystal Palace'i, Sunderlandi ja huinjaa mis tiimiga liigast, kes kõik võivad veidigi jala lõdvakslaskmise korral sulle mõnuga munadesse virutada. Lisaks seda, et Inglismaal on see "esikolmik" mõnevõrra laiem. Palgad palkadeks, aga staadionite halduskulud peaksid olema Inglismaal tugevalt rohkem meeskondade endi õlul. Mis omakorda ei võimalda ka Inglismaa klubidel 75 protsenti toppida palgakuludesse.

          https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E...rcelona_season Ehk kui sa vaatad Barcelona tulemusi, siis selliseid seljavõite ei saa mitte ükski INglismaa meeskond mitte ühelgi hooajal. Ja see vahe on ju meeletu. Ja seda mitte niivõrd seepärast, et Hispaania klubid oleksid Inglismaa klubidest NII üle, vaid lihtsalt tagaotsa tiimid on erinevad. Ja kui sa saad pooltest mängudes pool mänguajast palli lükata 3:0 eduseisus, siis ei loe minutit üks ühele, vaid ikkagi on suur vahe, kas vägistada 2:1 90 minutiga või võita see 8:0.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            No vaata natuke ka mänguskoore. Ükski inglismaa klubi ei saa "võidelda tõsiselt esikolmiku vahel, et ühtegi eksimust tulla ei saa", aga siis samal ajal lükata 4:0 ja 5:2 võite ühtejutti. Ehk üks intensiivsus on kolme vahel, aga teine intensiivsus on mängida iga kuradi Crystal Palace'i, Sunderlandi ja huinjaa mis tiimiga liigast, kes kõik võivad veidigi jala lõdvakslaskmise korral sulle mõnuga munadesse virutada. Lisaks seda, et Inglismaal on see "esikolmik" mõnevõrra laiem. Palgad palkadeks, aga staadionite halduskulud peaksid olema Inglismaal tugevalt rohkem meeskondade endi õlul. Mis omakorda ei võimalda ka Inglismaa klubidel 75 protsenti toppida palgakuludesse.
            Kulude ja tulude suhe on kasum, näitasin juba välja et see ei ole Barcelonal võrreldes Premmi keskmikega sugugi suurem ja see oli eelmine aasta kus tuli treble ja Inglismaal ei olnud uut telelepingut.
            Kui sa täpselt ei tea, siis ei tasu visata väljendeid "peaks olema". Mul pole õrna aimu palju Camp Nouga seotud kulud klubile maksma lähevad, niipalju on samas selge, et kui nimeõigusi kuhugi Araabiasse ei müüda, siis renoveerida klubi ise seda ei suuda praeguste kuludega.
            Ja sinu esialgne väide oli see, et Premmi klubid ei saa üldse jalga lõdvaks lasta ja mängitavad mujal kogu aeg noori ja mis iganes. Ma tõestasin, et see ei ole nii, nüüd on su väide, et suur skoor tähendab automaatselt seda, et mehed ei pinguta. No sorry, peale mõne väga üksiku mängu see hooaeg, kus vastasel mott tõesti maha võeti (Deportivo ja Espanyol teisel poolajal tulevad hetkel meelde) on intensiivsus üleval lõpuni. Iga väiksema La Liga klubi kõige suurem eesmärk on mõnele suurele tuul alla teha. Malaga tuleb Reali vastu ekstra motiveeritult, erinevalt mängust näiteks Getafe vastu.
            Ja taaskord ei saa ma absoluutselt selle vaidluse poindist aru, mida sa üritad tõestada, et elu Hispaania suurklubide jaoks on lill ja premm on jube õudne liiga kus kõik kannatavad? Midagi muud siit küll välja ei loe.

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Kulude ja tulude suhe on kasum, näitasin juba välja et see ei ole Barcelonal võrreldes Premmi keskmikega sugugi suurem ja see oli eelmine aasta kus tuli treble ja Inglismaal ei olnud uut telelepingut.
              Kui sa täpselt ei tea, siis ei tasu visata väljendeid "peaks olema". Mul pole õrna aimu palju Camp Nouga seotud kulud klubile maksma lähevad, niipalju on samas selge, et kui nimeõigusi kuhugi Araabiasse ei müüda, siis renoveerida klubi ise seda ei suuda praeguste kuludega.
              Ja sinu esialgne väide oli see, et Premmi klubid ei saa üldse jalga lõdvaks lasta ja mängitavad mujal kogu aeg noori ja mis iganes. Ma tõestasin, et see ei ole nii, nüüd on su väide, et suur skoor tähendab automaatselt seda, et mehed ei pinguta. No sorry, peale mõne väga üksiku mängu see hooaeg, kus vastasel mott tõesti maha võeti (Deportivo ja Espanyol teisel poolajal tulevad hetkel meelde) on intensiivsus üleval lõpuni. Iga väiksema La Liga klubi kõige suurem eesmärk on mõnele suurele tuul alla teha. Malaga tuleb Reali vastu ekstra motiveeritult, erinevalt mängust näiteks Getafe vastu.
              Ja taaskord ei saa ma absoluutselt selle vaidluse poindist aru, mida sa üritad tõestada, et elu Hispaania suurklubide jaoks on lill ja premm on jube õudne liiga kus kõik kannatavad? Midagi muud siit küll välja ei loe.
              Niisama jauran, et enda jaoks mingite seisukohtade plussid-miinused läbi mõelda. Nagu 90% foorumivaidlustest.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Kulude ja tulude suhe on kasum, näitasin juba välja et see ei ole Barcelonal võrreldes Premmi keskmikega sugugi suurem ja see oli eelmine aasta kus tuli treble ja Inglismaal ei olnud uut telelepingut.
                Kui sa täpselt ei tea, siis ei tasu visata väljendeid "peaks olema". Mul pole õrna aimu palju Camp Nouga seotud kulud klubile maksma lähevad, niipalju on samas selge, et kui nimeõigusi kuhugi Araabiasse ei müüda, siis renoveerida klubi ise seda ei suuda praeguste kuludega.
                Ja sinu esialgne väide oli see, et Premmi klubid ei saa üldse jalga lõdvaks lasta ja mängitavad mujal kogu aeg noori ja mis iganes. Ma tõestasin, et see ei ole nii, nüüd on su väide, et suur skoor tähendab automaatselt seda, et mehed ei pinguta. No sorry, peale mõne väga üksiku mängu see hooaeg, kus vastasel mott tõesti maha võeti (Deportivo ja Espanyol teisel poolajal tulevad hetkel meelde) on intensiivsus üleval lõpuni. Iga väiksema La Liga klubi kõige suurem eesmärk on mõnele suurele tuul alla teha. Malaga tuleb Reali vastu ekstra motiveeritult, erinevalt mängust näiteks Getafe vastu.
                Ja taaskord ei saa ma absoluutselt selle vaidluse poindist aru, mida sa üritad tõestada, et elu Hispaania suurklubide jaoks on lill ja premm on jube õudne liiga kus kõik kannatavad? Midagi muud siit küll välja ei loe.
                Umbkaudu 600 miljonist eurost käib jutt. Paljud muidugi ei arvesta La Ligast ja minutitest rääkides, et Copa on kahejalaline, mis lisab veelgi mänguminuteid- esimestes ringides saab muidugi lennata B koosseisudega peale (u nagu premmi klubid mikihiires), aga hilisemas faasis enam kindlasti mitte ja tegu on ju play-offiga. Barca selle hooaja puhul tuleb arvestada ka eelmise aasta ostukeeluga, mida varsti "naudivad" ka Atleti ja Real.
                Pointist nii palju, et arvamus, et Hispaania klubide edu taga on mingi graafikueelised + rahalised võimalused, siis need argumendid ei pea enam vett. Graafiku elik "nõrgemad" vastaste jutt on lihtsalt asjatundmatu, mida tõestab ka La Liga klubide edu eurosarjades ja sageli väidavad nii inimesed, kes sisuliselt ainult tulemusi aeg-ajalt kuskilt internetis loevad (rasvased pealkirjad kuidas Real espanjooli 10-0 nahutas), kuid mänge sisuliselt ei vaata väga. 100 punkti hooajad on minevik, La Liga keskmikud on sammu lähemale astunud tugevametele kohe kindlasti (Malaga, Celta Vigo, Bilbao, Sociedad) ja nende vastu enam garanteeritud võitu loota pingipoistega on ilmselge asjatundmatus ning seda vahet hakkab edaspidigi vähendama uus telerahade jaotus, mis tähendab, et nõrgemad saavad ka natukenegi pinki endale lubada ja tugevamate vastu minna paksu sammi vms tegema. Kurioosseid tulemusi juhtub muidugi, aga olen täiesti kindel, et Barca/real/Atleti peksaks Aston Villat või Newcastlet heal päeval nagu seda teeb ka Shitty või Arsenal täna.
                Rahalistest võimalustest juba rääkisin- sisuliselt on Chelskil, Manul või Cityl samasugused või suuremadki võimalused kui Real/Barcal, tulenevalt siis kas sugardaddyst või muude sissetulekute arvelt.

                Ehk minu meelest jääb võrdlusesse see, mida mu üks lemmikajakirjanikke Marcotti espnis kinnitas, kui talt küsiti "miks Hispaania klubid domineerivad"- nad on lihtsalt paremad, mehed on paremad ja oskuslikumad, skautimine on parem ja ka treenerid on paremad. Kogu lugu.
                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                Kommentaar


                  Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                  Ehk minu meelest jääb võrdlusesse see, mida mu üks lemmikajakirjanikke Marcotti espnis kinnitas, kui talt küsiti "miks Hispaania klubid domineerivad"- nad on lihtsalt paremad, mehed on paremad ja oskuslikumad, skautimine on parem ja ka treenerid on paremad. Kogu lugu.
                  Ma kipun arvama, et asi on lihtsalt saare mentaalsuses. Võta hulgim suurepäraseid mängijaid ja transpordi nad saarele ning 2-3 aastaga keeratakse nad lihtsalt puruks. Valatakse kulla ja pasaga üle ning pannakse põlema.
                  Ehk siis mentaalselt on Hispaania (ja mõne teise riigi satsid) tugevama. Ehk siis keha ja vaim saavad omavahel hästi läbi ja see toob edu.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Ma kipun arvama, et asi on lihtsalt saare mentaalsuses. Võta hulgim suurepäraseid mängijaid ja transpordi nad saarele ning 2-3 aastaga keeratakse nad lihtsalt puruks. Valatakse kulla ja pasaga üle ning pannakse põlema.
                    Ehk siis mentaalselt on Hispaania (ja mõne teise riigi satsid) tugevama. Ehk siis keha ja vaim saavad omavahel hästi läbi ja see toob edu.
                    Kuna ma käisin veganfoorumis hommikul, siis ma pakun hoopis seda, et inglased on kurjemad, mistõttu nad saadavad enda meeskondadele rõlgemalt halba vaibi ja see murendab nende astraalkeha. Rohkem häid mõtteid ja kallistusi, meeskonnad hakkaksid kohe võitma.

                    Kommentaar


                      Järgmine kord või enda kaaslase käest küsida, mil põhjusel ta mõnikord on märjem. Sest seda oled sa vähemalt korra teinud ja ainus võistkondliku spordi kogemus on sul tõenäoliselt trammi peale jooksmine ning sel teemal on sinu tunnetus kaheldava väärtusega.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Järgmine kord või enda kaaslase käest küsida, mil põhjusel ta mõnikord on märjem. Sest seda oled sa vähemalt korra teinud ja ainus võistkondliku spordi kogemus on sul tõenäoliselt trammi peale jooksmine ning sel teemal on sinu tunnetus kaheldava väärtusega.
                        Eem. okei.

                        Kommentaar


                          Aga kui tõsiseks tagasi minna, siis kas ei või üks Hispaania eelis Inglismaa ees olla see, et vähemalt keskmike puhul on seal üsna stabiilsed Euroopas mängivad meeskonnad? Ehk Villarreal, Sevilla, Valencia ja Bilbao saavad üsna stabiilselt aastast aastasse Euroopasse. Inglismaal on aga palju tiime, kes saavad sinna üsna ootamatult - Wigan, Hull, Fulham, Birmingham City (järgmine aasta Lester ja Crystal Palace ka äkki), kelle jaoks on tegu täiesti ootamatu ja harjumatu käiguga, mistõttu nad lihtsalt põruvad tõenäolisemalt?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Kõik võib olla, aga Inglise klubid lihtsalt ei väärtusta EL-i. Soton ja WHU läksid selle hooaja alguses duubliga peale, et sealt pääseda, Liverpool ja ManU on mitmel korral näidanud samasugust suhtumist, nagu kodustesse karikatesse, et kui õnnestub jumbudega edasi pääseda, on tore, kui ei õnnestu, on ikka tore. Viimastes ringides läks jah Liverpool täispanga peale, aga võita ei õnnestunud ja oli seda siis nüüd vaja?
                            Ei olnud vaja. Võib ka igal hooajal liigas kaheksanda või tagumise kohaga leppida, et euroõudusest pääseda, koduste karikate peale vilistada ja käia pangas raha lugemas. See on see keskpärase Inglise klubi mentaliteet ilmselt, mida Stok esindab.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Kõik võib olla, aga Inglise klubid lihtsalt ei väärtusta EL-i. Soton ja WHU läksid selle hooaja alguses duubliga peale, et sealt pääseda, Liverpool ja ManU on mitmel korral näidanud samasugust suhtumist, nagu kodustesse karikatesse, et kui õnnestub jumbudega edasi pääseda, on tore, kui ei õnnestu, on ikka tore. Viimastes ringides läks jah Liverpool täispanga peale, aga võita ei õnnestunud ja oli seda siis nüüd vaja?
                              CLis ka?
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Aga kui tõsiseks tagasi minna, siis kas ei või üks Hispaania eelis Inglismaa ees olla see, et vähemalt keskmike puhul on seal üsna stabiilsed Euroopas mängivad meeskonnad? Ehk Villarreal, Sevilla, Valencia ja Bilbao saavad üsna stabiilselt aastast aastasse Euroopasse. Inglismaal on aga palju tiime, kes saavad sinna üsna ootamatult - Wigan, Hull, Fulham, Birmingham City (järgmine aasta Lester ja Crystal Palace ka äkki), kelle jaoks on tegu täiesti ootamatu ja harjumatu käiguga, mistõttu nad lihtsalt põruvad tõenäolisemalt?
                                Nope.

                                Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                                CLis ka?
                                Jeap.



                                In possibly the biggest gamble of his managerial career, Brendan Rodgers made seven changes to the starting XI that lost to Newcastle at the weekend, with Mario Balotelli and Jordan Henderson joining Gerrard and Sterling on the bench.

                                Instead, Kolo Toure, who has seen less than a minute of Premier League action this season, started in defence, behind a midfield trio of Emre Can, Lucas and Joe Allen, with the willing Fabio Borini in attack.

                                Liverpool's line-up seemed to suggest damage limitation, rather than a revenge mission, at the Bernabeu.

                                If minimising their losses was Rodgers's aim, he succeeded, but some will struggle to understand his approach to such a big game.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X