320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma maandusin Küprosele öösel, hotelli oli 45 minuti tee ja võtsin manuaalkäigukastiga auto. See oli täpselt paslik aeg, mille vältel harjusid ära. Vahel ainult vasakkurvidesse hakkad liiga uljalt minema, s.o. unustad ära, et juht on autos paremal pool ja lõikad liiga sisse. Ja nagu keegi ütles - rendikatel on teist värvi numbrimärgid, seega kohalikud juba teavad sind karta.
    308

    Kommentaar


      Turkish on parim lennufirma millega väikelapsega lennata. Super teenindus, kõik tehakse ette-taha ära. Lapsekäruga saad lennukini ja pärast kohale jõudes saad sama ukse juurest käru tagasi.
      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

      Kommentaar


        Algselt postitas Rein Vaata postitust
        Turkish on parim lennufirma millega väikelapsega lennata. Super teenindus, kõik tehakse ette-taha ära. Lapsekäruga saad lennukini ja pärast kohale jõudes saad sama ukse juurest käru tagasi.
        Jep, ülimalt nõus. Qatar ja Emirates ka top notch. Moslemid jagavad biiti.

        Kommentaar


          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
          Jep, ülimalt nõus. Qatar ja Emirates ka top notch. Moslemid jagavad biiti.
          Mul Ryanairiga sama kogemus. Tln-Lndn

          Kommentaar


            Ma ei tea, nende odavamatega lennates on väga pohhui mingi teenindus, lähed sisse ja kaod välja, thats all. Kuigi on ka neid lohhe, kes ootavad ka neilt supergigamega teenindust. Need on imelikud inimesed kah.

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Aga kas Sa ei ootagi siis stjuuardessidelt, et nad suudaks Sind 30 minutiga panna tundma, et oled tere tulnud? Sellised ala basic küsimus" Kuidas läheb" Millega sa tegeled üldse elus" ja nii edasi, et tekiks selline teatud hea sõbralik chill suhe ja vibe.
              Stok üritas ja jälle ei tulnud välja.

              Kommentaar


                Tegin jälle käigu "perifeerne jalgpallimäng kuskil välismaal" ja vaatasin Sofia Slavia mürgeldamist Ludogoretzi vastu. Slavia on siis hetkel Sofia tugevuselt kolmas tiim, kuigi ajalooliselt kõige vanem klubi. Eile käisin Levski poes ja ostsin särgi, mõtlesin minna ka CSKA mängule, kuid selle asemel vedelesin kohalikus piibukas. Selle asemel võtsin siis ette Slavia, mis asub kolmest eelmaintust kõige kaugemal äärelinnas. Hiltonist sinna sai 15 minutit kõndides ja siis bussiga edasi kolistades. Kohalik bussipilet maksis 1.60, aga kuna mul oli ainult 20 levine, siis torises bussijuht tükk aega ja piletit ei saanudki. Õnneks ei tulnud ka kontrolli.
                Slavia staadion asus erilises pommiaugus, kuhu pidi minema üle täieliku tühermaa. Lootsin osta ka Slavia särki, kuid müügil olid ainult vesi, fanta, õlu ja pähklid. Seda siis staadioni ees. Kohe statka kõrval oli eriti vinge söögikoht, kus sai õlle 1.50 euro eest ja sama palju maksis ka kohalik kurgisupp, mis maitses nagu keefiri sisse pandud kurk ja till. Noh, ega muud seal supis polnudki.
                Mängupilet maksis eesti rahas 2.50. Staadion ise oli väga päevinäinud, sest muru kõrval olid suured liivahunnikud ja ülesküntud uudismaa. Staadion mahutas küll 25k vaatajaid, aga päris istekohti oli umbes poolel staadionil, needki toolid ülisitased. Kuigi paistis päike, siis rahvale oli avatud see osa, kus päike jäi tribüüni taha varju. Õlut ei müüdud, küll sai vett ja pähkleid. Kohalikud said ka kuskilt plasttopsi valatud teed. Ultraid oli umbes sadakond, fänne üldse vist tuhande ringis. Esimese poole tunniga oleks võinud Slavia taga olla juba 0:3, aga see-eest kaotati poolaeg kõigest 0:1. Värava lõi üks tumedanahaline härra, kelle peale siiski kurikuulsad fännid mingeid arusaadavalt ebakorrektseid väljendeid ei kasutanud.
                Siis läks päike looja ja hakkas külm. Slavia mängis sitalt ja nii asusin minema. Äraminek oli veelgi toredam, sest maps juhtis mind peatusesse, kus mingit mulle lubatud bussiliini ei läinud. Nii läksin suvalise bussi peale ja sõitsin kuhugi kesklinna suunas. Kui kohalikku baari jõudsin, siis algas just ManCity mäng Arsenaliga ja seal löödi värav enne, kui ma õlle tellida jõudsin. Samal ajal märkasin, et Slavia suutis ikkagi mängu viigistada. Viimasel minutil, kurat...

                Kommentaar


                  Jaanuaris kaheks nädalaks Arubale. Kodutööd olen juba põgusalt teinud ja mõned kohad/tegevused välja vaadanud, aga keegi kes käinud ehk oskab ka omalt poolt mingeid kohti või tegevusi soovitada peale rannas lebotamise?
                  Koondise põhimängija

                  Kommentaar


                    Mine Dave Bentoni suguvõsale külla ja otsi üles Fred Jüssi sünnikodu!
                    Invest In Africa

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ttBoll Vaata postitust
                      Jaanuaris kaheks nädalaks Arubale. Kodutööd olen juba põgusalt teinud ja mõned kohad/tegevused välja vaadanud, aga keegi kes käinud ehk oskab ka omalt poolt mingeid kohti või tegevusi soovitada peale rannas lebotamise?
                      Minu kogemus pärineb 5 aasta tagusest reisist, niiet võibolla on midagi uut ka. Üldjoontes on selline väga chill ja lebo saar, maailma top 20 randasid on seal mitu, aga suurt muud eriti pole. Põhja pool on selline kõrb ja tormine/kaljune ja hulkuvad eeslid, lõuna pool paradiisirannad, palmid jms. Kindlasti mine Eagle ja Baby beachile, ikka superilusad. Ise võtsime auto ja sõitsime saare läbi, 2 nädalat isegi liig pikk aeg, lõpuks läks igavaks. Mingi liblikafarm oli päris huvitav, pealinn Oranjestadt nägu ka äge välja, snorgeldamine ja sukeldumine ka teemaks.
                      Saar ise üpris kallis, kuna levinud koht USA/Kanada turistidele. Näiteks väljas süüa oli päris kirves. Samas on Arubal turvaline ja puhas, kraanivesi tuleb kõik puhastatud mereveest ja on safe, vargusi vähe ja kuritegevust üldse ka.
                      Aga jah, väga palju teha pole, äkki trip Curacaole oleks äge, see saar pidi rohelisem ja lopsakam olema, ise me ei võtnud. 5 aastat tagasi soovitati ka trippi Venezuelasse, aga praegu tõenäoliselt mitte

                      Kommentaar


                        Parim kaart reisimise jaoks, et ATM ja valuuta konvertimise tasude pealt vähem petta saada? Monese, revolut, transferwise?

                        Sissepritse: eesti pangakonto, EUR
                        Väljapritse: ATM või kaardimakse erinevates eksootilistes valuutades

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Parim kaart reisimise jaoks, et ATM ja valuuta konvertimise tasude pealt vähem petta saada? Monese, revolut, transferwise?

                          Sissepritse: eesti pangakonto, EUR
                          Väljapritse: ATM või kaardimakse erinevates eksootilistes valuutades
                          Kui eksootilised valuutad, siis su ainuke valik on Transferwise. Teistel kas:
                          A) Ei ole eksootilisi valuutasid või B) Eksootiliste valuutadega ülekandeid tehes on palju suuremad teenustasud kui Transferwise'il.

                          Üldiselt Transferwise on ka suuremate valuutade vahel kandes parim lahendus. Klienditeenindus on tunduvalt kõrgemal tasemel kui Monesel ning Revolutil. Revolut on mingi endise Gazpromi tegelase käkk ning Monese on ka kellegi eestlase tehtud lihtsalt Transferwise'i-laadne toode. Muidugi kui tahad sente lugeda, siis stiilis GBP>EUR/USD on nendel alternatiividel tõesti veidi madalamad teenustasud.

                          Kommentaar


                            Eesti ilmast kopp ees ja lapsed pidevalt tatised. Plaan minna terveks märtsi kuuks Küprosele. Vaatan, et seal majade ja auto hinnad nii odavad (pole ilmselt väga hooaeg seal), et kannatab kuu aega täitsa olla. Kui ilm oleks isegi +15 stabiilselt siis sellest piisaks.
                            Ehk kes on olnud seal pikemalt siis kas kannatab märtsis? Küpros sai hetkel valitud selle järgi, et temp peaks olema ok ja saab otse lennata (ei viitsi 2 ja 3 aastasega 8h lennata).

                            Kommentaar


                              Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
                              Eesti ilmast kopp ees ja lapsed pidevalt tatised. Plaan minna terveks märtsi kuuks Küprosele. Vaatan, et seal majade ja auto hinnad nii odavad (pole ilmselt väga hooaeg seal), et kannatab kuu aega täitsa olla. Kui ilm oleks isegi +15 stabiilselt siis sellest piisaks.
                              Ehk kes on olnud seal pikemalt siis kas kannatab märtsis? Küpros sai hetkel valitud selle järgi, et temp peaks olema ok ja saab otse lennata (ei viitsi 2 ja 3 aastasega 8h lennata).
                              Märtsis on selline Eesti suvi. Üsna stabiilselt 20 kraadi, vahepeal sajab vihma. Tallinnast lendab Pafosesse, seal ei ole märtsis muidugi mitte midagi teha, Pafos on puhas turistikas. Seega pigem vaata majutust kas Limassoli(kallis tho, elagu vene oligarhid) või Larnakasse.

                              Tallinnast jõuab lend kohale kl 1 öösel, see on veidi ebameeldiv. Ma ise ei pidanud autot broneerima, aga ma kipun arvama, et sa pead selle ette ära tegema, eriti hooajavälisel ajal, muidu ei ole sel ajal lennujaamas autorendiputka lahti ilmselt.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                Parim kaart reisimise jaoks, et ATM ja valuuta konvertimise tasude pealt vähem petta saada? Monese, revolut, transferwise?

                                Sissepritse: eesti pangakonto, EUR
                                Väljapritse: ATM või kaardimakse erinevates eksootilistes valuutades
                                On sellel asjal üldse mõtet? Et kui ma Aasias oma tavalise LHV kaardiga seal ATM-dest raha välja võtan, siis palju ma ikka kaotan? 1-2 euri vast.
                                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X