320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    keegi siin Alhambra palees on käinud? kas see Alhambra General pääse on piisav ja näeb kõike mis peamine või tuleks veel mingid lisapääsmed võtta?
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Algselt postitas tarry Vaata postitust
      Mul poiss just täna jõudis Varadero-sse ja üldse on vist 2 nädalat nüüd Kuubal,et kui tagasi tuleb ja kuskil ta miskit kirjutab,eks siis jagan siia tahtjatele,ehk leiab mingeid näpunäiteid siis ja soovitusi vms.
      mind huvitaks, kus ta turistikaardi tegi/ostis?

      Kommentaar


        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        mind huvitaks, kus ta turistikaardi tegi/ostis?
        Copin ta jutu..."Turistikaarti ostsin enne lendu Müncheni lennujaamast. Seda jagavad osad lennufirmad tasuta, saab Kuuba konsulaadist osta (meile lähim on Soomes) ja seda müüakse ka Havana lennujaamas, kui ta sealtkaudu tuleb. Mul maksis 25 euri."

        Kommentaar


          Algselt postitas vincent Vaata postitust
          Kuuba huvilised, vb juba nähtud teema, aga siin ka veidi teksti. jutt mõni aasta vana ja natuke autokeskne, aga näpunäiteid peaks ehk leidma.

          http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=45866
          +1

          Tänan, et seda jagasid Vincent.
          Põnevat lugemist jagus hommikukohvi kõrvale lausa mitmekümneks minutiks.

          Kommentaar


            Võib olla rumalate küsimuste teema parem koht postitamiseks, aga proovin alustuseks siin, ehk kellelgi ka midagi sarnast ette tulnud.

            Olen Austrias hetkel vahetusõpilane ja jäin kõrvapõletikku. Haiglast suunati mind (era?)arsti juurde, kus küsiti iga visiidi eest 40 eurot. Reisikindlustust pole, aga haigekassa poolt on ravikindlustus.

            Arsti juures anti mulle kviitungid ning öeldi, et kui ma oma kindlustaja poole pöördun, saan raha tagasi. Teistest riikidest pärit tudengid, kellega olen rääkinud, on saanud.

            On kellelgi midagi sarnast ette ehk tulnud ja teab täpselt, kas mul on võimalik midagi taotleda Haigekassalt? Kuhu ma peaksin pöörduma/kirjutama?

            ____________

            Edit: vist leidsin juba mingi selgituse, aga kui kellelgi on omi kogemusi, siis võib ikka jagada.

            "Kui pidite ravi eest tasuma, kuna valisite arsti, kellel puudub leping mõne Austria piirkondliku ravikindlustuse pakkujaga (mõnikord on neil väljas silt „Wahlarzt“ või „Keine Kassen“), saate hüvitisena nõuda kuni 80% summast, mida asjaomane asutus oleks maksnud lepinguga arsti poolt osutatud raviteenuse eest. Hüvitist tuleb taotleda vahetult mõnelt Austria riiklikult ravikindlustuse pakkujalt (Gebietskrankenkassen). Koos taotlusega saatke ka kviitungite originaalid. Tehke kõikidest esitatavatest dokumentidest endale koopiad. Kui Teil ei ole võimalik hüvitamistaotlust esitada riigis viibimise ajal, siis võtke kodumaale tagasi jõudes ühendust haigekassaga."
            Lisatud failid

            Kommentaar


              Dubai on üldse külastamist väärt? Olgugi ta subjektiivne aga olen kuulnud, et paljud räägivad, et peale uhkete instagrami piltide tegemiste ei olegi seal väga midagi teha, liiga feik ja jutud ja pole" päris" linna vibe sees. Kellegil paremad kogemused? Hetkel saaks nagu võiku hinnaga piletid aga alati on selline meh tunne Dubaiga.

              Kommentaar


                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                Dubai on üldse külastamist väärt? Olgugi ta subjektiivne aga olen kuulnud, et paljud räägivad, et peale uhkete instagrami piltide tegemiste ei olegi seal väga midagi teha, liiga feik ja jutud ja pole" päris" linna vibe sees. Kellegil paremad kogemused? Hetkel saaks nagu võiku hinnaga piletid aga alati on selline meh tunne Dubaiga.
                Juua pole sittagi.

                Kommentaar


                  Mis eestlane üldse sinna ronib siis kui alksi ka ei saa? Vaatasin mingit 2018 nimekirja, kõige populaarsemad puhkusreisid ja avastasin, et peale Kiievi ma pole kuskil käinud nendes. Miskipärast on tunne, et ilma ka pole millesgist jäänud.
                  See suvi jääb kindlasti kauaks meelde kui Eesti ajaloo üks soojemaid aegu. Reisiotsingumootori spetsialistid on kogunud andmeid, et selgitada välja, millised sihtkohad Tallinnast lahkumisega näitasid sellel suvel kõige kiiremat huvi kasvu ja mis võiks mõjutada eestlaste eelistusi puhkuse ajal. Sõltumata viimaste aastate kõige soojemast suveajast näitab momondo.ee tehtud uurimus, et eestlased otsivad ikka veel soojemaid kohti reisimiseks või suve pikendamiseks.

                  Kommentaar


                    dubai kindlasti koht kus odava pileti korral võiks ära käia. paari kilomeetri sees näha max rikkust ja ka omajagu vaesust. elamus kindlasti. juua saab kenasti kui tahta. 1. saad alati lennujaamast kaasa võtta hotelli ning 2. saad hotelli baaris. Poest jah ei saa. Väike tsill linna tsentris, burj khalifa tipus ulmevaated (soovitan kindlalt minna nii, et jõuaksid sisse valges, kuid näeksid päikeseloojangut. ajalist piirangut seal ei ole, seega saad kenasti ajastada). väike ujumine rannas, instapicid burj al arabi juures. Seda kõike mingi max 1k budgetiga (tõsi, kui tahta, võib ilmselt ka 100k-st puudu jääda), et... miks nagu mitte. parem kui egiptuse tuusik.

                    Kommentaar


                      Kommentaar


                        @Dubai slaves - kuskil 2006 organiseerisin ka 4 Eesti ehitajat Jaapanisse ja tulevik näis helge, et vahenduspappi hakkab voolama. Aga kohapeal selgus, et lubatud elutingimused on rohkem kui sitad, ehitise katusepanekul turvavarustust ei antud ning korteris olev arvuti evis ainult jaapanikeelset Windows 95te. Eelnevalt lahked ja kõigega nõus olnud japsid muutusid tõrksaks ja kaebasid, et kutid ei pane katust, ühesõnaga ilge kepp oli aga kuidagi sain need töömehed Eestisse tagasi ja isegi mingi papp maksti, aga kokkuvõttes oli tööjõuvahendusbusinessil kriips peal.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          dubai kindlasti koht kus odava pileti korral võiks ära käia. paari kilomeetri sees näha max rikkust ja ka omajagu vaesust. elamus kindlasti. juua saab kenasti kui tahta.
                          Kas just päris samas skaalas, aga sama kirjeldus oleks Kambodza pealinna Pnhom-Penhi kohta.

                          Kommentaar


                            Siin ja seal reisidel olen ikka autot rentinud, aga mitte ülemäära palju. Seega kogenumatele küsimus. Kas autorendi puhul on ka reaalne vahe, millal rentida. St, kas mitu kuud ette bookides saab odavamalt kui viimasel hetkel enne lendu/kohapeal bookides? Mu enda loogika ütleb, et võib ühte ja teist pidi jopata. Aga kas ka päriselt on nii? Kui sihtkoht oluline, siis antud hetkel selleks augustikuine Island.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                              Siin ja seal reisidel olen ikka autot rentinud, aga mitte ülemäära palju. Seega kogenumatele küsimus. Kas autorendi puhul on ka reaalne vahe, millal rentida. St, kas mitu kuud ette bookides saab odavamalt kui viimasel hetkel enne lendu/kohapeal bookides? Mu enda loogika ütleb, et võib ühte ja teist pidi jopata. Aga kas ka päriselt on nii? Kui sihtkoht oluline, siis antud hetkel selleks augustikuine Island.
                              Brasiilias oli mõnes kohas tagatis pea 2-3k euri ehk siis sellele peab ka tähelepanu pöörama, kui just 0 kontojäägiga ringi ei taha sõita

                              Kommentaar


                                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                                Brasiilias oli mõnes kohas tagatis pea 2-3k euri ehk siis sellele peab ka tähelepanu pöörama, kui just 0 kontojäägiga ringi ei taha sõita
                                Islandi ja Brasiilia selles plaanis õnneks vist liiga erinevad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X