320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis on elu mõte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

    Algselt postitas Daniel


    Süüa, kuseda, süüa, nussida, juua, romanssi peksta, süüa, kuseda, nussida ja magama!
    selline tegevuste loetelu on küll primaarne, kuid samas ilmekas näide, et tegelikult tegi internet ahvist inimese

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

      Algselt postitas Daniel
      Süüa, kuseda, süüa, pihku lüüa, juua, süüa, kuseda, pihku lüüa ja magama!
      Tegelikult on Danielil suure tõenäosusega muidugi õigus, kuigi omad näpukasd ta postitusse siiski tegi. Aga see on juba konkreetsete isikutega seonduv aspekt.
      On üpris usutav, et elu mõte seisneb tõepoolest vaid olemas olemises. See on antud teema kontekstis siiski mõtetu vaatenurk, kuna sellest järeldub nagu elul suurt mõtet polekski. Aga siis pole ka midagi arutleda, meid tabab frustratsioon ja me hakkame veelgi ohjeldamatumalt tegelema sellega, mida Daniel just kirja pani.
      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

        need danieli loetletud on pigem vajadused . ja mulle nagu ähmaselt meenub, et sel teemal sai ka leedsi ühes hotellis arutatud. nende vajaduste rahuldamise vahelt aga on aega tegelede kõige muuga, mis elule mõtte annab. olgu see siis mis iganes parajasti

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

          ELU MÕTE ON ELADA
          Tuld!

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

            Algselt postitas K6IV


            ELU MÕTE ON ELADA
            milleks siis mõelda?

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

              Algselt postitas K6IV


              ELU MÕTE ON ELADA
              elada, et surra?

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                Algselt postitas rohelineKonn
                On üpris usutav, et elu mõte seisneb tõepoolest vaid olemas olemises. See on antud teema kontekstis siiski mõtetu vaatenurk, kuna sellest järeldub nagu elul suurt mõtet polekski. Aga siis pole ka midagi arutleda, meid tabab frustratsioon ja me hakkame veelgi ohjeldamatumalt tegelema sellega, mida Daniel just kirja pani.
                Keegi kusagil leidis, et elu bioloogilisi aluseid uurides võib tekkida tunne, et kogu elu Maal on olemas selleks, et oleks tagatud DNA edasikestmine...

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                  Leida sõpru

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                    inimsuhetel on mõte. elu suhtes ma nii kindel pole... et tal mingi eriline mõte on, kui üldse on.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                      Mina olen endiselt arvamusel, et elul ei olegi iseenesest mingit mõtet. Mõtte annab sellele igaüks ise. Elu mõte on eluga rahuldumises või kuidas see kõlaski.

                      Selle peale võiks väita, et see ei ole siis ju tegelikult õige mõte? Ma ütleks, et see, mida me peame eluks on ju nii-või-naa vaid meie teadvustatav maailm. Aga mis on meie teadvustatav maailm? Pilt, mis tekib meis enestes. Seega kõik elus omale seatavad eesmärgid, ideaalid, uskumused jms on meie endi jaoks õiged, olenemata teiste arvamusest või sellest \"üleüldisest tõest\", kui see viimane üldse olemas on. Ka kõikvõimalikud mõjutused, ükskõik mis suunas või kui tugevad, saavad osaks inimese isiksusest ja on seega ainuõiged. \"Üldine elu mõte\" on inimeste endi loodud ja selle nimi on ühiskond! Kahjuks ei sobi see küll mitte päris kõigile inimestele, aga see on juba teine teema.

                      Ühesõnaga, kõik eelnevad arvamused siin teemas on olnud õiged, kui nende esitajad on öeldut tõsiselt mõelnud.


                      PS. Ilmselt olen ma sama mõtet siin teemas juba eelnevalt väljendanud. Ei viitsi paraku kogu teemat hetkel läbi lugema hakata.

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                        Spammimine

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                          Algselt postitas mazz
                          Mõtte annab sellele(elule) igaüks ise.
                          Täpselt minu mõte.
                          How does Freddy Kruger wipe his butt?

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                            mõtet ei olegi...tuleb kuidas tuleb ja läheb kuidas läheb
                            õlu, jalgpall ja naised

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                              Algselt postitas mazz
                              .. või sellest \"üleüldisest tõest\", kui see viimane üldse olemas on..
                              sellel nn \"üldisel tõel\" on siiski teatud eeldusi olemas olla. toome lihtsa näite. kui mina mäletan, et sellele kurikuulsal Leedu kuningal oli kuus varvast ja sina mäletad, et tal oli neid koguni seitse, siis see teadmine võib tunduda küll õige meie seest vaadatuna, kuid ei pruugi seda tegelikuses mitte olla. nimelt oli sellel kuningal täpselt niipalju varbaid, kui tal neid just oli, ning meie ei ole selle \"üldise tõe\" seisukohalt põrmugi olulised.

                              ehk siis pisut üldistades: et näha kogu süsteemi, siis peab seda vaatlema väljapoolt seda. olles ise osa universiumist, ei saa me seda kunagi täielikult mõistma. see ei tähenda samas, et ühtset tõde ei pruugi olemas olla.

                              ja sellest nagu järelduks omakorda, et elul võib olla mõte, kuid võib ka mitte olla. see ei olegi kuigi oluline. oluline on hoopis asjaolu, et olles ise osa \"elust\", ei ole meil võimalik mõista elu mõtet, isegi kui see olemas on.

                              mis omakorda tähendab, et elu mõtte üle juurdlemise asemel tuleks süüa, magada ja pihku lüüa, nagu Nathan seda teeb.
                              «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                              «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                                Kui elu mõte samastada elu ülesandega, leiate oma vastused juba toredate linkide all toodud lehelt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X