320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Autod

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Kui mu mälu nüüd pange ei pane, siis kamellidega see teema, et kui suvel sõidad siis pole talvel nendega midagi teha enam. Rehvi hind oleneb väga tugevalt tema mõõdust. Mida suurem seda kallim. Kasutatud korralikke lamelle peaks saama küll sinu hinnavahemikus. Aga sügisel peaksid ostma uued korralikud talverehvid.
    185/65/14 on mõõt. Aga põhiküsimus selles ongi, et kas lamell (mingi jäigem segu isegi) tõesti kuluks nii kiiresti ühe suvega ära, et järgmine talv poleks mul isegi enda linnasõitudel sellega midagi teha? Isegi minu suhteliselt väikse läbisõidu juures ma mõtlen.

    Kommentaar


      Kui saaksid natuke raha juurde panna siis parimaks valikuks on see. Continental Conti VikingContact Kuna su suvine läbisõit nii väike on siis muster oluliselt kuluda ei tohiks. Lihtsalt peaksid sügisel kriitilise pilguga rehvid üle vaatama. Kui siiski liiga kallis siis uuri TM-i rehvitesti. Oktoobrikuu number.

      Kommentaar


        Lamelliga on paha lugu siiski see, et segu võib kõva olla aga lamell ise, mis on ülipeen muster rehvi peal kulub suvega maha nii ehk naa. Lamellrehvi muidugi väga kõva segu ei tehta ka - talvel muutub ju kumm kõvaks. Minu soovitus on, et kui praegused kummid veel suvel sõita kannatavad, siis osta nende kõrvale ikkagi naast. Pooleteist hooaja pärast kannatab ehk ka juba uus paar suvekaid osta?
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          Algselt postitas elx Vaata postitust
          Lamelliga on paha lugu siiski see, et segu võib kõva olla aga lamell ise, mis on ülipeen muster rehvi peal kulub suvega maha nii ehk naa. Lamellrehvi muidugi väga kõva segu ei tehta ka - talvel muutub ju kumm kõvaks. Minu soovitus on, et kui praegused kummid veel suvel sõita kannatavad, siis osta nende kõrvale ikkagi naast. Pooleteist hooaja pärast kannatab ehk ka juba uus paar suvekaid osta?
          Esiteks- kumme saab apteegist
          Teiseks- see, et suvel sõites lamellid kohe ära kuluvad on pullikaka. Mõni suvi tagasi sõitsin ja ei ütleks küll, et nad ära kulusid. Minu suvine läbisõit on kuskil 10 000-15 000 kanti.
          Kolmandaks- talverehvid pole koht kus peaks raha kokku hoidma. Sedasi ütles mulle üks rehvitehnik. Kui suveomad võivad olla odavad hiinakad, siis talve omad peavad olema kvaliteetsed. Kvaliteet tähendab enamasti ka kõrgemat hinda.

          ise soovitan nagu elx- osta talveks korralikud naastud ja suvel sõida ikka suvekatega.
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            Ma ostsin ka ühele masinale talveks ühed tutikad Michelini lamellid alla, läbisõit sarnaselt üsna väike, siiamaani pole naastu taga igatsenud, eks näis mis veebruari lõpus/märtsis saab kui sulatama, külmetama hakkab. Kavatsen ka suve nendega läbi lasta ning siis järgmiseks talveks midagi uut võtta. Lamellrehvi kulumist suvel põhjustavad mitmed tegurid, kindlasti tuleb kontrollida,et sillad paigas oleks,et rehvid ühtlaselt kuluks. Kui on soe talv ja külm suvi, ehk temperatuur väga ei kõigu, siis saab ka rehv vähem vatti ning tema omadused säilivad ja kulumine peaks teoorias väiksem olema. Kuna varasemalt pole lamellrehviga suvel sõitnud, siis saab siit ühe hea kogemuse.
            Aga küsimuse autorile soovitaks vaadata kasutatud rehvi turule..Kui oled nõus 50-60eur per rehv maksma, siis jooks tuleb 200. Selle summa eest saab korralikud talverehvid(kas siis naast v lamell), ning keskmised suvrehvid ka, millega kannataks kaks suve ära sõita. Hetkel on talvrehve üsna odavalt saada.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Esiteks- kumme saab apteegist
              Teiseks- see, et suvel sõites lamellid kohe ära kuluvad on pullikaka. Mõni suvi tagasi sõitsin ja ei ütleks küll, et nad ära kulusid. Minu suvine läbisõit on kuskil 10 000-15 000 kanti.
              Kolmandaks- talverehvid pole koht kus peaks raha kokku hoidma. Sedasi ütles mulle üks rehvitehnik. Kui suveomad võivad olla odavad hiinakad, siis talve omad peavad olema kvaliteetsed. Kvaliteet tähendab enamasti ka kõrgemat hinda.

              ise soovitan nagu elx- osta talveks korralikud naastud ja suvel sõida ikka suvekatega.
              Esiteks - sama sõna korrata pole keeleliselt ilus aga ok, püüame kumme vältida.. või apteegist tuua.

              Seda kindlasti, et rehv, seda enam talverehv, on üks viimaseid asju mille pealt kokku hoida. Seetõttu ei ole ma ka eriti taastatud rehvide usku, samas rahakott on paraku alati see mis tahab oma sõna kaasa öelda ja lõpuks loeb ikkagi kõik sellest kes roolis, mitte mis tehnikaga ringi sõidetakse. Ehk nagu öeldakse - vanasti sõideti aastaläbi sama rehviga ringi, polnud mingit talveKUMMI.
              Endale on auto all olnud kahed lamellid (kummadki pole küll uued olnud, kuigi korraliku mustriga) ja ütleme nii, et kui ikka tekib sileda maa peal valgusfoori tagant minema saamisega probleeme - kohalt võtud on tekitanud väga jäised olud - siis ega enam ei igatse neid.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Tagasihoidlikult märgin, et minu autodel on juba mitmendat talihooaega all taastatud, nn "protirehvid", naastud siis. Läbisõit aastas ühe autoga ~45 000 km, teisel vast ~10 000 km kanti. Möödunud aastal vahetasin mõlemal masinal kolm talve sõitnud rehvijooksud välja, kuigi vähema aastase läbisõiduga autol juriidilise mustrisügavuse järgi oleks kannatanud veel. Ei ole täheldanud ei pidamise ega vedamise probleeme, kulumine on tavaline, kütusekulu ei ole kerkinud. Kui üldse millegi kallal iriseda, siis ehk rehvimüra on suurem. Kellegi sõidustiili ju ei tea ja sestap protte raudselt soovitada ei oska, omast kogemusest küll väga rahul. Kõigele lisaks hinnafaktor, üks autodest (vähemsõitev) on maastur ja selle rehv ei ole teadupoolest maailma odavaim asi, siin aitab prott päris tublisti.

                Kommentaar


                  Lasin ka eelmised paar talve oma vana Audipanniga sõites prottidega (naast) ning kinnitan Mareki juttu - peale rehvimüra polnud midagi ette heita. Kui põhiliselt linnas sõidad, siis peaks see veel vähem segama. Alati saab raadio kõvemaks panna ka.

                  http://vallai.ee/index.php?page=111

                  Sinu mõõdule saab neid hinnaga 44 euri tükk. Ja praegu all olevatelt kisud kruvikaga naastud välja ning kasutad suvel.

                  Kommentaar


                    Mina isiklikult ei poolda protirehvidega sõitmist. Aga kus on nõudlus seal on ka pakkumine. Rehvi omadused tulevad välja peamiselt ohuolukordades ja muutlikes ilmastikuoludes.. Kui ükskord ennast kraavis leiad siis kirud et miks paremat rehvi ei võtnud. Ma soovitaks, et võta arvuti kaasa, mine raamatukokku ja võta ette TM-i oktoobrinumber, vaata rehvitesti ja guugelda mis parima hinnaga saadaval on.

                    Kommentaar


                      Ma olen ka seda meelt, et rehvimaailmas kehtib seaduspärasus: "You get what You pay for". Lisaks tõesti odaval ja kallil talvekal on oluline vahe. Talverehvi soetamisel võiks natukene silma kinni pigistada ja natuke juurde maksta pigem.

                      Kommentaar


                        Ma ei väida kindlasti, et prott on parem kui originaalrehv, laborid ei tööta ilmaasjata ja teste ei tehta ka ilmaasjata, aga reklaami juures tuleb alati meeles pidada, et iga prost kiidab oma peed. Lihtsalt, kolm talve prottidega liiklemist on eneses kätkenud sõitu jäävihmas, teelt minema puhuvat tuult ja mitmeid peaaegu-et-avariisid. Ei saa küll üheski olukorras öelda, et rehv oleks alt vedanud. Aga võib-olla on mul lihtsalt vedanud

                        Kommentaar


                          Suvega ära kuluv lamellrehv on rumal jutt. Sellise läbisõidu puhul mis ericbana ütles on see aga lausa ilmvõimatu ! Taastatud 10 eurose hiina saasta puhul võibolla on see teoreetiliselt võimalik aga korraliku ja veel mõistliku hinnaga rehvi puhul ei tule kõne allagi. Olen ajanud 3 aastat ühtede lamellide peal ja müüsin veel viisaka mustriga need mahagi, samamoodi on praegu all lamellrehv, mis juba 2 talve - suve sõitnud. Peavad ka sellel talvel ja peavad ka tuleva suve, läbisõit aastas ca 10 000 ja nats peale.
                          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                          Kommentaar


                            Kuidas teil nii väikesed läbisõidud tulevad. Ise ühtegi üleliigset sõitu ei tee ning auto seisab enamuse nädalast maja ees ja ikka tuleb aastaseks läbisõiduks ca 20 000km.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas zelee Vaata postitust
                              Kuidas teil nii väikesed läbisõidud tulevad. Ise ühtegi üleliigset sõitu ei tee ning auto seisab enamuse nädalast maja ees ja ikka tuleb aastaseks läbisõiduks ca 20 000km.
                              No kuna elan kesklinnas, siis praktiliselt igapäevaste toimetuste jaoks ei kasutagi. Kooli, tööle, poodi saab ilma ka mindud väga edukalt. Peamiselt sõidan siis, kui on vaja midagi suuremat vedada või kuhugi linna piirile sõita. Suvel peamised sõidud maale, mis teeb edasi-tagasi ca 150km. Nii ta koguneb vaikselt. Aga jah üldiselt pigem nö pühapäevakasutaja. Seega otsus langeb siiski ilmselt lamellile. Ei tasu vist ära need kaks erinevat paari minu sõitude ja kasutamisharjumuste juures ikka.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                                Kuidas teil nii väikesed läbisõidud tulevad. Ise ühtegi üleliigset sõitu ei tee ning auto seisab enamuse nädalast maja ees ja ikka tuleb aastaseks läbisõiduks ca 20 000km.
                                Tööauto olemasolu + kesklinna külje all.
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X