Lehekülg 77, kokku 77 EsimeneEsimene ... 27677374757677
Näidatakse tulemusi 1 521 kuni 1 529, kokku 1529

Teema: Üritused

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    no ma mõtlen, et maratoni läbimine on niivõinaa uhke värk.
    Vist 1% inimestest suudab seda. Lihtsam on Mensa klubisse pääseda. Mul jääb vist Mensast natuke puudu, maratoni-1% sisse kavatsen end 5. oktoobril Tartus joosta.

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Aga no niisama, ma eelmine aasta jooksin poolmaratoni 2:20 alla ja pean seda oma suurimaks sportlikuks saavutuseks üleüldse
    Kui esimest korda pooliku ära jooksin, viskasin oma ~10 km medalid minema, need muutusid korraga tähtsusetuks. Enam pole pooliku medaleid ka alles ja nüüd ma juba keeldun finišis medalist, sest ainult maraton tundub See Õige Jooks.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Ma suutsin 6 aastat tagasi rattatreeningute baasilt ära joosta aja 3:47, aga kui sellest aasta hiljem eesmärgiks 3:30 ehk 5 ming/km võtsin, siis pidasin vastu 28 kilomeetrit ja hakkas üsna paha. Eks suurimaks põhjuseks oli see, et isegi neid rattatreeninguid oli vähemaks jäänud ja pidin tunnistama, et kui soov maraton hea enesetundega lõpetada, siis tuleb ikka jooksutrenni teha.
    Poolmaratoni on vähese treeningu pealt oluliselt mõnusam teha , sest pole seda jubedat perioodi kilomeetritel 30-32, mis pidi mõjuma isegi proffidele.
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Vist 1% inimestest suudab seda. Lihtsam on Mensa klubisse pääseda. Mul jääb vist Mensast natuke puudu, maratoni-1% sisse kavatsen end 5. oktoobril Tartus joosta.
    Hmm, kindel?
    Kas see on see, et 1% suudab või 1% on neid kes päriselt läbivad millalgi elu jooksul?

Ma ise olen näiteks natukene kahevahel praegu - aeroobne vorm on okei, mingi õhtu jooksin lihtsalt 17 km niisama (ajaks tuli mingi 1:30)... pärast polnud teab mis surnud isegi... Et seega ei tundu poolmaraton nagu eriline väljakutse, kui selle võiks tavalise trenni käiguski läbida.

Marataon seevastu on kahtlemata oluliselt raskem, aga mis põhiline - "is it worth it?". Usun, et suudaksin süsteemsema ettevalmistusega selle läbida. Samas liigestele asfalti peal mingi 90 kg kaalu juures see päris korralik põnts- ehk on's see asja väärt. Tervislik enam naugnii mitte.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
    Hmm, kindel?
    Kas see on see, et 1% suudab või 1% on neid kes päriselt läbivad millalgi elu jooksul?

Ma ise olen näiteks natukene kahevahel praegu - aeroobne vorm on okei, mingi õhtu jooksin lihtsalt 17 km niisama (ajaks tuli mingi 1:30)... pärast polnud teab mis surnud isegi... Et seega ei tundu poolmaraton nagu eriline väljakutse, kui selle võiks tavalise trenni käiguski läbida.

Marataon seevastu on kahtlemata oluliselt raskem, aga mis põhiline - "is it worth it?". Usun, et suudaksin süsteemsema ettevalmistusega selle läbida. Samas liigestele asfalti peal mingi 90 kg kaalu juures see päris korralik põnts- ehk on's see asja väärt. Tervislik enam naugnii mitte.
    1% läbivad. Suutelised on kindlasti paljud, olenevalt piitsa raskusest. Ma ei ole ekspert, aga kaldun arvama, et liigestele ei mõju mitte niivõrd 90 kg ja asfalt, vaid treenimatus. Kui Sa nullist lähed, siis lõpetad vigastusega; kui regulaarselt treenid, siis on ülehomme kõik kombes.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    1% läbivad. Suutelised on kindlasti paljud, olenevalt piitsa raskusest. Ma ei ole ekspert, aga kaldun arvama, et liigestele ei mõju mitte niivõrd 90 kg ja asfalt, vaid treenimatus. Kui Sa nullist lähed, siis lõpetad vigastusega; kui regulaarselt treenid, siis on ülehomme kõik kombes.
    Okei, selles määrangus tundub see 1% about right

Mm, ma pole samuti ekspert, aga isegi kui kasutada korralikke trennijalanõusid, mis jalakuju järgi ostetud (check) siis lõppude lõpuks on see füüsiline koormus liigestele (eelkõige põlved ja puusaliigesed) sama. Kindlasti annab treenida neid toetavaid lihaseid, aga liiges saab sisuliselt sama koormuse ikkagi, sest sellele langeb sama mass mida tõmbab maapinna poole sama tugev gravitatsioon. Ja noh, puusaliiges lihtsalt treeningmahtudega ei "tugevne" ega "pehmene" ju... (kes täpsemalt kursis on võib julgelt kommenteerida, prg siin pigem mõtlen kõva häälega).

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Jooksmine on küllaltki tehniline ala. Kui Sa valesti jooksed, siis lõhudki ennast, näiteks spordikell oskab mõõta cadence'it ehk sammutihedust - mida tihedam samm (samme minutis), seda vähem Sa maast lahti hüppad ja järelikult ka maha maandud. Ehk puusad on rohkem ühe horisontaali peal. Ja jalg peaks maha minema üle talla rulludes, kindlasti mitte kand ees ega ka mitte päka peale, mida mõned linnalegendid propageerivad kui paljasjalgsete jooksmist.

Ma olen jooksmisega (pigem) vähem või rohkem tegelenud terve elu, esimest korda jooksin ümber Viljandi järve 1993. Varasemast mäletan, et küll valutasid puusad või pahkluud või põlved, aga kaks viimast aastat olen tõsisemalt tegelenud ja ei valuta miski. Eelmisel aastal sain ülekoormusest väikse lihasvigastuse, aga füsiokas õpetas nippe ja need toimivad seniajani. Aga ma pole ka kunagi 90 kg-ni küündinud.

Nii minu juttu kui kõiksugu muud netist leitud spordisoovitusi tasub võtta kübekese soolaga. Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

see stok välja toodud enda alla maandumine on sealjuures kõige tähtsam. Samas selle omandamine on küllaltki nilbe tegevus ja tuimalt pead lihtsalt ümber õppima.

näiteks siin suvalisel googlest võetud picil on mehe samm täica pucis kui vale. nii aga enamus inimesed jooksevad kahjuks.

siin ka toodud võrdlus õige ja vale vahel

Reservmängija
    Liitus foorumiga
    Jul 2006

Algupärane

Mhmh, hüppas ka pähe, et "weird flex, but ok"

Toetan sajaprotsendiliselt seda juttu, mis puudutab jooksusammu (gait) õigsuse olulisust. Korralikult sätitud samm, aitab vähendada vähendada vigastusohtu ja tegelikult tõstab ka jooksutempot. Ise olen just selle sammumuutmisprotsessi poolepeal ja tundub küll, et asi on vaeva väärt. Samas, elujooksul valesti õpitud samm on visa kaduma (ja kipub väsinuna ikka tagasi tulema).

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Jul 2009

Algupärane

https://elu24.postimees.ee/6798434/j...teeb-comebacki

Siin miski vana teeb tipphuumorit ka.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi