320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üritused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
    Teenelised meistersportlased, 5. oktoobril on Rogain. Võtke see parem ette. 8 tundi maastikul orineteerumist. Iga punktil oma väärtus. Ise tead palju ja kuidas võtad. Aega on 8 tundi. Meeskonnaga.
    Ise olen teinud kolm korda. Kaks korda sõpradega ja ühe korra naisega. Mõnus enese pushimise võimalus, et vaadata kuidas sa ka vaimselt vastu pead. Esimesed tunnid on lihtsad. Aga kuskil 6-7 tunnil hakkab aju ka veidi väsima. Viimane tund algab ainult vaimu tugevuse pealt. Selleks ajaks juba kindlasti midagi valutab ka. Samas kui lõpp käes ja saad sooja suppi süüa, siis on saavutuse tunne hoopis teistsugune, kui seni midagi tundnud oled.
    Mets on ju kuiv, suitsuga praegu seal raske. Kas seal grillvorsti ja kommi ka punktides saab?

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Priidik

      Samuti Priidik
      Nii? Üritasid mingit huumorit teha vms?
      Ela ja tunne, et elad
      see on kõige lihtsam
      filosoofia, mis toimib
      sule silmad ära vaata
      tagasi, hinga sügavalt ja
      hüppa üle iseenda varju
      tule koos minuga.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Mets on ju kuiv, suitsuga praegu seal raske. Kas seal grillvorsti ja kommi ka punktides saab?
        Kui ise kaasas tassid. Mõnes kohas võib olla lõke tehtud sooja saamiseks, kui sitt ilm on. Vee punkt on ka kahes kohas. Kõike saad ise kaasas tassida!
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
          Teenelised meistersportlased, 5. oktoobril on Rogain. Võtke see parem ette. 8 tundi maastikul orineteerumist. Iga punktil oma väärtus. Ise tead palju ja kuidas võtad. Aega on 8 tundi. Meeskonnaga.
          Ise olen teinud kolm korda. Kaks korda sõpradega ja ühe korra naisega. Mõnus enese pushimise võimalus, et vaadata kuidas sa ka vaimselt vastu pead. Esimesed tunnid on lihtsad. Aga kuskil 6-7 tunnil hakkab aju ka veidi väsima. Viimane tund algab ainult vaimu tugevuse pealt. Selleks ajaks juba kindlasti midagi valutab ka. Samas kui lõpp käes ja saad sooja suppi süüa, siis on saavutuse tunne hoopis teistsugune, kui seni midagi tundnud oled.
          Rogain on väga kõva üritus ja just sügisel on seda mõnus teha. Seda muidugi sel juhul kui ilm liiga kehv pole
          May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Mida tähendab Sinu puhul ilma treenimata? Kilomeetriajad kõiguvad Sul 5:02 - 5:14 (stardirüsinas 5:16 ja lõpus 5:21), et kui Sa veel trenni ka teeks, siis oleks võit puhtalt vormistamise asi. Kolm tuttavat, kes lõpetasid ca 15 min enne Sind, on kõik pärast 30.-ndat ära kustunud, Sinul sellist kõikumist ei ole. Tubli poiss, võimas sooritus, aga ole väärikas, mitte üleolev.
            +1, võttis ennast ka muigele. "ilma treenimata 3.40 poole-paki suitsu pealt" - see brag küll kahtlane.

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Mida tähendab Sinu puhul ilma treenimata? Kilomeetriajad kõiguvad Sul 5:02 - 5:14 (stardirüsinas 5:16 ja lõpus 5:21), et kui Sa veel trenni ka teeks, siis oleks võit puhtalt vormistamise asi. Kolm tuttavat, kes lõpetasid ca 15 min enne Sind, on kõik pärast 30.-ndat ära kustunud, Sinul sellist kõikumist ei ole. Tubli poiss, võimas sooritus, aga ole väärikas, mitte üleolev.
              No ma ikka mõned korrad käisin jooksmas, aga selliseid normaalseid 10-15 kildaseid trenne sai ainult paar tehtud suve jooksul, seda mõtlesingi, et pikaks maaks põhja alla ei teinud. Kuna mul ideaalne maratoni jooksja keha, nagu mustadel, siis vist on jah natuke kergem joosta kui paljudel. Aga mulle endale tundus küll, et alates 30. hakkas tempo langema. Aga kuna ma olin vaimselt juba suht rusutud, siis ei suutnud vist adekvaatselt tempot hinnata.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                +1, võttis ennast ka muigele. "ilma treenimata 3.40 poole-paki suitsu pealt" - see brag küll kahtlane.
                See oli naljaga tegelt. Aga eks ma olen uhke küll enda üle, ehk võibolla siis on veidi üleolev.

                Kommentaar


                  Ma suutsin 6 aastat tagasi rattatreeningute baasilt ära joosta aja 3:47, aga kui sellest aasta hiljem eesmärgiks 3:30 ehk 5 ming/km võtsin, siis pidasin vastu 28 kilomeetrit ja hakkas üsna paha. Eks suurimaks põhjuseks oli see, et isegi neid rattatreeninguid oli vähemaks jäänud ja pidin tunnistama, et kui soov maraton hea enesetundega lõpetada, siis tuleb ikka jooksutrenni teha.
                  Poolmaratoni on vähese treeningu pealt oluliselt mõnusam teha , sest pole seda jubedat perioodi kilomeetritel 30-32, mis pidi mõjuma isegi proffidele.
                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Vist 1% inimestest suudab seda. Lihtsam on Mensa klubisse pääseda. Mul jääb vist Mensast natuke puudu, maratoni-1% sisse kavatsen end 5. oktoobril Tartus joosta.
                    Hmm, kindel?
                    Kas see on see, et 1% suudab või 1% on neid kes päriselt läbivad millalgi elu jooksul?

                    Ma ise olen näiteks natukene kahevahel praegu - aeroobne vorm on okei, mingi õhtu jooksin lihtsalt 17 km niisama (ajaks tuli mingi 1:30)... pärast polnud teab mis surnud isegi... Et seega ei tundu poolmaraton nagu eriline väljakutse, kui selle võiks tavalise trenni käiguski läbida.

                    Marataon seevastu on kahtlemata oluliselt raskem, aga mis põhiline - "is it worth it?". Usun, et suudaksin süsteemsema ettevalmistusega selle läbida. Samas liigestele asfalti peal mingi 90 kg kaalu juures see päris korralik põnts- ehk on's see asja väärt. Tervislik enam naugnii mitte.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      1% läbivad. Suutelised on kindlasti paljud, olenevalt piitsa raskusest. Ma ei ole ekspert, aga kaldun arvama, et liigestele ei mõju mitte niivõrd 90 kg ja asfalt, vaid treenimatus. Kui Sa nullist lähed, siis lõpetad vigastusega; kui regulaarselt treenid, siis on ülehomme kõik kombes.
                      Okei, selles määrangus tundub see 1% about right

                      Mm, ma pole samuti ekspert, aga isegi kui kasutada korralikke trennijalanõusid, mis jalakuju järgi ostetud (check) siis lõppude lõpuks on see füüsiline koormus liigestele (eelkõige põlved ja puusaliigesed) sama. Kindlasti annab treenida neid toetavaid lihaseid, aga liiges saab sisuliselt sama koormuse ikkagi, sest sellele langeb sama mass mida tõmbab maapinna poole sama tugev gravitatsioon. Ja noh, puusaliiges lihtsalt treeningmahtudega ei "tugevne" ega "pehmene" ju... (kes täpsemalt kursis on võib julgelt kommenteerida, prg siin pigem mõtlen kõva häälega).

                      Kommentaar


                        see stok välja toodud enda alla maandumine on sealjuures kõige tähtsam. Samas selle omandamine on küllaltki nilbe tegevus ja tuimalt pead lihtsalt ümber õppima.

                        näiteks siin suvalisel googlest võetud picil on mehe samm täica pucis kui vale. nii aga enamus inimesed jooksevad kahjuks.



                        siin ka toodud võrdlus õige ja vale vahel

                        Kommentaar


                          Mhmh, hüppas ka pähe, et "weird flex, but ok"

                          Toetan sajaprotsendiliselt seda juttu, mis puudutab jooksusammu (gait) õigsuse olulisust. Korralikult sätitud samm, aitab vähendada vähendada vigastusohtu ja tegelikult tõstab ka jooksutempot. Ise olen just selle sammumuutmisprotsessi poolepeal ja tundub küll, et asi on vaeva väärt. Samas, elujooksul valesti õpitud samm on visa kaduma (ja kipub väsinuna ikka tagasi tulema).

                          Kommentaar


                            https://elu24.postimees.ee/6798434/j...teeb-comebacki

                            Siin miski vana teeb tipphuumorit ka.

                            Kommentaar


                              A$AP Rocky Positivusel, ikka päris märkimisväärne.

                              Kommentaar


                                Ellie Golding ikka tuleb?
                                ★★★★★★

                                Kommentaar

                                Working...
                                X