320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Muljed Riiast!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Muljed Riiast!

    Jutustuse autoriks on AiFo!

    ENNE TURNIIRI
    nonihh! kirjutan siis kaks s6na riiareisu pihta... et siis ehk keegi teinegi järgib eeskuju...

    ajeee... k6igepealt peaks vist alustama sellest, et leidsin ennast esmaspäevasel päeval kella 8 paiku hommikul kesk mustamäe linnaosa... maapoiss nagu ma olen... muidugi hakkasin kartma ja sattusin pabinasse. 6nneks 6nnestus mul helistada miskisest telefoniapastraadist senaatorile ja leppida kokku kohtumine kesklinnas, kaubamaja juures...

    ...ma ei mäleta täpselt, kudas see juhtus, aga keset yldist kära olin varsti miskises sarvilises masinas, kuid 6ige pea lykati mind sealt välja... nii et sandaalid ribadeks...

    oioi... ime läbi komberdasin kaubamaja juurde ja seal 6nnestuski kokku saada senaatoriga ning pärast m6ningasi asjaajamisi hakkasime (vististi?) kristina-nimelise tytarlapse autoga mööda linna kulgema...

    esimiseks vaatamisväärsuseks osutus lua-lua. 6nnetu hing oli sadamasse endale mytsi(!) ostma läinud... no lapski teab, et sadamas mytse ei myyda... selle asemel v6tsime hoopis yhed 6lled ja suundusime kristiine keskusesse, et aiFole uusi sandaale ja \"tumedat laksu\" osta. tumedast laksust jäime ilma, kuid see-eest sai lisaks sellesinase kirja autorile ka senaator endale uued kotad...

    ega\'s midagi -- linna pealt otsiti yles kyps ning suunduti korraks senaatori korterisse, et sealt edasi kihutada 6lle järele ning veel yhte kohta, kus lua kogemata oma telefoni purjus peaga ära andis...

    nujah, pärast m6ningasi seiklusi j6uti tagasi senaatori juurde 6ismäele, kus tehti syya ja joodi 6lut ning lua ja aiFo hakkasid riia-reisuks ajalehte tegema. teised aga kadusid peagi kuhugi ära... 6lle järele ilmselt...

    ajaleht sai v6imas!!! k6ik mis pähe tuli, see kanti ka kirjas6nasse yle... ärakasutamist leidis ka yks kypsi luuletus...

    nujah, igatahes, pärast mitut tundi hoolsat tööd ja vaeva sai leht valmis ja täpselt samaks hetkeks vajus kohale ka meeletu hulk k6ikv6imalikku veidrat rahvast, eesotsas senaatori, kose ja kaarliga... pandi ette mina 6ue ja mängida jalgpalli.

    öeldud-tehtud! njaaa... selgus, et inimesi oli 6ues kyll ja veel ning midagi jalgpalli moodi seal vist isegi mängiti... nujah, l6puks läksid kosk ja aiFo harku järve ujuma, ylejäänud aga poodi, kust osteti 6lut ja pelmeene...

    senaatori korterisse ronides selgus, et naaber on kuri ja paremad meie seast tegid ettepaneku hakata järgmiseks päevaks välja magama. ei peatu siin lähemalt kose ide fixe\'l mis nägi ette sakala keskuse juurde parklasse fännibussi ootama minemist koos ohtra 6lle ja lauluga...

    nujah, keegi hakkas vist isegi pelmeene praadima, aga need söödi enamuses senaatori poolt pooltoorena ära... niipalju siis söögist... ahjaa, miskit kilu ike vist sai syya leivaga...

    hakati siis magama jääma. oli mis oli, aga asi l6ppes sellega, et senaator pistis miskil hetkel röökima ja kosk arvas, et nyyd v6iks juua jah! punti v6eti veel kaarel, keerati muusika p6hja, kisati lauludele kaasa (eeeeeeee-eesti maaaaailmameeeeister... jne) ning joodi ära kylmikust leitud kypsi saaremaa viin, mis oli ostetud, et riias enne mängu seda juues head 6nne eesti koondisele kylge manada... nujah, aiFo saatis läbustajad pikale pulgale ja ronis r6dule magama. varsti liitusid temaga ka kyps ja virila näoga lua (kes betooni peal lebades t6epoolest ylimat kaastunnet äratas)... mitte et r6du peal magada oleks saanud, seda ei! senaatoril oli tarvis iga 2 minuti tagant r6dule hypata ja meile etteheiteid teha, miks me ometi koos temaga juua ei taha... ja l6puks arvas ta, et lua ike ilma temata hakkama ei saa -- ronis tema ja kypsi k6rvale r6dule ning lällas kogu öö...

    nii saabus hommik, 3. juuli... kokku oli lepitud äratus kell 5.00... kell veerand viis pistis senaator karjuma, et oleme sisse maganud ning k6igil on aeg t6usta... kavalad ja kogenud nagu me olime, soovitasime senaatoril linna pealt 6lut tuua, et v6ita seeläbi pool tundi väärtuslikku uneaega... heee! senaator läks 6nge! ja koos temaga veel keegi, ei mäletagi täpselt kes...

    igatahes -- punkt kolmveerand 5 olid mehed tagasi ja maailmameistrilugu ja lambalaul keerati täisv6imsusele... aiFo veel yksinda jonnis ning pidas kella viieni vastu, kuid ega tegelikult betooni peal ja suure lärmi sees lebades just eriti puhanuks ei saa...

    njah, asjad pakitud, täies varustudes oldi kell pool 6 6ues ning irvitati selle yle kuidas kosk miskisest kioskist kastitäit 6lut ostab... nujah, peagi istuti trolli peal ning selgus, et senaator pole öö jooksul kainemaks saanud, sest temal jätkus häid ja halbu s6nu pea igayhe jaoks...

    ok, miskil hetkel leiti ennast sakala parklast. aiFo ja lua läksid lua töö juurde jalgpallilehte trykkima, teised jäid aga bussi ootama...

    sellest, kuidas buss l6puks pärast pikka ootamist tuli ja mis k6ikv6imalik rahvas sinna bussi peale ronis, kunagi hiljem... pärast m6ningast mäluvärskendamist...

    ESIMENE PÄEV
    noooonihhh!!! jätkan sealt kus reedel pooleli jäin.

    j6udes pärast tunniajalist edukat trykkalitööd tagasi sakala parklasse, avanes ysna meeliylendav pilt -- miski hulk erinevas vanuses rahvast oli ennast kohale vedanud ja vaatas nyyd ootusärevate silmadega ringi. selgus, et oodati bussi...

    nujah, j6udsime luaga kohale ja asusime kah ootama -- pisut seda, et buss v6imalikult ruttu kohale j6uaks, aga peamiselt siiski seda, et senaator lõpuks ometi vait jääks ... meie öine nuhtlus oli endale jumal-teab-kust (v6i 6igemini mihkel-teab-kust) trummi kaenlasse saanud ning peksis nyyd seda, samal ajal täiest k6rist lällates... nujah, repertuaar oli kyll tiba piiratud (\"v6itle-eeeesti-v6itle...\" ja \"eeee-eeeeesti-maiiiilmameee-eeeeisteeer!\&quot, kuid esitus sedav6rd särav, et ymbritsevast rahvahulgast käis läbi imestav ent samas täielikku m6istmatust väljendav kahin \"...eeee...kes see mees on???\"... nimi SENAATOR just paljudele midagi ei öelnud, kuid katsugu keegi meie reisiseltskonnast pärast sedasinast reisu väita, et ta senaatorist midagi ei tea... heh!

    nuunihh! kuiv6rd kell oli juba omajagu yle 7, tekkis minus juba pisikene hirm, et meie armas buss v6ib meid oodata hoopistykkis sillamäe v6i viljandi linna sakala parklas, kuid selgus siiski, et hirmul on suured silmad, sest meie buss tuli...

    bussijuht, nähes et loodetud ontliku ja tagasihoidliku turismigrupi asemel tuleb tal tegemist teha 40-pealise jalkafännikarja ja 1 hullunud senaatoriga, ei löönudki väga verest välja, vaid suhtus asjasse suht stoilise rahuga. isegi see, et senaator kohe enesekindlalt esimesse pinki istus ja bussijuhile k6rva sisse trummi taguma ja \"eesti-eesti\" karjuma asus, jättis ta suht kylmaks. kyll aga oli siinkirjutajal järjekordselt p6hjust senaatori kallal suus6nalist vägivalda tarvitada ja talle meelde tuletada, et vastavalt eelnevale kokkuleppele siseruumides trumme ja pasunaid ei pruugita... kuid see oli kui hane selga vesi! oli ilmne, et ilma suuremat sorti käsikähmluse ja verevalamiseta senaator trummi ei loovuta. seda enam, et siinkirjutaja kakelungi kui niisugust (eriti veel fännide omavahelist) vääääga taunitavaks peab, jäeti senaator trummi taguma ja karjuma, ses lootuses, et mehike varsti ise enam vastu ei pea ja uneryppe vajub...

    tjah, samal ajal aga oli rahvas endid fännibussi sobitanud ja igati valmis äras6iduks. kuid äras6itu lykkas edasi vististi juba traditsiooniks kujunenud p6hjus -- voosjem-nolj\'i hilinemine... nujah, aga varsti ta tuli ning buss hakkas riia poole veerema, saatjaks lahtikorgitavate 6llede pl6ksud, senaatori poolt esile manatav lärm ning \"eesti maailmameister\"-nimeline lauluke, mida terve reisi jooksul ei-tea-mitu-korda läbi kedrati, nii et lauluke nyyd vist ka k6ige juhmimas peakolus oma koha on leidnud... ahjaa!!! yks \"saatja\" oli meil reisu alul veel... nimelt ilmnes, et kui keegi aktivist yritas bussis asuvat peldikut sihtotstarbeliselt tarvitada, täitus buss iseloomuliku, mitte just k6ige meeldivama aroomiga... njah, kuid peagi 6piti peldikut vältima ning ennast teeäärsetes peatuspaikades kergendama...

    siinkirjutaja leidis endale meeldiva istumise koha bussi keskosas, kust senaatori aktsioonid suht talutavad näisid. miskil hetkel p6genes senaatori selja tagant ka lua, kuid pidi yldsuse huvides ja maailmarahu nimel oma kiusaja juurde tagasi minema... edaspidi v6is lua käia bussi tagumises osas yksnes lyhematel visiitidel ja \"puhkusereisidel\", mis senaatori heakskiidu olid pälvinud...

    tjah, senaator... mees oli tugev ja lärmas kuni esimese peatuspaigani -- märjamaani -- täiel j6ul. mängis olulist rolli bussi täitmisel paberprygikottidega ning selles, et kogu maailm sai teada, mis asi seal riias ikkagi toimuma saab. negatiivse poole pealt mainiks ära selle, et ta pärnusse edasi s6ites miskil hetkel unerypest toibudes (jajah, senaator jäi magama!!! ) bussi esiklaasile kinnitatud eesti lipu ära rebis, tuues p6hjenduseks selle, et ta ei näe hästi välja...

    nujah, kuiv6rd pärnusse s6ites enam midagi väga märkimisväärset ei toimunud, jätkakski jälle sealt, kus buss pärnus bussijaama juures peatus ning rahvas hordidena omi asju tegema tormas... nujah, esimese lainena tehti bussijaama peldikule kylma -- samal ajal kui 2-3 inimest peldikutädile raha maksid, tormas kymmekond sinisärklast julmalt uksest sisse ning asus omi asju ajama... peldikusse maksmata jäänud ilus eesti raha vahetati k6rvalasuvas pangahoones kibekähku n6medateks läti santiimideks ja raha, mille vahetamisest kahju hakkas, kulutati eesti 6llele, mille varud rihiti umbes nii, et ike kuidagimoodi läti piirini vastu peaks...

    darahh! kui senaatori käest pyhalik lubadus v6etud, lippu enam mitte alla tirida, säeti trikoloor oma kohale ja asuti lätimaa poole teele... ahjaa, nyyd oli meid juba rohkem -- pärnust ronis bussi peale veel miski hulk tegelasi, eesotsas mayhemiga, kes asusid endid meie hulka sulandama...

    piirile lähenedes joodi 6lut, koostati s6itjate nimekiri ning loeti s6nad peale senaatorile (kes jälle aktiviseerunud oli), et see end ilusti yleval peaks...

    nii j6utigi piirile. omajagu kaua pidi passima seal, kuid kuna keegi läti piirivalvuritädi käperdama ei kukkunud ja ka suud kenasti lukus pysisid, siis lubati meid edasi järgmisesse peatuspaika -- läti bensiinijaama. seal siis s6bruneti esimest korda läti 6llega, mis hoolimata paljude kriitikast yks igati asjalik asi on...

    siis algas diskussioon. oli selge, et riiga j6udmiseks peab arvestama veel vähemalt yhe metsapeatusega. kuid tekkis dilemma, kas yhendada meeldiv kasulikuga (st. lisaks enese kergendamisele ka meres ujumise läbi eesti koondisele head 6nne kylge manada) v6i yritada meeleheitlikult j6uda kihku-kähku noortemängule (mis juba ette teada läbikukkumisele oli määratud)... nujah, terve m6istus v6itis ning mereäärne metsapeatus venis piisavalt pikaks, et mere ääres logelevate kuuevarbaliste laisad silmad eestlaste kauni ja palja ihu ära nägid... paras neile!

    miskil etapil, see juhtus vist napilt enne v6i pärast ujumispeatust, toimus veel üks hädapeatus, mida yldise stsenaariumi järgi vististi OKSESTOP\'iks kutsuda v6ib... ja peaosas jälle ei keegi muu kui senaaator!!! vaene poiss reageeris läti 6lledele ysna omapäraselt, kuid miski ei takistanud teda riia linna j6udes 6iglase und magamast!!!

    nujah, j6udsimegi riiga. parkisime endid stadiumsi juurde, kus pidi toimuma (ja muide toimuski! ) 6htune mäng. asuti nägusid värvima ning seejärel v6eti lipud ning suunduti kesklinna poole... rongkäigus, pannes kinni liikluse ja muud infrastruktuurid nagu näiteks 6llepoed, mis tee peale jäid...

    nujah, miski järjekordse 6llepoe juures toimus fännkonna l6hestumine. suur osa rahvast (nö. \"agressiivsed fännid\" senaatori juhtimisel) kulges infrastruktuuriga v6ideldes edasi, vanalinna poole, kuid väiksem salkkond (nö. \"rahumeelsed\&quot, kuhu ka siinkirjutajal oli au kuuluda, korjas kokku puruksvisatud 6llepudeli killud ja asus piiiiisut teist teed liikudes samuti vanalinna poole liikuma... kuiv6rd need kaks loosungit, mida \"agressiivsed\" oma ristiretkel muudkui kordasid, tundusid suht kulunud, yritasid \"rahumeelsed\" millegi vähe kunstilisemaga hakkama saada... nujah, pärast m6ningaid laulukesi osutus t6eliseks hitiks ja yldiseks lemmikuks regivärsiline ja galoppsammuline läti-eestikeelne rahvalaul \"kurva-kurva eestipoiss\". ytlemata l6bus oli seda lauldes ja mööda k6nniteid galopitades lätlaste imestunud nägusid kohata, kes ei saanud mitte yldse aru, miks nende rumalad-laisad-tagasihoidlikud-allaheitliku-ja-mida-veel p6hjanaabrid mööda tänavaid trallitavad... kuuldes, et tegemist on jalgpalli ja balti turniiriga, jäid nad endiselt lolli näoga meile järele vahtima. loodetavasti astusid nad järgmiseks trammi, mis meie järel kulgevate \"agressiivsete fännide\" poolt ymber lykati ja p6lema pandi... v6i misiganes... tahakski kuulda \"agressiivsete\" seiklustest, sest nendega 6nnestus kohtuda alles staadionil, kus oli juba yht-teist pakilisematki teha kui muljetada...

    nujah, läti-eesti seega... enne mängu miskitele läti fännidele selgeks teha yritades, et ma oma salli nende oma vastu vahetada ei soovi, jäi neist suht hea mulje, kuid pärast mängu miskeid läti tibladest kakupunne nähes... ehh, lätlastest ma parem rohkem ei räägi...

    aga mäng ise... eesti mängis täitsa arvestatava mängu, mis ka mängujärgsest fännide käitumisest selgesti silma paistis. eesti vääris v6itu, v6i vähemalt viiki. aga kui ikka kohtunik on m... ja loeb ära lätlaste suluseisuvärava ja jätab eestlastel sama p6hjendusega värava lugemata, pluss veel boonusena penalti andmata jätmine... aaah! m6ni ime, et tuld ja t6rva ning plastmasspudeleid lendas, nii et 6 meie seast pokri sattusid. a noh, eks igayks kirjutab sellest ise, miks ta pokri sattus... oluline on see, et pärast mängu koheldi eesti pallureid kui v6itjaid, aga pahars pidi intervjuud andma eestlaste vilekoori saatel... heh!

    nonii, ega vist muud märkimisväärset ei meenu, et kosk magas mängu tribyynil maha nii et kolises (kuigi ise eitab seda ), läti politsei sai enda pihta laulu nii et tolmas ja eesti fänne oli tribyynidel palju, oi kui palju!!!

    pärast mängu tervitati koondist, möliseti lätlastega ning siis sai ka teatavaks, et 3 eesti fänni on viidud kuhugi riia karup... politseijaoskonda pokri, kuiv6rd ylejäänud vabastati juba staadionil... v6eti vastu strateegiline otsus, et minnakse fänne vabastama...

    politseijaoskond yles leitud, jäädi ootama asjade kulgu. mängiti kohalike noortega jalgpalli, joodi viina ning tunti ennast hästi...

    ei läinud kuigi kaua aega, kui politseimajast saabus v6idukas senaator, kes kolistas politsei akende taga ja käitus nagu v6itja kunagi... mingi aja pärast vabanes lua, viimasena hoiti kinni indrekut. päris kaua hoiti. ja trahvigi tehti -- 1 latt ja miski 30 santiimi vist...

    nujah, koos v6eti suund miskise bensiinijaama poole, kust pärast m6ningast logelemist kulgeti edasi ööbimispaika, kämpingusse... kell oli vististi 12 öösel. aiFo ei viitsinud telkimiskoha pärast tingima jääda, v6ttis oma magamiskoti ning suundus kusagile järve äärde v6ssa, kuhu ta ka kohe magama jäi... ega teadnud esialgu midagi. ei maast ega ilmast...

    sellest aga, mis balti turniiri 2. päeval juhtus, edaspidi... yhes6naga -- m6ne aja pärast! pRmt!

    TEINE PÄEV
    nonihh! jäin vististi oma järjega sinnamaale, kus ma miskise järve äärses v6sas l6busasti unele suikusin, ja maast ega ilmast midagi ei kuulnud... njaaa... oleks seda va’ väsimust tibakenegi vähem olnud ja uneke grammiv6rragi kergemalt mind oma haardesse haaranud... njaa, siis oleks ma ilmselt suure t6enäolisusega k6ike seda kuulnud ja osatigi lausa näinud, mis kämpingus samal ajal toimus, kui mina end une rypes hästi tundsin ja leedu koondise eelseisvast kaotusest r66mu tundsin... ja lätimaa pihta käivast yhest vähestest kiitustest ytlen ma nyyd kyll kohe välja – tee v6i tina (nu eks sedagi sai tehtud), aga lätimaal saab ennast korralikult välja magada!!! ei ykski sääsk tulnud mind seal v6sas kollitama -- v6ibolla ei leidnud mind lihtsalt yles -- ega ykski koer mu peale kusema -- ilmselt sama viga, sest nagu selgus, koeri seal piirkonnas oli...

    nooonihhh! ärkasin imestusega selle peale, et päike paistis ja mul oli hea olla ja kohe j6udis minu teadvusse t6siasi, et kell on 8 ja on hommik ja et sääski pole... aga nigu sellesinase asja kinnituseks, et mul ike päris 6igus ei ole, lendas kohale yks sääsk ja maandus mu käe peale... mina jäin ootele, et vaatan mis loom 6ige teha m6tleb ka... ...loom istus... lihtsalt istus... ja vahtis mulle lolli näoga otsa... otsustasin looma 6petada, et noh... verd tuleb imeda v6i nii... yritasin tal t6brikul seda kuradima vereimemise lonti mulle käe sisse puurida, et looma aidata pisut... nujah, paraku läks asi nii 6nnetult, et sääseroju jäi miski ime läbi mu nimetiss6rme alla ja hukkus... njah, aita veel ligimest! otsustasin, et samariitlasemängimine tuleb l6petada ning kihutasin sydametäiega minema miskise limuse (oli ta nyyd nälkjas v6i tigu v6i... noh, misiganes), kes oli end mu magamiskotti vedinud ja seal peremehitses...

    nujah, pakkisin oma träni kokku ja ajasin end pysti. ymberringi vaadates ei saanud ymbruskonnast esialgu mitte essugi aru... et mets ja järv ja... aga siis nagu koitis kuhupoole minema peab... ja läksingi.

    njaaa... eemalt vaadates paistis laager siuke rahulik ja unine, nagu ike hommikuti, kui laagrirahvas on pärast pikka ja kosutavat und end l6puks jalule ajanud ning teeb ettevalmistusi algavaks päevaks... t6epoolest, k6ik viitas sellele, et kogu see rahvas oli 6htul, nagu minagi, kohe unne suikunud ja polnud mind millestki p6rutavast ilma jätnud...

    ent v6ta näpust!!! juba esimene vastutlija kylvas mind yle informatsioonihulgaga, mis mul p6lved n6rgaks v6ttis... keegi olla jooksnud, keegi olla karjunud, kellegi auto olla katki läinud, keegi olla kellegagi tylli läinud, keegi olla tallinnasse hääletanud, keegi olla viina joonud, keegi olla viina varastanud, keegi olla torti varastanud ja söönud, keegi olla endal hamba välja kukkunud... prrrr!!! liiga palju informatsiooni yhe öö kohta...

    nujah, pärast sai yldine pilt selgemaks. t6epoolest yhe noormehe juurest pani yks noor neiu tallinna poole putket. njah, t6epoolest, miskine kole tiirane koer olla torti söönud. aga varastanud ei olnud ta seda mitte. seda tegi senaator ja torti s6i koer sellepärast, et keegi teine seda ei tahtnud njaaa, ka viinavargil olla käidud (lua ja senaator), ning asja luhtaminek tinginud ka omakorda uue 6nnetuse – senaatori hambakaotust pean silmas siin... aga ega ju midagi hirmsat tegelikult juhtunudki. k6ik olid s6brad edasi indrek kyll paistis pisut n6utu oma auto juures olevat – pidi vaene mees mitu tundi öösel tee peal jändama sellega... aga noh, auto ainus viga oli see, et ta syytest käima ei läinud, käima joosta sai ta suurepäraselt ja ilma igasuguste probleemideta...

    njah, hommik oli ilus – kyps ukerdas telgist välja, kosk yritas pysti seista, senaator tegi erakordselt haput nägu (olles loobunud oma miljonidollarinaeratusest), indrek vaatles murelikul ilmel oma autot, tom-PaPa-voosjem&co j6id viina ning grillisid midagi ning k6ige selle keskele saabusin mina –ilus, tark, mitmekylgne ja osav nagu ma olen -- v66rutatuna k6igist elumuredest!!!

    tjah! pidasin targaks järves ujumas käia... käisingi!!! raip liiga soe oli ehk ainult, aga muidu vesi nagu vesi ikka... nujah, laagrisse naastes selgus, et minu ujumise ajal oli buss minema s6itnud, pardal rahvas, kes fänniturniirile s6itis... tjah, kujutledes ette koske palliplatsil, yritasin ära unustada pisiasja, et soovinuks ehk ka ise fänniturniirist osa v6tta, kuid see selleks... hakkasin taas elu uurima, v6i 6igemini seda, mis laagris parasjagu toimus... ja toimus s6na otseses m6ttes äritsemine. kavalad eestlased yritasid rumalatel lätivenelastel nahka yle k6rvade t6mmata. niipalju kui voosjem mulle seletas ja ma aru sain, siis pidi lollidele lätivenelastele pistma kätte miskise rahamoodi asja ja siis ytlema, mis sa selle eest saada tahad... oi kyll seal ikka anti asju ära, mis tolmas!!! nujah, aga l6puks sai lätivenelastel kaup otsa ja nad... nujah, ilmselt läksid pankrotti kuigi ise nad seda siis veel ei teadnud...

    eestlastel oli bussi oodates igav ja nad hakkasid endale tegevust otsima... nujah, tom-PaPa-voosjem&co jätkas oma endist tegevust; aif-kyps-mihkel-mell-ja-veel-m6ned asusid aga oma aega sportlikult sisustama. hakati välja m6tlema ja ellu viima uusi spordialasid....

    esimese ala – KÄBI PUU OTSA TAGASIVISKAMISE – v6itis ylekaalukalt aif. järgmise ala, milleks oli YMBERPOSTIJOOKS, v6itis aga 14 ringiga mihkel. kolmas ala, mis kujunes k6ige pikemaks, k6ige tasavägisemaks, k6ige osav6tjaterohkemaks ja -- mis seal salata -- ka paraku k6ige viimaseks, leidis oma l6pplahenduse alles viimases voorus. nimelt – MYTSIPÄHEVISKAMISE ametlikuks v6itjaks tuli taas mihkel, napi häälteenamusega aifi ees (punktid vastavalt siis 32 ja 31). kuid jah, sellega oli sportlik osa läbi ning kuna buss oli laagrisse tagasi j6udnud, asuti yksteise nägusid värvidega plätserdama, et riiga j6udes ilusad välja näha...

    njaaaaa, riiga j6uti. bussis selgus veel siuke ebameeldiv vaheseik, et meie v66rustajad n6udsid ööbimise eest igayhelt per nase’ 1 latt raha ja nii pidin ka mina oma v6sa ning yhe rumala sääse pärast miskisest hulgast 6lledest loobuma...

    aga, mis seal ikka. riias visati meid staadioni juures maha ja öeldi, et buss läheb remonti. seega – kes tahtis noortemängule minna, pidi seda tegema omal jalal...

    esialgne yldine otsus oligi loobuda noortemängust ning minna kesklinna trallitama. aga miskise poe juures m6tles miski hulk rahvast ringi ning osaliselt mindigi tagasi staadioni juurde, sest keegi arvas, et äkki toimub ike sealsamas u-21 mäng... nujah, lootus on lollide lohutus... tutkit! vanamees, kes muru pygas, teadis rääkida, et noortemäng toimub hoopis miskisel energia v6i misiganes staadionil ning asus seletama... mell tegi näo nagu saaks aru... hiljem olen hakanud m6tlema, et äkki ta saigi aru, sest l6puks me ju kohale j6udsime... aga see juhtus alles pärast suurt metsa, 2 metsapeatust ja umbes 36 kallurit, kes meist mööda vuhisesid, sest märkamatult olime j6udnud miskisse tööstus- v6i kaevanduspiirkonda... riia linna tuled sinna igatahes ei paistnud ning igatahes minu usk melli orienteerujavaistu ja vene keele oskusesse olid juba sootumaks kadunud, kui... nujah, äkki olimegi staadionil, ymbritsetuna s6bralikust läti politseist, kes “eesti jalgpallihuligaanide” kohta ilmselt ylemustelt k6vasti 6petuss6nu olid saanud... aga noh, olime nendega s6brad, riputasime oma lipud yles ning kuna oli algamas 2. poolaeg seisult 0:0, siis olime täis energiat ja v6itluslusti! Ja lusti jätkus! Ilma jarmo ahjuperata nägi koondise mäng hoopis krapsakam välja, oli mitmeid v6imalusi, yhel korral 6nnestus meil vist isegi p6iklatti tabada ning pea k6ik kohalolijad (meid eestlasi oli ligi 30) pidid t6dema, et nägid u-21 esituses nii head mängu esimest korda!!! igatahes oli ka u-21 treener pärast mängu suht ylevas meeleolus, suhtles fännidega ning sai ka meiepoolse tunnustuse osaliseks, sest sel hetkel mees t6esti vääris seda!!!

    kui mäng läbi, v6tsime oma kodinad kaenlasse ja asusime tagasiteele. miski osa meist arvas, et on kiired ja asusid trammipeatusesse kiirustama. laisad inimesed, nagu siinkirjutaja ja m6ned veel (meid oli kokku vist 11-12) korjati peale etv bussi poolt ning pandi maha riia kesklinnas, vabadussamba juures... long live etv!!! sama, s6bralik, etv-operaator, kes meid s6idutas, esitas ka omapoolse väikse palve... nimelt väitis ta, et ta vaene mees ei saa kasutada p6nevate kohtade mängitamisel originaalheli, kui kogu tribyyn karjub, et kohtunik on m... njaaa... lubasime olla korralikud...

    nujah, pärast m6ningast jalutamist olin jäänud märkamatult yksi. kuiv6rd aga teadsin, et miski eesti kogukond oli juba varasemalt tulnud vabadussamba juurde, siis ei tule mul vist eriti fortuunat tänada selle eest, et leidsin j6e äärest magava voosjemi ja veel m6ned, kes ei maganud, vaid ootasid, millal tund aega tagasi missioonile saadetud seltskond tagasi pöördub... ega’s midagi, otsustasin minagi pisut ringi vaadata ja riia linna ilu nautida.

    nautimisest aga ei tulnud suurt midagi välja, sest miskist tänavakohvikust hakati hirmsatmoodi minu nime h6ikama... nujah, selgus, et “misjonärid” olid endale sinna pesa teinud ja lisaks veel kolm ajakirjanikuhärrat (esindused 3-st suuremast päevalehest) kah punti v6tnud... minu tagasihoidliku meeldetuletuse peale, et “misjonäre” vististi j6e ääres oodatakse, tuli kiire vastus, et “ahjah, hakkasimegi just sinna minema...”

    j6udsime tagasi magava voosjemi juurde. kuna ajakirjanikuhärrad ei tahtnud uskuda, et tegemist on voosjemiga, siis tuli vaene mees yles äratada... olles oma uudishimu rahuldanud, jätkus ajakirjanikuhärradel ka 6nneks pisut professionaalset huvi. nagu möödaminnes kysiti, et “ käisid noortemängul? kuidas siis oli?”... ja see oli ka k6ik. sirvides järgmisel päeval lehti, selgus, et t6epoolest – minu poolt edasiöeldu oli ka ajalehte sattunud – eesti-leedu u-21 0:0 ja k6ik... niipalju siis ajakirjandusest...

    kuna päev oli palav, siis yhel hetkel tuli ivar (mitte segamini ajada voosjemiga, kes kah teadupärast sama nime kannab) minu juurde ja avaldas soovi ujuma minna... m6tte tundus igati sympaatne ja vesi – ehkki pruun, sogane ja k6iksugu prygi täis – ometi nii kutsuv-nii kutsuv... nujah, yhe peaka ma sinna sisse hyppasin ja ivar isegi mitu... igatahes said lätlaste iharad silmad jällegi minu porgandpaljast ihu imetleda... pärast miskite lätlastega, kes sealsamas j6ekaldal vedelesid, m6tteid vahetades, arvasid nood, et s6bralik läti politsei oleks aktsiooni pealt nähes tunduvalt ebas6bralikumalt käitunud, kui minu rahuarmastav ja vägivalda vihkav m6ttemaailm seda arvata oleks osanud... 6nneks aga oli ilmselt kesklinna politseil sel päeval puhkepäev... igatahes, kes edaspidi riia kesklinnas supelda tahab... eee.... minu soovitus – minge kuhugi ujulasse!!!...

    njah, kesklinn oli tore ja r66mukyllane ning märkamatult j6udis kätte aeg, mil selgus, et eesti-leedu mäng algab kohe-kohe!!!... katastroofi ärahoidmiseks v6tsime lua ja kypsiga takso, mis läks meile maksma täpselt 2 latti... staadioni värava taga leidis aset veel siuke 6nnetu aktsioon, et tuli ära juua kaasasolev 6llekraam... me oleks sellega konkurentsitult 6igeaegselt valmis saanud, kui poleks olnud vahepeal tarvidust kohale j6udnud leedu koondise fännidele “bööö!” karjuda... nujah, siis selgus, et juba lauldakse hymni ja nii see osa 6llet hävitamata jäi...

    staadionile j6udes sai selgeks, et eesti koondise atribuutikaga rahvast peatribyynile ei lasta. ega’s midagi, kobisime abitribyynile ja juba 8 minuti pärast sai r66mutantsu lyya – anniste karistuslöök oli super!!! esimene poolaeg oli vägagi ok, seda enam, et mängisid mehed, kes tavaliselt algkoosseisus platsile ei pääse (pingil kristal, reim, piiroja, zelinski...) ja kui tuli eestlaste teine värav, siis ei olnud sel r66mul ei otsa ega äärt!!!

    aga siis... 2:1 ja vaheaeg... pole hullu, meil on piiroja, meil on kristal, meil on reim... kui vaja – saab kaitse pidama!!! nii me m6tlesime, lollikesed... kui aga taavi rähn 2. poolaja algul kohe leedukatele värava kinkis ning seejärel platsile saadetud vahetusmehed leedukate surve all murdusid... siis oli meil pasun vett täis ja leedukate 20-pealine kisakoor r6kkas yle staadioni... kurb oli...

    ning siis veel piiroja... vigastus!!! viimane mees, kel seda tarvis! njaaa...

    eestlased lihtsalt ei saanud enam endid liikuma... zelinski nagu lubas midagi, aga lubadus l6ppes obadusega ja palju ei puudund, et pärast zelinski algatatud kakelungi m6lema poole fännid platsile poleks tormanud. ja vot see oleks juba olnud asi, mille yle minul oleks t6siselt kurb meel olnud... hoidke endid tagasi noored riiukuked, kes te seal tribyynidel kuraasi täis olite, need asjad ei käi sedamoodi... eksju?

    nujah. miskil hetkel arvas arno, et viimane oleks mängu tuua jarmo ahjupera, minu jaoks täiesti m6istetamatu jalgpallialase karjääri läbi teinud ryndaja... (fc valga --> u21--> fc flora --> koondis...) eino tule taevas appi!!! ta on v6ibolla talent ja tulevikulootus, kuid miks ta saata platsile nyyd, kus ta veel mängida ei oska ega viitsigi??? njaa... sellega oli mäng tehtud ja eestlased pidid kibeda pilli alla neelama... ainuke lootus oli see, et ega enam halvemaks minna ei saa...

    ent v6tta näpust! olles koondise bussi peale saatnud, ilmus fännibussi juurde aivar pohlak, kes teatas fännidele, et raio piirojaga on lood kehvasti... njaa, vot siis ei teadnud kyll enam täpselt, mida öelda v6i m6elda... 6nneks kuulukse nyyd hiljem, et piiroja vigastus vist pisut väiksem juhtus olema kui kardeti. ptyi-ptyi-ptyi! yle vasaku 6la

    aga jah. pärast kaotust olid fännid ikka nagu kari ustavaid koeri, kes oma iidoleid aplausiga bussi saatis, mille eest martins neid siis ja ka hiljem hurjutas... ka eesti ajakirjandus v6ttis vististi selsamal teemal s6na, kuid selle koha pealt... ---> kuiv6rd eesti kirjutaval ajakirjandusel on eesti jalkafännidest pohhui, siis niiv6rd on minul pohhui ka eesti kirjutavast ajakirjandusest! kui positiivsema poole pealt mängueelne väike märkus sl 6htulehes fännibussi kohta välja arvata, siis... ajakirjandus, kas yldse oligi miskeid fänne seal riias, kes oma meeskonnale innustust jagasid??? njah, polegi vist muud rääkida nii fännid kui ajakirjanikud peavad veel k6vasti arenema...

    nujah, äras6it oli siuke minoorne. sai pisut leedu jalkafännidega lätlasi kirutud ning mängu ajal pokri pistetud leeduka (jooksis platsile va’ hull-loom) käekäigu järele päritud, muud ei midagi...

    minu tagasihoidlik osa fännibussi tagasis6idus piirdus sellega, et s6itsime kämpingusse, kus mina, tiina, triinu ja indrek auto peale ronisime, mis oli eelnevalt jalkafännide poolt käima lykatud, ja v6tsime suuna valga peale... sellest kuidas me töötava mootoriga tanklates tankisime, piirivalvurile selgeks yritasime teha, et me ei saa automootorit seisata, nagu ka pagasiluuki lahti ja et meil t6esti ei ole narkootikume sinna peidetud... no seda ma yldse ei mainigi... ja see kuidas meil hakkas kytus l6ppema ja k6ik tanklad ses piirkonnas suletud olid ja kuidas laskumistel vabakäigust viimast v6eti ja kuidas otepää tankla meile loto peav6iduna tundus... no see on juba hoopis teine teema!!!

    samamoodi on teine teema see, kuidas kuulu järgi osa pärnu rahvast oma peatuse sisse magas ja kuidas miski noorsand (kelle nime ma ei nimeta) bussi p6randat väetas ja veel ja veel ja veel!!! las see jääda...

    tore reis oli l6ppkokkuv6ttes ja loodan, et juba kunagi lähitulevikus on eestis omaette arvestatav grupp rahvast, keda v6iks uhkusega nimetada EESTI JALGPALLIFÄNNIDEKS!!! sest praegu on meid veel vähe... paganama vähe...

    ah, mis ma tossin siin! reis oli vinge ja k6ik see raffas ylik6va!!! vaat nii! ja ongi nii!!! ja jääbki niii!!! darahh!
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    #2
    Ülejäänud jutustused jäid kahjuks poolikuteks - neid veel ei postita.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar

    Working...
    X