320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

120 aastat Sinimustvalget

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    120 aastat Sinimustvalget

    Täna, 4. juunil 1984 leidis ilmavalgust Eesti üliõpilasseltsi lipp sinine ja must ja valge.
    1918 võeti see ka päris meie riigilipuks.
    Meie riik võib uhkustada sellega, et alles on see sama kõige esimene EÜS\'i loodud trikoloor.
    Ise jõudsin just veidi aega tagasi Toompealt tagasi, kuhu oli koondunud väike salkkond inimesi, et seda tähelepanuväärset sündmust tervitada.
    Kõne pidasid Ken Martti Vaher ja Urmas Reinsalu.
    Rahvast oli mitut sorti aga siiski vähe. Enamus oli EÜS\'i vilistlasi ja liikmeid. Käputäis poliitikuid, Kodutütred ning veel mõned vanemad inimesed ja ka mingi madalam klass või lastead oli sinna lipukestega üles rivistatud.
    Orkester mängis pilli ja koorikene laulis laulu, lipp vinnati üles ja oligi lõbu läbi.
    Mina igaljuhul võtaksin siin soovida Lipule ja ka teile head lipuaastat.

    #2
    Replying to Topic \'120 aastat Sinimustvalget\'

    verivärskesse teemasse kohe üks lisa, Rootsi Kunn ja Jass ruulivad

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'120 aastat Sinimustvalget\'

      See kriibib silma jah, et uued lipud kipuvad olema sellist sügavat sinist tooni, ehkki see õige lipusinine on kergelt hele ja selline kreemjas.
      See, et lipuvardaga ei lasta statale on tõepoolest liigne liialdus. Eestlane ei ole ju eriti temperamentne nagu meie slaavist naabrid või ehk Lõuna-Eurooplased. Ma ei näe küll mingit võimalust, et mõni eestlane kellegi lipuvarda otsa ajaks....kui see just mina ise pole

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'120 aastat Sinimustvalget\'

        Originally posted by Sull
        See kriibib silma jah, et uued lipud kipuvad olema sellist sügavat sinist tooni, ehkki see õige lipusinine on kergelt hele ja selline kreemjas.
        Reedel juhtusin olema kuskil Kose-Pirita kandis ja mingis sealses elumajade rajoonis. Mõned lipud, mida seal silmasin olid tõesti jubedad
        Et teinekord tunned vaevu äragi, et tegu oma Riigilipuga, kuna värvid on tublisti moondunud või vales toonis. Et jah, lipud korda!:P

        PS! Luban, et Makedoonia mängule tulen minagi meie trikolooriga
        olgem kristlased, vabandused on esitatud

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'120 aastat Sinimustvalget\'

          Originally posted by Sull


          See, et lipuvardaga ei lasta statale on tõepoolest liigne liialdus. Eestlane ei ole ju eriti temperamentne nagu meie slaavist naabrid või ehk Lõuna-Eurooplased. Ma ei näe küll mingit võimalust, et mõni eestlane kellegi lipuvarda otsa ajaks....kui see just mina ise pole

          selle jutu jätkuks peab mainima,et minu niigi lühemaks tehtud lipuvars tehti Eesti-Taani mängu eel turvamehe poolt veel lühemaks suht n*ss on sellega lehvitada,kui varras on sama suur kui lipp ise!


          PS: elagu SINI-MUST-VALGE ! ! ! !
          buy the ticket, take the ride.

          Kommentaar

          Working...
          X