320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

ETV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

    Originally posted by mazz
    Pealegi ei tundunud antud viga minu jaoks eriti väike, hakkas lausa julmalt silma, kuidas ta seda sõnu sassi ajades kaks korda järjest pika aja jooksul kokutas. Ja mis puutub konteksti, siis selle vähemalt minutikese jooksul ei pööranud ta platsiltoimuvale mitte mingisugust tähelepanu.
    Oeh.

    Alustan positiivsest - lõpuks ometi natukene sisukam postitus ja arvamus ja kõik olemas. Palju meeldivam ja toredam lugeda.

    Kontekst - kontekst oli Tsehhi 1:0 juhtvärav, mitte migni konkreetne hetk platsil. Ja nüüd üritame olukorra uuesti esile luua. Tshehhi lööb 1:0. Kaljuveer ütleb, et Tsehhi pole sellel turniiril veel juhtima läinud. Siis seda uuesti ehk natuke teises sõnastuses. Pole olulune. Ekspert või ta ise täiendab, et nii Läti ja Hollandi vastu jäid kaotusseisu, kuid võideldi välja ja nüüd asuti siis juhtima. Minu arvates see teine osa (Läti-Holland või vähemalt üks neist) oli seal tekstis olemas. Ja isegi kui polnud, siis pildiline kontekst (Tsehhi 1:0) andis juba iseenesest väga selge sõnumi.

    Mis puutub aga pildi kommenteerimisse sekund-sekundilt, siis see on minu arvates idiootsus ja Eesti kommentaatorite suurim viga. Iga loll näeb, et mis seal platsil toimub ja kas pall on keskel või äärel. Ainuke info oleks mängija nimi, kuid mis sellestki nii väga. Kui sa juba staadionil oled, siis anna muud infot kah. Või räägi kuulujutte või tee nalja või kui igav on, siis plära hoopiski millestki muust. Vahepeal kiika mängu kah ning muuda nii kommentaari tempot ja sisu.

    Rääkigu parem sellest, et mida linnas näha sai, kes jõi mis õlut. Kus fännid hängasid, mis Portos huvitavat on. Kas tänavatel on ummikud? Mis sa hommikusöögiks said? Kas olid rahvusvärvides nagu kunagi Brüsselis Pissiv poiss? Mida ajalehed rääkisid? Kes kellega magas ja kelle käsul? Mida teised ajakirjanikud rääkisid? Tra. teemasid terve persetäis, eriti kui veel kohapeal oled. Siis peaks emotsioone sitaks olema.

    Praegu aga. Zidane vasakul, tsenderdab, Wiltord palliga, Nesta tõrjub ja annab edasi Gattusole, Gattuso pöörab annab tagasi Cannavarole, Cannavaro Toldole, Toldo lööb pika palli ette, seal Thuram, kes on mänginud 132 mängu Prantsusmaa eest ja siirdub FC Pragasse, Thuram tõuseb pallida, sööt Reali poolkaitsjale Zidanile....

    Ime ka, et inimesed igavusse ei kärva.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

      Originally posted by Martin

      Mis puutub aga pildi kommenteerimisse sekund-sekundilt, siis see on minu arvates idiootsus ja Eesti kommentaatorite suurim viga. Iga loll näeb, et mis seal platsil toimub ja kas pall on keskel või äärel. Ainuke info oleks mängija nimi, kuid mis sellestki nii väga. Kui sa juba staadionil oled, siis anna muud infot kah. Või räägi kuulujutte või tee nalja või kui igav on, siis plära hoopiski millestki muust. Vahepeal kiika mängu kah ning muuda nii kommentaari tempot ja sisu.

      Rääkigu parem sellest, et mida linnas näha sai, kes jõi mis õlut. Kus fännid hängasid, mis Portos huvitavat on. Kas tänavatel on ummikud? Mis sa hommikusöögiks said? Kas olid rahvusvärvides nagu kunagi Brüsselis Pissiv poiss? Mida ajalehed rääkisid? Kes kellega magas ja kelle käsul? Mida teised ajakirjanikud rääkisid? Tra. teemasid terve persetäis, eriti kui veel kohapeal oled. Siis peaks emotsioone sitaks olema.

      Praegu aga. Zidane vasakul, tsenderdab, Wiltord palliga, Nesta tõrjub ja annab edasi Gattusole, Gattuso pöörab annab tagasi Cannavarole, Cannavaro Toldole, Toldo lööb pika palli ette, seal Thuram, kes on mänginud 132 mängu Prantsusmaa eest ja siirdub FC Pragasse, Thuram tõuseb pallida, sööt Reali poolkaitsjale Zidanile....

      Ime ka, et inimesed igavusse ei kärva.

      Üks asjalikumaid poste üldse siin foorumis vist
      Selle võiks keegi aktiivsem tegelane saata mitte ainult Kaljuveerile vaid tervele ETV sporditoimetusele (samas ega Kanal2 ja TV3 toimetustes see halba teeks). Ja tore oleks kui nad selle endale seinale kleebiks või lauale klaasi alla, et pealuu sisse kuluks, äkki siis hakkab kunagi ka huvitavat kommentaari kuulma. Vastasel juhul on mõttetu mehi kuskile kohapeale saata.
      Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

      Kommentaar


        Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

        Originally posted by silverman
        Rääkigu parem sellest, et mida linnas näha sai, kes jõi mis õlut. Kus fännid hängasid, mis Portos huvitavat on. Kas tänavatel on ummikud? Mis sa hommikusöögiks said? Kas olid rahvusvärvides nagu kunagi Brüsselis Pissiv poiss? Mida ajalehed rääkisid? Kes kellega magas ja kelle käsul? Mida teised ajakirjanikud rääkisid? Tra. teemasid terve persetäis, eriti kui veel kohapeal oled. Siis peaks emotsioone sitaks olema.

        Praegu aga. Zidane vasakul, tsenderdab, Wiltord palliga, Nesta tõrjub ja annab edasi Gattusole, Gattuso pöörab annab tagasi Cannavarole, Cannavaro Toldole, Toldo lööb pika palli ette, seal Thuram, kes on mänginud 132 mängu Prantsusmaa eest ja siirdub FC Pragasse, Thuram tõuseb pallida, sööt Reali poolkaitsjale Zidanile....

        Ime ka, et inimesed igavusse ei kärva.
        Jumal hoidku selliste kommentaaride eest. Pole ETV-d eriti jälginud, aga soomlased räägivad alati asjast - ehk kommenteerivad seda, mis platsil toimub. Sellega olen rahul. Minu jaoks on see ainus õige viis. Suvalist ja asjassepuutumatut möla mina küll kuulata ei taha.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

          Originally posted by mcnamara
          Jumal hoidku selliste kommentaaride eest. Pole ETV-d eriti jälginud, aga soomlased räägivad alati asjast - ehk kommenteerivad seda, mis platsil toimub. Sellega olen rahul. Minu jaoks on see ainus õige viis. Suvalist ja asjassepuutumatut möla mina küll kuulata ei taha.
          Otsustasin ikka nati vastata. Esiteks - pole Soome pealt kunagi midagi vaadanud, sest ei saa sellest keelest aru. Seega ei oska võrrelda.

          Teiseks on minu arvates tähtis see, et sa said kas täiesti valesti aru või lihtsalt liialdad. Nagu minagi omas postituses. Ehk teisisõnu - suvaline ja asjassepuutumatu möla pole tõesti väga vaja (kuigi see ei pea alati halb olema, kui kommentaar seda nõuab!), kuid teema-ülekandega seotud faktid, toimingud, jutud on minu arvates iga kommentaari sisu.

          Pigem peaks sinu viimane lause olema: Saates on vaja korralikku ja vajalikku möla. Või. Kindlat ja asjasse puutuvat möla. Kuid mis see sinu arvates on? Tõesti see, et Cannavaro söötis Nestale, kes söötis Toldole, kes söötis Nestale tagasi ja muutkui niimoodi 90 minutit? See annab sulle mingi naudingu? Kas sa ise ei saa aru, et kas pall on kaitses või vasakul äärel?

          Võtame suusatamise. Graafika on ekraanil. Kristina saab ajaks 2.34.23 ja 3 koha. Kas selle aja ja koha ütlemine ja kaotuse ütlemine ja kordamine iga kord, kui tuleb ekraanile liiger TOP 10 (ja siis need kõik ette lugeda vaheaegadega ja kaotustega), on vajalik? Kas inimesed ei oska lugeda? Kas kõige kordamine ja lausa lapsikute asjade ütlemine teeb ülekande huvitavaks ja nauditavaks?

          Kui teeb, siis pole teil kellelgi küll midagi vinguda. Ka sinul. Vaata ETVd ja sa saad täpselt selle. Noh, võibolla mõnikord öeldakse mõni nimi valesti. Aga see on ju positiivne, sest see on selle ülekande ainuke erutav koht. Muud huvitavat sealt ei leia, kuid minu arvates peaks leidma.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

            Jätaks selle \'originally posted by...\' õiguse siiski Martinile.

            Mille kuradi pärast on vaja saata delegatsioon kohapeale selleks, et nad kuskil staadionil telekast toimuvat kirjeldaks??? Milleks on vaja tuima häälega lugeda ette, mitmes mäng X mehel koondises on ja mitu väravat ta löönud on??? Statistikat võin ma ise ka tonnide kaupa välja kaevata. Räägitakse kes kellele söödab ja siis järsku pühalikul häälel kilgatakse: Zinediiiin Zidaaaaan - üks paremaid keskväljamehi...

            Miks ei võiks tüüpidel olla siis juba kaasas kaameramees, tehku lühikesi saateid ürituse ümber toimuvast melust... Uba armastas alati rääkida mahlakaid lugusid sellest, kuidas ta mingile võistlusareenile jõudis ja kuidas sealt õhtul hotelli sai. Kommentaator peab oskama huvitavalt rääkida ja erinevaid meelelahutuslikke ja harivaid aspekte põhisündmuse sisse põimima. Minu arusaam ajakirjandusest on vähemalt selline - ei piisa ainult oskusest kaardi pealt staadioni asukoht üles leida.
            Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

            Kommentaar


              Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

              Originally posted by Martin
              Teiseks on minu arvates tähtis see, et sa said kas täiesti valesti aru või lihtsalt liialdad. Nagu minagi omas postituses. Ehk teisisõnu - suvaline ja asjassepuutumatu möla pole tõesti väga vaja (kuigi see ei pea alati halb olema, kui kommentaar seda nõuab!), kuid teema-ülekandega seotud faktid, toimingud, jutud on minu arvates iga kommentaari sisu.
              Liialdasingi. Ikka peab noori sõpru natuke harima. Point on minu jaoks selles, et soomlased püüavad avada mängu, rääkida lisaks sellele, mis väljakul toimub ka sellest, mida võib-olla igaüks näha ei oska. Ehk seda, miks üks meeskond domineerib, kuidas mängu käigus meeskondade taktika muutub, milliseid muudatusi treener võib teha - vahetused, ümberpaigutused. Ehk siis aitab vaatajal väljakul toimuvat mõista. Sommidel on tavaliselt juures mõni kogenud tegevtreener või tegevmängija, kes selleks võimeline.
              Kommentaator peab olema aga piisavalt nutikas, et asjatundja jutuga kaasa minna neis arutlustes. Seda pole ma Eestis veel märganud. Paar päeva jälgisin Eesti kommentaare Lõuna-Eestis olles: meie asjatundjad on tasemel, aga kommentaatoritel puudub oskus nendega dialoogis olla.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                Originally posted by mcnamara
                Kommentaator peab olema aga piisavalt nutikas, et asjatundja jutuga kaasa minna neis arutlustes. Seda pole ma Eestis veel märganud. Paar päeva jälgisin Eesti kommentaare Lõuna-Eestis olles: meie asjatundjad on tasemel, aga kommentaatoritel puudub oskus nendega dialoogis olla.
                Just nimelt kommentaator pole piisavalt kompetentne ja ei suuda seda ka varjata. Asjatundjad jällegi kardavad mikrofoni või ei saa piisavalt julgustust kommentaatoritelt. Ja ei oska eesti keeles eestlasele rääkida.
                Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                  Originally posted by mcnamara
                  Lõuna-Eestis olles: meie asjatundjad on tasemel, aga kommentaatoritel puudub oskus nendega dialoogis olla.
                  Tahan lihtsalt veelkord lisada (kui juba teinud pole), et minu arvates on parim nö. ekspert olnud Janno Kivisild, kellele sekundeerib kenasti Sarap. Tegevmängijad Piiroja ja Zelinski on küll lõbusad, kuid mitte päris see, mis ekspert peaks tegema. Viikmäe ei julge rääkida. Mõttus on Mõttus, ei midagi erilist.

                  Puust ja punaseks: mulle on kõige enam meeldinud Janno, kes asjad kuidagi jube lihtsalt lahti seletab ja nö. pereemale selgeks teeb. Arenguruumi on, kuid muidu väga hea leid ja tasub raudselt edaspidigi kasutada.

                  Kuid siiski jään ka oma esimese postituse juurde kindlaks. Ja peale selle peaks olema kolmik - 2 kommentaatorit ja ekspert või siis nt. ivari tüüp+zelinski tüüp+janno tüüp. Hakkaks minema.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                    Btw, kas Kaljuveer oli eile Tšehhi väravate üle nii õnnelik sellepärast, et talle meeldib nende mäng või sellepärast, et kadus oht staadionile ööbima jääda? Tore, et ta Mõttuse kaasa võttis, ainult Kaljuveeri juttu kuulates võiks magama jääda.

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                      Originally posted by Martin

                      Oeh.

                      Kontekst - kontekst oli Tsehhi 1:0 juhtvärav, mitte migni konkreetne hetk platsil. Ja nüüd üritame olukorra uuesti esile luua. Tshehhi lööb 1:0. Kaljuveer ütleb, et Tsehhi pole sellel turniiril veel juhtima läinud. Siis seda uuesti ehk natuke teises sõnastuses. Pole olulune. Ekspert või ta ise täiendab, et nii Läti ja Hollandi vastu jäid kaotusseisu, kuid võideldi välja ja nüüd asuti siis juhtima. Minu arvates see teine osa (Läti-Holland või vähemalt üks neist) oli seal tekstis olemas. Ja isegi kui polnud, siis pildiline kontekst (Tsehhi 1:0) andis juba iseenesest väga selge sõnumi.
                      Ausalt öeldes ma ei mäleta täpset konteksti ega täpset sõnastust, mäletan kõigest seda, et ta jutt ei olnud loogiline ja see venis ning mis peamine - millegi pärast käis tol hetkel mulle eriliselt pinda.
                      Aga nagu ma ütlesin - probleem ei ole nii väga selles ühes apsus vaid üldisem. Pidev näägutamine on tõesti mõttetu ja kuna mu seisukoht on nüüd selge, siis rohkem ma ta kallal ei piuksu.
                      Mis puutub kommenteerides platsil toimuva ning üldise info vahekorda, siis selle kohta on ainult üks sõna - tasakaal. Peamine, et jutt oleks sorav ja loogiline. Siinkohal tahaks kohe mainida, et ühel teatud isikul see nii mitte ei ole, ent sai juba lubatud, et aitab.

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                        kas hakkab jälle otsast peale

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                          Originally posted by Martin


                          Originally posted by mcnamara
                          Jumal hoidku selliste kommentaaride eest. Pole ETV-d eriti jälginud, aga soomlased räägivad alati asjast - ehk kommenteerivad seda, mis platsil toimub. Sellega olen rahul. Minu jaoks on see ainus õige viis. Suvalist ja asjassepuutumatut möla mina küll kuulata ei taha.
                          /../ korralikku ja vajalikku möla.
                          Uba ise ytles vist - \'kontrollitud loba\' - et eetrisse vaikus ei tekiks jne

                          Või. Kindlat ja asjasse puutuvat möla. Kuid mis see sinu arvates on? Tõesti see, et Cannavaro söötis Nestale, kes söötis Toldole, kes söötis Nestale tagasi ja muutkui niimoodi 90 minutit? See annab sulle mingi naudingu? Kas sa ise ei saa aru, et kas pall on kaitses või vasakul äärel?

                          Võtame suusatamise. Graafika on ekraanil. Kristina saab ajaks 2.34.23 ja 3 koha. Kas selle aja ja koha ütlemine ja kaotuse ütlemine ja kordamine iga kord, kui tuleb ekraanile liiger TOP 10 (ja siis need kõik ette lugeda vaheaegadega ja kaotustega), on vajalik? Kas inimesed ei oska lugeda? Kas kõige kordamine ja lausa lapsikute asjade ütlemine teeb ülekande huvitavaks ja nauditavaks?
                          m6lema jutt on arusaadav, kuigi r22gite natuke erinevtest asjadest.. aga mitte sellest ei tahtnud ma r22kida, vaid- k6igi teie \'probleemid\' saavad \'lahenduse\', nyyd kui reformar Allikmaa raadiot &tele yhendama siirdus,
                          tema parteikaaslase (ikka seesama elu- ja spordiv66ras R.Lang, keda ka staadioni teema all olen maininud) meelest on nii tele- kui raadio spordireporterite l2hetamine v6istlustele t2iesti ylearune, nimelt- tema meelest saab ka sporditoimetused edukalt yhendada ja raadioreporterid hakkavad ka teles kommenteerima (v6i vastupidi, tema meelest vahet pole)-
                          kuigi kasv6i Martini n2ide r22gib selgelt keelt sellest, et vahe on olemas, raadio pilti ei n2ita,
                          neidsamu tabeleid hakatakse meile siis 1haaval ette lugema &seletama, kes hyppab ja kes kargab, kuigi ekraanil on niigi k6ik n2ha
                          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                          (Seinfeld, The Pitch)

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                            Originally posted by vaikiv mees
                            kuigi kasv6i Martini n2ide r22gib selgelt keelt sellest, et vahe on olemas, raadio pilti ei n2ita,
                            neidsamu tabeleid hakatakse meile siis 1haaval ette lugema &seletama, kes hyppab ja kes kargab, kuigi ekraanil on niigi k6ik n2ha
                            Jah, kinnitan siin omalt poolt veel üle, et raadiokommentaar on hoopis midagi muud, kui telekommentaar. Seda just pildi puudumise tõttu raadios. Kuid pildi puudumine ei pea ka raadiot kammitsema(!), kuigi nöör on muidugi palju lühem.

                            Selline on muidugi minu arvamus.
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                              ainuke hea asi on see et kuuse lemps pole jalkafänn siis oleks kyll kusi majas,hea et seal see mõtus on kes väheki normaalset juttu ajab aga kaljuveeril oleks parem vait olla.
                              Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                              Ott Järvela

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'ETV kommentaatorid\'

                                Vaatan ,et siin käib päris tõsine arutelu . Peaaegu kõik on vist juba ära õeldud ,mis endalgi on mõttes mõlkunud ,kui olen erinevaid kommentaatoreid kuulanud. Olin isegi veel mõned aastad tagasi usin soomlaste kuulaja aga nüüd enam mitte väga. Kuigi ,jah mõne mängu ikkagi olen soome pealt vaadanud ja mis kõige rohkem kõrva torkas on see ,kuidas Soome kommijad oskavd staadionil valitsevat meeleolu ,emotsioone ja ärevust vaatajani tuua. See kuidas mehed oma häälega loovad tõelise õhkkonna. Siin jäävad kõik meie omad alla võibolla kõige lähemal on neile Jurtshenko. Kõige totrama häälega räägib Kaljuveer. Tema hääles puudub absoluutselt see tõeline pinge ja kaasaelamine . Eriti halvasti kukub see välja ,kui ta seda kuntstlikult püüab teha.
                                Toetan siinkohal Martinit ,et ka fännidest,linnas,riigis toimuvast ja laiemas mõttes jalgpallikultuurist rääkimine on samuti osa mängust. Lihtsalt sellest rääkimiseks tuleb osavalt leida õige aeg ,et mitte üle pingutada.
                                Kommentaatori eriti jalgpallikomentaatori töö on minu meelest väga raske ja neid ,kes selle peensusi valdavad on väga vähe. Aga peensused ja nüansid on just see õige komentaari sool. Tugitoolivaatajal tõusevad samuti juuksed pähe püsti ,kui ta head teksti ja ärevusest pulbitsevat häält kuuleb.
                                FCF Forever

                                Kommentaar

                                Working...
                                X