320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Itaalia klubid Euroopas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

    Ma usun, et Tanel rääkis üldisest seisust, mitte hetkelistest CL-i tabeliseisudest.

    Ise tahaksin ma aga öelda kogu eelneva arutluse peale, et tulemused ei ole ainsad mõõdupuud riigi vutitaseme languse/tõusu määramiseks. Ja just sellele tuginevad ka kriitikud, kes väidavad, et Serie A-d ootab tume tulevik. Ning nagu ma juba eile ütlesin, siis ei ole ma selles teemas üldse väga kodus ning ise seetõttu seisukohta ei võta.

    Itaallaste head tulemused teevad igatahes ainult ja ainult heameelt.

    Kommentaar


      #62
      Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

      ses suhtes olen ma nous et mida votta siis ikkagi aluseks.
      aga nagu juba siin praktika naitab- sul voib see meeskond paberil olla hirmkova, aga tulemusi ikka ei ole
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        #63
        Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

        Algselt postitas mazz


        Ma usun, et Tanel rääkis üldisest seisust, mitte hetkelistest CL-i tabeliseisudest.

        Ise tahaksin ma aga öelda kogu eelneva arutluse peale, et tulemused ei ole ainsad mõõdupuud riigi vutitaseme languse/tõusu määramiseks. Ja just sellele tuginevad ka kriitikud, kes väidavad, et Serie A-d ootab tume tulevik. Ning nagu ma juba eile ütlesin, siis ei ole ma selles teemas üldse väga kodus ning ise seetõttu seisukohta ei võta.

        Itaallaste head tulemused teevad igatahes ainult ja ainult heameelt.
        mis puudutab pealtvaatajaid serieA, siis on seal toesti masendav...kas mitte viimane juve-brugge mangul polnud mitte 10000 inimest vaatamas? ja kui pole inimesi keda huvitaks liiga,siis voib olla uks paev tekib ka kusimus et milleks seda liigat siis vaja. ja kaotama hakkavad kohe klubid, sest pole enam pappi millega klubisid uleval hoida...loodan siiski et selleni asi ei lahe
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          #64
          Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

          No vähesed vaatajad on ainult tagajärg. Pigem on küsimus selles, mis seda põhjustab. Teiste tippliigadega samal tasemel piletihindade juures on Itaalia elatustase tunduvalt väiksem. Kui sellele lisada koledad/ebamugavad staadionid, rohke vägivald fännide seas, pidevad dopingu/kokkuleppemängude süüdistused ja fakt, et tipus on koguaeg ainult ühed ja samad kolm võistkonda (Scudetto eest heitlemas muidugi vaid kaks ), siis ei ole tulemus kuigi tore.

          Peale selle veel oli mingi pikem jutt mängijate mõttetult suurtest palkadest ja sellest, et Itaalia liigasse suurimad staarid tulla ei taha ja neile on vaja maksta rohkem kui teistes liigades (mitte päris nii hull seis kui Venemaal ). Ning loomulikult ka see probleem, et itaallaste endi osatähtsus liigas aina väheneb. Olgu näitena ära toodud kasvõi see Interi hiljutine koosseis. Aga kui vaadata näiteks Itaalia koondise üht viimastest sõpruskohtumistest (ei mäleta täpselt millist), siis mängiti seal B-koondisega ja kurb tõsiasi on see, et Itaalia B-koondisel ei oleks asja koduliiga esiviisikusse. Sama probleem kummitab muidugi ka teisi tippliigasid.

          Ühesõnaga, tulemuse saavutamiseks Serie A-s tuleb põletada meeletult raha ja seda ka tehakse, kuid kahjuks sissetulekud (piletitulu peamiselt) ei ole sugugi sellega vastavuses. Tulemuseks suured võlad ja vananevad kõrgepalgalised veteranid, kes peavad kastaneid tulest välja tooma.

          Selline lühikokkuvõte siis. Kuna ma ise ei ole kuigi suur ekspert, siis ei oska neid andmeid adekvaatselt teiste tippliigadega võrrelda, aga välismaa foorumite ja pressi seisukohtadest on mulle küll selline suhtumine silma jäänud.

          Kommentaar


            #65
            Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

            no päris nii se nyyd ka ei ole, et samad 2-3 võistkonda. rooma klubid olid 3-4 hooaega tagasi veel üleval, samas kui milanil läks suht sitalt. see hooaeg on fiorentina täkku täis, eelmine hooaeg oli udinese.

            Kommentaar


              #66
              Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

              Algselt postitas orbitaaljaam
              see hooaeg on fiorentina täkku täis, eelmine hooaeg oli udinese.
              Täkku võivad nad täis olla, kuid meistritiitlist võivad nad vaid und näha

              otsisin siis võrdluseks viimase nelja aasta tabeli esiotsa:
              2004/2005
              1.Juve
              2.Milan
              3.Inter

              2003/2004
              1.Milan
              2.Roma
              3.Juventus
              4.Inter

              2002/2003
              1.Juventus
              2.Inter
              3.Milan

              2002/2003
              1.Juventus
              2.Roma
              3.Inter
              4.Milan

              Põnev ju :P

              Kommentaar


                #67
                Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                äkki siis juba paned võrdluseks ka teiste liigade \"põnevused\" võrdluseks. hispaania ntx(korra üllatas sociedad rohkem ei meenu), inglisma(arsenal vs manu ajad ja nyyd siis tšukside valitsemine) või hopis saksamaa ja teadagi kes.
                jokers to the right
                clowns to the left of me

                Kommentaar


                  #68
                  Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                  Mina räägin üldises pildis. Eelmine aasta polnud minu mäletamistmööda ükski Hispaania klubi isegi veerandfinaalis, samas Itaalial kolm. Gruppiseis räägib enda eest väga vähe. Turniir teha CLi pääsenud võistkondade vahel (iga võistkond igaühega võõrsil ja kodus), siis olen suht kindel, et itaallased paneks ära. Barcelona on ainuke, kes võibolla suudaks ühelt-kahelt võistkonnalt nii võõrsilt kui kodus võidud ära võtta, kuid teistes kahtlen sügavalt.

                  1. Miks publikut on nii vähe? Sellepärast, et enamiku staadioneid on nt. selle tobeda jooksurajaga. Lisaks on põhjus ka see, et enamikud toetavad Itaalias kolme klubi - Inter, Milan ja Juventus. Esimesel kahel on Euroopas ühed parimad vaatajanumbrid, mis väljendub ka selles, kuidas nad kulutada suudavad. Juventuse probleem on, aga see, et nende fänne on üle Itaalia, kuid kohalikud toetavad kas Milaano klubisid või Torinot ning kaugemalt ei ole võimalik lihtsalt iga mängu vaatama tulla. Ka staadionid on väiksed, väga paljud ei saa 20 000 pealtvaatajatki mahutada. (Nt. Treviso staadion mahutab naeruväärsed 9 500 inimest)

                  2. Miks koosseisudes on palju mitte-itaallasi? Täpsustades võiks öelda, et tippklubide koosseisudes. Põhimõtteliselt on selline probleem ainult Interil vast. Teistel on piisavalt itaallasi minu silmis. Selle vastu nt võideldakse jõle nõmeda 18 mehest 9 itaallased värgiga. Sellega on ausalt öeldes ikka täiega ülepingutatud, kuid lihtne põhjus on ka see, et uued mehed ei ole lihtsalt nii head, kui talendid, kes olid nt 23 aastat tagasi, kui MM võideti. See vaevalt klubide viga on, kui mängija on nii hea, siis ta särab oma mängudega silma nagu nt Martins tõusis Interis põhimeeskonna hulka mõne mänguga. Võimalusi antakse, saadetakse laenule klubidesse kus mänguaega saavad, kuid ikka sakivad või ei anna tippklubi mõõtu välja. Korralike mehi ongi niipalju, et saab Azzuris panna välja maailmaklassiga algkoosseisu, mõned väga head vahetusmehed ja ülejäänud 5-6 meest on lihtsalt keskpärased heas vormis mängijad. Eks näeb, mis see põlvkond kaasa toob, sest seal Del Pierode ja Gilardinode vahel on üks pirakas auk igatahes.

                  PS! Ega minagi Barcelonaga mängimisele ära ei ütleks. Inter vs. Barcelona. Bring it on!
                  sigpic

                  Kommentaar


                    #69
                    Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                    Hispaania koha pealt voin aidata:

                    2000-01 1.Real 2.Deportivo 3.Mallorca 4.Barca
                    2001-02 1.Valencia 2.Deportivo 3.Real 4.Barca
                    2002-03 1.Real 2.Sociedad 3.Deportivo 4.Celta Vigo
                    2003-04 1.Valencia 2.Barca 3.Deportivo 4.Real
                    2004-05 1.Barca 2.Real 3.Villarreal 4.Betis

                    nii et paris kirju nimistu
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      #70
                      Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                      hispaania on jah põnevusest tulvil vist olnud viimasel ajal, real-valencia-barca enam-vähem järjestus mõningaste varjatsioonidega. mälu järgi tehtud
                      inglismaal oli kunagi leeds, kes ilma tegi, aga see klubi kadus ka premierist kahjuks
                      ja inglismaal oli nagu juba eelpool kirjutati arenal vs manu, ja nyyd siis tsukortka või mis iganes koha bossi mansa, kes eelmisel hooajal võitis vist mingi 10 punktiga?

                      Kommentaar


                        #71
                        Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                        Algselt postitas Tanel


                        Mina räägin üldises pildis. Eelmine aasta polnud minu mäletamistmööda ükski Hispaania klubi isegi veerandfinaalis, samas Itaalial kolm. Gruppiseis räägib enda eest väga vähe. Turniir teha CLi pääsenud võistkondade vahel (iga võistkond igaühega võõrsil ja kodus), siis olen suht kindel, et itaallased paneks ära. Barcelona on ainuke, kes võibolla suudaks ühelt-kahelt võistkonnalt nii võõrsilt kui kodus võidud ära võtta, kuid teistes kahtlen sügavalt.
                        su enda parast loodan et sa oma sonu ei peaks kevadel sooma hakkama, liigne enesekindlus voib teinekord kurjalt katte maksta...
                        ja ara alahinda villarreali voimalusi naiteks..kui suur oli sinu arust eelmisel aastal voimalus et liverpool voidab naiteks? eriti veel peale finaali esimest poolaega?

                        aga ok, rahu minu poolt vaatame kevadel!

                        ja orbitaaljaam, vaata naiteks hispaania liiga viimaste aastate esikolmikut- iga aasta on erinev ja vahemalt uks meeskond on uus, identseid esikolmikuid pole
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          #72
                          Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                          Algselt postitas lorenzo



                          ja ara alahinda villarreali voimalusi naiteks..
                          mina nõustun. catenacchio-kind-of klubid on play-offides parajad pähklid.


                          kui hispaania nimistusse lisasin siis vist oli see küll veits ylekohtune. mälu pettis kuna eelmise aasta võit tuli suhteliselt kiiresti(aga vb eksin jälle) VABANDAN

                          see kui inter-barca omavahel hakkaks mängima ei tõestaks yldisesz plaanis minu arust suht midagi.
                          ja see juve pealtvaatajate teema tuleks ka juba foorumi reeglitesse panna vist(peale igat mängu keegi võtab yles)
                          minu meelest itaalia vuti seis suht norm. kõige suuremaks probleemiks siiski ultrate ohjeldamine ja noorte(atalanta) mängimine serie a-s. samas on itaalia soost wc top-scorereid ainult kaks ja üks neist liitus azzuriga isegi serie b-st...nüüd läheb endale ka segaseks mida öelda tahan
                          jokers to the right
                          clowns to the left of me

                          Kommentaar


                            #73
                            Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                            Kirju või põnev, ei näita see klubide taset. Ma ei usu, et keegi üritab siin väita, et Hispaania liiga on kehvake või mitte. Top 3\'s või ilmselt top 2\'s on ta kohe kahtlemata. Vabandust, kui võidi minust valesti aru saada. Kuid viimase aja suuremad tulemused on rääkinud sellist pilti, et hetkel on ohjad itaallaste käes, kuid need asjad muutuvad jalgpallist suht kähku. Enne 2002/2003 hooaega oli ilmselt jällegi Hispaania valitsemas jne. Muidugi järgmisel hooajal lükkas Deportivo konkurentsist välja nii Milani kui ka Juventuse nt aga praegu pole nad kuskil, samas Milan oli eelmine hooaeg finaalis ning Juventus langes välja Liverpooli vastu, kes ka hiljem võitis. Ning samas ka Hispaanias pole see välismaallased - kodumaised seis suurt kiiduväärt. Ega ju?

                            Täitsa catenacciod langevad tavaliselt varem või hiljem tavaliselt ikka välja. Ainuke erand viimasel ajal Porto. Villareal vaevalt siiski finaali jõuab, aga veerandfinaal - täitsa võimalik.

                            Inter - Barcelona ei näitaks üldises plaanis midagi, kuid midagi ta näitaks ikka. Aga vaatame, mida Udinese järgmine voor teeb.
                            sigpic

                            Kommentaar


                              #74
                              Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                              Algselt postitas Tanel


                              Täitsa catenacciod langevad tavaliselt varem või hiljem tavaliselt ikka välja.
                              mulle miskipärast meenutas eelmine aasta catenacchiot liverpooli ja chelsea mängujoonis.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                #75
                                Vastus teemale \'Itaalia klubid,\'

                                Algselt postitas Jasper


                                Algselt postitas Tanel


                                Täitsa catenacciod langevad tavaliselt varem või hiljem tavaliselt ikka välja.
                                mulle miskipärast meenutas eelmine aasta catenacchiot liverpooli ja chelsea mängujoonis.
                                Meenutada võis küll, kuid mina Chelsea mängudes küll catenacciot eelmine hooaeg ei näinud. Ehk olid kaitsvad, kuid catenaccio on ultrakaitsev. Väravavahil seltsiks oleva kaitsjaga ning põhimõtteliselt ühe suure kiire ründajaga mäng, kus mängitakse ainult kontrate peale praktiliselt. Catenaccio on kaitsev tõesti, kuid siis ei võideta mänge 4:0 või nii vaid suurtes mängudes pärast 1:0 tõmbutakse oma karistusalla 10 mehega ning varsti on game over. See mängustiil on surnud. On lihtsalt kaitsev mäng.

                                Ps! Catenaccio mitte Cattenacchio.
                                sigpic

                                Kommentaar

                                Working...
                                X