320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

NBA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Veidi vara ei ole paikapanevate järelduste ja ennustuste tegemiseks?

    Kommentaar


      Muidugi on vara, lihtsalt väike hetkeseisu ülevaade.

      Kommentaar


        Nujah. Kurb, aga Leonard läks Clippersisse, see on siiski parem variant kui Lakers. Aga mu teine suur lemmik George võib ka sinna minna, see oleks nauding, sest Lakers Lebroni ja Davisega ning Warriors saaks mõlemad kotte siis.

        Aaa, ja ongi George Clippersis.

        Kommentaar


          Idas on seis nüüd sellinne, et tuleb vist Bucksi ja 76ersi duell

          Simmons-Richardson-Harris-Horford-Embiid on tiim, kes võib üldse asja kinni panna. Bledsoe-Matthews-Middleton-Giannis-Lopez on umbes samal tasemel. Aga põhiturniiri jaoks on Bucksil parem pink.

          Siis tuleb sitaks võrdseid tiime

          Lowry-Powell-Anunoby-Siakam-Gasol on ikka võimas tiim ja pink on ikka hea, eriti kui veel mõni mängija juurde tuuakse, kuigi vabaagente enam sisuliselt pole. Kaitses ilmselt liiga üks parimaid, aga ma arvan, et Anunoby võib olla vaese mehe Siakam ja teha julma arenguhüppe.

          Walker-Smart-Tatum-Morris ja Kanter on Torontoga samal tasemel, pink on hea, aga Kanter on suht keskpärane.

          Miamil on potentsiaali asi kinni panna, neil on vaja mingi liigutus veel teha, ma ei tea miks Wizards nii jäärapäine on, Beal ja Butler oleks juba paar, kes veaks tiimi kõrgesse mängu, aga ka praegune koosseis on hea.

          Indiana on tugev, aga Oladipo on ilmselt pea pool hooaega vigastatud ja vormist väljas. Koos temaga ollakse samal tasemel kui eelmised.

          Nets on ilma Durantita ka tugevam tiim kui eelmine aasta oldi.

          Ehk idas on lausa 7 tugevat tiimi.


          Lääne olukord on ebareaalne, aga ootaks endiselt põhjendusi, miks Warriors on parem kui Denver, Portland, Jazz, Rockets ja nüüd ka Lakers ning Clippers. Lisaks San Antonio on ka tugevam kui eelmine hooaeg. Kings ja Pelicans on räigelt sügavad tiimid. Oklahoma on paberil ikka playoffi tiim.

          Ehk siis Doncic ja Porzingis peaksid tegama midagi imelist, et üldse playoffi lähedale jõuda. Ma arvan, et lääs pole kunagi nii ühtlane olnud.

          Kommentaar


            Rockets on uus kõige nauditavam meeskond läänes. Harden-Westbrook tagaliin on lihtsalt haige.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Rockets on uus kõige nauditavam meeskond läänes. Harden-Westbrook tagaliin on lihtsalt haige.
              Mitme palliga nad mängima hakkavad? Pluss dAntoni laseb sealt kohe jeed.

              Kommentaar


                Mis seis idas on? Hetkel on 8 tugevat meeskonda ja Orlando, kes ei jää palju maha.

                Vaatame esialgu rohkem põhiturniiri suunas.

                1. Milwaukee Bucks - Brogdoni kaotus on valus, liiga üks paremaid kaugviskajaid ja super kaitsespets. Kuid Bledsoe-Matthews-Middleton-Giannis-Lopez on hea algviisik ja pink on väga tugev. See meeskond on tüüpiline Mike Budenholzeri tiim, mis on siis ülesehitatud heale tulemusele põhiturniiril ja playoffis edu ei saavutata. Playoffis pole pink nii tähtis ja Matthews on väga suur küsimärk ja kordades nõrgem mängija kui Brogdon ning Bledsoe tõestas, et ta ei ole playoffis samal tasemel, mis põhiturniiril. Õnneks Hill on playoffis hea. Ma arvan, et Giannis paneb veel juurde ja põhiturniiril sellele tiimile vastast liigas pole. Playoffis ma neid selle koosseisuga võitmas ei näe.

                2. Philadelphia 76ers - Vastand Bucksile, põhiturniiril on neil raskem, väga nõrk pink ja kaugvisked on suur küsimärk. Simmons-Richardson-Harris-Horford-Embiid on paberil liiga kõige tugevam algviisik. Playoffis pean ma neid üheks favoriidiks, aga enne tuleb see põhiturniir üle elada ja Embiidiga rahulikult võtta, et ta oleks just playoffis hooaja parimas vormis.

                3. Toronto Raptors - Lowry-VanVleet/Powell-Anunoby-Siakam-Gasol on tugev meeskond ja neid ei tasu maha kanda. Siin on kaks x-faktorit. Siakami lagi ei ole veel käes ja võib oodata imelist hooaega ja Anunoby on üks mängijaid liigas, kes võib teha midagi sarnast, mida Siakam eelmine hooaeg tegi. Sellisel juhul on Toronto endiselt top tiimide seas. Pluss nende puhul on ehk ka mõni diil veel soolas, väga raske on peale tiitlivõitmist kõrgest mängust loobuda ja usutavasti tehakse kõik, et olla parimate seas. Aga Anunoby võib ka olla palju vigane ja oodatud arenguhüpet mitte teha, sellisel juhul on neid raske nii kõrgele kohale asetada.

                4. Boston Celtics - Stevens on äkki sellinne treener, kes suudab oma tiimist maksimumi välja võtta ainult siis kui keegi ei usu neisse? Eelmine hooaeg favoriidikoorma alla kõrbeti täielkult.

                Walker-Brown-Hayward-Tatum-Kanter on ok tiim, pingil liiga üks paremaid kuuendaid mehi Smart. Aga see aasta on nende pink ikka suhteliselt nõrk, Kanter on kaitses null, seega keegi ei oota midagi suurt neilt. Ma arvan, Hayward on see hooaeg juba oluliselt parem. Tatum on endiselt noor ja Walker jätkab võimsalt.

                5. Miami Heat on suur küsimärk, neil oleks vaja teha üks diil, et tõusta tiitlinõudlejaks, Beal või Paul, aga arvestades mõlema mehe lepinguid ja seise, siis nende diilide läbiviimine kerge ei oleks. Winslow-Waiters-Butler-Johnson-Adebayo on juba hetkel tiim, kes võiks mõelda suure mängu peale. Väga raske on nende taset ja lage hetkel hinnata.

                6. Indiana on endiselt mu lemmik ja üks potentsiaalseid üllatajaid. Brogdon-Oladipo-Warren-Sabonis-Turner on väga võimas tiim. Lamb on pingil hea. Warreni kaitse on nagu ta on, aga Oladipo, Turner ja Brogdon on kõik eliitkaitsjad, Warren ja Brogdon on liiga parimate kaugviskajate seas, Oladipo on üks ida parimaid mängijad. Kas tegu on selle hooaja musta hobusega? Kõik sõltub, mis mängija Oladipo peale vigastust on. Ma arvan, et Indiana on playoffis meeskond keda kõik kardavad.

                7. Nets - isegi ilma Durantita on tegu julma meeskonnaga. Irving-Harris-LeVert-Prince-Jordan/Allen on tugev tiim, lisaks ülitugev pink. Durantiga koos oleks nad samal pulgal Bucksi ja 76ersiga. Nende hooaega tasub põnevusega oodata, sest jällegi raske on nende potentsiaali kohe hinnata.

                8. Pistons on ühe sammu kaugusel, et võidelda tiitli eest, täpselt nagu Miami. Beal või Paul muudaks selle tiimi tiitlinõudlejaks. Rose, Butler, Griffin ja Drummond võiks alles jääda ja ülejäänud on vahetatav. Jällegi nende diilide tegemine on Pauli ja Beali lepingute tõttu raske.

                Kommentaar


                  Cousins jälle katki ja Lakersil vaja uut tsentrit. Räägitakse Dwight Howardi tagasi toomisest. Kas Supermanile on veel liigas kohta?

                  Kommentaar


                    Uus hooaeg on algamas, ehk paras aeg meeskonnad ette võtta.


                    Washington Wizards lõpetas eelmise hooaja 11. kohal. See oli väga piinarikas hooaeg ja ka sellelt hooajalt mingit tulemust pole oodata, aga fännid on vähemalt tankimiseks valmis. Wizardsi selle hooaja kõige põnevam teema on Bradley Beal. Wizards ei taha teda eriti vahetada, kuigi mingis mõttes oleks see loogiline käik. Samas sellega ei ole veel kiiret ja enne playoffe võib ta väärtus olla oluliselt suurem kui praegu. Kuigi on jäämas mulje, et ta ise tahab Wizardsisse jääda, kuskil mujal ta ilmselt ei saaks nii head lepingut kui siin ja Wizards on andnud mõista, et neile ei meeldi täielik meeskonna ümberehitamine.

                    Seega kui Wizards tõesti annab oma kahele staarile veel ühe võimaluse kõrgete kohtade eest heidelda, siis üks parimatest stsenaariumitest oleks see aasta lõpetada rahulikult tabeli põhjas. Wall ilmselt jätab terve hooaja vahele, ehk Beal ei suudaks nagunii üksi seda tiimi heale kohale vedada. Järgmise aasta draftist oleks vaja saada mõni hea mängija ning tuleb loota, et Wall naaseb heal tasemel (isegi kui naaseb, siis on tal vaja ka terve püsida). Lisaks saadi see aasta drafti üheksanda valikuna Rui Hachimura, kes on potentsiaalikas mängija, ehk ta ei pruugi kohe särada, aga tema puhul loodetakse hilisele arengule, head näited on ju ka Giannis ja Siakam.

                    Ma saan tegelikult aru, miks ei taheta oma parimast mängijast loobuda. Walli leping on julm ja teda vahetada on pea võimatu, seega otsustatakse pigem veel üritada, et mitte tema lepingut raisku lasta ja talle niisama ulmesummat maksta kaotamise eest. Lisaks saadakse see hooaeg ju tankida, ilma oma parimast mängijast loobumata.



                    Koosseis

                    PG - Ish Smith ja Isaiah Thomas. Thomas sai juba jälle vigastada ja esimese kuu jätab kindlasti vahele. See on muidugi omaette küsimus, et kas temast üldse on veel mingit mängumeest. Sisuliselt on tal kolm hooaega järjest vahele jäänud. Ish Smith on okei varumees ja tankivas meeskonnas võib ju alustada ka. Ülejäänud tunduvad suht lambid noored, aga eks nii mõnigi mees saab oma võimaluse särada.

                    SG - Beal on hea mängija, võibolla isegi top 20 või seal piiri peal. Isiklikult loodaks teda hooaja teises pooles näha mõnes tiitli eest võitlevas klubis. Pink on on jällegi suht olematu.

                    SF - Hachimura võiks sellel positsioonil alustada, pingil on kogenud Miles ja Troy Brown, kes ilmselt mängib ka palju viskava tagamängija positsioonil, tema esimene hooaeg väga lubav ei olnud.

                    PF - Davis Bertans oli San Antonios täiesti arvestatav rollimängija ja siin on ta tähtsus isegi suurem, seega loodetavasti teeb meie lõunanaaber hea hooaja. Pingil on siis Wagner, kelle mänguaeg eelmine hooaeg suurem asi polnud.

                    C - Thomas Bryant näitas eelmine hooaeg kohati täitsa lubavat mängu ja temalt võib oodata head hooaega. Mahinmi on okei varu, aga ta oli kohutavalt halva lepinguga, õnneks algab tal viimane hooaeg.


                    Suurim staar - Loomulikult Beal

                    Suurim küsimärk - Mis tasemel on Rui Hachimura, kas ta suudab õigustada enda valimist nii varajases faasis?

                    Suurim areneja - Bryant, tema eelmine hooaeg oli juba lubav ja see hooaeg võiks näidata veelgi paremini tema potentsiaali.


                    See hooeg tuleb lihtne, mängitakse rahulikult ja üritatakse oma paari noort arendada, pigem on küsimus, kas Beal jääb või mitte. Ma arvan, et Wizards on idas kõige nõrgem meeskond ja isegi kui Beal teeb suurepärase hooaja, siis ma ei näe neid lõpetamas viimasest kohast kõrgemal. 20 võitu on siiski igati võimalik, eriti kui mõni teine mängija ka hea hooaja teeb.

                    Kommentaar


                      Memphis Grizzlies lõpetas eelmise hooaja 12. kohal. Üks ajastu sai Gasoli ja Conley lahkumisega läbi ning keerati uus lehekülg, juba eelmine hooaeg saadi draftist neljanda valikuna Jaren Jackson Jr, kes tegi suurepärase hooaja. See aasta saadi teise valikuna Ja Morant, kelle potentsiaal on samuti väga kõrge. Memphis on koosseisu poolest kõige nõrgem meeskond läänes ja ilmselt lastakse noortel rahulikult areneda ja tulemuste osas sellelt hooajalt ei tasu palju oodata.



                      Koosseis


                      PG - Ja Morant on kindel alustaja, peamiselt on pilgud suunatud Zion Williamsoni suunas, aga Morant tundub samuti ülimalt talendikas ja tahaks teda juba mängimas näha. Tyus Jones on suurepärane varu.

                      SG - Dillion Brooks alustab ilmselt siin, kohati oli ta oma debüüthooajal suht hea, aga eelmine hooaeg jäi sisulsielt vahele. Ma arvan, et ta võib üllatada ja päris korraliku hooaja teha. Lisaks toodi meeskonda ka Marko Guduric Fenrbachest, kes võib olla täitsa korralik pingimees ja Grayson Allen Jazzist, ehk siin valikut on.

                      SF - Kyle Anderson jättis pool eelmist hooaega vahele, aga kaitsespetsi alustamises ei tohiks kahtlust olla. Jakcson ja Iguodala ei tohiks esialgu plaanidesse kuuluda, aga Crowder võiks ühe kogenud mehena olla küllatki kandvas rollis.

                      PF - Jaren Jackson on loomulikult kindel põhimees, pingilt saab oma võimaluse drafti 21. valik Brandon Clarke. Bruno Caboclo võib mitut positsiooni mängida ja on ka kindlasti rotatsioonis sees.

                      C - Jonas Valanciunas mängis eelmine hooaeg Memphises suurepäraselt. Ma loodan, et ta jätkab sama tuhinaga. Ivan Rabb on siis esimene varu. Regu on noore mängjaga, ehk võib veel arenguhüppe teha, ehk vast sobib pingile ilusti.


                      Suurim staar - Raske öelda, Morant võib vabalt hakata kohe midagi suurt tootma, aga Jackson näitas juba eelmine hooaeg head mängu ja see aasta võib oodata midagi võimast.

                      Suurim areneja - Loomulikult Jackson.

                      Suurim küsimärk - Kolmesed. Kui vaadata potentsiaalset algviisikut, siis ühtegi head kaugviskajat sealt ei leia, aga tegu on noorte mängijatega, ehk areng võib toimuda väga kiiresti.


                      Päris mitmel tiimil on väga ägedad ja võimsad noored, aga Moranti ja Jacksoni kombo võib olla olla tulevikus päris karm ja Memphise kapifänn on see hooaeg hea olla. Kindlasti saadakse juba see hooaeg ilusaid võite. Kuna läänes on see aasta kõik ülejäänud 14 meeskonda päris tugevad, siis ma ei saa mitte kuidagi Memphisele kõrgemat kohta ennustada kui viimane 15. koht. Ma arvan, et 20 võitu siiski kogutakse ja loodetavasti saadakse ka järgmise aasta draftist üks tulevane superstaar juurde.

                      Kommentaar


                        Charlotte Hornets lõpetas eelmise hooaja üheksandal kohal. Sellega sai ka nende jaoks üks ajastu mööda. Nende superstaar Walker lahkus, mis oli mõistlik lahendus, koos temaga oli Hornets pikalt playoffi konkurentsis, aga lõpuks jõuti sinna vaid kaks korda. See hooaeg kindlasti playoffi peale ei mõelda, pigem üritatakse mõni vanem mängumees välja vahetada, et noored saaksid rahus areneda.

                        Koosseis

                        PG - Terry Rozier saab oma võimaluse näidata oma tõelist taset. Bostonis oli ta ikkagi kindel varumees ja selles rollis oli ta pigem nõrk. Siin oodatakse talt tõsist läbimurret ja kõik võimalused selleks on loodud. Pingil on Devonte' Graham, kes oma debüüthooajal palju mängida ei saanud, aga vast see hooaeg tema mänguaeg veidi tõuseb.

                        SG - Malik Monk/Dwayne Bacon - kaks noort mängijat (Bacon juba tegelt 24), kes võivad mõlemad teha tõsise arengühüppe. Nende karjäär on alanud sarnaselt, mängitud on kaks hooaega ja statistika poolest on nad päris võrdsed. Monk tundus mulle debüüthooajal päris lootustandev ja ma ootasin temalt suurt arenguhüpet, aga eelmine hooaeg seda ei tulnud. Ta on alles 21. aastane, ehk kõik on võimalik.

                        SF - Ma arvan, et Batum jääb alustajaks, kuigi tema eelmine hooaeg oli suur pettumus, siis üks kogenud mängija kulub siia koosseisu ära ja tal on piisavalt häid omadusi, et kanda tiimis tähtsat rolli. Michael Kidd-Gilchrist on üks suuri pettumusi, temalt oodati palju rohkemat kui ta seni näidanud on ja ma arvan, et temaga lepingut ei pikendata, kui ta just üle 2 korra väiksema palganumbriga nõus pole. Ta pole alustaja materjal ja eelmine hooaeg oli tal eriti nukker, kui sa ei oska kolmeseid visata, siis on sind ääre positsioonil raske kasutada, kui sa just seda korvata ei suuda. Ma arvan, et ta mängida esialgu saab, aga tema roll on umbes sama nagu eelmisel hooajal. PJ Washington oli drafti kümnes valik ja võib eeldada, et talle leitakse kindlasti mänguaega.

                        PF - Miles Bridges on klubi üks tuleviku alustalasid ja ma arvan, et ta alustab just sellel positsioonil. Või siis jääb Batum pingile ja Williams ning Bridges alustavad, aga igaljuhul tema roll kasvab oluliselt. Marvin Williams on juba neli hooaega järjest olnud kindel põhimees, aga ma arvan, et see hooaeg ta mänguaeg kahaneb. Sarnaselt Batumile on ta kasulik mängija. Mõlemad on lihtsalt ülemakstud ja nende lepingute lõppu oodatakse pingsalt.

                        C - Cody Zeller on äge mängija ja ta on alahinnatud, ta teab om tugevusi ja taset. Tegu on suurepärase tiimimängijaga. Tema üks nõrkusi on lauavõtlus, aga pingil on Byombo, kes on selles ülivõimas. Byombo hakkab siiski võitlema Willy Hernangómeziga põhivaru koha eest. Pole ta viimased hooajad eriti head olnud.

                        Meeskonna staar - Kui Rozier mängib nagu ta mängis üleeelmine hooaeg playoffis, siis on ta kahtlemata selle tiimi liider.

                        Suurim areneja - Kandidaate on mitu, aga Bridges on vast kõige loogilisem valik, kes võiks oluliselt kandvamas rollis tugeva hooaja teha.

                        Suurim küsimärk - Mitmel ülemakstud "staaril" hakkavad lepingud lõppema, kas lasta neil kõigil minna ja rahulikult tankida mitu hooaega või väärib mõni neist uut lepingut?


                        Charlotte on paberil päris huvitav tiim, neil on ülimotiveeritd Rozier, kes tahab tõestada, et ta on kindel alustaja siin liigas. Mitu kogenud mängijat, kelle lepingud hakkavad lõppema ja oleks vaja näidata, et nende aeg ei ole veel läbi ning vääritakse uusi lepinguid. Lisaks 4-5 noort, kellel nagu potentsiaali oleks, aga nad pole seni veel oma loodetud tasemel mänginud.

                        Kihlveokontorid ennustavad Hornetsit kõige halvemaks tiimiks liigas, aga ma näen siin oluliselt rohkem potentsiaali ja see tiim ei lähe tankima, kõik mehed on motiveeritud ja neil on palju tõestada. Seega ma ei näe neid lõpetamas päris viimaste tiimide seas, aga küsimärke on liiga palju, et neid 13. kohast kõrgemale asetada.

                        Kommentaar


                          Phoenix Suns on päris pikalt kehv meeskond olnud, viimased neli hooaega on lõpetatud läänes kahe viimase tiimi seas. Seekord näeb nende tiim üle pika aja päris äge välja ja nii mõnigi optimist loodab korrata Sacramento eelmise hooaja edulugu. Kuna meeskond on olnud kehva, siis on saadud ka draftis mitu korda esimeste seas valida. Pooled korrad on väga mööda pandud, aga eelmise aasta esimene valik Ayton ja neli aastat tagasi 13. valitud Booker on piisavalt head mängijad, kelle ümber seda tiimi võiks ehitada. See aasta vahetati oma drafti kuues valik drafti üheteistkümnenda valiku ja Dario Sarici vastu ning toodi meeskonda Rubio ja Baynes, ehk näha on, et tahetakse muutuda konkurentsivõimelisemaks.

                          Koosseis

                          PG - Ricky Rubio tuli just Hispaaniaga maailmameistriks, olles ka turniiri üks paremaid mängijaid. Rubio NBA karjäär on olnud pigem pettumust valmistav ja Suns võib olla tema üks viimaseid kohti, kus ennast tõestada. Pingil on drafti 24. valik Ty Jerome ja veel igast nooremaid mängijaid, kes kõik ilmselt läbi ei löö siin.

                          SG - Devin Booker on ikka veel 22. aastane, ta on päris pikalt juba liigas mänginud ja tema ründemäng on tugev (efektiivsus jätab veel soovida). Suns on otsustanud, et Booker on mängija, kelle ümber tiimi ehitatakse. Tyler Johnson on suurepärane varu, kes siis ilmselt saab päris korralikult mängida mõlema tagamängija positsioonil.

                          SF - Mikal Bridges/Kelly Oubre on mõlemad head mängijad ja päris huvitav on näha, kes siin positsioonil põhimeheks tõuseb, Oubre on muidugi võimeline ka suure ääre rollis alustama.

                          PF - Saric võiks vähemalt hooaja alguses siin alustada, kui ta suudab kaugelt samal tasemel tabada, mis eelmine hooaeg, siis on tem roll suur. Sunsil pole palju häid kaugviskajaid.

                          C - Ayton ja pingil on Baynes, kes on väga kogenud mängija ja pingilt tulles väga hea.

                          Meeskonna staar on Booker, kuigi Ayton oli eelmine hooaeg juba päris hea ja päris raske on prognoosida milleks ta see hooaeg võimeline on.

                          Suurim areneja on ilmselt Ayton, kes võib see hooaeg juba tõusta parimate tsentrite sekka.

                          Suurim küsimärk on kolmesed, kellegi tabavusprotsent pole olnud viimastel hooaegadel väga hea ja stabiilselt häid kaugviskajaid tiimis pole.


                          Phoenix Suns on huvitav meeskond, Booker on lõpuks enda kõrvale saanud mitu head mängijat ja nüüd on tal vaja lihtsalt tõestada, et ta on piisavalt hea mängija, et olla tiimi esimene valik. Rubio võiks samuti peale sellist mm. hea tuhinaga hooaega alustada ja ehk isegi oma parima hooaja teha, lisaks on tiimis mitu noort, kelle algavat hooaega on raske ennustada. Pink on kindlasti tugev.

                          Ma arvan, et Sunsil läheb veel natuke aega, et playoffi konkurentsis olla, aga järgmine hooaeg nad peaks esikaheksa koha eest juba võitlema. Hetkel tundub 14. koht kõige tõenäolisem, aga eespool on mõni meeskond, kes võib vajutada restardinupule ja kui Bridges ning Ayton juba see hooaeg lammutama hakkavad, võib ka Suns playoffi kohtade lähedal olla.

                          Kommentaar


                            Cleveland Cavaliers lõpetas eelmise hooaja 14. kohal. Lebroni lahkumine oli valus, aga nii kehva hooaega poleks neilt siiski oodanud. See hooaeg minnakse rahulikult tankima ja mingeid kõrgeid sihte ei tohiks olla.

                            Koosseis

                            PG ja SG - Cavsil on päris segane seis, ma arvan, et Sexton on ainuke kindel alustaja tagameeste osas, Clarkson on on viimastel aastatel olnud pigem hea kuues mees, aga ilmselt ikkagi tema või drafti viies valik Garland alustab Sextoni kõrval. Ma ei tahaks uskuda, et Dellavedova või Knighti roll liiga suureks kujuneb. Pigem saab drafti 30. valik Porter rohkem mängida.

                            SF - Osman on kindel alustaja ja pink on siin positsioonil päris kehva, ju keegi noortest saab siin varuminutid endale.

                            PF - Kevin Love on ikka meeskonnas ja eks paistab kas ta mängib ka hooaja lõpuni siin või õnnestub tal teha piisavalt hea hooaja algus, et keegi üritab teda endale vahetada. See vahetamine tundub pigem siiski keeruline ülesanne ja sellist lepingut väga keegi ei tohiks endale soovida. Larry Nance saab ka mängida siin, sest pigem tsentri positsioonil ta löögile ei saa.

                            C - Thompson ja Zizic võitlevad põhimehe rolli üle.

                            Suurim staar - Eks Love peab õigustama oma suurt palganumbrit ja seda noort tiimi vedama.

                            Suurim areneja - Sexton oli juba eelmine hooaeg ründes päris hea, nüüd oleks vaja kaistes ka juurde panna.

                            Suurim küsimärk - Kas Love ja Thompson püsivad terved ja suudavad oma parimate päevade tasemel korvpalli näidata?


                            Cavaliers on paberil päris potentsiaalikas meeskond, aga nende taset on raske ennustada. Nad võiks vabalt top 10. jõuda. Aga selleks peavad Love ja Thompson terved püsima ja ka hea hooaja tegema, Garland peaks kohe esimesel hooajal õigustama varajast valikut draftis ja rollimängijad peavad olema tasemel. Liiga palju küsimärke minu jaoks ja julgem on neid ennustada tabeli lõppu. Ma arvan, et viimaseks ei jääda, aga 14. koht jääb taaskord nende laeks. Vähemalt võite kogutakse oluliselt rohkem kui eelmine hooaeg.

                            Kommentaar


                              New York Knicks on viimastel aastatel kohutavalt saamatu võistkond olnud ja mitmed otsused on pannud kahe käega peast kinni võtma. Carmelo Anthony ajastu sai juba ammu läbi, aga otsustati ka oma tulevane superstaar välja vahetada ja sellega minetati mõneks ajaks playoffi võimalused. Eelmine hooaeg lõpetati viimasel kohal nii idas kui ka üldse liigas, koguti vaid 17 võitu. Viimati jõuti playoffi aastal 2013. Kõik teised meeskonnad idas on alates sellest hooajast playoffi jõudnud. Järjekordne näide kui halvasti Knicks on tegutsenud. See hooaeg võiks lõpuks tulla ilusam, meeskonnas on mitu noort talenti, kelle ümber saab hakata meeskonda ehitama, küll aga on korviall kerge üleküllastatus. Tegelikult on ka teistel positsioonidel liiga palju korralikke mängijaid ja nii mõnigi peaks hooaja jooksul lahkuma.

                              Koosseis

                              PG - Dennis Smith on ikka veel noor ja mulle on ta seni meeldinud, ta pigem tundub alahinnatud mängija, kellel on küllaga potentsiaali. Aga eks tema senised hooajad on olnudki ebastabiilsed ja esimene täishooaeg Knicksis võiks olla tema läimurde hooaeg. Elfrid Payton on minu arust väga hea varu ja Frank Ntikilina võiks ka mänguaega saada. Kõik kolm on viimase 5 aasta jooksul draftis esimese 10. valiku seas olnud, aga keegi pole neist veel suurt läbimurret teinud. Ma arvan, et Ntikilina võib siiski ka üks lahkujatest olla, ta oli mm. kohati päris lubav ja ta peaks rohkem mänguaega saama kui ta siin saab. Murekohaks on kolmesed, keegi neist pole hea kaugviskaja ja vaadates ka teisi mängijaid klubis, siis neil on vaja oma visketabavust oluliselt parandada.

                              SG - RJ Barrett on drafti kolmas valik ja teda peetakse hetkel Zioni järel talendikuselt teiseks mängijaks. Barrett on ka pigem halb kaugviskaja, ehk siin on tõsine mõtlemiskoht, kui mõlemad tagamehed ei suuda kaugelt tabada. Pink on seevastu korralikke kaugviskajaid täis. Dotson ja Trier olid eelmine hooaeg täitsa head rollimängijad, Bullock ja Ellington on kogenud mängijad. Ilmselgelt kõik 5 mängijat regularselt mängida ei saa ja mõnest oleks ehk vaja loobuda.

                              SF - Knox/Morris - Loodetavasti Knox alustab, kuigi kohe praegu on Morris parem mängija, Knox peaks kolmeste tabavusprotsenti parandama ja kaitses korralikult juurde panema, et Morrisest parem olla, aga niikaua kuni Knicks playoffi konkurentsis ei ole, võiks Knox kindel põhimees olla.

                              PF - Randle peaks olema üks põhivendi, seda kummalisem on Portise tiimi toomine, sest ka Morris ja Knox võiks suure ääre peal mängida. Tal siiski on üks suur eelis teiste ees, ta on meeskonna üks paremaid kaugviskajaid ja võib juhtuda, et Randle ja Portis mängivad päris palju korraga.

                              C - Mitchell Robinson võib küll põhimees olla, aga temaga võetakse ilmselt rahulikult ja see hooaeg ta mänguaeg palju ei kasva, mis tähendab, et ka kogenud Gibson saab korralikult mängida ja me näeme hooaja jooksul erinevaid kooslusi suure ääre ja tsentri rollis.

                              Suurim staar - RJ Barrett tundub hea mängija ja ootused on nii suured, et ta võiks kohe olla tiimi parim mängija, nt nagu Doncic seda oli, aga ma ise arvan, et tal läheb kohanemisega veidi aega ja Randle on vähemalt rünnakul selle meeskonna staar.

                              Suurim areneja - Loodetavasti Knox, kes on väidetavalt kaitses paremaks läinud ja kui ka kaugvisete protsent paremaks läheb, siis on ta ka tuleviku silmas pidades väga hea algviisiku mees.

                              Suurim küsimärk - Kuidas kõigile mänguaega jagada? Hooaeg on pikk ja vähemalt vigastuste pärast muretsema ei pea, Knicks on vist isegi kõige sügavam tiim see hooaeg.

                              Knicksi eesmärk ei ole kohe playoffi saada ja võiks ju draftist veel ühe hea mängija juurde saada, aga see tiim on liiga tugev, et viimaste kohtade eest võidelda. Kui keegi ei vea välja tuuakse pingilt parem mängija asemele. Treeneri roll saab päris suur olema. Kõik tahavad mänguaega, aga vaja on ka õiged mehed korraga platsile saada, eriti olukorras kus häid kaugviskajaid on vähe. Kui kõik õnnestub, siis see tiim võiks olla 9-11. koha võitluses, aga võimalikke probleeme sai päris palju üles loetud ja ma arvan, et tuleb väga põnev hooaeg ning Knicksi mänge tasub jälgida. Lõpuks jäädakse siiski 12. kohale, ülejäänud halbadest tiimidest ollakse siiski kindlalt paremad.

                              Kommentaar


                                Minnesota Timberwolves lõpetas eelmise hooaja 11. kohal. Tegu oli väga pettumustvalmistava hooajaga. Hooaeg algas kohe Butleri skandaaliga. Hooaja keskel sai Covington vigastada ja Towns tõestas, et ta ei ole piisavalt hea, et ilma korralike abimeesteta seda tiimi playoffi vedada.

                                Koosseis

                                PG - Jeff Teague eelmine hooaeg oli raske, ta mängis kaasa ainult pooled mängud ja nüüd algab tema lepingu viimane hooaeg. Ma ei ole kindel, et Minnesota temaga lepingut pikendab, aga neid klubisid, kes talle palju raha on nõus maksma on vähe, ehk ta peab ennast see hooaeg tõestama. Napier on tasemel varu.

                                SG - Ma usun, et drafti kuues valik Jarrett Culver on kohe põhimees ja Josh Okogie on siis hea varu.

                                SF - Wigginsi kohta ei oskagi midagi öelda, algviisikus ta alustab, aga millisel tasemel me teda näeme? Hetkel on tal haige leping ja keskpäraselt mängimise eest raha tiksub. Jake Layman on hea vahetusmees, aga vaevalt ta Wigginsit pingile lükkab.

                                PF - Robert Covington on raskest vigastusest taastunud ja Townsil on nüüd üks võimas abiline olemas, enne vigastust oli Covingotn üks liiga paremaid kaitsjaid ja loodetavasti suudab ta ka rünnakul sama efektiivne olla kui enne vigastust. Pingil siis Vonleh.

                                C - Towns ja pingilt Dieng saab ka vast 10 minta mängu kohta.

                                Meeskonna staar - Loomulikult Karl Anthony Towns. Ta eelmine hooaeg oli rünnakul väga efektiivne ja tegu on ilmselt juba top 15 mängijaga liigas. Seda kurvem on, et ta on nii pehmo ja ei pruugi oma täit potentsiaali ära kasutada.

                                Suurim areneja - Okogie ja Layman võitlevad parima kuuenda mehe tiitli eest siin klubis ja üks neist võib isegi alustada. Ma usun, et mõlemad teevad korraliku arenguhüppe.

                                Suurim küsimärk - Kas Wiggins võtab ennast kokku? Ega palju ei olegi vaja, natuke rohkem võitlust ja rünnakul vähem enda peale võtmist ning paremate viskekohtade valimine.

                                Minnesota on endiselt päris tugev võistkond, neil on liiga top 15 mängija, neil on liiga üks paremaid kaitsespetse ja mitu noort, kes võivad suure arenguhüppe teha. Teague peaks endast maksimumi andma, et korralik leping kuskil saada. Seega kui ka Wiggins suudaks korralikult pingutada, siis on see meeskond playoffi konkurentsis.

                                Ajalugu on näidanud, et puhtalt talendist ei piisa ja hetkel on läänes konkurents ülitihe, 7-13 koht võivad olla paari võidu sees, siis lõpuks saavad playoffi tiimid, kes mängivad suurema tuhinaga ja võitlevad rohkem. Ma ennustan Minnesotale 13. kohta.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X