320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

NBA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Ma tunnen teda, tegelikult on sõbralik, tark ja tore inimene. Häda on selles, et oma NBA ja NCAA, laiemalt üldse kossualaseid teadmisi hindab ehk liiga kõrgelt ja vaieldes muutub vahel totaalselt jäärapäiseks. Aga see viimane kommenteerimise puhul probleem ei tohiks olla.
    Ma isiklikult ei tunne teda muidugi, aga ma olen väga palju lugenud igast tuliseid vaidlusi facebooki korvpalli grupis ja seal tundub ta küll vahest täitsa emotsionaalne olevat. Suudaks ta kuidagi seda sama emotsiooni kasvõi natukene rohkem telekasse kaasa võtta oleks super. Mul endal jääb tunne, et ta üritab iga hinnaeest tõestada seda kui intelligentne ta on (mida ta korvpalli kohapealt kahtlemata ka on), aga sellega ei saa üle ka pingutada.

    Kommentaar


      Lakersi tagasitulek viimasel minutil oli kõva, koos selle LeBroni timeouti küsimisega. Aga no selline edu viimasel lisaaja viimasel kahel minutil maha mängida. LeBron viskas mööda viimasel rünnakul ja sellele eelnenud kaks vabaviset. Walton võttis selle timeouti umbes 2 min enne lõppu Spursi jaoks vist - peale seda oli Lakersi rünnak vist eranditult LeBroni hero-ball, Spurs hakkas DeRozani hero-balli asemel hoopis Aldridge'i peale mängima, kellele Lakersil ühtegi keha vastu panna ei olnud.

      Kommentaar


        DeRozani heroball tõttu üldse lisaajale see mäng läks, päris koledad lahendused olid tema poolt. Aga tore, et olles niimoodi lõpus edu käest anduna suudeti lisaajal sammoodi ise kaotusseisust välja tulla.

        Kommentaar


          Grupp 2

          Indiana Pacers, Philadelphia 76ers ja Milwaukee Bucks.

          Kolm väga head tiimi, pealtnäha on 76ersil ja Bucksil rohkem talenti, aga Indiana on ühtlasem tiim, mis võiks olukorda võrdsustada.

          Bucksil peaks olema üks suur eelis, Mike Budenholzer on väga hea treener, Bucks oleks võinud juba eelmine aasta olla ida finaalis, aga Kidd ei saanud ise ka aru, mida ta teeb. Hea treeneriga on Bucks kindlasti kõigeks võimeline. Lisaks võiks Brook Lopez olla sellinne mängija, kes sobib süsteemi, Giannise ümber on nüüd tekkinud nelik, kes kõik suudavad vähemalt talutavad tasemel kaugelt tabada.

          Bucksil on üks eelis veel, Giannis on ida top 2 mängija ja tema vanus on juba sellinne, et Bucksi fännid võiksid varsti oodata midagi suurt, miks mitte juba see aasta.

          Kui Middleton suudab olla samal tasemel, mis eelmine aasta ja teised abilised suudavad juurde panna, siis peaks kõik tiimid kartma Bucksi. Reaalsuses tundub pink veidi nõrk. Ilyasova on okei, Snell võib ka välja vedada, aga teistelt meestelt oleks samuti head hooaega vaja.

          Indiana on mu lemmik, jah isegi suurem lemmik kui Toronto. Seega võin neid veidi ülehinnata. Aga Indiana on pea sama sügav tiim kui nt Boston, aga peale Oladipio Indianal ühtegi suurt vedajat pole. Arvestades et Oladipo on liiga üks paremaid vaheltõikajaid ja Turner üks paremaid blokeerijaid, siis võiks Indiana trump olla pigem kaitse. Mõned nõrgad kohad on ka seal.

          Evans ja Sabonis võiks mõlemad vabalt kuuenda mehe tiitli eest võidelda. Pink on tõesti Indianal hea.

          Philadelphia 76ersi suurim eelis võiks olla kaitse, Embiid ja Covington on parimate seas, Simmons on ka hea, ka ründe suunal ei jää talendist puudu. Aga ma ei pea nende pinki just liiga tugevaks. Johnson veab ilmselt välja, aga Fultz vist ei ole sellinne mängumees, nagu paljud arvasid, mis ei tähenda, et ta oelks halb varumängija, kuid ooutused olid tunduvalt suuremad. Chandler võiks pingilt sekkudes olla hea, see roll talle Denveris sobis.

          Philadelphia 76ers tundub nendest kolmest kõige parem põhiturniiri tiim ja ma arvan, et kolmas koht võetakse ära.

          Milwaukee Bucks jääb neljandaks. Giannis on see aasta veelgi parem kui eelmine, aga Lopez, Brogdon ja Bledsoe on liiga ebastabiilsed ja 76ersile jäädakse napilt alla.

          Ma arvan, et Indiana võttis eelmisest hooajast maksimumi, see oli tõesti imeline hooaeg ja ma kardan, et see hooaeg antakse veidi ära. Seega Indiana jääb viiendaks.


          Grupp 3

          Wizards, Heat, Pistons ja Hornets.

          Wizards võiks talendi poolest olla eelmises grupis, algviisik on paberil väga tugev, pink on ka pikk ja kvaliteetne. Suurimaks probleemiks võib osutuda mängijate platsiväline läbisaamine. Aga loodame parimat, sest Wizards on äge tiim ja kui kõik asjad saadakse toimima, võiks nad vabalt aste kõrgemal olla.

          Teine suur probleem on vigastused, Wizardsi staarid on viimastel aastatel hädas olnud ja see on ka üks põhjustest, miks on mängitud alla oma võimete.

          Kui mingeid suuri tülisid ei teki ja meeskond ühtsena püsib, siis kõik allapoole 6. koha on suur ebaõnnestumine ja ma loodan, et Wizards on pigem kuues tugev klubi idas, kui et jäädakse viimaste playoffi kohtade võitlusesse.


          Miami Heat on ääretult ühtlane tiim, aga neil pole selget vedajat, kes võiks tähsatel hetkedel rohkem enda peale võtta. Dragic on hea, aga mitte esimese järgu täht, Whiteside on viimased hooajad paigal seisnud, Wade on vanaks jäänud, Waiters on enamus aega vigane. Kas Richardson on lõpuks valmis Miami liidriks hakkama? Potentsiaali tal on ja kaitses on ta eliit, hooaja esimesed mängud on näidanud, et see hooaeg võib tulla tema läbimurre eliitmängijate sekka.

          Miami on pea sama sügav tiim kui Toronto. Seega isegi vigastuste korral peaks nad ilusti playoffi saama. Ma arvan, et Miami jääb seitsmendaks.

          Detroit Pistons vs Charlotte Hornets, Blake ja Drummond vs Kemba Walker.

          Idas on üheksa head meeskonda, keegi peab playoffist välja jääma. Kas Kemba Walker suudab seekord oma tiimi playoffi vedada? Ma kardan, et mitte. Kui just Monk ei ole üks enimarenenud mängijaid. Meeskonnas on palju keskpäraseid mängijaid, millest ei piisa. Pistonsil on mitu meest, kes suudavad rünnakul oma tiimi vedada ja kuigi pink ei ole just midagi eilist, siis ma arvan, et Pistonsi algviisik on parem ja jäädakse napilt kaheksandaks ja Hornets jääb jälle playoffis välja.

          Kommentaar


            Ülejäänud tiimidel idas ma playoffi lootust ei näe ja vaevalt see 10. koht kedagi rahuldab, kui peale 20-30 mängu ollakse playoffist kaugel, siis ilmselt hakatakse ka korralikult tankima.

            Aga lähme siis läände.

            Memphisest, Dallasest, Sunsist ja Sacramentost juba kirjutasin, ülejäänud tiimid jagaks kolme gruppi.


            Grupp 1 - suured favoriidid.

            Golden State Warriors on võitnud kaks aastat järjest. Eelmine aasta suutis neile vaid üks meeskond konkurentsi pakkuda. Selleks oli Houston Rockets.

            Warriors on endiselt ülivõimas, aga alati on võimalus, et võitmine on muutunud liiga enesestmõistetavaks ja igaks mänguks motivatsiooni leida on raske. Samal ajal teised konkurendid on ülimalt näljased ja soovivad Warriorsit troonilt tõugata. Just põhiturniiril võib see eriti välja paista ja Warriorsi võidus ei tasuks kindel olla. Teine huvitav teema on DeMarcus Cousins. Ma arvan, et midagi halvemaks tema tulekuga ei lähe, kuid tema roll saab olema väga huvitav. Ta on esimest korda meeskonnas, kus ta on rünnakul ilmselt 3 valik. Aga mis siin ikka halvasti saab minna, meeskond on ka ilma temata favoriit. Aga koos temaga võib Warriros olla läbi aegade parim tiim.

            Warriorsi suurim konkurent on Rockets. Eelmine aasta jäi Warriors playoffis 4-3 peale, aga Harden ei olnud parimas vormis ja nüüd see hooaeg võiks Rockets mõelda veidi kaugemale ning põhiturniiril veidi kergemalt võtta, eelkõige tuleks siis Hardenile piisavalt puhkust anda. Rockets ja Warriors peaksid olema suurest playoffi võitlusest eespool ning mõlemad peaksid üpriski muretult edasi saama.

            Ariza kaotus oli väga valus, ja kuigi pink on võrreldes eelmise aastaga isegi paremaks läinud, siis Ariza asendamine on raske. Aga põhiturniiri jaoks on Rockets väga sügav tiim ja tuleb kõva lahing esikoha eest, eks me näe kes seda rohkem tahab.

            Ma arvan, et seekord võtab Warriors esikoha ja Rockets jääb teiseks.


            Grupp 2 - Tugevad tiimid, kes peaks ilusti playoffi saama.

            Ma alguses mõtlesin, et paneks kõik ülejäänud ühte patta, aga mulle tunduvad neli meeskonda veidikene tugevamad kui järgnevad ja ma arvan, et neil neljal playoffi jõudmisega probleeme ei teki.

            Denver Nuggets on hetkel mu lääne lemmik tiim ja Jokic lääne lemmik mängija. Ründemängus ilmselt kõige talendikam pikk, kaitse tõttu teda päris top 10 mängijaks ei pea, aga ta on kohe seal joone peal.

            Just kaitse on Denveri puhul suur küsimärk, ründemängus on nad parimate seas, seda üllatavam on näha, et senipeetud neljast mängust, vaid ühes on nende vastu visatud üle saja punkti.

            Jokic on ebareaalne talent, teda on vaja kaitsta sageli kahe mehega, aga kuna ta on sama hea söötja kui enamus head mängujuhid, siis tuleb ka Denveri teine trump mängu - kolmesed. Jokici ümber on ehitatud super tiim, kus kõik peaksid oskama kaugelt visata. Sa ei saa Jokicit üks-ühele jätta, aga sa ei saa kedagi kolmese joonel vabaks jätta, edu vastastele Denveri vastu kaitsmisel. Murray ja Harris on kaks mängijat, kes võivad teha suure arenguhüppe ja sellisel juhul võib Denverit juba kindlasti eliittiimiks pidada.

            Lisaks kaitsele tuleks rääkida ka pingist, mis esmapilgul ei tundu tugev. Aga lähemalt vaadates, siis Isaiah Thomas võiks tervena olla sarnane mängija Lou Williamsile ja ründes vajadusel tiimi vedada, Mason Plumlee on oma rollis väga okei. Trey Lyles läheb iga aastaga aina paremaks ja tema osatähtsus see aasta kindlasti suureneb. Ka ülejäänud pink võiks vajadusel välja vedada, aga nende poolt midagi suurt oodata ei maksa.

            Denveril on siin grupis kõige tugevam algviisik, Jazzi fännid võivad vastu vaielda. Ma arvan, et eelmise aasta ebaõnnestumine unustatakse ja seekord näidatakse klassi ning võetakse kolmas koht ära.


            New Orleans Pelicans jääb neljandaks. Ma tahtsin nad tegelikult panna kuuendaks, aga ma arvan, et ma alahindasin osasid mängijaid. Kui Davise ja Holiday kaaslased jätkavad lammutamist, siis on kõik võimalik, nii Payton, Randle, Moore ja eriti Mirotic on olnud suurepärased, kas see ka nii jätkub, on juba teine teema. Minu suurim miinus Pelicansile oligi rollimängijate ja pingi panus.

            Aga ma ei pea endiselt nende pinki väga tugevaks, kuid hetkel on neil piisavalt talenti, et neljas koht ära võtta.


            Utah Jazz jääb viiendaks. Pelicans-Jazz oleks üks ülimalt võitluslik playoffi paar, kaks väga karmi tiimi. Jazz on kindlasti playoffis tugevam tiim kui põhiturniiril, aga sellise algviisikuga võiks viiendast kohast mõelda küll.

            Jazzi suurim mure on olnud vigastused, kui tuleb üks enamvähm terve hooaeg, siis on Jazz ka eliittiimide seas, eriti kui Mitchell tõuseb top 20 mängijate sekka, nagu paljud ootavad. Ta oli eelmine aasta ülihea, aga tal on veelgi enam potentsiaali.

            Pink on ka küsimärk, aga Crowder on parem kui see mis ta eelmine aasta näitas ja üks kahest, Exum või Burks võiks ka tiimi hästi toetada.


            Oklahoma jääb kuuendaks, tuleb raske hooaeg, aga Westbrook ja George veavad selle tiimi playoffi, selles ma ei kahtle. Lihtsalt Oklahoma pink on endiselt nõrk ja peale Schroderi sealt häid mängijaid ei leia, aga heal päeval võiks Abrines, Patterson ja Grant välja vedada, ka Felton suudab mõne hea mängu teha, ehk olukord vast polegi nii hull, sest kui me võtame selle grupi tiimid ette, siis Oklahoma parimad mängijad on paremad kui teiste parimad ja põhiturniiril sellest piisab, aga ma arvan, et tuleb veidi raskem hooaeg kui eelmine ja jäädakse selle grupi viimaseks ehk siis kuuendaks.

            Kommentaar




              Minu meelest on siin alati head lood.

              Kommentaar


                Toronto fänn on hea olla, meenutab kunagist San Antoniot, kus iga suvaline vend oli kõva mängumees. Kui nii jätkub siis Leonard ja Lowry saavad poolkõvaga põhiturniiri võtta.

                Kommentaar


                  Olen sellel sügisel päris mitut öist mängu vaatama sattunud ja peab mainima, et selle hooaja algus on äärmiselt jabur. Mängutempo on müstiliselt kiireks aetud ja täiesti okei on 5 sekundiga üle tulla, väike kate võtta ja esimesel võimaluse kolmene peale uhada. Ma rohkem harjunud, et selline tegevus tähendaks mängija pingilevõtmist ja läbisõimamist, aga teisel pool lahte peatreenerid naertavad ja kõik on hästi.

                  Paistab, et ka statistika toetab silmatesti. Kui NBA ajaloos polnud varasemalt ühtegi klubi, kes viskaks 90+ korda mängus peale, siis selle hooaja alguses on selliseid tiime 19 ja uljamad tiimid uhavad üldse üle 100 viske per mäng. Vaevalt need numbrid pikas perspektiivis selliseks jäävad- kaitse harjub ja ründed väsivad, aga seni on päris lõbus olnud. Laias laastus on Euroliiga mängu järgselt NBA vaatamine tempo mõistes sama suur hüpe nagu vaataks Flora vs Vapruse järel Liverpool vs City uhamist.

                  Kommentaar


                    Jummal, kui keegi tuleb Euroopa ja kaitse jutuga.

                    Leidke Euroopas alustuseks, kes suudab nii visata. Ehk Euroopa (või Eesti) kaitse pole hea, ründajad on lihtsalt sitad.

                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      Mihkel Kirves paneb oma keskpositsiooni visked vähemalt juurikassegi, mitte päris ässa.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Martin Vaata postitust
                        Jummal, kui keegi tuleb Euroopa ja kaitse jutuga.
                        Kusjuures kuhu kõik need "NBAs ei mängita kaitset" inimesed kadunud on? Põlvkonnavahetus? Vanasti kuulis seda rohkem. Õnneks on muidugi olemas Heino Enden, keda igale poole pulti lastakse ja seda vanakooli vaibi veel üleval hoiab!*

                        * ta vist oli ainus inimene maailmas, kes pidas Timmu Sokki paremaks mängijaks kui Briscoe, sest esimene on tark ja aeglane ning teine on lahmija ja skoorija (ja neeger?)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Kusjuures kuhu kõik need "NBAs ei mängita kaitset" inimesed kadunud on? Põlvkonnavahetus? Vanasti kuulis seda rohkem. Õnneks on muidugi olemas Heino Enden, keda igale poole pulti lastakse ja seda vanakooli vaibi veel üleval hoiab!*

                          * ta vist oli ainus inimene maailmas, kes pidas Timmu Sokki paremaks mängijaks kui Briscoe, sest esimene on tark ja aeglane ning teine on lahmija ja skoorija (ja neeger?)
                          No kas siis põhiturniiril, eriti esimesel poolajal jne ikka väga mängitakse?

                          Kommentaar


                            Lääs

                            Grupp 3 - Viimaste playoffi kohtade eest võitlejad.


                            Los Angeles Lakers mängis viimati playoffis aastal 2013, Lebron James on tulnud siia, et lõpetada selle sajandi kõige edukama klubi pikk põuaperiood. Lebroni kaaslased on talendikad, aga kas nad suudavad ka oma potentsiaali välja mängida? Lonzo Ball tundub küllaltki ebastabiilne, aga kui Ingram, Kuzma ja Hart võrreldes eelmise aastaga juurde panevad, siis peaks kõik Lakersit kartma. Rondo, Stephenson ja McGee puhul on enamvähem teada mida nad tiimile juurde annavad. Kentavious Caldwell-Pope on oma parimate päevade vormist kaugel, kuigi ta peaks alles jõudma elu parimasse vanusesse (korvpalluri mõistes). Kui ta vorm paraneb, siis on Lakersil täitsa korralik tiim, nii algu kui ka pingi osas. Lebron James ei saa jääda playoffist välja, see tundub võimatu. Seega ennustaks nad seitsmendale kohale. Ma ei pea tema kaaslasi piisavalt võimekateks, et kõrgemale jõuda.

                            San Antonio on jõudnud 21 korda järjest playoffi, märkimisväärne tulemus. Ükskord peab see võimas seeria lõpema, aga ma arvan, et mitte seekord ja kuidagi võetakse see kaheksas koht ära, kuigi talendi poolest nad ei peaks playoffi saama, siis maailma parim treener suudab sellest tiimist maksimumi välja pigistada.

                            DeRozan ja Aldridge on mõlema head mängijad, aga Gasol on juba 38, Gay on küllaltki ebastabiilne ja teised mehed on pigem okeid rollimängijad, kellelt stabiilselt häid esitusi ei pruugi tulla. Murray vigastus oli valus, aga Forbes ja Mills üritavad teda asendada ja see vigastus ei pruugi saada saatuslikuks, eriti kui Forbes jätkab sellisel tasemel, nagu ta esimestes mängudes on olnud. Aga küll Popovich midagi välja mõtleb ja pigistab neist maksimumi välja.

                            Portland ja Minnesota mulle ei meeldi. Üritan mõelda normaalseid põhjuseid, miks nad ei peaks playoffi saama. Minnesotaga on asi kergem, kuigi Butler jätkab mängimist, siis päris korras seal ei ole ja ma kardan, et mingi hetk jälle plahvatab, eriti kui Towns jätkab mängimist nagu mingi 15 aastane. Ta ei pruukinud olla kõva võitleja, aga oma ründearsenali tõttu oli ta top 20-30 mängija, Butler on ta enesekindluse hävitanud, küll ta ennast leiab, selles ma ei kahtle, aga ma ei saa aru, kuidas Butler sellest olukorrast puhta nahaga välja tuli, enamus meeskonna aladel sellist venda tiimis ei hoita. Aga Butler on suurem kui klubi. Vähemalt hetkel tundub nii ja ma loodan, et see hooaeg neil playoffi asja pole.

                            Portland peaks olema hea põhiturniiri tiim, aga talendi poolest nad päris top 4-5 tiim pole ja raske on kedagi välja jätta, eelmise aasta playoff näitas, et Lillard-McCollum paar ei pruugi olla piisavalt võimekas, et suuri tulemusi teha. Muutusi veel ei ole tehtud, aga playoffist välja jäämine võiks selleks ajendi anda. Ma arvan, et viimased playoffi kohad selguvad jälle täitsa viimaste mängudega ja Portland jääb ülinapilt välja.

                            Clippersi pink on umbes samal tasemel kui nende algviisik, väga sügav tiim, aga kas sellest piisab, et playoffi jõuda? Ideaalse hooaja korral küll, mis tähendaks, et Williams on sama hea kui ta eelmine hooaeg oli. Gallinari ja Beverley püsivad terved, Marjanovic saab piisavalt mänguaega ja on ründemängus stabiilselt sellinne elajas nagu ta mõnes mängus on olnud ning Bradley leiab oma parimate päevade vormi. Sellisel juhul võib Clippers vabalt playoffi jõuda. Aga ajalugu on näidanud, et praegused põhimehed ei püsi terved ja seega jääb Clippers ka seekord playoffist välja.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                              eelkõige tuleks siis Hardenile piisavalt puhkust anda
                              Harden võiks pigem endale ise puhkust anda. Räägitakse, et Habe müttab isegi playoffide ajal varajaste hommikutundideni saalis.

                              Hooaja algus on päris kole seni olnud. "Olümpia Melo" ilmus eile välja, aga enne seda 22-punktilist esitust oli eelneva kolme kohtumisega kokku tulnud vaid 25 silma.

                              Tähelepanekuid mujalt: DeAndre Jordan paneb vabakaid 82.4%-ga, 17-st seni vaid kolm mööda. Tundub, et terve elu sai mängitud lihtsalt vales särgis. Zach LaVine istub rahulikult korviküttide edetabelis 32.3-ga esikolmikus. Pole veel kordagi alla 30-ne pannud. Näib, et pika põlveravi käigus sai nii mõndagi muud paika kruvitud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                                No kas siis põhiturniiril, eriti esimesel poolajal jne ikka väga mängitakse?
                                Loomulikult mitte, suurem osa ajast tšillitakse, sest enne lepitakse kokku, mis seisul viimane veerandaeg algab.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X