320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kuldne lapsepõlv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'


    valikust valisin lemmikuks Kingpooli kuna ta lasi ka auto üle katuse (must huumor... kes teab see teab )

    kusagilt raamatust on jäänud meelde selline huvitav väide et Soome telekanalitel näidati ilusaid tooteid sinisel taustal et tublidele nõukogude inimestele jätta mulje et kapitalism on tore ja hea aga tegelikult pole neil endil seal midagi süüa ja elavad vaesuses. Samuti on seal poelettidel näha head ja parimat aga tegelikult seda osta ei saa. Huvitav et kunagi ma vist isegi täiesti uskusin seda.

    Kommentaar


      #62
      Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

      Algselt postitas eston#21


      Algselt postitas fittibaldi

      kõige segasem on minu jaoks, kuidas need kaheksakandilised klaasid seal automaadis küll püsisid, ilma et oleks \'jalutama\' läinud?
      tänapäeval oleks see täiesti mõeldamatu..
      need olid lihtsalt nii mustad, et keegi ei tahtnud neid
      Sellega tuleb mul meelde selline lugu, mis juhtus umbes 10 aastat tagasi ühes pealinna kohvikus. Nimelt olin mina see terane laps, kes märkas, kuidas teenindaja korjab laudade pealt mahlaklaasid, milles joomata jäänud mahl ning valab nende sisu tagasi mahlaautomaati. Igatahes sinna kohvikusse meil emaga enam edaspidi asja ei olnud

      Läksin nüüd natuke teemast välja.

      Kommentaar


        #63
        Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

        Algselt postitas rohelineKonn

        ja siis veel muidugi need sinised püksata smurfid.
        you might know your physics, aga smurfidest ei tea sa kottigi nendel sinistel värdjatel olid valged püksid või vaatsid sa ulakas poiss andunult toda tibi

        Kommentaar


          #64
          Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

          Mingi trobikond asju tuli seda teemat lugedes veel meelde:
          Need välismaa nätsud, kus jalgpallurite piltidega kaardid olid.
          greenday nimetet ruudumäng oli tuntud ka kui \"vibra\"
          Filmikunstist tulevad meelde Rambo 3 ja absoluutne klassika - Commando, seda siis Governatoriga peaosas. Muidugi ka \"kinos\" videoprojektorist filmide vaatamine. Päris kinos oli tollal suurim staar Jean-Paul Belmondo. Kinopilet maksis vist 45 kopsi...
          maisikepikesed
          marmelaad \"Kosmos\"
          videomängud tulid ka mingi aeg, kuskil urkas sai mängida, 10 kopsi minut. Viisid hullema koguse piimataarat kelguga taarakasse ja said mingi pool tundi või tund mängida.
          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
          The Special One

          Kommentaar


            #65
            Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

            Algselt postitas Jaan
            Need välismaa nätsud, kus jalgpallurite piltidega kaardid olid.
            Ma mäletan neid väikseid nätse, mida sai osta Balti jaama lähedal olevatest putkadest. Iga nätsuga sai kaasa ka erineva kleepsu...Kõige paremini on mul meeles need autokleepsudega Turbo-nätsud. Ma vist isegi kogusin neid kleepse, aga nätsud lendasid alati prügikasti

            Ei hakanud uut postitust tegema. Meenub veel üks aastaid tagasi Saksa kanalilt jooksnud multikas jalgpalluritest. See mõjus mulle niimoodi, et teadsin kohe, kelleks tulevikus saada tahan. Vanemad olid ahastuses...tütar taob päevad läbi jalgpalli. Kui nüüd tõele näkku vaadata, siis selle multika järelmõjud on mul veel siiamaani

            Miki-Hiire koomiksite vanemad numbrid on mul kõik alles. Isegi see esimene number, mis ilmus minu teada 1992.aastal. Kleeplindiga on seda vist oma kümme korda parandatud, kuid alles mis alles. Täielik antiik kohe

            Kommentaar


              #66
              Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

              Njaah, kuna siin on juba päris palju sõna võetud, siis on ka suur osa minugi lapsepõlveraamatutest ja -telesaadetest nimetatud... ja nendest siis võib-olla pikemalt üle rääkima ei hakkaks.

              Aga lapsepõlv, millest mul küll veel liiga palju möödas pole, vähemalt mõnes mõttes, tuletab mulle kui pooleldi maapoisile meelde mõned huvitavad tegevused...

              Näiteks mäletan ma, et väikse poisina oli suvel mu lemmiktegevuseks muru niitmine... jajaah, need olid siuksed huvitavad muruniidukid, mis ise liikusid ja värki. Niisiis olid suured poisid kolhoosis või seks hetkeks vist juba osaühingus suveks muruniitjatena tööd saanud ja siis mina tegin miskil määral lõbuga nende eest tööd. Igatahes olid kohalikud memmed vaadanud, et masin on suurem, kui poiss selle taga...

              Siis sai veel autodega sõitmas käidud, jällegi väga huvitav tegevus ... sellistega näiteks, mis põllult heina või vilja vedasid. Kombainid ja värki... päris lahe. Aga võib-olla tulenebki sellest minu praegune suhteline saamatus ja tahtmatus igasugustest karburaatoritest ja kondensaatoritest midagi teada ja osata.

              Aga ülimalt toredad olid kinod, mis olid pea igas kõige väiksemaski kolkas. Miski kord/kaks nädalas käis kinomees (Kino-Mati... AiFo - äkki tuleb tuttav ette??) ja näitas lääne filme... minu arust reede õhtuti, aga pead ei annaks. Ja saal täitus täiega. King-Kong oli näiteks üks film, mida koos isaga vaatamas sai käidud... ja oli hirmus.
              Aga hiljem, kui filmihuvilisi vähemaks jäi või siis lihtsalt inimesi vähemaks jäi, siis käis Kino-Mati videomaki ja suht suure teleka ja kassettidega filme näitamas. Krt... äss

              Aga mõned raamatud ka ikka: et väga varases nooruses meeldisid kõik muinasjutud (Võluflööt, ja siis igasugu eri rahvaste omad), siis tulid juba Winnetoud, Tarzanid, Bullerby lapsed, Meisterdetekiiv Blomquist, Pal Tänava poisid, Dr Dolittle, Ottokar jne... Ah jaa, millalgi olid huvipakkuvad ka eestikeelsed ja värvilised Miki Hiire koomiksid.

              Telelavastustest saan siin teemas uudsena mainida vaid programmi \"Tammetõru seiklused/lood\" - igatahes on see vana tamm seal suht kurja olemisega meelde jäänud. Lolo ja Pepe olid ka vinged...

              Kommentaar


                #67
                Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                Algselt postitas Jaan
                maisikepikesed
                marmelaad \"Kosmos\"
                OOJAA... Miski muu marmelaad oli ka tuubis, väiksemas... nimi ei tule meelde... Marss?
                Ja Limonaadi peale kulistada. Kõht täis ja tuju hea

                Algselt postitas Jaan
                videomängud tulid ka mingi aeg, kuskil urkas sai mängida, 10 kopsi minut. Viisid hullema koguse piimataarat kelguga taarakasse ja said mingi pool tundi või tund mängida.
                Eriti seff oli neist tennis... Miskite üles-alla liikuvate triipude abil sai miskit peaaegu-ümmargust jublakat videomängus (!) taga ajada.. Seda sai kunagises Raua tänava Tipa-Tapa (oli vist selline nimi) mänguasjapoes ikka kõvasti pelatud... Ja miskine laevade tulistamine vms oli ka põnev... A kui nipi ära tabasid siis enam ei olnud...
                Cerveza.

                Kommentaar


                  #68
                  Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                  Algselt postitas shepard

                  Eriti seff oli neist tennis... Miskite üles-alla liikuvate triipude abil sai miskit peaaegu-ümmargust jublakat videomängus (!) taga ajada..
                  see peaaegu-ümmargune jublakas oli ruut ja mängu nimi on \'pong\'

                  Kommentaar


                    #69
                    Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                    Algselt postitas eston#21


                    Algselt postitas shepard

                    Eriti seff oli neist tennis... Miskite üles-alla liikuvate triipude abil sai miskit peaaegu-ümmargust jublakat videomängus (!) taga ajada..
                    see peaaegu-ümmargune jublakas oli ruut ja mängu nimi on \'pong\'
                    Õigust räägid, õigust.

                    Ahjaa... üks jubefantast multikas tuli kah meelde: 3 planeedi saladus vms...
                    Igatahes sial oli jubetark elukas... Jutulind vist oli nimeks...
                    Meenutab pisut Estoni ja Martini hübriidi

                    nõu ohvenss


                    Ja siis veel raamat \"Totu kuul\"...
                    ja muidugi ka Klaabu, Nipi ja Tige kala
                    Cerveza.

                    Kommentaar


                      #70
                      Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                      Hei muumi!

                      Siis veel muidugi juba mainitud Knight Rider, MacGyver, Viplala lood, Lingreni jutustused, millest enim meeldis loomulikult Karlsson. Siis vaatasin video pealt sellist lavastust, nagu Piparkoogimehike. Ee...neid asju on kindlasti veel, kui enamus juba mainitud ja rohkem meelde tuletada ei viitsi.

                      Kurat küll, kuidas ometi ma Kummitarzani unustada võisin...
                      It\\\'s always better on holiday...

                      Kommentaar


                        #71
                        Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                        ma ei julgegi midagi lisada, liiga vahva teema lihtsalt lugemiseks.
                        esimesed asjad, mis mulle aga varajastest kooliaastatest ja eelkoolist meelde tulevad, on mingi valge hiir musta silmakattega laupäeval hommikul teeveekolmest ja muidugi k.i.t.t. ning a-rühma osasid olen ma kõiki näinud, vähemalt kaks korda (ei liialda).

                        seega on minu generatsiooni suurim kangelane erinevalt naksitrallidest ja karlssonitest vist b.a. baracus.

                        Kommentaar


                          #72
                          Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                          Algselt postitas Magpie

                          ..on mingi valge hiir musta silmakattega laupäeval hommikul teeveekolmest
                          that would be danger mouse. eesti keeli vapper hiir. tema totaka abilise nimi oli vussvillem

                          danger mouse

                          Kommentaar


                            #73
                            Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                            MTV3 \'Harlekiin\' laupäevahommikuti ja YLE \'Pikku kakkonen\' (postinumero-nolla-nolla-ühdeksän-jne!!!) üheksakümnendate paigust

                            samuti sai sadu kordi üle loetud Cooperi Nahksuka sarjast, ning Winnetou-asju, ja Suure karu poegi...

                            ja siis keegi ütles veel kuuendas-seitsmendas klassis, et \'ei taha Hirvekütti, Kolm musketäri on palju parem\' - no jeesus! :P

                            Kommentaar


                              #74
                              Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                              Algselt postitas eston#21


                              Algselt postitas rohelineKonn

                              ja siis veel muidugi need sinised püksata smurfid.
                              you might know your physics, aga smurfidest ei tea sa kottigi nendel sinistel värdjatel olid valged püksid või vaatsid sa ulakas poiss andunult toda tibi
                              hakkasin ise ka kahtlena, kui ei teinud editit juba sinu poolt mainitud põhjusel - tibi oli siiski püksata. aga ehk suudate mulle andestada, minu nooruses olid paljud laste iidolid püksata - 3 põrsakset, piilupart Donald, Saabastega Kass, you name it.
                              «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                              «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                              Kommentaar


                                #75
                                Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                                Algselt postitas shepard
                                Eriti seff oli neist tennis... Miskite üles-alla liikuvate triipude abil sai miskit peaaegu-ümmargust jublakat videomängus (!) taga ajada.. Seda sai kunagises Raua tänava Tipa-Tapa (oli vist selline nimi) mänguasjapoes ikka kõvasti pelatud... Ja miskine laevade tulistamine vms oli ka põnev... A kui nipi ära tabasid siis enam ei olnud...
                                Too laevade pommitamine tõi veel ühe kultuse meelde - mänguautomaadid. Olid sellised vene omad, 15 kopsi oli üks mäng. Ma muud eriti ei mänginud, ainult Morskoi Boi. Seal vahtisid periskoobist sisse ja andsid teistele laevadele tina. 10 lasku oli kasutada vist.

                                Täiesti ämeising, et keegi pole \"Tshehhi\" lõbustusparke maininud, kus iga atraktsioon oli 60 kopikat. Ja värava taga müüsid grusiinid shashlõkki ja suhkruvatti.
                                “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                                The Special One

                                Kommentaar

                                Working...
                                X