320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

WRC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Rudy Vaata postitust
    Toyota vs:
    Hyundai. Ka sama kiire kui Toyota, aga laguneb ka sama palju (vt Sordo hooaega või hooaja alguses kuum ralli kus kõik surid ära).
    Citroen. Ei lagune, aga kohati pole üldse kiirust.
    Ford. Võibolla sama kiire kui Toyota, aga laguneb ka sama palju (Sunninen eelmine ralli ja meenub Evansi plug-out ka kuskilt + Rally Estonia).

    Meekel ja Latvalal on asjad peas kinni. Toorest kiirust neil on ja viimastel rallidel ilma Tänakuta oleks nemad võitnud. Kui Makkinen lubab neil kihutada, siis sõidetakse katsevõitude peale üldiselt.

    Ma ei taha midagi tõestada, aga ei maksa praegusel mustal meeleolul ennast väga eksitada lasta. Minu isiklik arvamus on, et Toyota on parim auto see aasta.
    ma ei tea, mis hooaega sa oled vaadanud, aga tänakul on mingi 2x rohkem katkestamisi või tugevaid langusi kohtades toyota vigade tõttu kui neuvillel ja ogieril kokku. see sinu pikk jutt ja võrdlus on selles valguses täiesti ebaoluline.

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      ma ei tea, mis hooaega sa oled vaadanud, aga tänakul on mingi 2x rohkem katkestamisi või tugevaid langusi kohtades toyota vigade tõttu kui neuvillel ja ogieril kokku. see sinu pikk jutt ja võrdlus on selles valguses täiesti ebaoluline.
      Ma usun, et kui Tänak oleks seda hooaega mõne teise autoga sõitnud, siis tal ei oleks rohkem punkte. Stabiilsem võibolla tõesti, aga võite vähem.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99
        ma arvan, et uskumisest tähtsamad on hetkel faktid.

        kui uskumisest rääkida, siis mul ei ole mingit alust arvata, et nt hyundaiga sõites tänakul rohkem punkte ei oleks. või fordiga (autoga, millega tuldi eelmine aasta maailmameistriks)
        Jah, seda me ei saa kunagi teada.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mask Vaata postitust
          Võidud on tulnud ikka tänu Tänaku kiirusele. Ma tuletan omakorda meelde, et Meeke ja Latvala on selles arvestuses jätkuvalt baranka peal.
          Eelmine aasta oli Latvala ja Lappi selgelt neljas ja viies kokkuvõttes (kuskil 40p rohkem kui kokkuvõttes kuuendal). Saame siis järeldada, et Tänak oli esikolmes vaid tänu autole ja Neuville-Ogier lihtsalt selgelt paremad sõitjad, jah?

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Eelmine aasta oli Latvala ja Lappi selgelt neljas ja viies kokkuvõttes (kuskil 40p rohkem kui kokkuvõttes kuuendal). Saame siis järeldada, et Tänak oli esikolmes vaid tänu autole ja Neuville-Ogier lihtsalt selgelt paremad sõitjad, jah?
            Mingi peen huumor või miks sa mind tsiteerid?

            Kommentaar


              Algselt postitas Mask Vaata postitust
              Mingi peen huumor või miks sa mind tsiteerid?
              Sa tundusid olevat see "võidab Ott, kaotab Toyota" koolkond. Sain valesti aru? Lihtsalt eelmise aasta põhjal see näide ei päde väga.

              Kommentaar


                Tegelt on vaid üks õige auto seal wrc-s ja see on Citroen!
                Corner taken quickly...

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Sa tundusid olevat see "võidab Ott, kaotab Toyota" koolkond. Sain valesti aru? Lihtsalt eelmise aasta põhjal see näide ei päde väga.
                  Võidabki Ott ja kaotab Toyota, kui teist hooaega järjest pole Tänak sisuliselt mitte ühtegi sõiduviga teinud, kuid on sellest hoolimata kümnel (!!!) MM-rallil kahe aasta peale tehnika tõttu kas sootuks raja kõrvale jäänud või suuri punkte kaotanud. Alates Tänaku liikumisest Toyotasse on japside kümnest etapivõidust üheksa toonud just Ott, mis on taaskord päris kõlav fakt. Ja pisut veider on seda eelmist hooaega selles valguses mainida, kui ka tollal Oti taha küll mitte midagi ei jäänud ja tiitlilootused läksid taas Toyota tehnikaprobleemide tõttu kaduma, kuid sellest hoolimata oli ta oma meeskonnakaaslastest peajagu üle.

                  Kommentaar


                    Unustad selle ära, et enamus etappidel on Toyota ka parim auto. Teised peavad kivist vett välja pigistama, et näidata sama kiirust, mis Toyota. Tõsi, vastupidavus on nagu ta on. Rehvilõhkumised on ikka sõitja vead, mitte auto. See "järsku oli seal kivi, mida legendis polnud" ei ole auto viga.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Emv Vaata postitust
                      Unustad selle ära, et enamus etappidel on Toyota ka parim auto. Teised peavad kivist vett välja pigistama, et näidata sama kiirust, mis Toyota. Tõsi, vastupidavus on nagu ta on. Rehvilõhkumised on ikka sõitja vead, mitte auto. See "järsku oli seal kivi, mida legendis polnud" ei ole auto viga.
                      Taaskord, selle parima autoga on ülejäänud seltskond kahe aasta jooksul täpselt ühe MM-etapi võitnud. Ja Toyota rohked rehvipurunemised tekkisid enamasti ikkagi nende probleemsetest velgedest/vedrustusest, mida nad on ka ise tunnistanud.

                      Autoralli MM-hooaja avapoole üks suuremaid jututeemasid oli Toyota veljeprobleem, mis andis endast eriti tugevalt märku asfaldietappidel. Saksamaal kasutas tiim uusi velgi.


                      Nagu ma aru saan, siis see tänane probleem pole ka midagi uut Toyota jaoks. Latvala katkestas sama probleemi tõttu näiteks kaks aastat tagasi Soomes liidrikohalt.

                      Kommentaar


                        Et siis Toyotal pole parim auto? Või mis sa tahad öelda? Teised sõitjad peaks veri ninast väljas esisõitjast proovima üle olla (ok, Meeke proovis isegi, ei tulnud välja).
                        Sa ikka saad aru, mismoodi meeskond kui selline toimib? Kõik kolm sõitjat ei saa korraga tiitlit võita. Kui Ott palgati esisõitjaks, siis nii on - teiste asi on meeskonnale punkte tuua ja Otti aidata, kui võimalik.

                        Kommentaar


                          Jah, ma arvan, et Toyota ei ole kogu paketti arvestades sarja parim auto. Puhtast kiirusest ei piisa, kui masin pidevalt laguneb. Selles osas on Hyundai kindlasti parem, mida näitab ka tootjata üldseis. Kui Neuville nii palju juba sel hooajal eksinud ei oleks, siis võiks vabalt Tänaku kannul olla või isegi eespool. Samas, kui Toyota Otti nii palju alt poleks vedanud, siis võiks juba vaikselt tiitlipidu pidada. Fordil on s*taks potentsiaali, kuid sõitjad on pigem keskpärased/kogenematud. Ogier on tõesti Sidrunist vett välja pigistamas, aga mul pole mingit kahtlust, et Ott samas olukorras sama ei suudaks teha. Fordis oli ta puhta kiiruse poolest Ogierist parem, kuid tollal veel liiga kogenematu. Hetkel on kolm meest ikkagi teistest peajagu üle ja oleks seda ilmselt ka juhul, kui nad teistes meeskondades sõidaks.

                          Mäkinen mulle meeldib aga ta tundub liiga pehme olevat. Hyundais oleks nende pidevate korduvate tehniliste probleemide järel ammu juba pead lennanud. Mitu katkestatud/ebaõnnestunud rallit võttis aega, et see veljeprobleem lõpuks lahendada (kui see üldse ongi lahendatud)? Ja nagu varem mainitud, siis see ECU probleemi pole Toyota jaoks samuti midagi uut. Ja jätkuvalt lahendamata.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                            See, et Türgi eelmine aasta võideti, oli puhas lotovõit. Rallifännil oleks targem oma mindset ette valmistada selleks, et Türgis baranka tuleb. Sealne karm maastik võtab Toyotast viimase välja.
                            ....
                            Läks paremini kui baranka.
                            Palju on veel minna, kõik on võimalik. Seis on endiselt hea.

                            Loodame, et Yaris see aasta rohkem fataalselt ei lagune ning Citroen autot asfaldil jooksma ei saa.

                            Ott ütles, et kõvad rehvid ei tööta Toyota all. See käib pigem Türgi kohta? Vähe normaalsematel rallidel on nad kõva rehviga ikka kiired olnud ju?

                            Kommentaar


                              Latvala.

                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Kommentaar

                                Working...
                                X