320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

WRC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Greensmithilt pmst totaalne vastand Tänaku paugule.

    Kommentaar




      Peab lootma tõesti, et see laks nüüd enesekindlust maha ei tõmmanud. Esmase asjana on oluline, et meestega kõik ok on. Loodetavasti saab millalgi Tänaku kommentaare ka kuulda.

      Kommentaar


        Evansile ikka vastast pole Rootsis. Ott punnitab, aga no ei saa waleslasele lähemale.

        Kuldne kolmik on venitatud 4 peale see hooaeg!

        Kommentaar


          Kui eelmine aasta algasid jutud, et Rovanperä tuleb ja näitab kõigile kuidas asjad tegelikult käivad, siis ma mõtlesin, et milline jura avaldus kõigi poolt. Aga reaalselt panebki korralikult.
          Siiamaani on 3 mehe võitlus asendunud 6 mehe madinaks. Meie meestelt hea Rootsi ralli ja punktiseis paranes märgatavalt. Hea on näha, et mingitel hetkedel Ott suudab seda toorest kõva tempot näidata.

          Kommentaar


            Mida rohkem infot tuleb EALi ja RE esindajatelt, seda segasemaks kogu kompott muutub.
            Üha rohkem tundub, et Tänaku väidetav mitte osalemine on/oli komistuskivi.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Mida rohkem infot tuleb EALi ja RE esindajatelt, seda segasemaks kogu kompott muutub.
              Üha rohkem tundub, et Tänaku väidetav mitte osalemine on/oli komistuskivi.
              mis siin segast on? EAL tahab rikastuda teiste õnne/edu arvelt. Thats it. Case closed.

              Potentsiaali on saada lähiajal päris ralli etapiks, EAL teab seda ning hakkas küüsi taha ajama saagile - täiesti õigustatult jäeti see praegu ära fuck them ja fuck kogu eesti spordi alaliidud. (ala tenniseliit jne)
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                mis siin segast on? EAL tahab rikastuda teiste õnne/edu arvelt. Thats it. Case closed.

                Potentsiaali on saada lähiajal päris ralli etapiks, EAL teab seda ning hakkas küüsi taha ajama saagile - täiesti õigustatult jäeti see praegu ära fuck them ja fuck kogu eesti spordi alaliidud. (ala tenniseliit jne)
                Linnupojal on nagu ikka ja alati kõik selge ja mustvalge, aga minu jaoks on Aava ja co selgitused mingist usalduse puudumisest vähemalt sama segased, kui EAL kommentaarid.

                Esiteks muidugi äärmiselt dick move EAL poolt see 100k nõue, selle vastu ei vaidle vist keegi.

                Samas, Aava ju ise ka öelnud, et oleme liiga kinni selles 100k summas, vaid põhjused on hoopis sügavamad. Vot nendest sügavamatest põhjustest ei saagi aru. Gross ju selgitas ilusti, et RE ei ole prioriiteet nr 1, ega saa seda kunagi olema, aga on siiski väga suure kaaluga ja prioriteetne sündmus ka EAL jaoks. Tundub ju igati mõistlik jutt või ei?

                Pigem tundub kogu olukord ikkagi tavalige egode põrkumine ja riista mõõtmine (antud juhul siis J. Kaalu ja U. Aava vahel konkreetselt), kus mõlemad on käitunud justkui valesti, aga kumbki enam taganeda ei saa, sest noh, jätaks ju liiga pussy mulje. Kokkuvõttes muidugi kaotavad kõik osapooled, avalikkusest rääkimata.

                Kommentaar


                  kui vaadata Keenia ralli toimumise kuupäevi(16-19 juuli) ja vaadata Rally Estonia kuupäevi(24-26 juuli),siis äkki on koer maetud kuhugi sinna? WRC vennad , kes on siiski Rally Estonia tõmbenumbrid, peaksid lihtsalt ilgelt tõmblema, et siia jõuda. a kas neil on seda vaja?eelmine aasta oli ennem Soome rallit WRCs 1.5 kuud pausi,kuhu vahele mahtus RE kenasti ära ja oli ka tiimidele logistiliselt loogiline.Pakun,et ralli korraldajad said mingi hetk aru ,et kurat, tiimid vastavad üksteise järel,et nad ei saa tulla, ei anna kuhugi edasi ka lükata seda üritust ja siis leidsid kriisis hea vabanduse ja vaenlase, kelle kraesse saaks asja lükata...

                  tegu on mingilmääral vandenõuteooriaga, aga võib-olla mitte kõige ebaloogilisem..

                  Kommentaar


                    see on nii mitme tahuga asi, et ega ei olegi kõrvalt lihtne aru saada, mis toimub, aga ühest olulisest poolest ei ole veel avalikult kirjutatud ja ega ilma tõenditeta ilmselt saagi. samas hetkel tõendada nii, et ei jääks kuulujutu tasandile, mida on lihtne laimuks tembeldada ... edu. tahaks loota, et ikka leitakse võimalus see ka avalikult kirja panna.

                    lühidalt viitavad kõik märgid sellele, et kodanik nimega MM-i kõrvad paistavad siit sündmuste käigu tagant. tema pundis on hea sõber ja äripartner Kaal, samamoodi on seal kõva peeglissevaataja EAL esimees Ojaperv, kes paari päeva eest rääkis, et "Aava võiks korraldada, aga meiega koostöös" ja "tegime neile ettepaneku, et olgu kogu EMV promootorid, aga nad ei tahtnud". ehk mõtted, mida võiks ka sõnastada kui "meiegi peame saama osa aust endale" ja "teete head tööd, tehke meie töö ka meie eest ära". võimsad pakkumised kahtlemata mõlemad, tõesti arusaamatu, et Aava ei nõustunud.

                    mullu novembris on needsamad Ojaperv ja Kaal muide täitsa kogemata kombel asutanud ka sellise asja nagu EAL Sport OÜ. mis on selle seos EAL-i ehk alaliiduga, jääb hetkel veidi ebaselgeks, aga küünik võiks siin taga aimata näiteks vajaliku juriidilise keha loomist, et selle alt tulevikus korraldada ... noh, igaüks ise mõtleb edasi. samas võibolla tahavad tõesti ainult korra aastas autospordi aastaraamatut välja anda nagu mullu, ega ei tea ka ju.

                    pole kahtlust, et RE pirukas on rasvane ja aina rasvasemaks läinud/läheb, mistõttu ka selle järele kiputakse küünitama. kiputi juba eelmisel aastal, siis maksis Aava küsitud 17k ära. sel aastal siis taheti rohkem ja Grossi tänane ärplemine, et mitte 5000%, vaid kõigest 488% või mis iganes see number tal oli, on leebelt öeldes labane ülbitsemine.

                    konkreetselt mis Grossi puudutab, siis kas ta on Eesti rallispordi jaoks palju teinud? kahtlemata, pole küsimustki. lisaks paljuräägitud Tänaku karjääri päästmisele veel Kehala ring ja igasugused muud nipetnäpet asjad. aga samas mängib ta praegu ühekorraga metseeni ja märtrit, sest selle 100k saanuks ta ka kohe välja käia, kui oleks soovi olnud. hetkel kumab kõikidest sõnavõttudest läbi, et "mul on raha, mul on võimu, mina tulen ja lepitan, mis te küll ilma minuta teeksite." ei ole üleliia sümpaatne kuvand.


                    kurjad keeled räägivad muidugi veel lisaks ka EAL-i eelarves laiutavast umbestäpselt 100k suurusest august, mis täitmist vajavat, samuti sellest, et liidu nimes tulnuks keskmine täht ammu r-tähe vastu vahetada, sest muud autosporti peale ralli sealt just liiga palju ei koordineerita. see on igatahes tõesti fakt, et kaheksast juhatuse liikmest seitse (!) on puhta rallitaustaga ja ainus erand Asmer. kas muu jutt on tõsi või mitte, mine võta kinni, aga näiteks rinkamehed käivad kunagiste tegemiste ja tegematajätmiste tõttu igatahes küll juba mitmendat aastat rusikas taskus mööda linna ringi ja tühjast see ei tule. (ääremärkus: kui sul on pundis vana aferist Pärn, siis kireda mingist autospordi maine rikkumisest on täielik anekdoot, samuti Kaalu jutt, kuidas "RE on äri ja EAL on sport". bitch please.)

                    ka alaliidu paatoslik jutt, et 100k mitteandmisel kannatavad noorsportlased, on pehmelt öeldes BS. andnud siis see Grossi 100k kohe otse noortespordile? mis takistas? lisaks see, et RE olevat ajanud asjad ebaproportsionaalseks. samas prooviks äkki siis selle teise poolega järele tulla või on tõesti õige lahendus kõrgemale tõusnut tagasi alla kiskuda?

                    kas Aava ja RE on vb selle aja jooksul liidu eest mõne sponsori ära tõmmanud? täiesti võimalik, isegi väga tõenäoline. kas sellisel juhul on süüdi Aava või liit ise, kes pole suutnud oma ideid paremini maha müüa? igaüks ise otsustab...


                    või ongi tegelikult tegu ikkagi lihtlabase egode kokkupõrkega? mingil tasandil kindlasti. aga olgem ausad, kui ma oleks aastatega üles ehitanud mingi ettevõtmise, mis tänaseks on jõudnud sinna faasi, millest kunagi ainult unistada julgesin, ja siis tuleb keegi ja ütleb, et kuulge, tublid mehed olite, aga esiteks makske meile nüüd oma edu pealt obrokit ja teiseks andke oma eelarve ehk antud kontekstis sisuliselt kõik ärisaladused ka meile ülevaatamiseks, siis kas on ime, kui ma kuu peale saadan, eriti seda tausta teades?

                    kokkuvõttes: kõige olulisem on siin see, et alaliidu vihmavarju all käib kõigi märkide järgi tegelikult eduka ettevõtmise ületõmbamine, et selle pealt ise teenida, olgu siis otsest sulli või feimi või mida iganes. sellist sitta on võimatu tolereerida ja just täpselt see tundub olevatki see "pikema aja jooksul tekkinud usalduse kadumine", millele Aava pidevalt viitab, aga mida ta tõenäoliselt ei saa/taha välja öelda, sest see skeem on nii osav, et seda ei anna kuidagi tõendada. ja selles valguses võib Aava mingites koosoleku kuupäeva või kes-kellele-helistas faktides minu poolest eksida või isegi täiesti teadlikku kelbast ajada, aga mul isiklikult poole valimisega ei teki küll vähimatki küsimust.

                    eks näis mis sellest kõigest saab. väga võimalik, et lõplikult ei selgugi enne, kui RE misiganes kujul ja misiganes aastal uuesti tuleb, siis saab näha, kes on korraldajad ja kas sellistel juttudel oli üldse alust või on puhas fantaasia ja hoopis RE mehed ajasid jonni, nagu EAL praegu meeleheitlikult üritab mõista anda.
                    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                    Kommentaar


                      kui see vincenti teooria tõele vastab, siis kaunis kurb ja võib Urmo Aavast aru saada küll. Aga katsume nüüd vähe tee peale tagasi tulla selle Oleg Grossile suunatud "aa miks ta siis kohe noortespordile ei maksnud" labasusega.

                      Kommentaar


                        Kuna Vince on antud asjas omal ajal sees, siis ma tema argumentides ei kahtleks. Aga ma küsin vintsult ühe küsimuse, millele ma pole vastust saanud.
                        Kas kogu asja mõte pole mitte see, et EALi liidrid on ka adekvaatsed ärimehed ja härra Gross soovib hetkeks Rally Estonia ära killida, et siis mingi hetk ise see asi üle võtta?

                        Kommentaar


                          Järgnev lugu põhineb sosinatel-sahinatel. Eesti ralliringkond on omavahel nõnda läbi põimunud, et leida Rally Estonia saagale erapooletut kommenteerijat, kes oleks nõus asjast rääkima valjult ja oma nimega, on võimatu. Isegi mitteametlikult eelistatakse vaikida. Kaalul on lihtsalt liiga palju raha, et üht või teist leeri välja vihastada. Need leerid on Urmo Aava, Tarmo Hõbe ja Silver Kütt ehk Rally Estonia korraldajad ning Markko Märtin, Oleg Gross ja nende kaudu ka otsapidi Ott Tänak.


                          Kiidan enda alluvat, kes tegi asju ka mulle selgemaks. Lugu on maksumüüri all.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kas kogu asja mõte pole mitte see, et EALi liidrid on ka adekvaatsed ärimehed ja härra Gross soovib hetkeks Rally Estonia ära killida, et siis mingi hetk ise see asi üle võtta?
                            sellele ma üritasin läbi lillede viidata, jah. tegu pole mõistagi siinkohal mingi "minu teooriaga", vaid teadaolevate faktide pealt kokku pandud pildiga, aga nagu öeldud, avalikult sellest keegi rääkida ei soovi, sest ka osapooled ise hoiavad seni avalikkuses tegelikult veel asju kalevi all ja eesti on teadagi väike, praegu ei ole tark tegu pooli valida. siin muidugi on see konks, et miks peaksid OG ja MM suhteliselt tugevalt üle keskmise hõivatud inimestena veel ühe ja mitte väikese kohustuse enda õlgadele võtma, aga noh, kes teeb, see jõuab, vms.
                            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                            Kommentaar


                              Praegu on mulje, et ülevõtmise hirmus RE lasi end palsameerida, et kogu maine vara endaga hauatagusesse ellu kaasa viia. Sest et nagu ma aru sain, siis ralli ärajäämine on RE-le surmahoop - kaovad kokkulepped, rahad ja suhted.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vincent Vaata postitust
                                sellele ma üritasin läbi lillede viidata, jah. tegu pole mõistagi siinkohal mingi "minu teooriaga", vaid teadaolevate faktide pealt kokku pandud pildiga, aga nagu öeldud, avalikult sellest keegi rääkida ei soovi, sest ka osapooled ise hoiavad seni avalikkuses tegelikult veel asju kalevi all ja eesti on teadagi väike, praegu ei ole tark tegu pooli valida.
                                Et oleks öeldud: ma isiklikult ei kirjutanud eelnevalt "sinu teooria" või sinu "teooria", vaid sinu teooria. Ehk siis umbes sama definitsiooniga, mida sa siin esile tõid. Ja veelkord, kui tõesti nii on, siis osaliselt langeb küll kaalukauss Aava poole, kuid ainult osaliselt. Need igasugused "ärisaladuse" jutud ja "mina teinud, nüüd tahetakse obrokit"...

                                Et kui siin väga spinnida tahta, siis unustatakse ära, et saavutustele ladus tugeva vundamendi legendaarne OPM ehk Other People's Money. Ja kui nüüd OG, olles erinevate ürituste (sealhulgas RE, EAL + kõik muud) suurtoetaja ja sealjuures (mulle teadaolevalt) just kõige kriitilisematel hetkedel (khm, Ott, khm), siis siin nagu sekundiga vennale ära panna ei ole päris õige. Et ma täitsa suudan feelida seda maailmapilti, et "hää küll, Urmo, oled kõva asja teinud, aga nüüd, pane nüüd ühisesse potti veidi tagasi, eksole, pay it forward!". Et ei ole ju nii uttivis maailmapilt? või on? Praegu jääb mulje nagu paljud tõsimeeli arvaksid, et OG tahtis seda sotti endale taskusse panna.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X