320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

pöff

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Vastus teemale \'pöff\'

    nii, et sain sellest tavalisse elurütmi esmakordselt alles täna sisse, siis polnud aega varem kirjutada, aga hea meelega parandaks selle vea. kirjutamisjanu kustutamise kõrval võib keegi isegi huvitatud olla.

    et ma pidin mujal eestis ja kohati ka koolis aegajalt kohal olema, ei saa ma kiidelda võistlusprogrammis olnud filmide nägemise ja hindamisega. lõpupeol sai küll siit ja sealt erinevaid kommentaare kuuldud, kuid mis ma neist ikka seletan. hakkan parem illegaalsel teel oma väikest pöffi siin arvuti taga korraldama ja siis paralleelselt teile neist jutustama. kunagi.

    nägin ära kokku kusagil 20 filmi, neist oma 15 või 16 justfilmi raames nukuteatris. minu ootused ületati, sest tegemist oli kokkuvõttes päris hea läbilõikega maailma kinost, sugugi mitte lihtsad noortekomöödiad või -tragöödiad. korralikud lood ja korralikud filmid. alustan siis mõne parema pala kirjeldamisega sellest, mis sealt näha sai.

    võitjaks noortefilmide festivalil tuli (teatavasti) rootslaste ja soomlaste ühisprojekt nimega \'popmuusika a la vittula\' ja seda asja eest. nagu ma aru sain, on aluseks ka eestis vähemalt mingisuguse populaarsuse saavutanud samanimeline raamat ja räägib ta kahe poisi omavahelisest suhetest ja üleskasvamisest põhja-rootsi väikelinnas vittulas. heale loole ja suurepärastele näitlejatöödedele (ausalt!) vürtsitas režissöör kõrvale kõikvõimalike kohatuid nalju ja tegelasi, mis ei olnud mitte magenaljakad, vaid omasid sügavamat sümbolit endas. kui võimalus (mida ma ei usu, et tekib), siis soovitan siiralt ära vaadata. mingisugune võrdlus \'kevadega\' kannatab täitsa ära, külakomejandi ja filmi aususe osas.

    teise koha andsin mõttes itaalia filmile \'varastatud lapsepõlv\', mis sarnaselt \'vittulale\' jäi eeskätt meelde hea näitlejatöö poolest peategelase poolt. lugu ise oli kavalalt üles ehitatud ja ei reetnud lõppu sekundikski (erinevalt paljudest teistest noortefilmidest, kus probleemid ja lahendused liiga tihti sarnanesid). osav dialoog ja mõnus tempo.

    punase templi pähe ja südamele lõi kahtlemata iraani ja iraagi \'kilpkonnad suudavad lennata\'. huvitava vaatenurga alt tehtud teos, peaks ütlema. näidata sõda sellest küljest, mis meil televiisori ees nägemata jääb, ei ole just uus lahendus, ent erinevalt kõikvõimalikest eelkäijatest ei muutunud asi kordagi klišeelikuks ega midagi. film lastest ja nende tegemistest/mõtetest praegusel sõjaajal. südamlik ja kohati tõesti hingetuks teinud lugu. kui kellelgi on soov midagi sellist näha, mida ta kindlasti varem pole näinud, siis hankige.

    ära tahaks mainida veel iirlaste \'võimsa keldi\', kus kaasa lõid sellised nimed nagu gillian anderson ja robert carlyle. ühes tolle noore peategelasega moodustus suurepärane näitlejateansambel, mida saatis väike, aga mõnus lugu ja mis muidugi veel tähtsam, mahe iiri keel, traditsioonid ja muusika. ja filmi alguses lõi newcastle\'i särgis poiss tänavaturniiril värava.

    nii. nüüd justfilmist aitab ja ma räägin teile oma uutest lemmikfilmidest.
    nö. päris pöffil õnnestus mul ära näha neli filmi ja kolm neist olid isegi nii kõrgete ootustega nagu mul lihtsalt võrratud.
    siit ja sealt olen lugenud kergelt nurisevaid kommentaare jim jarmuschi viimase meistriteose \'murtud lilled\' kohta, aga ei saa aru, miks virisetakse. spetsiaalselt bill murrayle (ja kuuldavasti ka bill murrayST) kirjutatud teos vanaks jäävast don juanist, kes asub rännakule, leidmaks oma oletatava poja ema. ei nõustu nendega, kes ütlevad, et film oli liiga aeglane ja kaotas mingil hetkel oma muheduse ja ühiskonna poole suunatud iroonia - minu arust oli kõike piisavalt ja rohkemgi. magusad hoobid siia ja sinna, suurepärased tegelased ja veel suurepärasem näitlejaansambel&-töö. vot. kui vaja punkte panna meie kuulsal skaalal, siis tubli 9/10.

    täiesti uue elamuse vaatamisest sain michael hanekese värskelt euroopa parimaks filmiks valitud \'varjatud\' linastusel. psühholoogiline thriller oma parimas vormis. vaatajale antakse ainult vihjeid ja silm peab olema teravalt ekraanil kogu kaks tundi, mil asi väntab. näitlejatööd olid natuke üle paisutatud (olin lugenud ja kuulnud vist liiga palju, selles asi), aga ei ühtegi halba sõna. kui oled väsinud, siis ära vaata, seda ütleks ka vahele. küllaltki staatiline ja vaikselt edasi(-tagasi) liikuv lugu, kus vaataja tähelepanuvõime pannakse tõsiselt proovile. oleme me selleks valmis?. punktid? ütleme 8,5/10.

    JA NÜÜD MINU SUURIM ELAMUS. \'LAPS\' - sel aastal cannes\'ist kuldse palmioksa katki teinud, pool belgiasse, pool prantsusmaale jätnud 1,5h tunnine draama kahest noorest nö. tänavalapsest, kes lapse saavad. nende mõtted, ellusuhtumine, hoiak - brilliantne! peategelase (mängis jeremie renier) rollitäitmine võttis suu lahti ja mis seal salata, pisaragi silma. raske on niimoodi kiiresti ja prauhti rohkem rääkida. minge kinno. ei kahetse. 10/10.

    mis veel positiivsest küljest meelde tuli, oli aastaid tagasi \'trainspottinguga\' välja tulnud danny boyle\'i lastefilm \'miljonit\'. vahva fantaasialend.
    vot, pikk ja mitte sugugi kõike puudutav sai, aga nii on.
    järgmine aasta jälle!

    Kommentaar


      #47
      Vastus teemale \'pöff\'

      Algselt postitas mcnamara


      PÖFF-i kommentaarid puuduvad täielikult.
      v-o selleks, et pole, millest kirjutada..
      2a tagasi nägin vist 2 filmi, seekord läks siis nii nagu Andrussil,
      ei ainsatki (nii pole aastaid juhtunud)

      Ei mina oska mitmesaja filmi seast seda ühte ja õiget valida. Mis siis, kui ma satun lolli peaga just selle kõige kehvema filmi peale? Jube ebameeldiv tunne oleks. Parem siis juba üldse näpud eemal hoida.
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        #48
        Vastus teemale \'pöff\'

        Algselt postitas mjkk

        siit ja sealt olen lugenud kergelt nurisevaid kommentaare jim jarmuschi viimase meistriteose \'murtud lilled\' kohta, aga ei saa aru, miks virisetakse. spetsiaalselt bill murrayle (ja kuuldavasti ka bill murrayST) kirjutatud teos vanaks jäävast don juanist, kes asub rännakule, leidmaks oma oletatava poja ema. ei nõustu nendega, kes ütlevad, et film oli liiga aeglane ja kaotas mingil hetkel oma muheduse ja ühiskonna poole suunatud iroonia - minu arust oli kõike piisavalt ja rohkemgi. magusad hoobid siia ja sinna, suurepärased tegelased ja veel suurepärasem näitlejaansambel&-töö. vot. kui vaja punkte panna meie kuulsal skaalal, siis tubli 9/10.
        Õnnestus ka endal seda linateost näha. Tegemist tõesti väga muheda ja sundimatult kulgeva filmiga, mis annab paraja positiivse laengu. Julgen soovitada.

        Kommentaar


          #49
          Vastus teemale \'pöff\'

          Muidu peab ühinema selle möttega, et tohutu hulga filmide hulgast on jube raske midagi välja valida. Lisaks veel see, et löpuks valin midagi välja ning siis on see ka väljamüüdud - nii ei saa ju rallit söita.
          Siiski, vaatasin ära ühe filmi - Kooripoisid - oli selline mönus film. Südamlik ja röömus.

          Kuna möni film oli välja müüdud, siis tuleb ikkagi arvutist vaadata, mcnamara meelehärmiks. Vöiks muidugi oodata kuni CCPsse jöuavad (möni jöuab noh) aga olgem ausad, see kinopilet on ikka ebameeldivalt kallis. Internet on odavam.

          Kommentaar


            #50
            Vastus teemale \'pöff\'

            Algselt postitas yheksa
            Muidu peab ühinema selle möttega, et tohutu hulga filmide hulgast on jube raske midagi välja valida.
            Vaat seda tüüpi mõtteavaldusi ma ei mõista. Tuleb vaid pisut eeltööd teha, mis sellise festivali puhul on niikuinii vajalik. Mina ei julge selle aasta kohta öelda, et midagi nähtust hirmsasti vastukarva olnuks. Tugevad ja silmaringi laiendavad linateosed olid nad kõik. Kogu PÖFF-i ajaloo jooksul on olnud ehk paar-kolm sellist filmi, mida vaatama minna oli ilmselge viga. Olen õppinud korraldajaid usaldama - saasta praktiliselt pole. Ja see viimane asjaolu teeb mind väga väga rõõmsaks.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #51
              Vastus teemale \'pöff\'

              Kui eeltööd teha ei jõua, siis tuleb lihtsalt minna absoluutselt ilma igasuguste ootusteta - või siis äärmisel juhul olla valmis halvimaks. Enamasti on siis ka lõppkogemus positiivne, mind on see retsept mitu korda päästnud. Pealegi ei ole pöffi filmid mingi ollivuud, kus kõik asjad tavalist rada pidi jooksevad. Paar aastat tagasi õnnestus olla Kosmoses ühe Brasiilia (oli vist) filmi seansil, kust leekis esimese pooltunni jooksul vist oma 30-40 inimest uksest välja, sest nemad olid oodanud pealkirja põhjal mingit humoorikat road-movie\'t ja kui esimesed 30 minti toimus segasevõitu suhete lahkamine, siis pandigi ajama. Lõpuks keerutas lavastaja otsad nii kokku, et lausa lust vaadata. Ja möllu ja nalja sai ka See hirm halva filmi ees on alusetu - ka mina usaldan korraldajaid niipalju, et nad laussitta asja ehk ikka ei ole festivalile valinud. Ja nagu öeldud, out-of-the-box-mõtlemine on enamasti suureks abiks.
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                #52
                Vastus teemale \'pöff\'

                üldiselt peab nõustuma mcnamaraga. esiteks, saasta on eeldatavasti tõesti vähe (kui üldse on, see on ju maitse küsimus) ja teiseks, kas tõesti oleks parem, kui filme vähem oleks. nö. koorekiht on ju teada, selleks pole vaja isegi higitilka mitte valada (võistlusprogramm ja kavas eraldi välja toodud suurtel festivalidel pärjatud filmid).
                seega usaldus-usaldus, tõepoolest.

                Kommentaar


                  #53
                  Vastus teemale \'pöff\'

                  Algselt postitas mjkk


                  üldiselt peab nõustuma mcnamaraga. esiteks, saasta on eeldatavasti tõesti vähe (kui üldse on, see on ju maitse küsimus) ja teiseks, kas tõesti oleks parem, kui filme vähem oleks. nö. koorekiht on ju teada, selleks pole vaja isegi higitilka mitte valada (võistlusprogramm ja kavas eraldi välja toodud suurtel festivalidel pärjatud filmid).
                  seega usaldus-usaldus, tõepoolest.
                  Kusjuures ma ei vaata pea kunagi seda nö. koorekihti. Palju põnevam on otsida endale midagi ise.
                  Muidugi peab väikest viisi filmihull olema. Või siis vähemalt maailma kultuuri armastama. Ma olen ütlemata kehv telekast (või arvutist) filmide vaataja muidugi ka nüüdses vanuses, nii et PÖFF on üpris ainulaadne võimalus.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    #54
                    Vastus teemale \'pöff\'

                    No kuulge. Ega ma ju ei ole kurtnud, et valik on suur. Väga hea, et on. Aga valiku tegemine on ikkagi raske. Ikka on oht, et satud millegi sellise otsa, mis ei ole päris see. Nagu mjkk ka ütleb - maitse küsimus.
                    Pole küll pöffi teema aga matrixi filmide vaimustusest pole ma kunagi aru saanud. Ei huvitagi.

                    Endiselt, valik on suur ja sealt selle õige leidmine on paras tükk. Löpuks vötsin lihtsalt selle, mis oli sobival ajal ja tundus huvitva. Vedas valikuga.

                    Loomulikult loodan, et ka edaspidi on pöffil palju filme, et oleks mille seast valida. Selleks ju pöff ongi.
                    See nö koorekiht tuleb niivöiteisiti kinno ka. Sellest aastast näiteks: \"Kiss, kiss, Bang, bang\", \"Manderlay\" ja \"see-Johnny-Cashi-film-mille-nimi-mul-hetkel-ei-meenu\" ning kindlasti möned veel.

                    Kommentaar


                      #55
                      Vastus teemale \'pöff\'

                      unustasin oma pika kirja jooksul millegipärast välja jätta \'pingviinide marsi\' (link imdb.com leheküljele, kust leiate kõrge keskmise hinde ja muud huvitavat), tõenäoliselt veidra linastuselkäimise pärast. oh mind - ühesõnaga oli tegemist vägagi õnnestunud projektiga, kus mõned prantslased 13 kuuks antarktikale kolisid, et seal keiserpingviinide elu jälgida. ja see neil õnnestus, sest oli, mida filmida. kunagi näitas etv filmi \'linnud\', mida endal vaid pooleldi õnnestus näha, aga nii mina kui teised teadjamad oskasid tuua paralleele nö. stiili suhtes. jutustus loomadest kui inimestest ja vastupidi. väärt vaatamist jõulude ajal koos perega. vähe sõnu, lihtne mõista, palju võtta. (et siis kinnitust numbritest otsida: 9,5/10).

                      Kommentaar


                        #56
                        Vastus teemale \'pöff\'

                        lahedat lugemist:

                        Kinokaos à la PÖFF

                        Sai täna CC Plazas Italian Job\'i vaatamas käidud. Hea film oli, aga prelüüd sellele suutis tuju peaaegu ära rikkuda - nimelt müüakse CC Plaza kassades ka PÖFF-i filmide pileteid ja kõik avatud kassad (neid oli 3, kui ma õieti mäletan) olid ummistunud filmifriikidest, kes ajasid festivali kavast näpuga järge ja ostsid pileti enamusele seal linastuvatest filmidest. Mis ajaliselt tähendas umbes 15-20 minutit per klient. Ja kuigi inimesi oli meie ees ainult paar tükki, kulus oma pileti kättesaamiseks jupp maad üle poole tunni. Oleks normaalsel ajal enne filmi kohale jõudnud (mitte kolmveerand tundi enne, nagu seekord kogemata juhtus), olekski vist algus nägemata jäänud.
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          #57
                          Äratus kinohuvilised!!!

                          Alates eilsest algas Pöffi piletite eelmüük.
                          tulevik on tunni aja pärast

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas gianluca Vaata postitust
                            Äratus kinohuvilised!!!

                            Alates eilsest algas Pöffi piletite eelmüük.
                            Just. Ostsin eile paarile popile filmile piletid ära kah. Eks hiljem vaatab veel.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              #59
                              hmh, yheksa kursa6e blog on kahjuks teadmata suunas kadunud,
                              aga riismed leiab:

                              tundub, et lause "pöff on pöff on pöff " ei kehti enam, sest pöff ei ole enam pöff. pöff on pop. ja see ei ole pöff.

                              jah, umbes sama oleks kiita, et viimane 6llesummer oli supercool vms
                              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                              (Seinfeld, The Pitch)

                              Kommentaar


                                #60
                                tuletan kõigile siinkohal meelde, et pöffil esilinastuv (kui jõuavad montaažiga ühelepoole) "Teine Tulemine" on minu algava näitlejakarjääri tähelennu algus. Passige peale!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X