320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

pöff

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Heil!

    Täna jäi kaukasse kaks filmi. Esmalt vaatasin ära filmi Valge kuningas. Brittide antiutoopia meenutas olekult veidi seda filmi, kus enam keegi lapsi ei saanud, aga üks must pihv korraga oli rase. Ehk totalitaarne ühiskond, kus inimesed üritavad enda elu elada ja mitte päris revolutsiooni teha (ehk päris V for Vendetta polnud). Peategelaseks olnud lapsnäitleja tegi suurepärase rolli ja andis väga konkreetseid vihjeid sellele, et kuidas inimesed sarnase riigikorra puhul muutuvad. Siiani PÖFFi parim film.

    Teiseks vaatasin ära Eesti enda Luuraja ja luuletaja ja kui pidevalt on sellest filmist kuulnud kriitikat, siis, noh, ma nüüd ütlen seda, mulle meeldis. Tõsi, Uuspõld mängis kohati üle, Tolk ka, Horvaatia tsikk oli okei ja üleüldse polnud näitlejatööd kõige paremad, aga üldine esteetika ja filmi mõrkjas nukrus oli väga meeldiv. Kiidan.

    Mõnumeeter: tisse 1, filme kuus.
    P.S. Eile vaatasin veel üle selle Hispaania filmi, mille ajal ma magama jäin ja see oli ka väga kõva värk.

    Kommentaar


      Ma pakun, et täna/eile oli Helikopter suht tühi, sest Rasvane kägistaja on selline pilkupüüdev perekondlik film...kui sa oleksid Ted Bundy. Noh, vähe selline perversne trendi rajaja. Kohati jäi teema venima, kuid siis tutvustati mõnd uut võtet ja ebaterve huumor küpses edasi.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Hoi.

        Eile läksin hoogu ja vaatasin ära kolm filmi. Esimesena läksin jaapanlaste uuemat animatsiooni vaatama ja võtsin ette filmi Sinu nimi, mille eelmänguks oli 1,5 tundi kestnud ponnistus piletit osta, kuna Piletilevi ähvardas kokku joosta, millega ka umbes poole päeva peal hakkama saadi. Film on Jaapanis ääretult populaarne ja oli ka aru saada, et miks. Algab film tavalise äravahetamiskomöödiana, kus üks noormees ja neiu vahetavad hommikuti ärgates suvalistel päevadel enda kehad. Algul on ikka toredad "oi, mul on tissid"- ja "võeh, mul on midagi jalge vahel"naljad, mis areneb kergelt romantiliseks värgiks, kuni film teeb ootamatult kannapöörde ja läheb väga nukrameelseks ja olemuslikuks värgiks. Tisse ei näe, lihtsalt on ilus.


        Järgmises filmis nägi sitaks tisse, aga see oli selline ebaerootiline saunatislus - Ma ikka varjan enda suitsetamist. Ehk film Alžeeria naiste elust, mis toimub ühel päeval hammamis, kuhu saabub kokku eri vormis naisi, kes kannavad ette erinevaid episoode islamist ja naistest - kes pandi 11-aastaselt mehele, kuid tegi seejärel mehe vennaga kuus last. Kes ootab pool aastat mehelt paugutamist. Kes tahab abielluda, kes tahab lahutada, kes tahab kõiki uskmatuid tappa. Kõige selle taustal on peidus viimase vindi peal olev rase, keda ajavad taga "allahu akhbar" karjuvad türapead, ei, sorry, rõhutud ja õnnetud potentsiaalsed pagulased. Film on üsna tragikoomiline ehk naljakas, kui ei peaks olema naljakas. Tisse on sitaks, aga, noh, ka väga vanu ja vormituid tisse. Film ise on kiire, lööv ja tore. Seega soovitan.


        Seega mõtlesin, et kaks suurepärast filmi vaadatud, et mis see kolmaski ära pole ning kalpsasin Kosmosesse õudukat vaatama. Film kandis nime Jane Doe lahkamine ja seal oli kokku koondatud kõige stereotüüpsemad õõvatekitajad - lahkamine, moondunud laibad, särisev hallogeenlamp, suletud ruum ja muidugi kõige häirivam klišee - ehmata ilgelt valju heliga. Esimene ehmatus on selja tagant ligi hüppav tüdruksõber, siis ventilatsioonist välja lendav kass ja seejärel mingi kukkumine. Imaxi heli oli kurdistav ja jõle, film ise tüütu, täpselt ei saanud lõpuni aru, et miks ja kes, aga vähemalt said kõik üsna kiirelt surma ja film sellega läbi. Ärge nähke vaeva, sitt. Tisse nägi, though, aga sedagi jälle lahkamislaual.


        Mõnumeeter: filme 9, tisse 3.

        Kommentaar


          Hoi, jälle.
          Täna alustasin pressiseansiga, kuna oli vaja Lasnamäele jalkale tulla ja siis istusin koos väga haritud filmifriikidega koos ja vaatasin täna esilinastuvat Vaikne süda nime kandvat filmi. Kui eile sai vaadatud, kuidas rätikutes türapead karjusid "allahu akhbari" ja tahtsid naisi tappa, siis selles filmis on temaatika väga sarnane. Selle vahega, et rätikutega türad asendusid gaasikompleksiga türade ehk ultra-ortodoksete juutidega. Film algab justkui pöffilik (selle sõna halvimas mõttes) suhtedraama, kus on kurb naine, kes on lahku läinud ja siis ei taha enam enda eriala ehk klaverimuusikaga tegeleda. Ninnunännu, kuni korraga lendavad sisse ähvardused, litsiks sõimamised ja kogu muu värk, kuna naine ei käitu päris juuditarile kohaselt. Seejärel saab aeglasest draamafilmist üsna pädev psühholoogiline thriller, mis on muidugi aeglane, aga õnneks pole ka film liiga pikk. Tisse pole, muidu üsna okei.


          Mõnumeetri updeidin õhtul.

          UPDATE:

          Nonii, õhtul ajasin end veel üheks filmiks üles ja käisin vaatamas Brasiilia filmi Püha rattur, mis pidada meenutam Robert Rodriguezi, Mad Maxi ja trateabmidaveel. Natuke meenutaski, aga seda kahjuks täpselt sama palju, kui iga kolmas TV6 film. Kaadrid olid ilusad, tisse nägi ka korra (ilusad tissid), kohati sai nalja ja mini-guni stseen oli sigaoossom. Muidu oli mingi arusaamatu religioosne filosofeerimine ja klišeelik mürgel. Umbes mingi c-kategooria äkzion. Veidi kahju hakkas filmi lavastajaks, kes oli filmil kohal ja valmis vastama küsimustele, aga suurem osa saalist pani kohe padavai uste poole ja isegi halastusaplausi ei kostunud. niuks.



          Filme 11, tisse 4.

          Kommentaar


            Pisut pöörane paistab mõni inimene ja muutub suisa ohtlikuks, kui jõuga pidureid tõmmata. Lahendused on aga tihtilugu lihtsad, nendeni jõudmine aga sündmusterohke.
            Inimest arvestav käitumine võib ka kõige halvema saatuse heledamaks värvida ja pole need va ManU toetajadki päris katkised inimesed.
            Selline teos siis. Täpsemad detailid saad, kui filmi vaatad.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Tsigilipomm, valleraa.
              Eile läksin juba hommikul hoogu ja alustasin filmiga Caina, kus endine palgamõrvar on ilge rassist ja tegutseb rannast laibakorjajana. Laibad tulevad Ahvikast ja laibaäri on vinge äri, kuna laipu saab panna tsementi. Naispalgamõrvar on kuri ja ka teised pagulased on kurjad, kuna tahavad ka laipu korjata, aga palgamõrvaril on leping ja nii ei saa turbanid normaalselt laipu korjata. Nalja filmis väga ei saa, muidu on ka üsna õõvastav, aga täitsa tibens film.


              Seejärel vaatasin ära filmi Õpipoiss, kus tore noormees läheb vanglasse tööle ja saab kogenud hukkaja abiliseks. Häda on muidugi selles, et noormehe enda isa on sama hukkaja poolt hukatud, mis pole muidugi väga tore suhtealgus. Nii nad siis valmistuvad seal hukkamisteks ja filosofeerivad. Tempot on, hukkamisi ka, üsna tore film.


              Õhtul läksin Just Filmi lõpetamisele, kus linastus 17, hirm ja rõõm, kus muidu ilus tüdruk on natuke imelik ja seetõttu ei taha ükski noormees talle peenist sisse panna ja ta on kurb. Neiul on hea sõbranna, aga sõbranna laseb neiu vennal endasse peenise panna, mistõttu lähevad neiud tülli. Neiut aitab jõudumööda Vuudi Härrelson, keda mängib õpetaja. Lisaks ilmub kohale ka armas korealasest noormees, kes tahaks ka ilmselgelt peategelanna sisse enda johnsoni panna, aga peategelanna tahab hoopis mingit pahapoissi, kes on rumal, aga ilus. Ühesõnaga oli saal täis hilisteismelisi tüdrukuid, kes iga koha peal huilgasid nagu oleks neile mõni tegelane willy sisse pannud. Muidugi vaadati konstantselt telefoni ja ohiti "oi, see näitleja on nii seks, ää". Film oli muidu tore.


              Mõnumeeter: filme 11, tisse 4.

              PARANDUS: filme 14, tisse 4.

              Kommentaar


                14-st filmi

                PARANDUS: ma enam ei usu, et ainult 4 tissi.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Tissi ja tussi tahate näha, siis minge vaadake: http://2016.poff.ee/est/filmid/255400 (rohkem küll naistekas ja šoki žanri dramatiseering)


                  Vanakooli westerni sugemetega põnevikku siis: http://2016.poff.ee/est/filmid/255509

                  Kommentaar


                    Manchester by the Sea oligi täpselt nii hea nagu lubatud. Fantastiline linateos!
                    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                    Algselt postitas taku*
                    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                    Kommentaar


                      Eile veel jõudsin.

                      Esmalt käisin päevasel pressiseansil vaatamas Kreeka filmi Liinid, kus asutasin end istuma paaristooli, kuhu ma ka magama jäin. Film koosnes seitsmest lühiloost, mille ühendavaks inimeseks oli usaldustelefoni inimene, kes peaks aitama inimestel suitsiidimõtetest üle saada. Ehk seitsmest nägin nelja episoodi, kus läitjaks oli Kreeka majanduskriis ja vaevlejateks haiged, lapsed, politseinikud, poliitikud, talupojad. Soovitan soojalt inimestele, kes sõimavad kreeklasi kogu majanduskriisi käivitamises. Ehk inimlikud kannatused on seal riigis praegu ikka korralikud.
                      Tiss+tuss!


                      Nõustun teise filmi osas Kasperiga, et Manchester By The Sea oli suurepärane film. Väga kavalalt üles ehitatud (mitte anda kohe täit pilti peategelasest ette), väga heade rollisooritustega ja külm väikelinn tundus kuidagi romantiliselt lahe koht, kuhu vanaduspõlves elama minna (lähen ma jee). Film oli küll üsna pikk, aga igav ei hakanud ja eks oskarisaak tõotab filmil ka täitsa tulevat. Ma usun, et Devil kinnitab, et ka see film jõuab kinolevisse.


                      Mõnumeeter: filme 16, tisse 5.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                        Manchester by the Sea oligi täpselt nii hea nagu lubatud. Fantastiline linateos!
                        Absoluutselt. Kaunis film, kohatisest süngusest hoolimata on lõplik sõnum pigem elujaatav. Kindlasti soovitan. Nagu ka Jim Jarmuschi "Patersoni". Värskendav näha jänkide filmi, millel on originaalne ja huvitav käsikiri.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          Kuna täna oli vaja jalgpalli viktoriinil käia, siis sain kirja ainult ühe filmi. Valisin täitsa puusalt Horvaatia filmi Põhiseaduse palge ees, mis osutus meeldivaks kogemuseks. Vanahärrast homomees hooldas enda isa, tal oli naabriks serblasest politseinik, kellest üks vihkas teist homovärgi pärast, teine rahvuse pärast. Aga hakkama nad pidid saama ja enda erimeelsusi lahendama, kuna kroraga vajasid mõlemad üksteist. Inimlik ja soe film, heade rollidega. Tisse polnud.



                          Mõnumeeter: f 17, t5

                          Kommentaar


                            Manchester By the Sea oli minu TIFFil nähtutest parim . Liikus just 27. jaanuari peale.

                            Kommentaar


                              Tere jälle. Eile jõudsin lõpuks taas kinno, mis korvas ära kolmapäevase viilimise.

                              Esmalt alustasin Slovakkia põnevusfilmiga Punane kapten, mille algul leitakse laip, kellel on kuklasse löödud nael. Härra politseinik asub asja uurima, jõuab kiriku ja kommunistide vandenõuni, järjest tuleb uusi tegelasi, neist enamus kipub ka surma saama. Film jookseb kenasti, Bratislavat on tore näha, aga lõpuks ei saanud ma mingil hetkel enam mitte munnigi aru, et kes oli kes, kes oli kus, mis oli miks ja kuidas oli kes. Lõpuks läks raudteejaamas asi ka päris ulmeliselt koomiliseks. Tisse ka polnud, naisi üldse väga polnud. Ei soovita.


                              Siis läksin Hispaania thrillerit Pika vihaga vaatama, mis oli täiesti tüüpiline kättemaksufilm. Üks vend läheb tuttavatele algajatele röövlitele põgenemisaautot pakkuma, jääb vahele ja istub ainsana 8 aastat kinni. Kahjuks on teised klemmid pahandanud välja ühe mehe veel, kelle naise nad rumalal kombel juveeliröövi käigus maha koksavad. Film algab aeglaselt, siis jätkub ka üsna aeglaselt, ühtegi üllatust ei ole ja kõik läheb lõpuks suhteliselt okeilt. Käisin filmil ühe neiuga, kes tahtis popkorni võtta, aga siis ei julgenud, seejärel valas end proseccoga üle ja oli väga pahane kõige peale. Talle see film üldse ei meeldinud, mind jättis lihtsalt külmaks. Aa, siin nägi tisse.


                              Siis käisin neiuga veel kohvi joomas, saatsin ta koju, kõndisin seejärel ise koju. Muuhulgas ütles ta, et ta ei tule seepärast minu poole, et ta olla käinud mingis brasiilia buttliftingu trennis ja seetõttu on tal terve tagapool valus, mistõttu siis tulla ei saa. Ma pean ütlema, et ma polegi nii fantaasiarohket vabandust kuulnud. Kodus vaatasin, et ohhoo, mingi film on veel algamas ja vedasin end taaskord kinno. Vaatama filmi Läbi tule ja vee, mille esimesed kaks eetris olnud näitlejat mängisid ka My Name Is Earlis. See tekitas kohe algul eksliku mulje, et tegu on komöödiaga - ei olnud. Kaks venda vajavad enda maakoha päästmiseks raha ja seetõttu röövivad panka. Keegi väga kannatada ei saa, midagi väga valesti ka ei lähe, kuni neid hakkab taga ajama Jeff Bridgesi kehastatud vana politseinik. Ben Foster mängib taaskord veidi opakat venda, teine vend on vähe normaalsem. Keegi pole paha pahaks olemise pärast, vaid lihtsalt on kuidagi nii läinud. Nalja sai korralikult, lõpplahendus oli tempokas, tulistati palju, tisse ei olnud. Hea film, soovitan.


                              Mõnumeeter: filme 20, tisse 6

                              Kommentaar


                                Kui ma vaatasin treilerit, siis koheselt piletit ei ostnud, kuid märkisin huvi märkmikusse. Mingi filmi eel sai üksjagu tühja oodata ning inimesi jälgida ja kuulata. Mõelda - millepärast kultuuristid A4-piletitega ringi jeblavad. Tol saatuslikul hetkel võttis mingi naine nõuks, segas mu rasket mõttetööd ja kiitis märkmikus tähelepanu ootavat filmi. Ostsin siis pileti ära.
                                Kuna mulle rahvarohked kohad väga ei meeldi, siis keskendun inimeste jälgimisele, mida seksikam, seda parem. Mõnele tahaks teinekord kohe selga ronida, kuid tihtilugu on suurem hulk kaadrist vähe teisest massist. Käituda ei oska, austust pole, riietus on labane, muidu kole ja siis tekib tunne, et kutsu või duellile nagu tolles kiidetud filmis härrased erimeelsusi lahendasid. Aga me ei ela veel 19. sajandi Tsaari-Venemaal ning tuleb leppida kunsti ja jõhkra verevalamisega suurel ekraanil.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X