320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

pöff

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vittu. Kirjutasin just pikalt ära, mida ma filmidest arvan, aga siis suutsin kuidagi kõik maha kustutada. Türa.

    Esimene film rääkis kolmest paarist, kes olid väga ökod, laktoositalumatud, feministid ja õunatehnika kasutajad. Naised tahtsid last saada ja siis läks kõik persse, kuna üks läks ökonduses lolliks, teine ei viitsinud enam paari mängida ja kolmas sai aru, et kogu ökokultuur on veel ahistavam, kui nö. massikultuur. Tisse nägi ainult korraks, päris naljakas oli ja filmi nimi oli Meie lahe elu.


    Seejärel tuli film, mida ma kindlasti tahtsin ära vaadata - Eitus. Räägib siis holokaustieitaja David Irvingu kohtuvaidlusest ühe USA ajaloolase vastu, kus USA ajaloolane pidi tõestama, et holokas tõesti aset leidis. Teema oli igati huvitav, kohtudraamana ka päris okei, aga taaskord oli USA filmitööstus suutnud heroilisuse ja tegelaste mustvalgusega vindi üle keerata ja lõpuks keeras see vähe tüütuks. Tisse ei näinud, rahvas aplodeeris ennastunustavalt.


    Seejärel asusin otsima endale järgmiseks filmiks kaaslannat, kuna Eitust vaadanu vabandas, et ta enam ei jõua ja äkki võiks lihtsalt minu poole minna. Kuna ma olen praegu pöffilainel ja pilet oli olemas, siis ütlesin, et äkki järgmine nädal. Asusin seejärel teisi naisi üle vaatama, esimesena seda, kellega käisin mingit Hispaania filmi vaatamas, kus ma magama jäin, aga too kohting oli seepärast marulahe, et tema enda mees oli kodus maruvihane. Igatahes ehmus neiu jubedalt ära, kui ma ütlesin, et ma lähen filmile Operatsioon Antropoid, kui ta enda mehega saali vooris, siis sain aru ka, et miks. Mina irvitasin nagu mishka, tema tegi näo, et ta kaugele ei näe. Kahjuks oli kuidagi üks mu töökaaslanna suutnud pileti täpselt minu kõrvale istuda ja eks ta läheneb täna lausega "a kellega sina kinos olid kah?". Film oli see-eest aeglase algusega, aga siis hooga käima tõmbav Tšehhimaa rahadega tehtud film atendaadist natsisaksa kolmandale käele ning selle järelmängust. Algul venis, siis tehti atendaat, siis põgeneti, siis võideldi, siis saadi in corpore surma. Päris okei oli, rahvas aplodeeris.


    Mõnumeeter: filme 23, tisse 7.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

      Seejärel tuli film, mida ma kindlasti tahtsin ära vaadata - Eitus. Räägib siis holokaustieitaja David Irvingu kohtuvaidlusest ühe USA ajaloolase vastu, kus USA ajaloolane pidi tõestama, et holokas tõesti aset leidis. Teema oli igati huvitav, kohtudraamana ka päris okei, aga taaskord oli USA filmitööstus suutnud heroilisuse ja tegelaste mustvalgusega vindi üle keerata ja lõpuks keeras see vähe tüütuks. Tisse ei näinud, rahvas aplodeeris ennastunustavalt.

      Käisin ka seda vaatamas. Nagu keris mingit põnevuse moodi asja üles ja siis kõik..ei soovita. Filmi idee iseenesest ju huvitav aga sisu jäi ikka nõrgaks. Ja see aplaus seal lõpus publiku poolt... Hea et kaine olin, muidu oleks Sieg Heil või juuut - juuuuut (mis häält Auschwitzi rong teeb?) karjunud.

      Kommentaar


        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        Käisin ka seda vaatamas. Nagu keris mingit põnevuse moodi asja üles ja siis kõik..ei soovita. Filmi idee iseenesest ju huvitav aga sisu jäi ikka nõrgaks. Ja see aplaus seal lõpus publiku poolt... Hea et kaine olin, muidu oleks Sieg Heil või juuut - juuuuut (mis häält Auschwitzi rong teeb?) karjunud.
        Hea, et sa kaine olid.

        Kommentaar


          nõus

          Kommentaar


            Eile oli siis vähe problemaatilisem filmi vaadata, kuna käisin Tartus jalkaseminaril rääkimas, et kui oossom on Soccernet ja kuidas koguaeg käis omal ajal seda tehes läbu. Sellest hoolimata vaatasin ära kaks filmi. Esimene kandis nime Kodu on siin, mis meenutas pildikeelelt Teesklejaid, aga sisult oli veidi lineaarsem. Mingi kurb neiu ronib suvalisse majja, kus on väga fäänsid asjad ja kus elab üksik mees, kelle jaoks on asjad kõige olulisemad. Neiu hakkab seejärel mehele vihjeid jätma, et elus on ka olulisemaid asju - näiteks tiss, tuss ja armastus. Lõpuks neiuga mees paugutama ei hakka, vaid oma töökaaslasega, neiu on rahul ja sõidab Austriast Tšehhimaale, et ka ise õnnelik olla. Üsna kunst ja shit, tisse põld.


            Seejärel vaatasin, et film Idapoolne Bisnis on saanud terve posu preemiaid ja eks peab siis ka ära vaatama. Moldova film, mille vaimne isa on kindlasti Emir Kusturica ja tema absurdsed komöödiad. Elik luuser leiab teise luuseri, kellega teevad äri, juhtub rongis seejärel mdiagi Kiire Venemaa sõidu sarnast ja seejärel üritavad nad pisikelmustega raha kokku ajada. Üsna lõbus, naljakas ja Kusturica vaimuga teos. Muidugi Moldova filmi poleks ilma väga suunava vihjeta vaatama hakanud.


            Mõnumeeter: Filme 25, tisse 7.

            Kommentaar


              Eile lõpetasin siis maratoni mitte parima tulemusega ja vaatasin ära enda 26. filmi. Selleks oli Saksamaa teos Need, kellel pole. Peategelane nägi välja nagu minu ja eika ühine sõbranna Mimmer, peategelase korterinaabriks oli parajalt paks habemik, kes nägi profiilis välja nagu väga ülekaaluline eika. Kui ma hakkasin filmis selliseid paraleele tegema, siis ilmselt oli film üsna igav. Mees ja naine saavad kokku, kolivad Londonisse, kuna mehe töökoht seda eeldab. Seejärel hakkab naisel igav, käib paljalt meestega ujumas ja üleüldse tehakse värki. Siis on armuke psühhopaat ja naine saab aru, et enda mees on üsna o-koo. Tisse vähemalt nägi.


              Lõplik mõnumeeter: filme 26, tisse 8.

              Kommentaar


                Kõikehõlmav kokkuvõte:

                Väga hea film

                Kord saabub päev
                Valge kuningas
                Sinu nimi
                Ma ikka varjan enda suitsetamist
                Manchester By The Sea
                Läbi tule ja vee
                Hea film
                Tubli Poiss
                Jumal meid päästku
                Luuraja ja luuletaja
                Õpipoiss
                17, hirm ja rõõm
                Põhiseaduse palge ees
                Operatsioon Antropoid
                Idapoolne Bisnis
                Veidi nagu igav
                Pika vihaga
                Punane kapten
                Eitus
                Hea kunst
                X500
                Vaikne süda
                Meie lahe elu
                Kodu on siin
                Omapärane kunst
                Caina
                Püha rattur
                Liinid
                Need, kellel pole
                Faking saast
                Jane Doe lahkamine

                Kommentaar


                  Kerge järeltõukena avastasin õhtul, et PÖFFi videoteegis on veel filmid üleval ja vaatasin veel kaks tükka ära.

                  Esmalt Liibanoni film Rändur, kus rõõmsameelse olekuga reisiagent, kes pole ise kunagi reisinud, saab nädalaks sõita Pariisi, kus ontlikul pereisal läheb kõik muidugi pekki. Esmalt kohtab ta ilusat sugulast, kellesse ta armub, aga kelle ema armub ontlikusse härrasmehesse. Seejärel ei jõua ta pea kordagi tööseminarile, milleks ta üldse Pariisi sõitis. Seejärel peksab täispeaga hotellitoa segamini. Läheb enda naisega tülli. Seejärel ka enda sugulastega tülli. Ja kõik läheb täiesti pekki. Ühesõnaga lõbus film. Nägi ka ilusa naise mitte väga ilusaid tisse.


                  Viimasena üritasin ära vaadata Rolling Stonesi dokumentaali The Rolling Stones Olé Olé Olé! : reis läbi Ladina-Ameerika, millega ma täitsa lõpuni ei jõudnudki, kuna film koosnes vitaalsete vanahärrade lonkimisest mööda Ladina-Ameerika linnu, kiljuvatest inimestest, Keith Richardsi köhimisest ja paarist laivvideost. Ei mingit tempot, ei midagi uut, vaid lihtsalt vanameeste jaur, kui oossomid nad olid, on ja nii edasi (muidugi nad ongi oossomid, aga see film oli vist pigem ainult fännidele). Päris lõpuni ei jõudnudki, kuna lihtsalt ei viitsinud.

                  Kommentaar


                    Jou, uus pöff, uus hoog.

                    Alguse lõin lahti filmiga Bernard ja Huey. USA indifilm, mis räägib kahest sõbrast, kes pole teineteist veerand sajandit näinud. Nooruses oli üks neist pleikar (väljanägemiselt segu Marten Kuningasest, Madis Aesmast ja teistest pehmekarustest indimeestest) ja teine nohik (välimuselt midagi Sven Mikserit). Üks prõmmis valimatult naisi, teine halefilosofeeris enda raskest elust. Keskealisena oli asi muidugi vastupidi - pleikarist sai paks kiilanev mees, nohikust Moby stiilis trendihai. Kogu film paugutati naisi, vaheldumisi, ristipidi ja üleüldse. Nohik muutus jälle nohikuks, pleikar sai enesekindluse kätte ja oligi kõik. Samas oli meeldiv veinikõrvane film, kus sai paar korda ka naerda.


                    Mõnumeeter (kas paljaid naisi oli): ei (0/1)
                    Valumeeter (vägivalda oli): ei
                    Ajumeeter (kas midagigi aru sai): sai küll

                    Vein sai otsa ja film vaadatud, aeg järgmisesse minna. Stalini surma ma veidi kartsin, sest tundus eelvaadete põhjal baskiniteatrilik jant. Aga oi, kuis ma eksisin. Pugesin rõõmsalt Kosmose paaristooli ja vaatasin, kuidas tuntud komöödianäitlejad kehastavad õnnetuid kommareid, kes üritavad Stalini surma järel endale kohta leida. Kuna kogu see periood on niivõrd õõvastav, siis komöödiaga segatuna muutus olukord veelgi õõvastavamaks. Keegi kuskil kirjutas, et tema ei lähe seda filmi kindlasti vaatama, kuna Stalini kuriteod on sellised, mida naljaga ei tohi näidata. No kämoon, lumehelbekesest intelligent, puhka aju. Hea film, nalja sai, aga tegelikult oli väga õudne ka.


                    Mõnumeeter: ei
                    Valumeeter: inimesi hukati ja piinati eriti hoolimatult
                    Ajumeeter: jah

                    Kunagi Korea filmil käies sattusin peale dialoogile:
                    Noormees: Mulle meeldivad väga Jaapani filmid.
                    Neiu: See on ju Korea film?
                    Noormees: Aa, on ka või? Ei tea, kas see on Lõuna- või Põhja-Korea film.
                    Pärast sai see Korea film veel PÖFFi peapreemia. Seekord oli sama lavastaja teinud noormehele ja neiule asja lihtsamaks, sest võttis punti ka Jaapani filmitööstuse. Anarhist kolooniast räägib Jaapani impeeriumist pea 100 aastat tagasi, kus kiusati koledamal kombel korealasi taga. Jaapanlased olid kurjad (eriti poliitikud), samas mõned olid väga head. Korealased olid kõik väga head. Alguses armastati, siis kiusati taga, siis piinati ja siis tehti kohtudraamat. Lõpuks tõmbas isegi silma märjaks, kuna korealased oskavad teha eepilisi nutukaid päris kenasti. Film oli muidu väga hea, aga ma muidugi magasin keskelt umbes pool tundi. See oli päris hea näitaja, sest kõrval istus mul mingi keskealine proua, kes norskas terve filmi maha. Aga muidu oli tõesti hea film, ausalt ka!


                    Mõnumeeter: ei (0/3)
                    Valumeeter: inimestele löödi bambusodasid kõhtu
                    Ajumeeter: jah

                    Pooletunnisest pauernäpist värskendatuna käisin Aafrika söögikohas söömas. Teate küll, seal Vestmanni äri ja gei-klubi vahel. Teenindajaks oli veetlevate vormidega naisterahvas, kes rääkis ainult inglise keelt. Söök oli nii hea, et ma jäin järgmisele filmile hiljaks. Ma loodan, et Takeshi Kitano andestab mulle selle eksimuse ja teeb filme edasi. Raevukas järelmäng tõotas tulla erakordselt jõuline yakuzafilm, kus lüüakse palju inimesi mättasse. Noh, hakatigi kohe alguses pihta, aga miks, kes ja kuidas - sellest ma kohe üldse aru ei saanud. Mõtlesin koguaeg, et äkki on tegu justkui Dostojevski Idioodiga, kus konteksti teadmata esimesed 500 lehekülge midagi aru ei saa, aga siis lendab Rogozin da haussi ja kõik on korraga ülilahe. No nii ka umbes läks, selgus peale kõige, et tegu oli mingi yakuza-sarja kolmanda filmiga ja seetõttu oligi võimatu aru saada, et mis, kes ja kuidas kedagi ära tappa tahtis. Lõpus läks mürgliks, vinge andmine, aga suurt midagi aru ikka ei saanud. Aga vahet pole, Kitano on lahe ja ma loodan, et ta andestab mulle, et ma tema eelmisi Yakuza-filme näinud polnud.


                    Mõnumeeter: ei (0/4)
                    Valumeeter: tapeti palju, suurte paukudega.
                    Ajumeeter: ega suurt aru küll ei saanud

                    No ja ikka Eesti kino peab ju ka toetama! Nii võtsin ette filmi Keti lõpp, mis toimub burksirestoranis, kuhu tuleb palju tuntud näitlejaid ja kõik võiks justkui olla täispikk Tulnukas ehk tore ja rõõmus film. Aga tutkit, see on ju ikkagi Eesti film! Igatahes oli kõik värviline, aga ikkagi ängistav. Suurt midagi aru ka ei saanud, et miks keegi ja kus on, aga nagu kunagi Riina Sildos mulle ühe sarnase küsimuse peale ütles, et "kasuta aju siis". Ma õnneks olen piisavalt dumb, et ma ei saanud ka seekord ausalt aru, miks miski asi toimus. Naerda ka ei saanud, keegi riideid ka ära ei võtnud (ses mõttes üsna kummaline Eesti film). Hea, et vaadatud sai, rohkem ei taha.


                    Mõnumeeter: ei (0/5)
                    Valumeeter: vägivalda polnud. Üks kingakonts murdus küll ära... Aa, Evelin Võigemast loopis ühte meest pallidega.
                    Ajumeeter: Eesti film, noh.

                    Kommentaar


                      Päris nutune algus siis kui 0/5.

                      Kommentaar


                        Keti lõpp on mu meelest see, kui riba on sapini ära pandud ja suust tilpneb see viimane pikk ila.
                        ★★★★★★

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                          Päris nutune algus siis kui 0/5.
                          https://poff.ee/est/filmid/321298 Siin võetakse samas suhu ja näeb lähivaates važiine.

                          Kommentaar


                            Käisin nüüd siis ka Sõpruses ära. Alustame positiivsest - Jaan Ruusi nimelises kohvikus on õlle hind 3 eurot. See on täielik win, sest näiteks CocaPlazas küsitakse 4.50 ja Kosmoses kuhugi sinnakanti samamoodi.
                            Filmiks valisin seekord öiste värinate kavva kuulunud Laske laipadel päevitada. Reklaami järgi pidi olema raju andmine, tarantinolik, Rotten Tomatoes hindas ka 94% peale heakskiidu.
                            Kerge häirekell hakkas tööle vahetult enne filmi, kui saali saabusid kinokorüfeed Rain Tolk ja Tristan Priimägi. Aastaid PÖFFil käinuna olen märganud, et kui nemad saali tulevad, siis hakkab linal käima totaalne mindfuck. Aga otsustasin jääda positiivseks ja oodata filmist head, kuna õlut veel oli ja see oli odav ka.
                            Filmi algus oli ülistiliseeritud ja laheda muusikaga segane joga. Siis röövisid mingid vennad rahaautot ja lubas korraga, et nüüd läheb andmiseks. Aga ei läinud veel. Hoopis üks tegelastest nägi nägemust, kuidas tundmatu naine talle pähe urineerib.
                            Hea küll, siis hakati tulistama ja oli taas üsna lahe. Käis mürgel, lendas verd, ühel naisel tulistati kleit seljast (selgus, et ka see oli nägemus). Ja siis nägi järgmine tegelane nägemust, kuidas tundmatu naine talle pähe urineerib.
                            Oh well, õnneks oli film üsna lühike.

                            Mõnumeeter: nägi kahte paljast naist. Algul pigem ühte, lõpupoole pigem teist. (1/6)
                            Valumeeter: inimesti tulistati mitmel kombel, tagajärgi näidati väga graafiliselt.
                            Ajumeeter: pea valutab siiani.

                            Kommentaar


                              Käisin reedel vaatasmas: https://poff.ee/est/filmid/323295
                              Jama. Ootasin terve aja, et film ennast käima tõmbaks, sest kogu aeg oli selline build-up tunne, et nüüd kohe. Ja siis sai film läbi. See kui kiiresti saal tühjenes (et vältida resizööriga vestlemist?) peale filmi pani mõtlema, et ma polnud vist ainus, kes nii tundis.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Vein sai otsa ja film vaadatud, aeg järgmisesse minna. Stalini surma ma veidi kartsin, sest tundus eelvaadete põhjal baskiniteatrilik jant. Aga oi, kuis ma eksisin. Pugesin rõõmsalt Kosmose paaristooli ja vaatasin, kuidas tuntud komöödianäitlejad kehastavad õnnetuid kommareid, kes üritavad Stalini surma järel endale kohta leida. Kuna kogu see periood on niivõrd õõvastav, siis komöödiaga segatuna muutus olukord veelgi õõvastavamaks. Keegi kuskil kirjutas, et tema ei lähe seda filmi kindlasti vaatama, kuna Stalini kuriteod on sellised, mida naljaga ei tohi näidata. No kämoon, lumehelbekesest intelligent, puhka aju. Hea film, nalja sai, aga tegelikult oli väga õudne ka.
                                https://poff.ee/est/filmid/323408
                                Jou. Ma jäin seansile veits hiljaks. Kas ma astusin sinule varba peale? Olime samas reas.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X