320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kergejõustik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas karl54 Vaata postitust
    Kui Uibo on juba lähedal maailma tipule ja Õiglane suutis omavanuste seas medali teenida, siis meie tulevane Eesti rekordi omanik, loodetavasti ei sõnunud ära, on alustanud U-18 mm. ülimalt võimsalt ja edestab juba peale kahte ala konkurente rohkem kui 120 punktiga ja 7900-8000 punkti võiks isegi olla reaalne, ei tasu muidugi unustada, et võisteldakse kergemate heite- ja tõukevahenditega ja ka tõketekõrgus on väiksem.
    Kui ta vähegi oma ära teeb, siis 8000+ tuleb sealt ilma igasuguste probleemidega. Arvutasin, et selleks tulemuseks ei peaks ta isegi võrreldes rekorditega midagi üle võimete tegema. Isegi nõks alla üksikalade rekorditega peaks 8100 ka reaalne olema. Seda muidugi eeldades, et ta vähemat 35 sekundit 1500m kiiremini jookseb. Aga ta on varemgi näidanud, et kui maailmarekordi võimalus on, siis on ta suuteline vägagi normaalselt jooksma. Eriti omavanuste konkurentsis.

    Hetkel on küsimus minu jaoks ainult teibas. Tulenevalt sellest, et ta on teibaid vahetanud ja hoojooksu muutnud, on see ala hetkel ebastabiilne. Kui ta seal aga umbes 4.40-4.50 kirja saab, siis tuleb ka kuld ilmselt. Aga kui arvestada, et võimeline on ta teivast hüppama ju 40-50cm rohkem, mis tähendab 120-150 lisapunkti, siis kõik on võimalik väga heaks punktisummaks

    Kommentaar


      Jama. Kõrguse ja 400m andis endaga võrreldes üsna palju järgi. Mõlemad üsna kallid alad ka. Nüüd tuleb teha korralik teine päev. Samas erilisi nõrku alasid va jooks tal pole seal võrreldes konkurentidega. Selge on see, et nüüd peab teibas arvestatava tulemuse hüppama kulla võitmiseks.

      Kommentaar


        Kommentaar


          Njaa, selle pildi järgi suhteliselt kehv tehnika konkreetsel hüppel vähemalt.

          Selles vanuses on peab võiduvõimaluste vaagimisel pigem vaatama põhikonkurentide nõrkasid kohtasid ja kui võimelised nad on neid parandama. Näiteks prantslane Besson viskas oda oma isiklikust rekordist 10m kaugemale. Samas loodame, et Hausenberg suudab 1500 m ka vähemalt 5 minuti algusesse joosta. Sest noh, isegi mina suudan 5.30 joosta (aga mitte 400 m 52 s).
          I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

          Kommentaar


            Nojah, vahepealse teivashüppe tulemused unustasin vaatamata. Aga jällegi, 4,20 ja 65 cm isiklikust rekordist vähem.
            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

            Kommentaar


              ei tulnud välja 5:33.

              kokku siis pronks
              Algselt postitas dareth Vaata postitust
              Njaa, selle pildi järgi suhteliselt kehv tehnika konkreetsel hüppel vähemalt.

              Selles vanuses on peab võiduvõimaluste vaagimisel pigem vaatama põhikonkurentide nõrkasid kohtasid ja kui võimelised nad on neid parandama. Näiteks prantslane Besson viskas oda oma isiklikust rekordist 10m kaugemale. Samas loodame, et Hausenberg suudab 1500 m ka vähemalt 5 minuti algusesse joosta. Sest noh, isegi mina suudan 5.30 joosta (aga mitte 400 m 52 s).
              Tundmatu - ehk mida mina ka tean

              Kommentaar


                Saksa poiss tegi ju jõhkrad viimased kolm ala - oda koguni üle 78 meetri. Ja saigi lõpuks 8000 punkti ületatud.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  See 1500 tekitab küll palju küsimärke. Kuidas saab olla nii kehv? Motiovatsioonipuudus vist ei saanud probleemiks olla, ikkagi hõbeda peale võitlus, võibolla 8000 punktist kaugele jäämine, nt teibas ebaõnnestumine morjendas ja ei suutnud kõike välja panna ja temasuguse venna jaoks pole vahet kas hõbe või pronks. Ei tahaks seda siiski uskuda, aga jah imelik igastahes.

                  Kommentaar


                    Mis aega ta tavaliselt 10-võistluse sees 1500m jookseb ka?

                    Kommentaar


                      Õnneks seda 1500m on kõige lihtsam lihvida.
                      100m tulemust kõvasti parandada on hulka keerulisem, nagu üldse plahvatuslike alade tulemusi.
                      Ses mõttes võrreldes Õiglasega on HC-l ikka helgem tulevik ees, sprindid ja kaugus praegu juba korralikud tal.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        Mis aega ta tavaliselt 10-võistluse sees 1500m jookseb ka?
                        Vist ka sinna samasse kanti nagu eile, aga noh ega ta palju neid 10-võistlusi elus teinud nüüd pole ka. Lihtsalt see aeg tundub täitsa pühapäevasportlase tasemel. Ma ikka lootsin, et varem on motivatsioonipuudus olnud nii aegalselt jooksmise põhjuseks, aga noh tundub, et ei jaksagi pingutada hetkel.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                          Õnneks seda 1500m on kõige lihtsam lihvida.
                          100m tulemust kõvasti parandada on hulka keerulisem, nagu üldse plahvatuslike alade tulemusi.
                          Ses mõttes võrreldes Õiglasega on HC-l ikka helgem tulevik ees, sprindid ja kaugus praegu juba korralikud tal.
                          Õiglase jama ongi, et ta on oma parimas 10-võistluues pea kõikidel aladel isikliku lähedale teinud, ehk ma ei näe, kuidas nüüd mingi väga suur areng võimalik oleks vee,l 8100-8200 ideaalsel juhul, aga temast mingit Uibot ei tule. Loodetavasti eksin. Üldse need u-23 vennad tunduvad sellised Raja-Riitmuru-Kukk-Arro tasemel vennad, aga noh 1 mees maailma tipus on juba Eesti jaoks piisav, pluss Hausenberg loodetavasti ka mõne aasta präast.

                          Uibo puhul ongi aisnaks mureks kiirus, 100, 400 ja 110, ta on ju suutnud 11. kanti joosta, kui ta suudaks nendel aladel veidi juurde panna 10.90-11.00, 49.00-49-50, 14.30-14-50 siis võiks hakata mõtlema 8500 punkti ründamisest, kuul ja oda paranevad tal veel ja kõrguses, kauguses, teibas, kettas on ta maailma tipus 10-võistlejate seas ja 1500 on ka ebaeestlaslikult kõva, ehk see aasta ma veel ei usu mm. suurt tulemust aga järgmine hooaeg Euroopakatelt ootan medalit ja 8500 punkti ründamist, loodetavasti see USA ei sega ja suudab ka suve lõpus ja väljaspool võimsaid tulemusi teha.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                            Õnneks seda 1500m on kõige lihtsam lihvida.
                            Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                            Vist ka sinna samasse kanti nagu eile, aga noh ega ta palju neid 10-võistlusi elus teinud nüüd pole ka. Lihtsalt see aeg tundub täitsa pühapäevasportlase tasemel. Ma ikka lootsin, et varem on motivatsioonipuudus olnud nii aegalselt jooksmise põhjuseks, aga noh tundub, et ei jaksagi pingutada hetkel.
                            Kui loomulikust pole kopsu (hapnikutarbimist) antud, siis saab loomulikult kõvast vaeva nähes sealt sekuneid kärpida. Aga kui sinna trennis ohtralt auru panna, siis muud alad kannatavad. See 1500m pole eriline punktiala ka, seega mõistlikum ikka muule keskenduda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                              Vist ka sinna samasse kanti nagu eile, aga noh ega ta palju neid 10-võistlusi elus teinud nüüd pole ka. Lihtsalt see aeg tundub täitsa pühapäevasportlase tasemel. Ma ikka lootsin, et varem on motivatsioonipuudus olnud nii aegalselt jooksmise põhjuseks, aga noh tundub, et ei jaksagi pingutada hetkel.
                              Kuskilt Eurospordi pealt nägin Hausenbergi 400 jooksu, mis oli kaunis koomiline. 300 meetrit pingutas täiega ja juhtis ülekaalukalt, aga viimased sada sisuliselt sörkis. Ilmselt see vastupidavus on ikka nõrk koht.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                Mis aega ta tavaliselt 10-võistluse sees 1500m jookseb ka?
                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                Kui loomulikust pole kopsu (hapnikutarbimist) antud, siis saab loomulikult kõvast vaeva nähes sealt sekuneid kärpida. Aga kui sinna trennis ohtralt auru panna, siis muud alad kannatavad. See 1500m pole eriline punktiala ka, seega mõistlikum ikka muule keskenduda.

                                1500m ta ülemäära palju jooksnud ei ole tõesti. Kõik kodused ja Balti võistlused on sellised, et kuna 9 alaga on meeletu vahe sees, siis õieti ta jooksma seda läinud polegi (st seda tema aega jooksmiseks nimetada on palju). 2013.aastal veel B klassis jooksnud aeg 5.03,97 on ehk parim näitaja. Jooksnud eile sarnase aja, olnuks ülekaalukalt hõbe käes.

                                Motivatsiooni küsimus on see täiesti selgelt. Iga sellise treenitusega tüüp jaksab ilusti 4.55-5.00 joosta tegelikult. Hausenberg muidugi tundub küll selline vend, et kas kuld/maailmarekord või mitte midagi. Ilmselgelt oleks ta olnud suuteline hõbedaks vajaliku aja ära jooksma. Miks ta seda ei teinud, on küsitav.

                                On üsna selge, et tugevat 1500m jooksjat temast ei saa, aga kui tahta meesteklassis midagigi ära teha suures plaanis, siis PEAB ta hakkama jooksma tulevikus 4.45-4.50 vahele. Muidu pole eelmisest 9 alast vähimatki tolku, kui ta parimatele sellel ala 300p+ tagasi annab.

                                Mina olen temalt näinud vist ainult ühte tõelist pingutust jooksus ja see oli talvel 7-võistluses kui ta noorte maailmarekordi püstitas. Siis oli vaja joosta selleks kindel aeg. Hausenberg jooksis 2.56,46 ja sammust oli näha, et see oli ka võimete poolest lagi praegu.

                                Kui ise sama vanalt kergejõustikuga tegelesin, siis jooksin ma 1000m maksimumpingutusega 2.48 ja 1500m 4.49. Kusjuures jooks oli mu üks nõrgimaid alasid üldse. Üldse ei usu, et Hausenberg selles kontekstis vähem treenitum vend on hetkel.


                                PS. Kergejõustikuhuvilisena ja ka noorte võitlustele sattununa olen mina tema puhul märganud ühte asja, miks tal jooks nii kehv võib olla. Hausenberg jookseb minu meelest nii 1500m kui 400m puhtalt sprinteri sammuga. Ehk üldise vastupidavuse juures peaks nendel aladel ka tehnikat lihvima. Ta jookseb väga väikese ja keha koormava sammuga pikemat maad. Treenerid peaks tal jooksusammu kuidagi pikemaks ja ökonoomsemaks saama, siis on lootust ka arenguks.

                                Sama lugu näiteks 400m tagasirgel ja kurvis. Seal peaks jooksma pikema sammuga, samas säilitades kiirust. Ei imesta, et sellise tehnika juures pärast 300m poiss surnud oli.

                                Aga noh. Kokkuvõttes me räägime ju septembris 17 aastaseks saavast tüübist. Kõige ebaõigem asi oleks praegu poiss ületreenida ja siis ühe noore tilevikutähe langust jälgida. Loodetavasti on asi ikka peas kinni, sest seda asja on õigete inimeste juhendamisel kõige lihtsam parandada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X